Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-03-07, 20:24   #1
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Bota Misterioze e Femres !!

Femrat nuk kanė dėshirė qė pėr sė tepėrmi tė tregohen tė padurueshėm ngase kjo i bėnė tė lėndueshėm. Krahas kėsaj, disa vajza janė shpesh mė konzervative (old fation) se qė ne mendojmė apo se qė ato e pranojnė! Ajo kėnaqet kur mashkuli e ndjek! .


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-01-12, 16:57   #2
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-01-12, 17:02   #3
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

te na rroje misteri i femrengjerat e komplikuera dhe te mistershme jan gjithmone interesante;)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-01-12, 18:00   #4
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
te na rroje misteri i femrengjerat e komplikuera dhe te mistershme jan gjithmone interesante;)
tibe e kom gjeten,he hiq mus let na rroje ,
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-13, 15:51   #5
zanaa
Prap e fshehur pas Teje
 
Avatari i zanaa
 
Anėtarėsuar: 19-10-12
Vendndodhja: Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje mė gjenė duke t'kėrkuar Ty
Postime: 612
zanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

Sa vlen nje grua.....??

Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :
-” Cfare lloj mashkulli kerkon ? ”
Gruaja pasi hesht nje fare kohe , e shikon burrin ne sy dhe e pyet : ” Vertet do ta ta dish ? ”
Burri jo me shume deshire ” Po ” i thote.

Dhe gruaja fillon te shpjegoje…
“Sot ne kete moshe jam ne gjendje te pyes se cfare mund te beje nje mashkull per mua , me shume se cfare mund te bej un per veten time.
Shpenzimet e mia i perballoj vete , pa pasur nevojen e nje burri ose te nje gruaje tjeter menaxhoj shtepine time.

Dhe duke qene ne kete pozicion un jam ne gjendje te shtroj pyetjen ” Cfare shtron ti ne tavoline ?”

Burri shikon gruan dhe mendoi se ajo po fliste per lekun.
Grruaja e kapi menjehere kete mendim dhe filloi te shpjegonte mendimin : ” Nuk po flas per lekun . Dua dicka me teper se leku . Kam nevoje per nje mashkull qe kerkon perfektesine ne cdo aspekt te jetes.”
Burri mbeshtet mbas karriges dhe kerkon nga gruaja qe ta shpjegoje pak me mire mendimin duke kryqezuar krahet. Dhe gruaja vazhdon te shpjegoje :
“Dua nje burre qe mundohet te perfeksionoje mendjen e tij , sepse dua te eksitohem nga bisedat dhe mendja . Nuk kam nevoje per nje mashkull te thjeshte.
Kerkoj nje mashkull qe mundohet te perfektesohet shpirterisht pasi nuk kam nevoje per nje bashkim te pabarabarte.
Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.
Dua nje mashkull qe te jete ne gjendje te kuptoje se cfare po jetoj un si femer dhe qe te jete aq i forte sa te me tregoje dhe ndihmoje te hedh hapa te sigurte.
Kerkoj nje burre qe te kem resspekt per te . Per tju perulur atij duhet te kem resspekt per te. Aq sa e sinqerte dhe e hapur un me te , aq i sinqerte dhe i hapur duhet te jete ai me mua.
Nuk mund te perulem para nje mashkulli qe nuk di te menaxhoje veten dhe jeten e tij.
Nuk kam problemem me peruljen , mjaft te jete dikush qe e meriton kete.
Perendia e ka krijuar femren si ndihmese dhe bashkshorte e mashkullit.
Nuk mund te ndihmoj nje mashkull , qe nuk mund te ndihmoje veten e tij.”
Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
” Kerkon shume ..”
” Vlej shume ” pergjigjet gruaja..!!

( Tekstin e gjeta ne nje portal,nuk eshte i shkruar nga une.)
__________________
Zhgėnjimi t'a mbyll' zemren,por t'i hapė sytė...
zanaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-13, 16:25   #6
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

Femrat o ti duash ,o ti njohesh.....se rruge te mesme nuk ka......
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-13, 16:30   #7
zanaa
Prap e fshehur pas Teje
 
Avatari i zanaa
 
Anėtarėsuar: 19-10-12
Vendndodhja: Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje mė gjenė duke t'kėrkuar Ty
Postime: 612
zanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
Femrat o ti duash ,o ti njohesh.....se rruge te mesme nuk ka......
Ma perkujtove nje gje qe e kisha degjua mooti...
-Oj ti ēikė,te unė nuk ka tjeter pergjigjėje,ja Po ja Ani
__________________
Zhgėnjimi t'a mbyll' zemren,por t'i hapė sytė...
zanaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-14, 20:15   #8
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Bota Misterioze e Femres !!

“Vejusha e zezė” pranon vrasjen e biznesmenit grekShqiptarja Evangeli Zhanga ka pranuar para gjykatės greke se ka vrarė biznesmenin Tasos Tsagaropoulos dhe mė pas e ka murosur nė vaskė.

Mėsohet se Evangeli Zhanga ka vepruar me dy bashkėpunėtorė pėr realizimin e kėtij krimi, njėri prej tė cilėve ishte shqiptar. Evangeli Zhanga njihet me disa emra, dhe ėshtė e kėrkuar nga Interpol Tirana.
Po kėshtu, shqiptarja Evangeli Zhanga akuzohet edhe pėr vrasjen e bashkėshortit tė saj nė Sarandė, si dhe njihet si “vejusha e zezė” pėr mashtrime dhe vrasje tė burrave.

Koha pėr drejtėsi ka arritur pėr tė ashtuquajturėn “Vejusha e zezė", minoritares shqiptare qė vret e mashtron burra, pasi dje nė gjyqin ndaj saj ishte e pranishme nėna e biznesmenit tė murosur grek.
Eva (Evangeli) Zhanga, 52-vjeēarja nga Saranda, ėshtė akuzuar pėr vrasjen e 42-vjeēarit Tasos Tsagaropoulos, tė cilin me ndihmėn e njė tjetėr greku dhe njė shqiptari, e kishte ēimentuar.


Nėna e grekut nė gjyq


Nė mesin e dhjetorit mediet greke shkruanin nė lidhje me njė prej seancave ku ishte paraqitur nė gjyq edhe nėna e viktimės. “Nė bankėn e tė akuzuarve u ul e qetė, e veshur me njė jelek antiplumb, Eva Zhanga, gruaja nga Shqipėria, e akuzuar pėr vrasjen, qė, sipas aktakuzės, e ka kryer mė 24 maj 2009, duke pasur si bashkėpunėtor partnerin A,P, qė vdiq disa muaj mė vonė nga “kanceri” dhe njė bashkėpatriot tė sajin nga Shqipėria me inicialet N. K, i akuzuar pėr ndihmė nė aktin makabėr.
Gjykimi filloi me rrėfimet e dėshmitarėve, ku numėrohen plot 16 tė tillė. Dje nė gjyq dhanė dėshmitė e tyre 3 persona, ku mes tyre ishte edhe nėna e viktimės.

Sipas aktakuzės, 52-vjeēarja, fillimisht i hodhi qetėsues biznesmenit grek nė lėngun e portokallit dhe bashkė me partnerin e saj, e goditi Tason tri ose katėr herė nė kokė me njė ēekiē dhe mė pas nė qafė. Mė pas, Eva, A.P dhe shqiptari N. K, e kanė murosur nė vaskė.Cila ėshtė “Vejusha e Zezė” ?

Nė regjistrat e gjendjes civile tė Komunės sė Dhivrit, ajo figuron me emrin Panago. Mė tej ėshtė transformuar nė Evangjelia, pėr tė pėsuar shndėrrimin e fundit nė Greqi, ku mė sė shumti njihet thjesht Eva.

Ėshtė person nė kėrkim nga policia shqiptare dhe Interpol Tirana. Pasi vrau tė shoqin nė Sarandė dhe iku nė Greqi, shkoi nė Amerikė, ku gjeti njė burrė tė pasur me tė cilin u martua e fitoi shumė para. E bindi burrin e radhės qė tė kthehen nė Greqi, ku e braktisi nė njė azil pleqsh.

Mbi tė rėndojnė denoncime pėr rrėmbim pasurie nga familjarė tė 13 burrave pleq nė Kretė, Volos, Selanik dhe Peloponez.

Bėmat e Eva Zhangės vėrtiten sa nė instinktin e vrasėses, aq edhe nė vesin e mashtrimit. Ndėrkohė ajo kishte aftėsinė tė “ngjiste” shkallėt e shoqėrisė, duke ofruar trupin pėr njerėz tė moshuar dhe tė pasur derisa tė paktėn dy prej tyre rezultojnė tė vrarė nga vetė ajo.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.