Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-01-13, 19:46   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Si ta bėj ?

Si tė fshini tė gjithė toolbar-et e bezdisshme nga shfletuesi juaj
Vjen njė kohė qė shohim se kemi instaluar shumė gjėra nė shfletuesin tonė. E kush mund tė na vejė faj?

Interneti ėshtė njė “shesh lojėrash” ku shpenzojmė orė pafund pėr tė zbuluar programe dhe aplikacione tė reja, derisa arrijmė nė njė pikė kur harrojmė se gjithė kėto instalime qė kemi bėrė mund ta ngadalėsojnė kompjuterin apo ta bllokojnė atė. Prandaj, pėr ta pasur kompjuterin sa mė tė pastėr, duhet tė marrim disa masa.

Njė nga ato mė efikaset ėshtė Toolbar Cleaner, pa pagesė, i cili pastron tė gjithė shfletuesin tuaj nga toolbar-et e panevojshme. Ai shkon edhe pėrtej saj, pasi mund tė fshijė edhe plugins dhe extensions. Njė opsion tjetėr shtesė ėshtė edhe pastrimi i menusė start up tė Windows.

Fillimisht duhet tė instaloni programin, proces i cili zgjat rreth 1 minutė pasi skedari i instalimit ėshtė vetėm 1 MB. Kini kujdes, pasi gjatė instalimit, aplikacioni do tė pėrpiqet tė ndryshojė faqen kryesore tė shfletuesit tuaj si dhe tė instalojė diēka qė quhet "anti-phishing domain advisor".

Tė gjitha kėto mund t’i anashkaloni duke bėrė uncheck gjatė procesit. Me njė fjalė, duhet tė pėrqendroheni gjatė kėtyre hapave. Pasi tė ketė pėrfunduar instalimi, hapni Toolbar Cleaner dhe do t’ju shfaqen menjėherė dy tab-e.

E para titullohet "Browsers", dhe do t’ju tregojė tė gjitha toolbar-et, extensions dhe plugins qė keni instaluar. Aplikacioni suporton shfletues si Firefox, Google Chrome, dhe Internet Explorer. Shihni listėn dhe vendosni se cilat nuk ju duhen. Mbyllni shfletuesin dhe klikoni "Remove Selected Toolbar(s)". Pasi tė hapni sėrish shfletuesin, ato do tė jenė zhdukur.

http://toolbarcleaner.com/wp-content...ner-banner.jpg


Tab-i tjetėr ėshtė "Windows Startup". Do tė shihni njė listė tė tė gjitha shėrbimeve dhe aplikacioneve qė hapen kur hapet Windows. Nėse janė shumė, do tė keni vėnė re patjetėr se kompjuteri juaj ėshtė ngadalėsuar.

Nėse nuk kuptoni diēka, mos e trazoni, sepse nė tė kundėrt mund tė hiqni diēka tė dobishme pėr sistemin operativ. Kryeni veprimet e heqjes (remove) vetėm pėr ato elemente qė i njihni me siguri. Mė pas klikoni "Remove Selected Startup Item(s)". Ato vetėm do tė ēaktivizohen, pra nuk do tė ēinstalohen. Sė fundmi, ju themi se jo tė gjithė toolbar-ėt janė tė rrezikshėm.

Pėr shembull, Google Toolbar ėshtė njė mjet i dobishėm dhe i sigurt, i zhvilluar nga vetė kompania.


ps: Unė pėr vete nuk lejoj asnje toolbar nė browserin (shfletuesin) tim.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 16-01-13 nė 19:47
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-01-13, 19:55   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si ta bėj ?

Mėsoni njohuri fillestare dhe tė avancuara pa pagesė nė HTML/CSS


Kur dėshironi tė krijoni diēka tė bukur nė ueb, pika fillestare nga duhet tė niseni ėshtė HTML dhe CSS.

Por, edhe pse ka mjaft materiale pėr tė mėsuar kėto gjuhė mark-up, shpeshherė nuk ėshtė e lehtė tė gjesh diēka qė t’ia vlejė vėrtet.

Prandaj, nė kėtė artikull do t’ju japim njė sugjerim se si mund tė merrni pa pagesė leksione fillestare dhe tė avancuara.

Dizajnuesi dhe zhvilluesi Shay Howe ka krijuar njė pėrmbledhje mėsimesh pa pagesė ku mund tė mėsoni gjėrat bazė tė HTML dhe CSS si dhe disa teknika tė avancuara pėr tė pėrmirėsuar aftėsitė tuaja nė kėto fusha.

Secili mėsim ju prezanton koncepte tė ndryshme, sė bashku me shembuj me kod dhe vizualė pėr t’ju ndihmuar tė kuptoni mė mirė.

Kur tė pėrfundoni secili prej mėsimeve, Shay ofron burime tė tjera shtesė nė mėnyrė qė tė vazhdoni tė mėsoni mė tepėr pėr HTML dhe CSS, pra pėrtej guidave tė tij.

Mėsimet e tij janė mjaft mirė tė organizuara, tė detajuara dhe tepėr tė vlefshme pėr ju qė keni ndėrmend tė ndiqni njė karrierė nė krijim faqesh uebi apo ju qė mėsoni thjesht pėr dėshirėn tuaj.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-13, 15:42   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: Si ta bėj ?

Sigurisht qe perdoruesit e iPhone gjithmone kane deshire qe mobilin e tyre ta shfrytezojne ne menyre sa me argetuese. Njera prej tyre eshte edhe lidhja e iPhone me TV.


Se pari ju duhet te keni nje AV Cable. (Si ne foto)
E dyta eshte se iPhone juaj duhet te jete bere JAILBREAK.
Tani hyni ne CYDIA dhe kerkoni keto dy terme :
1. TVOUT2
2. Resupported

Pasi qe t’i keni instaluar keto dy aplikacione RESTARTOJENI paisjen tuaj dhe pastaj lidheni me TV permes AV Cable.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.