Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-12-03, 19:38   #31
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Une besoje qe ka dashuri edhe ne largesi vetem duhet te punohet qe kjo dashuri te bashkohet. :P 8) :lol: :D lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-12-03, 19:47   #32
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une mendoj se kjo lloj dashurie ekziston.

Vellau im si 19 vjeqar ka pas ikur ne shtetet perendimore, ne shtepi pat lene te dashuren e cila e ka pritur rrumbullak 6 vite pa i shkuar aspak nder mend te tradhetoj apo ne qfaredo menyre te mos mendoj per vellaun tim. Sot ata jane te martuar dhe te lumtur. Dhe sigurisht se nuk jane rasti i vetem. Sa e sa femra ne vitet e nentedhjeta kane mbetur pa te dashurit e tyre e shumica prej tyre kane prit deri sa ata jane kthyer.

Ndoshta sot edhe kur eshte bere nje ndryshim rrenjesor ne psiken e shqiptareve te Kosoves eshte diqka absurde te egzistoje nje lidhje e tille une mendoj se ka dashuri dhe mund te egzistoj si e pacenuar edhe pse partneret jane larg njeri tjetrit.

Pershendetje nga Murgesha.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-03, 19:51   #33
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Eh Murgesha vella bravo per ate vella tendin se une 6 vite flaka me kishte dale.....Respekt lazdrani :roll: :roll: :roll:
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-03, 19:55   #34
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ketu edhe eshte kyqi i kesaj teme.

Gjer sa femra flijohet per dashuri ju meshkujt nuk merrni asgje parasysh. Ju nuk dashuroni me zemer por me ndjenja. Ku te ju bjen me mire shkoni e nguleni e ne famrat presim. Bile te them te drejten me vie inati nganjeher. Pse jemi te tilla?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-03, 20:07   #35
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Eh Murgesh te me falesh se nuk mendova diq te keqe vetm pake humor por me gjitheate respekt per vellau tend.

Ndersa sa i perket meje une nuk i kam borgje askujt nje person te zemres qe kam mundohem qe sa me mire te ndihet edhe pse kemi largesi dhe mendoje qe shume shpejte edhe do te bashkohemi.

Ka raste per disa persona qe kane "kajde"hajt se ndoshta gjeje me mire mirpo une nuk i takoje ati grupi.

lazdrani te pershendet pa keqkuptime :P
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-03, 02:00   #36
python
 
Anėtarėsuar: 22-11-03
Vendndodhja: nga llapi une jam
Postime: 111
python e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek python
Gabim

:D Murgesh mos ki dert se te kalon, hahahhahhaha
python Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-03, 01:24   #37
loti
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Vendndodhja: Gjithkund
Postime: 59
loti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek loti Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek loti
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Ketu edhe eshte kyqi i kesaj teme.

Gjer sa femra flijohet per dashuri ju meshkujt nuk merrni asgje parasysh. Ju nuk dashuroni me zemer por me ndjenja. Ku te ju bjen me mire shkoni e nguleni e ne famrat presim. Bile te them te drejten me vie inati nganjeher. Pse jemi te tilla?
MURGESHE ,UNE DO TE KISHA THENE SE JU FEMRAT DASHURONI ME NDJENJA SEPSE KUR DASHURONI NUK ARSYETONI ASGJE TJETER PERVEC SE TE DASHURIN . JU MUND TE LENI BURRIN PER DASHOR ,MUND TE LENI FEMIJET ,MUND TE LENI SHOQERINE ,MUND TE PRISNI ME VITE TE TERA .KREJT KJO NDODHE SE FEMRAT MA PAK KANE NE KONTROLL NDJENJAT E VETA SE SA MASHKULLI SEPSE MASHKULLI NUK JU LESHOHET LEHTE NDJENJAVE DHE ARSYETON MA FTOHTE.KUPTOHET KJO QE POSTOVA ESHTE E PERGJITHESUAR DHE NUK VECOVA ASKEND.
__________________
I deshiroj vetes ate qe u deshiroj dhe juve !
loti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-03, 15:26   #38
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Ketu edhe eshte kyqi i kesaj teme.

Gjer sa femra flijohet per dashuri ju meshkujt nuk merrni asgje parasysh. Ju nuk dashuroni me zemer por me ndjenja. Ku te ju bjen me mire shkoni e nguleni e ne famrat presim. Bile te them te drejten me vie inati nganjeher. Pse jemi te tilla?
MURGESHE ,UNE DO TE KISHA THENE SE JU FEMRAT DASHURONI ME NDJENJA SEPSE KUR DASHURONI NUK ARSYETONI ASGJE TJETER PERVEC SE TE DASHURIN . JU MUND TE LENI BURRIN PER DASHOR ,MUND TE LENI FEMIJET ,MUND TE LENI SHOQERINE ,MUND TE PRISNI ME VITE TE TERA .KREJT KJO NDODHE SE FEMRAT MA PAK KANE NE KONTROLL NDJENJAT E VETA SE SA MASHKULLI SEPSE MASHKULLI NUK JU LESHOHET LEHTE NDJENJAVE DHE ARSYETON MA FTOHTE.KUPTOHET KJO QE POSTOVA ESHTE E PERGJITHESUAR DHE NUK VECOVA ASKEND.


wowowow,Loti vallahi po me qudit per kto shkrime.

Kush te tha ty se na i lejm femijet per ku me dit se qka,nuk esht ashtu.

Sepse nenat kan me shum ndjenja dhe dashuri se ju meshkujt, si per femit(ivladin) si per burrin apo ku ta di un per qka.

Dhe dashurin e nenes per ivladin nuk mundesh me e mat me asgje.

Nuk jam nene dhe kto ndjenja nuk i kam ende,ama me dashurin e nenes ndaj femijut nuk ka asgje me te rendesishme ne ket Bote.

Kurse ju.......

Nuk esht ashtu,ndoshta esht vetem mendimi i juaj,por na Femrat mendojm ndryshe per juve meshkujt,keshtu qe nuk duhet per me u gut njeriu ne fjal.

Ndoshta ke pas pervoj apo ngjarje te till ama nuk jan krejt njerzit njesoj.

Sidoqoft, kalofsh si esht me se miri.Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-03, 16:41   #39
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Loti paske bere akuze ne adrese te gabuar. Ka edhe aso raste siq kishe thene ti por jane shume te rralla. Te popujt tjere ndoshta me shumice veq e falenderoj Zotin qe te ne shqiptaret jo.

Sa per ate qe shkruani ju zoteri eshte e kunderta jane meshkujt qe i bejne keto gjera me shpesh tek ne. Edhe une nuk po e percaktoj askend ashtu pergjithesisht po shkruaj.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-03, 22:34   #40
rini
 
Anėtarėsuar: 14-12-03
Postime: 1
rini e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Rini

kush eshte
rini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-03, 23:20   #41
loti
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Vendndodhja: Gjithkund
Postime: 59
loti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek loti Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek loti
Gabim

Ok ,ok Genta e Murgesha.

Une vetem pergjithesova nuk vecova . Tash nje pyetje per te dyjat :Kush ben vetvrasje per motive dashurore me shume mashkujt apo femrat dhe sa ja vlen kjo ?

EDHE SA I PERKET TEMES ,DASHURI NE LARGESI KA BILE ESHTE ME E MUNDIMSHME POR SA KA RESPEKTIM TE SINQERITETIT TE DYANSHEM NE KETE DISTANCE NUK E DI ?!!!
__________________
I deshiroj vetes ate qe u deshiroj dhe juve !
loti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-03, 09:31   #42
kaedhemazi
 
Anėtarėsuar: 23-12-03
Vendndodhja: gjermani
Postime: 209
kaedhemazi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

paj.....dashuria funksionon veq sinqeriteti jo krejt....
nese zgjat shume kjo dashuri ne largesi ateher duhet me ngjy.....perkohesisht dikah tjeter
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-03, 15:04   #43
LIBERO_78
 
Anėtarėsuar: 07-10-03
Vendndodhja: EDHE PAK NE PR.
Postime: 99
LIBERO_78 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek LIBERO_78
Gabim

HAJDE RREN HAJDE PSE BRE AKTROHI KAQ MIRE PO JU DJEM APO VAJZA PO SIKUR TE JU SHTYHET TAKIMI DY ORE JENI NE GJENDJE TE HARRONI LERE MA 6 VITE SIQ TRRILLOJ MURGESHA
__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-03, 15:47   #44
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Libero nese ju eshte dukur trillim mbane per vete, dhe mos harro se femra shqiptare gjithnje i ka pritur te dashurit e vet. Ato jane perballur edhe me lajme te hidhura qe kane ardhe nga largesia por prap i kane mbetur besnike dashurise se vet. Mos harro se sa shqiptari ka punuar ne mergim e grate e tyre i kane prit dhe rrit me mund femijet. Te lutem mos shiko te behesh gjykates pa ta kerkuar askush gjykimin. Une e kam marre ate veq si shembull qe eshte i vertet, por niveli yt nuk e pranon realitetin, jo per tjeter por ke deshire te mburresh dhe te paraqesesh vetveten ne nje drite qka ti kurr nuk ke qen. Nuk eshte hera e pare qe me shpifesh dhe kundershton ne shkrimet e mia. Une nuk te akuzoj per asgje edhe kur nuk pajtohem me mendimet e juaja. E pasi qe ty ndoshta te jam dukur si nje njeri qe nuk di te reagoj per "Xhevahiret" qe nxjerr nga tastatura e jote ateher e ke gabim more zoteri. Une nuk hyj ne forum per tu grindur me dikend por thjesht per tu argetuar.
Edhe mos merr mundin te me replikosh se nuk te pergjigjem. Mbaje ket turp per vetveten dhe si mesim qe nuk je askushi edhe pse e ke ne qejf vetveten dhe fytyren tende. Por ajo eshte pasqyra e shpirtit tend cinik.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-03, 14:38   #45
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Libero nese ju eshte dukur trillim mbane per vete, dhe mos harro se femra shqiptare gjithnje i ka pritur te dashurit e vet. Ato jane perballur edhe me lajme te hidhura qe kane ardhe nga largesia por prap i kane mbetur besnike dashurise se vet. Mos harro se sa shqiptari ka punuar ne mergim e grate e tyre i kane prit dhe rrit me mund femijet. Te lutem mos shiko te behesh gjykates pa ta kerkuar askush gjykimin. Une e kam marre ate veq si shembull qe eshte i vertet, por niveli yt nuk e pranon realitetin, jo per tjeter por ke deshire te mburresh dhe te paraqesesh vetveten ne nje drite qka ti kurr nuk ke qen. Nuk eshte hera e pare qe me shpifesh dhe kundershton ne shkrimet e mia. Une nuk te akuzoj per asgje edhe kur nuk pajtohem me mendimet e juaja. E pasi qe ty ndoshta te jam dukur si nje njeri qe nuk di te reagoj per "Xhevahiret" qe nxjerr nga tastatura e jote ateher e ke gabim more zoteri. Une nuk hyj ne forum per tu grindur me dikend por thjesht per tu argetuar.
Edhe mos merr mundin te me replikosh se nuk te pergjigjem. Mbaje ket turp per vetveten dhe si mesim qe nuk je askushi edhe pse e ke ne qejf vetveten dhe fytyren tende. Por ajo eshte pasqyra e shpirtit tend cinik.

Murgesha, te lumt goja ( ne ket rast gishtat) se tash e ke cek bash edhe mendimin tim. Se kta djema mendojn se me kta nuk esht kush, qka nuk esht e vertet, sepse kur ta kqyrish holl e holl qka kan vuajtur femrat shqiptare gjat ksaj kohe nuk ka vuajtur askush. Po ketyre ju ka rrit mendja mbas lufte dhe jan ba kishe kullera dhe kishe jam dikushi e folim ketu dhe i kritikojn femrat dhe nenat shqiptare,vetem nese i presim me te dashurit tan........... ohhhh se nganjeher nuk ja vlen as me u be nervoz per do sende.
Loti sa per pyetje tende, nuk di qte them se kush ben me shum vetvrasje per dashuri, femnat apo meshkujt??!!! Po edhe nese bejm na vetvrasje me shum se ju, ateher sepse na femnat dijm te dojm, dhe qe nuk dashurohemi 100x si ju meshkujt!!!
Nese ceka kend pa dashje me falni, dhe ju uroj nje dit te kendshme.


Genta


Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 5 (0 Anėtarėt dhe 5 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.