Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
Emri
Fjalėkalimi
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-03-14, 18:26   #1
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim NUSS Procedure

Pershendetje per te gjith antaret e forumit

Te gjith ata qe jetojn jash shtetit te Kosoves dhe te gjith ata qe kan mundesi te bejn pytje neper spitale se sa kushton ky lloj operacioni pasi qe ne Kosov nuk behet,
me duhet te dij se sa kushton operacioni dhe sigurimi i vizes nga spitali

Gjermanish e perkthyme
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-04-14, 16:38   #2
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NUSS Procedure

Pershendetje UQK!

Ne anamnezen ka disa gabime. Ana e djathte e toraxes nuk eshte e madhe, ajo eshte normale ,por deformimi i sternumit , pectus excavitum, ku e ben te figuroj ma te madhe. Perveq kesaj, nuk eshte ndonje deformim qe mund te kete pengesa per nje jete normale. E vetmja aresye qe e ben, eshte ajo estetika. Duke e pa pak edhe vendin ,ku ,nder kemi pjesen me te madhe te zemres, e mira do te ishte qe te mos ngacmon.
Te vetmit qe kryejn keto operacione jan ne Amerike.

Ky eshte ekzaminimi me nje ortoped.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-14, 17:40   #3
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: NUSS Procedure

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Pershendetje UQK!

Ne anamnezen ka disa gabime. Ana e djathte e toraxes nuk eshte e madhe, ajo eshte normale ,por deformimi i sternumit , pectus excavitum, ku e ben te figuroj ma te madhe. Perveq kesaj, nuk eshte ndonje deformim qe mund te kete pengesa per nje jete normale. E vetmja aresye qe e ben, eshte ajo estetika. Duke e pa pak edhe vendin ,ku ,nder kemi pjesen me te madhe te zemres, e mira do te ishte qe te mos ngacmon.
Te vetmit qe kryejn keto operacione jan ne Amerike.

Ky eshte ekzaminimi me nje ortoped.
Vjeshta me jan kthyer raportet dhe profakturat nga keton shtete qe mundet te bbehet ky llojn operacioni
deri me tani jan keto shtete Slovenija, Turqia, Austria, Italia, po pres edhe pergjegjen e Zvicrres dhe te Gjermanis jo pengesa nuk ka per estetika esht e deformune edhe ne te gjitha keto spitale shuma e operacionit esht perafersisht 15,000 euro
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-14, 21:14   #4
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: NUSS Procedure

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
Vjeshta me jan kthyer raportet dhe profakturat nga keton shtete qe mundet te bbehet ky llojn operacioni
deri me tani jan keto shtete Slovenija, Turqia, Austria, Italia, po pres edhe pergjegjen e Zvicrres dhe te Gjermanis jo pengesa nuk ka per estetika esht e deformune edhe ne te gjitha keto spitale shuma e operacionit esht perafersisht 15,000 euro

Suksese djalit!


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.