Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-11-03, 14:57   #1
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Dashuria .....

Ju pershendes te gjithve, desha ta hapi ket tem se ndoshta esht kaq logjike dhe ndoshta e leht,gjdo kush e ka mendimin e vet kur esht fjala per Dashuri keshtu qe deshta te di se si e pershkruani ju Dashurin e sinqert dhe qka nenkuptoni ju nen Fjalen Dashuria? ju pershendes dhe mirpres pergjigjet e juaja

genta


Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-11-03, 18:05   #2
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dashuria eshte ndjenja me fisnike qe zoti e krijoi ne zemrat tona.

Te dashurosh me gjithe zemer do te thosh te arrijsh ne piedistalin me te larte te ekzistimit tend si qenie njerezore.

E dij se shumica e keni provuar dashurine dhe keni ndjere zemren te rrah vrullshem, keni ndjere ngrohtesi ne ter qenien tuaj. Ne ato momente behet njeriu me i bute, e kaplon nje deshire e pa permbajtur tja beje me dije gjithkujt ndjenjen e amshueshme qe ka ne trupin e vet.

Dashuria eshte e lehte si flladi i veres.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-03, 18:40   #3
Brain
 
Anėtarėsuar: 15-11-03
Postime: 17
Brain e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Tung te gjithveMurgesh o zote sa bukur e ke shpreh mendimin tend rreth dashuris

po ku i gjete keto fjal kaq te mira...Dashuria eshte diqka e fuqishme po te kaploj ajo do te ishe ne gjendje edhe bjeshket ti lekund nje ndjenj qe te jep shpres te jetosh nje stuhi qe me vete mban qelsin e lumturis.......

Brain
Brain Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-03, 19:12   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Si gjeta askund Brain. Dashuroj edhe une si te gjithe.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-03, 12:11   #5
meti
 
Anėtarėsuar: 14-11-03
Vendndodhja: Essen
Postime: 25
meti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek meti
Gabim Dashuria hmmm!

Dashuria hmmm!Nuk e kuptova se per cfare dashurie eshte fjala!

Dashuri per prinderit, dashuri per vellaun dhe per motrat, per te afermit.

Ndersa per nje njeri, qe deri ne ate kohe kur nuk e kemi njoftuar, nuk kemi ndier asgje, per te mendoni se e dashurojme ate?

Une mendoj se dashuri ne mes te nje qifti nuk ka. Pse?

Ajo dashuri eshte vetem nje respekt i ngritur shume larte, sa qe partneret mendojne se eshte dashuri.

Po qe se Ky respekt bie, atehere partneret ndahen dhe nuk e duan njeri tjetrin apo? Ku mbeti kjo dashuri!

Ndersa per prinderit. dhe per te afermit, po edhe nese nuk i respektojme, ata

i duam gjithmone.

Pershendetje nga Meti!

Shkruani dhe thuane mendimin tuaj mbi kete koment timin.
meti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-03, 14:21   #6
Online
 
Anėtarėsuar: 18-10-03
Vendndodhja: UK ( Lo)
Postime: 103
Online e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Online
Gabim

TungMirė masi Dashurin e ka krijue Zoti (ati i kofshem fal lkunu pak prej venit)

pse pra se ka lan me u dashurue veq njeher po s'di sa her

mundesishet mem trgue se sa her i rrah Zemra vrullshem nje njeriu per dikend tjeter (kuptohet gjinis se kundert) dhe

a po me tregoni pse nese dikush s'din me ju pergjegje nje pyetje thojn : Zoti e ka lan

pres pergjegjejeHave fun online
Online Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-03, 20:46   #7
luli_zh
 
Anėtarėsuar: 14-11-03
Vendndodhja: Zürich / CH
Postime: 20
luli_zh e ka pezulluar reputacionin
Gabim

te pershndes gentanaBazat e dashurisė shfaqen nė formėn e solidaritetit, mirėkuptimit, sakrificės, faljes, respektit tė ndėrsjelltė, etj. Dashuria ėshtė perla e jetės bashkėshortore. Pa tė gjithēka tė duket bosh dhe pa kuptim. Kjo sepse njeriu jeton nė fakt me dashurinė, me atė dashuri qė si njė pishtar i ndriēon rrugėn,

tung tung nga luli_zh
luli_zh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-03, 10:41   #8
loti
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Vendndodhja: Gjithkund
Postime: 59
loti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek loti Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek loti
Gabim

Dashurine e ka shpike ndonje filozof i varfer me nxone femra pa pare !!!
__________________
I deshiroj vetes ate qe u deshiroj dhe juve !
loti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-03, 19:49   #9
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Dashuria hmmm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga meti
Dashuria hmmm!Nuk e kuptova se per cfare dashurie eshte fjala!

Dashuri per prinderit, dashuri per vellaun dhe per motrat, per te afermit.

Ndersa per nje njeri, qe deri ne ate kohe kur nuk e kemi njoftuar, nuk kemi ndier asgje, per te mendoni se e dashurojme ate?

Une mendoj se dashuri ne mes te nje qifti nuk ka. Pse?

Ajo dashuri eshte vetem nje respekt i ngritur shume larte, sa qe partneret mendojne se eshte dashuri.

Po qe se Ky respekt bie, atehere partneret ndahen dhe nuk e duan njeri tjetrin apo? Ku mbeti kjo dashuri!

Ndersa per prinderit. dhe per te afermit, po edhe nese nuk i respektojme, ata

i duam gjithmone.

Pershendetje nga Meti!

Shkruani dhe thuane mendimin tuaj mbi kete koment timin.
Ju pershendes te gjithve me se pari, dhe se dyti ju flm per kto pergjigjje kaq te qelluar, saqe as un nuk e kisha then me mir.

Kurse Meti desha te them se nuk esht ashtu siq thua ti, barem esht ky mendim i imi.

Psh,ok ka shum njerz qe jan ndar dhe jan divorcuar dhe koheve te fundit ne kosov esht po ashtu sikur ne vendet te ndryshme te evropes, por ka edhe ata se jan ende aq te dashurum sikur ne ditet e para te dashuris se tyre, apo siq e thua ti respektit. Ama nuk esht dhe nuk mundet me u kend vetem respekt ndaj njer personi. po ok, perse i duam prinderit? Edhe kjo esht nje lloj dashurie por dashuri, siq mundet njeriu me then edhe dashuri ndaj nje personi. Shpresoj se me kuptove,dhe ju pershendes te gjithve.

Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-03, 16:15   #10
zeshkanja
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Postime: 137
zeshkanja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

DASHURIJA ESHTE DICKA QE NUK MUND TE PERSHKRUHET DHE NUK ESHTE E NJEJTE PER TE GJITH!

SECILI E SHEH DASHURIN ME NJE NGJYRE TJETER.SA ME PERKET MUA KAQMIRE MBETSHI DHE FATE NE DASHURI
zeshkanja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-03, 19:47   #11
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Tung

DASHURIA KA lindur nga vet natyra dhe pa te askush nuk guxon

te jetoj pra gjithe ne e kemi ne shpirt dashurin.

Pa dashuri ska lumturi,harmoni,kenaqesi e keshtu me radhe......
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-03, 20:25   #12
zeshkanja
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Postime: 137
zeshkanja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Meti tha:Dashuria hmmm!Nuk e kuptova se per cfare dashurie eshte fjala!

Dashuri per prinderit, dashuri per vellaun dhe per motrat, per te afermit.

Ndersa per nje njeri, qe deri ne ate kohe kur nuk e kemi njoftuar, nuk kemi ndier asgje, per te mendoni se e dashurojme ate?

Une mendoj se dashuri ne mes te nje qifti nuk ka. Pse?

Ajo dashuri eshte vetem nje respekt i ngritur shume larte, sa qe partneret mendojne se eshte dashuri.

Po qe se Ky respekt bie, atehere partneret ndahen dhe nuk e duan njeri tjetrin apo? Ku mbeti kjo dashuri!

Ndersa per prinderit. dhe per te afermit, po edhe nese nuk i respektojme, ata i duam gjithmone.

Pershendetje nga Meti!

Shkruani dhe thuane mendimin tuaj mbi kete koment timin.PAJTOHEM PLOTESISHT ME MENDIMIN TEND METI.DASHURIJA ESHTE VETEM NJE ILUZION, NJE E NDERR E BUKUR NGA E CILA NUK DESHIRON TE ZGJOHESH KURR, POR KUR E SHIKOJM REALITETIN AJO ESHTE VETEM NJE RESPEKT, NJE MIRKUPTIN I NIVELIT SHUME TE LARTE, POR PRAP NUK E MOHOI QE EGZISTON EDHE NJE NDJENJE E VEQANTE, E CILA TE BEN TE NDIHESH MIRE, KE ME KEND TE QASH HALLE, KE ATE QE TE KUPTON DHE TE MBESHTETE ATEHER KUR TI KE NEVOJ ME SE SHUMTI!JU LUS TE ZGJOHENI NGA BOTA E PERRALLAVE, SHIKONE JETEN ME NJE SY TJETER DHE SHIJONE ATE, SEPSE ROMEO DHE XHYLJETA KAN VDEK DHE BASHK ME TA DASHURIJA E PERMBYTUR NE ROMANTIK!PERSHENDETJE
zeshkanja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-03, 11:59   #13
dr.LOLI
 
Anėtarėsuar: 19-12-03
Vendndodhja: kosova
Postime: 5
dr.LOLI e ka pezulluar reputacionin
Gabim per dashurin................

Mirditita, ju pershendes nga zemra,ah kjo teme....eshte shume e veshtire per tu kufizuar me fjale thjeshte fjalet jane te teperta per dashurin,te dashurosh dike d.m.th eshte si ta flijosh veteveten per kete dashuri.per ta ruajtur dashurin duhet mund i madh dhe pune.Zoti i ruajt njerzit e dashuruar nga gojekqinjet si dhe nga gjelozia e tepert e cila mund ti lendon shume pra kini mirkuptim per njeri tjetrin dhe krejt do te jete OKEJ.Ju pershendes nga zemera te gjith njerzit e dashuruar .TUNG NGA DR.LOLI
__________________
jeto jeten ta shijosh dashurin,se ajo vie ne qdo moment.
dr.LOLI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-12-03, 14:40   #14
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

DASHURIA ESHTE XHENETI!!!!!
Dashuria sinqerte eshte kur me nje vajze jetoje shume vite dhe ndaj te miren dhe te keqen se bashku deri sa te vdes.....lazdrani
P.sh Murgesha =======Dashuria eshte e lehte si flladi i veres
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-01-04, 13:03   #15
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dashuria esht: me u kuptu pa fjal, shikimet nganjeher thojn me shum se 100 fjal te gojes,besimi i plot ne pergjithsi. Dashuria esht: Mos fuqia kur ta kesh ate se e don ngat,mos fuqia dhe dorzimi i qenjes tende..............
Genta


Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.