Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-06-13, 21:53   #31
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,891
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Haha, qfare pitje budallice, kur thojke evladi jem :)
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-06-13, 22:11   #32
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely Shiko postimin
Haha, qfare pitje budallice, kur thojke evladi jem :)
eh valla .....ku te gjajne hahahah
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-13, 19:12   #33
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

92 vjeēari martohet me njė vajzė 70 vjet mė tė re se ai!Dashuria duket se nuk ka moshė. Kjo mbi tė gjitha pėr Moussali Mohammed al-Moujamaie, fermer irakian 92 vjeē, i cili sapo ėshtė martuar, pėr herė tė dytė, me njė vajzė 70 vjeē mė tė re se ai.

Martesa u kremtua me shumė gėzim, mbrėmjen e sė enjtes, kur i mosuari vendosi tė celebronte martesėn nė tė njėjtėn ditė me atė tė dy djmeve tė tij tė vegjėl, tė moshave 16 dhe 17 vjeē.

"Jam shumė i lumtuar qė jam martuar nė tė njėjtėn ditė me dy djemtė e mi", u shpreh Moujamaie.

"I kam shtyrė dasmat e dy bijve tė mij disa herė qė tė mund tė arrija tė gjeja njė grua tė mirė dhe tė martohesha nė tė njėjtėn ditė me ta", shtonte ai.

Bashkėshortja e tij, Mouna Moukhlif al-Joubari, 22 vjeēe, po ashtu me origjinė nga fshati i tij, Goubban, nė afėrsi tė Samarras, nė qendėr tė vendit, u shpreh se shpresonte ''ta bėnte tė lumtur bashkėshortin e saj dhe tė pranohej nga fėmijėt e tij".

Moujamaie, i ve qė prej tre vitesh, ka fėmijė 12 djem dhe katėr vajza nga martesa e tij e parė qė zgjati 58 vjet.

Festa, ku tė pranishėm ishin liderė tė fiseve mė tė njohura tė rajonit, zgjati katėr orė dhe u shoqėrua nga kėngėt, vallėzimet dhe tė shtėna me armė zjarri nė gėzim e sipėr.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-13, 20:30   #34
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
92 vjeēari martohet me njė vajzė 70 vjet mė tė re se ai!Dashuria duket se nuk ka moshė. Kjo mbi tė gjitha pėr Moussali Mohammed al-Moujamaie, fermer irakian 92 vjeē, i cili sapo ėshtė martuar, pėr herė tė dytė, me njė vajzė 70 vjeē mė tė re se ai.

Martesa u kremtua me shumė gėzim, mbrėmjen e sė enjtes, kur i mosuari vendosi tė celebronte martesėn nė tė njėjtėn ditė me atė tė dy djmeve tė tij tė vegjėl, tė moshave 16 dhe 17 vjeē.

"Jam shumė i lumtuar qė jam martuar nė tė njėjtėn ditė me dy djemtė e mi", u shpreh Moujamaie.

"I kam shtyrė dasmat e dy bijve tė mij disa herė qė tė mund tė arrija tė gjeja njė grua tė mirė dhe tė martohesha nė tė njėjtėn ditė me ta", shtonte ai.

Bashkėshortja e tij, Mouna Moukhlif al-Joubari, 22 vjeēe, po ashtu me origjinė nga fshati i tij, Goubban, nė afėrsi tė Samarras, nė qendėr tė vendit, u shpreh se shpresonte ''ta bėnte tė lumtur bashkėshortin e saj dhe tė pranohej nga fėmijėt e tij".

Moujamaie, i ve qė prej tre vitesh, ka fėmijė 12 djem dhe katėr vajza nga martesa e tij e parė qė zgjati 58 vjet.

Festa, ku tė pranishėm ishin liderė tė fiseve mė tė njohura tė rajonit, zgjati katėr orė dhe u shoqėrua nga kėngėt, vallėzimet dhe tė shtėna me armė zjarri nė gėzim e sipėr.
Vend shume i pershtatshem per te moshuarit !lol!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-13, 20:35   #35
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Vend shume i pershtatshem per te moshuarit !lol!


A shkojme !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-10-14, 11:41   #36
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

...i duan te rejat sepse nuk kane dhembe, dhe mishi i fresket zihet me shoejte dhe hahet me lehte hahha


__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.