Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-11-04, 21:40   #31
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kerkoj flje qe po lajmerona perseri,por asgje ne jete nuk me terhek me shume,dhe nuk me duket me: interesante,terhekese ,zemershkaterruese,shpirteshtridhese,provokuese, dominuese dhe adhuruese se DASHURIA. Si sume personat e botes neper shekuj,ashtu dhe une ,i kthehem vazhdimish mos po zbuloj diēka te re,ose ta rishiqoj perseri nga kendi tjeter...

Plagat e dashurise mundet m'i sherue vetem ai qe i ka shkaktue.Nese egziston nje dashuri,aty vend per tjeter nuk ka.Populli thot: egzistojne menquria e kokes dhe menquria e zemres.Nese nuk keni dashuri,kerkojeni.Nese nuk dini si ta gjejni- ateherit ndertojeni.Suksesi eshte i varun prej qendrinit tuaj ndaj problemit.Ne dashuri,nuk eshte i lumtur ai qe ka shume,por ai qe i nevojitet pak.Shume here,ne momentet kritike te maredhenjeve njerezore,egziston vetem nje pyetje: ēka kish bere tash dashuria?Dashuria len gjurmet ne shpirterat tone,duke naj argumentuar se e kaluara ka qene e verteta.Sot,jetojme ne koherat " primitive " :arrow: as te ashpera,e as te menqura ,ku MOSVENDOSMERIA eshte mallkimi i tyre.Nuk egziston qenje pa dashuri,as dashuri pa gjelozi.Provoni qe te dashuroni personin me te cilin me deshire bisedoni.Nese martoheni,ne pleqeri,biseda do te jet njeri nga kualitetet me te larte te cilin mundeni me zbulue tek ai person.

Shiqimi i dashurise,eshte teksti i gjate.Vetem ateherit,kur me nuk kemi nevoje te themi ate- dashurojme sinqerisht.Ne dashuri,me teper se logjika,eshte i nevojshem- DURIMI.I dobet eshte ai person i cili e ka humbur besimin ne veti.Si ta krijojme dashuri?:

Ne jemi dashuria.Behuni si flakadan ne qiell,duke rrezatuar me dashuri dhe drite.Ju keni te njejten fuqi ne vehti te rrezatoni me dashuri dhe drite,dhe duheni te rrezatoni si yjt prej momentit kur zgjoheni,e deri tek momenti kur bini me fjet.
Dashuria lind nga KURESHTJA,dhe qendron prej thjeshtesise.Provoni te mireni gjithmone me diēka,ose te jeni te kenaqur pa arsye.Dashuria kurre nuk e humb shpresen.Mjeshtri eshte momenti i zgjedhur per aksion dhe vetia e adaptimit te shpejte.

Vetem dashuri,kurre nuk eshte mjaft.Zemra e dashuruar eshte e shurdher per keshilla.

Me respekt,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-11-04, 22:48   #32
Rudi_1
 
Anėtarėsuar: 25-10-04
Vendndodhja: Gostivar - Macedonia
Postime: 544
Rudi_1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Kerkoj flje qe po lajmerona perseri,por asgje ne jete nuk me terhek me shume,dhe nuk me duket me: interesante,terhekese ,zemershkaterruese,shpirteshtridhese,provokuese, dominuese dhe adhuruese se DASHURIA. Si sume personat e botes neper shekuj,ashtu dhe une ,i kthehem vazhdimish mos po zbuloj diēka te re,ose ta rishiqoj perseri nga kendi tjeter...

Plagat e dashurise mundet m'i sherue vetem ai qe i ka shkaktue.Nese egziston nje dashuri,aty vend per tjeter nuk ka.Populli thot: egzistojne menquria e kokes dhe menquria e zemres.Nese nuk keni dashuri,kerkojeni.Nese nuk dini si ta gjejni- ateherit ndertojeni.Suksesi eshte i varun prej qendrinit tuaj ndaj problemit.Ne dashuri,nuk eshte i lumtur ai qe ka shume,por ai qe i nevojitet pak.Shume here,ne momentet kritike te maredhenjeve njerezore,egziston vetem nje pyetje: ēka kish bere tash dashuria?Dashuria len gjurmet ne shpirterat tone,duke naj argumentuar se e kaluara ka qene e verteta.Sot,jetojme ne koherat " primitive " :arrow: as te ashpera,e as te menqura ,ku MOSVENDOSMERIA eshte mallkimi i tyre.Nuk egziston qenje pa dashuri,as dashuri pa gjelozi.Provoni qe te dashuroni personin me te cilin me deshire bisedoni.Nese martoheni,ne pleqeri,biseda do te jet njeri nga kualitetet me te larte te cilin mundeni me zbulue tek ai person.

Shiqimi i dashurise,eshte teksti i gjate.Vetem ateherit,kur me nuk kemi nevoje te themi ate- dashurojme sinqerisht.Ne dashuri,me teper se logjika,eshte i nevojshem- DURIMI.I dobet eshte ai person i cili e ka humbur besimin ne veti.Si ta krijojme dashuri?:

Ne jemi dashuria.Behuni si flakadan ne qiell,duke rrezatuar me dashuri dhe drite.Ju keni te njejten fuqi ne vehti te rrezatoni me dashuri dhe drite,dhe duheni te rrezatoni si yjt prej momentit kur zgjoheni,e deri tek momenti kur bini me fjet.
Dashuria lind nga KURESHTJA,dhe qendron prej thjeshtesise.Provoni te mireni gjithmone me diēka,ose te jeni te kenaqur pa arsye.Dashuria kurre nuk e humb shpresen.Mjeshtri eshte momenti i zgjedhur per aksion dhe vetia e adaptimit te shpejte.

Vetem dashuri,kurre nuk eshte mjaft.Zemra e dashuruar eshte e shurdher per keshilla.

Me respekt,TURISTI.
Bravo bravo bravo 1 000 000 her bravo.
Shum bukur e ke spjeguar.
Nuk kam cka te shtoj tjeter se krejt i kishe permendur,po edhe te kisha mendoj se nuk kishte nevoj.
PO ti shoki je i mencur dhe un per veti kur nuk shtyhem me ty.
Hallall te qoft... pershendetje nga Rudi_1
Rudi_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 23:06   #33
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Faleminderit shume Rudi_1 per komplimentet e shprehura. Une nuk jam i menqur,por shume i VUAJTUR ne dashuri......

Me respekt,TURISI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 23:11   #34
Rudi_1
 
Anėtarėsuar: 25-10-04
Vendndodhja: Gostivar - Macedonia
Postime: 544
Rudi_1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Stina ju pershendes edhe juve.
Edhe ju shum bukur kishi shkruar.BRAVO.
Rudi_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 23:18   #35
Rudi_1
 
Anėtarėsuar: 25-10-04
Vendndodhja: Gostivar - Macedonia
Postime: 544
Rudi_1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Faleminderit shume Rudi_1 per komplimentet e shprehura. Une nuk jam i menqur,por shume i VUAJTUR ne dashuri......

Me respekt,TURISI.
Po pse be shoki kshtu.Ishalla heret tjera te kesh shum fat ne dashuri.mos me vuajtur hic asnjeher....ciao
Klofsh mir atje ku je.....
Rudi_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 23:22   #36
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rudi_1
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Faleminderit shume Rudi_1 per komplimentet e shprehura. Une nuk jam i menqur,por shume i VUAJTUR ne dashuri......

Me respekt,TURISI.
Po pse be shoki kshtu.Ishalla heret tjera te kesh shum fat ne dashuri.mos me vuajtur hic asnjeher....ciao
Klofsh mir atje ku je.....
Gjithashtu i nderuari.

Te pershendet,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-04, 11:00   #37
gzogaj
 
Anėtarėsuar: 08-11-04
Vendndodhja: Burim
Postime: 2
gzogaj e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zeshkanja
Meti tha:Dashuria hmmm!Nuk e kuptova se per cfare dashurie eshte fjala!

Dashuri per prinderit, dashuri per vellaun dhe per motrat, per te afermit.

Ndersa per nje njeri, qe deri ne ate kohe kur nuk e kemi njoftuar, nuk kemi ndier asgje, per te mendoni se e dashurojme ate?

Une mendoj se dashuri ne mes te nje qifti nuk ka. Pse?

Ajo dashuri eshte vetem nje respekt i ngritur shume larte, sa qe partneret mendojne se eshte dashuri.

Po qe se Ky respekt bie, atehere partneret ndahen dhe nuk e duan njeri tjetrin apo? Ku mbeti kjo dashuri!

Ndersa per prinderit. dhe per te afermit, po edhe nese nuk i respektojme, ata i duam gjithmone.

Pershendetje nga Meti!

Shkruani dhe thuane mendimin tuaj mbi kete koment timin.PAJTOHEM PLOTESISHT ME MENDIMIN TEND METI.DASHURIJA ESHTE VETEM NJE ILUZION, NJE E NDERR E BUKUR NGA E CILA NUK DESHIRON TE ZGJOHESH KURR, POR KUR E SHIKOJM REALITETIN AJO ESHTE VETEM NJE RESPEKT, NJE MIRKUPTIN I NIVELIT SHUME TE LARTE, POR PRAP NUK E MOHOI QE EGZISTON EDHE NJE NDJENJE E VEQANTE, E CILA TE BEN TE NDIHESH MIRE, KE ME KEND TE QASH HALLE, KE ATE QE TE KUPTON DHE TE MBESHTETE ATEHER KUR TI KE NEVOJ ME SE SHUMTI!JU LUS TE ZGJOHENI NGA BOTA E PERRALLAVE, SHIKONE JETEN ME NJE SY TJETER DHE SHIJONE ATE, SEPSE ROMEO DHE XHYLJETA KAN VDEK DHE BASHK ME TA DASHURIJA E PERMBYTUR NE ROMANTIK!PERSHENDETJE
Une pajtohem me Metin dhe me Zeshkanen se dashuria nje ndjenj qe ekziston per momentin, per ate moment ku dy partneret kan e interesat e perbashketa, e ato interesa munden me qene edhe aspekti ekonomik e ne shumicen e rasteve mund te jete nje argetim, qe per ate kohe eshte interes i te dyve.
Ato qifte qe ekzistojn, lind pyetja ku jan njoftuar, ne pune , ne shkoll, ose dikun tjeter, e qka po shihet nga ketu se atyre pos interesit te perbashket qe e kan punen ose shkollen ose nje vend tjeter po e bashkojn edhe nje interes tjeter argetimin.
Ose nje pyetje tjeter, per te dy gjinit , a do ta donit nje mahkull(femer), qe nuk ju ofron seks kurr,( me siguri qe jo),a do ta donit nje njeri te shemtuar ( me siguri qe jo ), a do ta donit nje partner qe nuk ju argeton ( me siguri qe jo ),a e doni nje njeri qe nuk e njehni ( me suiguri qe jo) sepse ai sju ofron kurgja, A do ta doni nje njeri me te meta fizike ose mentale ( me siguri qe jo), a do ta doni nje njeri qe ska qa te para as per buk , nje lypes, (me siguri qe jo, vetem nese ju jeni shum i pasur, e ai eshte shum i bukur, e ju intereson bukuria e tij)ateher nga kjo logjikisht themi se qiftet kan interes prej njeri tjetrit e ai interes eshte bukuria ose paraja ose argetimi. E mos harroni te gjith kemi qef me qene te bukur, po kjo svaret nga ne , kjo varet nga zoti, ajo qe varet nga ne eshte sinqeriteti shpirteror, nga i cili rrjedh dashuria, e ate ne nuk e kemi. Ate sinqeritet mundohem ta paraqesim nese ndaj nje personi kemi interes tek ai (bukurin,intelegjencen,pasurin ose argetimin). Por sinqeritetin ndaj personit te sinqert nuk e paraqesim ne qofte se ai se paku se ka edhe njeren prej atyre interesave qe i permena. Prandaj po me vjen keq qe ndoshta po e theme po le te jete kjo pa ofendime,po un mendoj se ka vetem interes te perbashket te dy partnerve e jo dashuri.
gzogaj Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-04, 21:36   #38
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

dashuria osht sikur uje i detit sa ma shume qe pin aq ma shume eqtohesh :P
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-04, 09:30   #39
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Si mbas pervojave dhe perjetimeve te mija dashurine e definoje si shprehje e nje afersie fizike dhe shpirterore qe dy individe ndjenje per njeri tjetrin . Sot shume nga ne mundte jene skeptike ndaj idese se dashurise se perjetshme , por une mendoje se renia ne dashuri rrjedh prej ndjenjave dhe emocioneve universale njerzore .
Duket krejt e natyrshme qe nje cifte i rene ne dashuri te doje te krijoje familje te perbashket dhe te kerkoje kenaqesi shpirterore e seksuale ne mardhenjet dhe raportet e tij ...
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-04, 12:45   #40
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Si mbas pervojave dhe perjetimeve te mija dashurine e definoje si shprehje e nje afersie fizike dhe shpirterore qe dy individe ndjenje per njeri tjetrin . Sot shume nga ne mundte jene skeptike ndaj idese se dashurise se perjetshme , por une mendoje se renia ne dashuri rrjedh prej ndjenjave dhe emocioneve universale njerzore .
Duket krejt e natyrshme qe nje cifte i rene ne dashuri te doje te krijoje familje te perbashket dhe te kerkoje kenaqesi shpirterore e seksuale ne mardhenjet dhe raportet e tij ...
......pastaj dashuria nuk tretet,por e nderron pamje duke kaluar ne kujdes per femijet deri sa nuk rriten,krijojne familje dhe shkojne rruges se vet ne jete.E ateherit na kthehet dashuria ne pleqeri kur kuptojme qe jemi vet me partnerin e zgjedhur jetesor dhe se ēka kemi bere gjithsejt ne jete.....

Labi i nderuar,te pershendes shume dhe respekt per fjalet e radhitura simbas gjendjes reale ne jete.Une vetem e shtova mendimin tim.Shpresoj se nuk hidherohesh,sepse komenti yt me ka pelqye shume.

Me nderime,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-04, 21:18   #41
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Te presesh dike qe nuk vjen
ne dicka te vdekur te shpresosh
ti kendosh dikujt qe s'te degjon
do te thote te DASHUROSH.-ne dashurin e pare gruaja do dashnorin,ne te tjerat do dashurine
La Roshfuko
-gjendja e dashurisesi duket eshte e vetmjagjendje normale e njeriut
Cehov

-Dashuria eshte si rrobat:kenaqesia eshte kur i nderon shpesh

Flecer

-Sa me shume gjykohet aq me pak dashurohet
Shamfor
-atje ku ka me shume dashuri atje dhe dhimbja eshte me e madhe
Qosja

-Te dashurosh nuk do te thot te jesh i lumtur, do te thot te zgjedhesh vuajtjen tende
Gogoli

-Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa, vdes nga meshira monteskie

-Dashurit e para jan si dhembet e pare: dalin pa dhimbje dhe jua leshojne vendin te tjerave
Dyma

-Tragjedia me e madhe e jetes nuk eshte se njerzit vdesin po se pushojne se dashuruari

Momi

-Dashuria lind jeton dhe vdes ne sy
Shekspiri
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 02:13   #42
zeshkani_i_embel
 
Anėtarėsuar: 26-10-04
Vendndodhja: ne zürich te zviceres
Postime: 44
zeshkani_i_embel e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Dashuria .....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiana
Ju pershendes te gjithve, desha ta hapi ket tem se ndoshta esht kaq logjike dhe ndoshta e leht,gjdo kush e ka mendimin e vet kur esht fjala per Dashuri keshtu qe deshta te di se si e pershkruani ju Dashurin e sinqert dhe qka nenkuptoni ju nen Fjalen Dashuria? ju pershendes dhe mirpres pergjigjet e juaja

genta
spari ju pershendes te gjithve poashtu edhe GENTIANEN une kisha then nga pervoja e madhe se dashurija eshte lezeti i jetes pa dashuri jeta nuk te ka lezet tung e bofshi
zeshkani_i_embel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-04, 13:44   #43
taksiratlia
 
Anėtarėsuar: 23-11-04
Postime: 8
taksiratlia e ka pezulluar reputacionin
Gabim

:arrow: hey njerz qysh po me dridhen kembet me dit ju veq qe po mendoj per dashuri e lere ma me shkrujtur per te mos po me bjen te fikt.se keni harruar edhe shume shprehje rreth dashurise.ju pershendes te gjithe jeni te mire kur dashuroni njeri-tjetrin.[/b]
taksiratlia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-04, 15:23   #44
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga taksiratlia
:arrow: hey njerz qysh po me dridhen kembet me dit ju veq qe po mendoj per dashuri e lere ma me shkrujtur per te mos po me bjen te fikt.se keni harruar edhe shume shprehje rreth dashurise.ju pershendes te gjithe jeni te mire kur dashuroni njeri-tjetrin.[/b]
Hahahahhahahahaa mir e ke taksiratlia... dashuronu te gjith
se pa dashuri nuk ka jet..
Mos te flas me shum se po te bjen te fikt shoki
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-04, 19:09   #45
Groffi
 
Anėtarėsuar: 23-11-04
Postime: 1
Groffi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Opss

heehee Dashuria ėshtė diqka qe nuk mund ta pershkruash po as ta vizatosh, por ėshtė nje ndjenj qe qdo kush mund ta pėr jeton!! Aty ku ska dashuri nuk ka as lumturi....Dashuria ėshtė diqka qė tė ben tė vuash shum por edhe qė te ben te fluturosh mal e kodra...heheheehe po dashuri mund ta tregon kush e ka provu ...kerkoni nje dashuri qe ju ben te lumter se pa dashuri nuk ka lumturi.... ju pershendes te gjithve e sidomos te dashuruarit...FAT fat!!!!! ciao!!!!!!!!!!!1[/list]


__________________
Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj argetim te kendshem ketu... hehehe ju faleminderit!!! ZOTI JU BEKOFT!!!! hehe
Groffi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 9 (0 Anėtarėt dhe 9 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:59.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.