Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-03-04, 15:34   #16
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Tung

Ndoshta seshte pergjigjia e sakt po e jap mendimin tim..mendoj se asnjera prej grave nuk e ka mbyt derisa ai vet ka be vet vrasje,dmth vet eshte mbyt e jo grate.

PERSHENDETJE.
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-03-04, 12:44   #17
Dr_Love
 
Anėtarėsuar: 05-11-03
Vendndodhja: Switzerland
Postime: 8
Dr_Love e ka pezulluar reputacionin
Gabim Sa her mund te dashurohet njeriu?

Hello people!

papapa kaher nuk kam hyr ne ket forum. Paskam harru edhe shqip me shkru he kuku per mu... hehe Sa i perket kesaj teme desha te jap edhe une mendimin tim.

Une mendoj se dashuria e pare e vertet nuk harrohet kurr, por nuk kisha then se njeriu dashurohet vetem njeher ne jet. Mendoj se nuk pershtaten vetem dy njerez per ter jeten.
Lexova se disa kishin shkruar se gjoja shqiptaret dashurohen shume her dhe shpejt,
Sa e urrej kur dikush fol ne pergjithesi per nje popull.
Kaq kisha.
Mir mbeteshi
Dr Love
__________________
Jetoje jeten dhe pajtohu me fatin
Dr_Love Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-03-04, 16:12   #18
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Pershendetje

Une mund te jap pergjigje per veten personalisht,se po qese kam qene e dashuruar njeher dhe kam deshtuar duke mos qene fajtore une,kah mundesi edhe tjeter dashuri jeta vazhdon perseri..

Kalofshi mire...
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-03-04, 11:02   #19
LIBERO_78
 
Anėtarėsuar: 07-10-03
Vendndodhja: EDHE PAK NE PR.
Postime: 99
LIBERO_78 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek LIBERO_78 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek LIBERO_78
Gabim E PO JU GJYKONI KETE VETE

MENDIMI IM PERSONAL ESHTE QE AI NJERI QE DASHURON NJEHERE NE JETE NESE I DESHTON DASHURIA E PARE AI NUK MUND TE JET NORMAL................KAQ NESE NISI NGA VETJA JUAJ EDHE JU BETOHEM QE DO TE THUANI KETE APO JO? :arrow:
__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-04, 11:25   #20
Engjellushja
 
Anėtarėsuar: 10-06-04
Postime: 398
Engjellushja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Tung t gjithve

100% esht e vertet se Mashkullit dashurohen ma leht se Femra , por ka dhe Femra ce si l nj vend) por nga 100% jan vetem 30% c dashurohen sinqertsisht, dhe jo ma shum se dy her) se 1. Dashurin pa e provuar dhe pa dit se cfar esht dhe sa vler ka....aty smund ta dish kur met paren her !! 2.. t dyten her e kupton kur je Dashuruar s paren her dhe aty mund t fillojsh t a dish se cfar esht,.....sa vler...(mvaret dhe kend jeni i/e Dashuruar) Per ket e vertet esht c dhe Femra ma shum mendon se Mashkulli sidomos per Dashuri sepse ajo kur dashuron, dashuron me vemendje, por dhe per aa 30% mashkiull e kam fjalen....

Keshtu c 100% -70% = 30% mashkuj dashurohen shum veshtir dhe jo ma shum se 2 her.......(fjalen kam per Sinqertsisht) dhe keta njerz jan me karaktera t cilet nuk e vnoj syrin n bukurin dukore por shpirtrore dhe
100%- 30% = 70% t femrave jan c dashuroj si keta 30% (Mashkuj) d.m.th....se

70% t mashkujt dhe 30% t Femrave jan t cilet Dashurohen m se lehti dhe atyre ju Intereson m s shumti bukuria dukore se shpirterore....c keshtu po behen............................................. ...........

100% c dashurohen pa kufi hahahahahahahaa ateher ket nuk mundeni ta justifikoni se kjo esht e pamundshme................
por per ata c nuk ju intereson dhe nuk ia vlerson shum bukuris dukore por m shum asaj shpirtrore ateher vlen kjo c shkruajta n filim t Temes

Ju pershendet me shum Respekt "Engjellushja"
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-04, 07:20   #21
m_tetovari
 
Anėtarėsuar: 08-02-04
Vendndodhja: prishtine
Postime: 88
m_tetovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek m_tetovari Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek m_tetovari
Gabim

pike se pari nuk duhet te ngaterohen simpatia me dashurine...
pamja e jashtme me njerzitetin...
impresioni fillestar me pershtypjen e pergjithshme pas nje kohe te caktuar...
DASHURIA eshte dicka shum shumme teper se kaq...
te duash dikend duhet shum me teper...
un per vete deri tash nje her kam qene i dashuruar ...
__________________
ō___SoMeboDy TeLL ME Is iT WortH LoViNg SoMEboDy ???.___ō
m_tetovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-04, 00:26   #22
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

1 person (femrat),dashurohen-1 here,sepse KURRĖ mos e dashuro njė grua 2 herė sepse vetem 1herė e ke dashurijėn e saj... :cry:
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 18:29   #23
nitushe
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 724
nitushe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

dahsuron sa te munet valla
__________________
You\'ll Never Be Alone
nitushe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 18:32   #24
florimi777
 
Anėtarėsuar: 16-04-04
Vendndodhja: churih
Postime: 1
florimi777 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florimi777
Gabim

i think asi une mendoj se nje njeri mund te dashurohet pa kufi her per arsy se tash femnat po i kan fajet
florimi777 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 19:23   #25
DRENI_usa
 
Anėtarėsuar: 09-09-04
Postime: 11
DRENI_usa e ka pezulluar reputacionin
Gabim

mos i besonsi aqe shum djemve se ata te dojne per interesa personale sa ma mir me ta sa ma keqe eshte/majmunka

majmunka ka diqka te vertet ne ate qe thua ti por perafersisht e njejta vlen edhe per shum vajza edhe pse jo per te gjitha vajzat /e gjithashtu jo edhe per te gjith mashkujt pra mos i shti te gjith ne nje the se sjem kompira :cry:

Ne pergjigje te temes kishte me qen mire mu dashuru vetem nje here dhe mos me pas nevoj mu dashuru prap por edhe nese ndodh te dashurohesh prap kishte me qen mire mu dashuru prap ne personin se e ke dashuru se pari here :D

Love is the name ,sex is the game ,forget the name ,just do the game :!: :!:
DRENI_usa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-04, 17:25   #26
Buli_00
 
Anėtarėsuar: 18-10-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 90
Buli_00 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Buli_00 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Buli_00
Gabim Dashuria...

nuk ėshtė kullė qė rrėnohet apo ndėrtohet sa herė qė ti apo unė tė duam.
Ajo lind krijohet, pasurohet... dhe asnjėherė nuk pėrfundon. Pika e fundit e dashurisė, asnjėherė nuk do tė pėrfundonte as nė moshė e as, eventualishtė, nė pamundėsinė e reflektimit final tė aktit tė shprehjes sė dashurisė. Ama, varet shumė se sa ajo, pra dashuria, do tė mund tė reflektonte pozitivishtė nė aktin final, kuptohet nė rastet e reflektimit tė dashurisė dhe tė pamundėsisė, nė anėn tjetėr, pėr bėrje reale tė shprehjes fizike nė akt. Pra, dashuria mund tė lind, tė krijohet e tė materializohet, jo vetėm njėherė, por sa herė qė njeriu, pra tė dy gjinitė, gjejnė te tjetri apo tjetra, protogonistin e ėndėrrave tė jetės. Askėrkush sdo tė mund ta fillonte apo ta pėrfundonte jetėn, asnjėherė dhe nė asnjėlloj rrethane, vetėm me njė ėndėrr, pra me njė dashuri. Dashuria ėshtė njė fshehtėsi brendore, pėr tė cilėn mund tė mos mendohet asnjėherė, por ajo lind. Pra, nuk lind vetėm njė herė, ajo mund tė lind pakufishėm nė shprehjen e gjetjes sė personit qė, ndoshta, ndonjėherė e ke ėndėrruar etj. Mirupafshim!
__________________
Imagjinata ėshtė pjesė e jetės. E bėnė realitet edhe ate qė nuk bėhet!
Buli_00 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-10-04, 14:13   #27
Kaltrushi
 
Anėtarėsuar: 07-10-04
Vendndodhja: germany
Postime: 2,285
Kaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIPKaltrushi VIP
Gabim


Une mendoj se nje djal mund te dashurohet nje here edhe at shum. Kurse vajzat e kane pak ma ndryshe por ato kur e dashurojn nje djal jane ne gjendje per marrezira.
Nuk po foli prej provoje por siq kam degjuar edhe lexuar.


Pershendetje!!
Kaltrushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-04, 05:10   #28
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

tung ju pershendes

Mendimi im si Mashkull i pashem e i mire 8)

shpesh here kam ndegju nga meshkuj dhe vajza qe thon se njeriu nje here dashurohet....

Une mendoj se mashkulli heren e par kur te dashurohet,, eshte nje dashuri e flaket,,,, qe nuk mund te pershkruhet (flasim per dashuri e jo simpati).. por pas deshtimit te dashuris se par - mashkulli gjithmon e shpreh fajin tek femra,,,, dhe ka meshkuj qe kurr me nuk mund te dashurojn me sinqeritet te plot pas deshtimit te par....
por patjeter gjithmon eshte mundesia te dashurosh,,,, kurr nuk eshte von,,, dashuria eshte si era qe vryn nga veriu,,,,
edhe pse ka deshtu e para,,,, jeta vazhdon dhe dashuria nuk humbet,,
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-04, 15:31   #29
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

mendoj qe dashurohet shume her kane ik tash ato kohrat qe jane dashuuru veq ka 1 her :)
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-04, 16:24   #30
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje
zemra mund te jete bujare por jo nene terez


__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.