Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-05-13, 22:56   #1
d00dz
 
Anėtarėsuar: 09-05-13
Postime: 1
d00dz me shokė shumed00dz me shokė shume
Gabim Shqiperi

SHQIPERI

Nė dhe tė huaj po ndėrova jetė,
veē nė Shqipėri do mund me u tret!
Se aty kam rrėnjėt, kam gjuhėn e zėmrės,
Kam babėn, e kam nėnėn!

Ku fėmija t'mė vizitoj dhe historinė tė mėsoj,
e brez pas brezi ta kaloj.

Ku pata fatin tė lind, dhe trashėgova krenarinė,
si pasardhės Illirian, i gjakut tė pastėr Arjan.
Ku pėr fe pat mėmėdhe, dhe se pėr nder, gjakė, e atdhe bie e fle.

Dhe jetė e dytė nė egzistoftė e me kartė kėndim mė afroftė,
qoftė Parajsė a Amerikė... Ja Shqipėri ja fare hiēė!

Admir Memaj
9/Maj/2013

Shkruajta ca reshta (sot e mbarova) dhe pata deshire ta ndaj. Nuk jam poet as I shkolluar shume nuk sjam. Ika I vogel nga shqiperia te krijoj familje ne mergim. Ralle shkruaj the hera e pare qe postoj publikisht.
Komentoni/keshilloni por ju lutem mos ofendoni. Falemnderit.


d00dz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-05-13, 23:13   #2
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shqiperi

Asesi tė ofendojm, pėr ēka ?
Pėrkundrazi ti e paske shkruar njė poezi shumė tė bukur.

Me pak fjalė paske thėnė shumė.

Unė vetėm tė pėrgėzoj, dhe sinqerisht paske prek shpirtin e ēdo Shqiptari qė ka frigėn ti mbeten eshtrat nė dhe tė huaj.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.