Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-01-04, 14:01   #16
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Florim :D
Eshte nji tem shume e qelluar dhe interesante
sepse tynehershit i kam martuar 2 partner me doemos , deshte nuk deshte , pa tjeter me e marr , edhe keshtu qe njerzit nuk kan qen te lumtur me jeten martesore

Une besoj :oops:
To love your life , you have to love yourself first
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-01-04, 14:35   #17
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: a besoni qe edhe njeriu i martuar,te dashurohet ne dike

ma merr mendja se eshte nje gje normale, nuk po them se eshte mire me i ndodh dikujt po mundet me ndodh gjithkujt.
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-04, 15:35   #18
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Martesa tek ne eshte bere si obligim dhe kur vjen koha per martes martohen mandej pas martese dashurohen me te vertet dhe e tradhetojne burrin apo gruan e vete
kjo ndodh shpesh here dhe eshte normale
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-04, 23:00   #19
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje autorit.

Une besoj,sepse dhe te martuarit jane -NJERĖZ-,por duhet me mendue shume sepse martesa nuk eshte loje.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-04, 21:11   #20
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

po more ka plot raste qe dashurohen edhe mbas marteses
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-05, 19:01   #21
Gjilanasja
 
Anėtarėsuar: 03-12-04
Postime: 13
Gjilanasja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Te nderuare lexues
Me duket se paski dale nga tema krejt me vjen shum keq nga ana yte Florim se ta kan perbuze temen po nejse ajo eshte nji edukate e tyre .
Me respekt Gjilanasja
Gjilanasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-05, 21:01   #22
alberti2005
 
Anėtarėsuar: 05-01-05
Vendndodhja: ferizaj
Postime: 2
alberti2005 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek alberti2005 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek alberti2005
Gabim

tung zemer
alberti2005 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-05, 21:03   #23
alberti2005
 
Anėtarėsuar: 05-01-05
Vendndodhja: ferizaj
Postime: 2
alberti2005 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek alberti2005 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek alberti2005
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjumashja
po more ka plot raste qe dashurohen edhe mbas marteses
tung zemer
alberti2005 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-05, 21:12   #24
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mundet te ndodh qe dashurohen, por a esht mir kjo :arrow: nuk besoj fare.

Pershendetje
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-01-05, 14:20   #25
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mafiozi
Mundet te ndodh qe dashurohen, por a esht mir kjo :arrow: nuk besoj fare.

Pershendetje
Kur vijne ndjenjat e dashurise,ndjenjat tjera EMIGROJNE.

__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-05, 11:34   #26
mis_peja
 
Anėtarėsuar: 25-10-04
Postime: 37
mis_peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim


Pershendetje!

Une them se me leht mund te mashtrohet se esht duke dashuruar persedyti. Sepse ne Martes pas do kohe dashurija edhe nuk esht me aq sikur ne fillim. Ndoshta edhe ndjen diqka tek ai person (e ndien veten me mire etj.) me shume sikurse tek bashkshort-i/ja (e ndjen veten ne kohen e zjarrit sikurse ka qene ne Kohen e Rinijes)
Ta them thjesht se qka dua te them me ket: Nese Martesa ka ndodh me Dashurie, nuk besoj se do dashurohet njeriu aq leht ne dikend tjeter. E nese Martesa ka qene pa dashuri ather...........................


Me nderime

mis_peja
mis_peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-05, 14:33   #27
Toni_4Ever
 
Anėtarėsuar: 13-03-05
Postime: 98
Toni_4Ever e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: a besoni qe edhe njeriu i martuar,te dashurohet ne dike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga florim maxhera
ndoshta duket diqka e pa zakonte,por mendoj se eshte diqka qe mund te ndodhe ne raste te veqanta,shpresoj ne ndihmen e juaj per kete teme.tung te gjitheve.
Te pershendes Florim

po po po mundet me ndodh kjo dhe jam i sigurt per ket por kjo ndodh me shumti ne ato djem apo vajza qe jan martu te rinj,
ky esht mendimi im

Tung nga Toni
Toni_4Ever Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-05-07, 21:12   #28
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga florim maxhera
ndoshta duket diqka e pa zakonte,por mendoj se eshte diqka qe mund te ndodhe ne raste te veqanta,shpresoj ne ndihmen e juaj per kete teme.tung te gjitheve.

Ndodhe !! Edhe pse Martesa nga shpjegimet ideale shpjegohet qe nje qiftee hyne ne lidhje martesore per te vetmin qellim dashurine . Por nga praktika jo pak raste na deshmojne qe martesen jo rralle qiftet e lidhin dhe pa te.
Kjo ndodhe per shume arsye... Nder to eshte edhe paqartesia per vlerat dhe idealet e personit qe ka per kete emocion dashurine .

Jo rralle here ndodhe qe personat e perzijne ndjenjen e PELQIMIT me DASHURINE... Mirepo, edhe pse ngjajne (dhe gjerat qe parapelqejme te shumten e rasteve ndodhe qe edhe i dojme) ...Por , prapseprap dashuria prej pelqimit dallon .


Tekk personat qe per here te pare takohen dhe flirtrojne me njeri tjetrin - ata me teper manifestojne, shprehin PELQIM sesa DASHURI.

Nders tek qiftet, te fejuarit, te martuarit keto dy gjera (DASHURINE dhe PELQIMIN) nuk dallon fare ...

Dashuri ne shiqim te pare s'ka ...Te pakten une s'besoj. Mund te ket PELQIM , TERHEQJE FIZIKE... nje takim nga e cila lind nje terheqje sociale, qe hap mundesit per kontakte te me tutjeshme .

Mirepo , asesi nuk mund t'a kuptoj si dashuri.

Dashurine me shume e perceptoj si nje produkt shpirterore , sesa produkt i seksit .
Njeriu dashuron nje person per ato vlera, cilesi, atribute qe reflekton karakteri i tij dhe shpirti i tij ... Mirepo , ky person qe e terheqe nuk mund te dashurohet, pa mesuar, pa kuptuar me shume per te... Ai vetem mund te pelqehet mirepo edhe jo te dashurohet ne eksperiencen e pare te takimit me te ..

Eshte me se e vertete qe jemi prej mishit dhe prej gjakut...Dhe nje person me terheqje te mire fizike mund... te n'a terheq vrejtjen ... dhe t'a rrit intensitetin e emocionit ... Por kjo eshte vetem nje indicie fallco ... qe ne fakt nuk flet per nje emocion dashurie, por me teper per nje terheqje fizike ( kontakt seksual) ...

Pasi te kalon nje periudhe... dhe pasi te shpaloset e tere kureshtja dhe epshi seksuale ... dhe te ulet intensisteti i shprehur i testosteronit, apo estrogjenit per personin e caktuare...atehere personat tek partnert e vet kerkojne disa cilesi tjera - qe me shume perkojne me vlerat shpirterore , e jo fizike .

Ne kete periudhe shfaqet MERZITJA -me c'rast vazhdimi i mardhenieve ne te njejtin raport dhe forme te komunikimit behet i veshtire ngaqe merziten !!!

Cilesit qe shkaktonin terheqje me pare , zgjonin epshe - fillojne te zbehen dhe te futen ne sirtarin e sjelljeve qe te bejne te merziten ... Cilesit fizike kane nje kufi... dhe nje dite me shume apo me pake . eksplorohen . Dhe po qe se kjo cilesi fizike nuk stoliset me bukurine e ndjenjes shpirterore (dashurise)... kjo lidhe mund te shiqohet si e ndare .
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-05-07, 11:11   #29
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,341
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po mund te dashurohet por edhe asaj nuk i thuhet dashuri ..thjesht budallaki
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-05-07, 11:39   #30
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ka mundėsi si jo,nėse para martese nuk ka qen i dashuruar nė pėrsonin qe ka martuar patjeter se dikur do tė ndodhe tė dashurohet ne dike tjetėr prandaj kujdes mos u martoni pa dashuri...

Dashurin kurorzone me martes...__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.