Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-08-04, 19:16   #16
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kam vendose qe djalin qe do ta martoj ta pyes fill e per pe kur e ka humbe virgjerine nese nuk me del i tille.Bile do ta padis ne gjyq :evil:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-08-04, 19:44   #17
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Tomori te lutem kjartesohu pak.
Simbas shkrimit tend verejta se ky shkrim posaqerisht i dedikohet femres.
A nuk qenka edhe per mashkullin dhurate ndaj nje vajze te berit dashuri per her te pare???
A don me thene kjo simbas mendimit tend se per meshkujt nuk ka far vlefte te berit dashuri? Qofte per te paren her e qofte per te mbramem.
Si eshte mundur qe meshkujt te bejne dashuri me shum vajza e kjo te mos ket kurrfarre pasoje ne jeten e tyre?
Shkrimi yt Tomorr me gjithe keqardhje me ndjell ne zemer ndjenjen se ka karakter diskriminues ndaj femres. Kur dihet forte mire se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.
Pse pra po u dashka qe femra te mendoj per pasojat ne jeten e ardhme e mshkulli jo??????
-Murgesh nuk esht fjala a ka vler dashurija a jo??? siq shpreheni ju
Por tema me sa e kuptova un eshte e dedikume per virgjinitetin e femres ne ket rast. Ju lutem mos ty ngatrojme punet .
Mir per nje qaste e zeme se tema eshte e pergjythshme si per vajzen ashtu edhe per djalin!!!

Ju mendoni se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.

Murgesh sa per ndjene njerzore jam dakort me ju.
Por nuk jam dakort se esht njesos si per femnen apo mashkullin
Me habit fakti si ka mundesi te mendoni ne ket menyre qe sexi femres na qenka e barabart me sexin e mashkullit !!!!! kjo me habit shum bile sidomos ne psikologjin e nje shqiptare...nuk kam koment
Murgesh (kjo esht nje shembell mos me keq kuptoni)per nje qast vene veten se je me nje klub perplot me meshkuj te jeni te dehur si femer dhe ju te institoni te keni sex me nje mashkull ose kamarierin paramendoni se qfar ambijenti dot krijoni....ju lutem Murgesh qfar fotografije dot kishit paraqit?????

Edhe e kunderta po te ishit mashkull dhe te vepronit ne te njejten menyr po ksaj radhe me kamarieren psh (nese esht ne forum donjena kamariere mos te preket se nuk kam asnifar paeagjykimi se per mua esht profesion si gjith te tjerat . Vetem si shembell temes)

E nderuara Murgesh si mendoni ju a ka dallim ? a eshte e njejte kjo ngjarje e kesaj vajze ne klub me ate te mashkullit
Sigurisht se ka dallim shum te madhe
Pse???
Sepse normalisht dallon gjinia dhe smundet me qen njesoj ky esht mendimi im personal kaq kisha.
Murgesh tash ne funde ju pershendes kalofshit mir tung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 21:50   #18
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Tomori te lutem kjartesohu pak.
Simbas shkrimit tend verejta se ky shkrim posaqerisht i dedikohet femres.
A nuk qenka edhe per mashkullin dhurate ndaj nje vajze te berit dashuri per her te pare???
A don me thene kjo simbas mendimit tend se per meshkujt nuk ka far vlefte te berit dashuri? Qofte per te paren her e qofte per te mbramem.
Si eshte mundur qe meshkujt te bejne dashuri me shum vajza e kjo te mos ket kurrfarre pasoje ne jeten e tyre?
Shkrimi yt Tomorr me gjithe keqardhje me ndjell ne zemer ndjenjen se ka karakter diskriminues ndaj femres. Kur dihet forte mire se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.
Pse pra po u dashka qe femra te mendoj per pasojat ne jeten e ardhme e mshkulli jo??????
-Murgesh nuk esht fjala a ka vler dashurija a jo??? siq shpreheni ju
Por tema me sa e kuptova un eshte e dedikume per virgjinitetin e femres ne ket rast. Ju lutem mos ty ngatrojme punet .
Mir per nje qaste e zeme se tema eshte e pergjythshme si per vajzen ashtu edhe per djalin!!!

Ju mendoni se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.

Murgesh sa per ndjene njerzore jam dakort me ju.
Por nuk jam dakort se esht njesos si per femnen apo mashkullin
Me habit fakti si ka mundesi te mendoni ne ket menyre qe sexi femres na qenka e barabart me sexin e mashkullit !!!!! kjo me habit shum bile sidomos ne psikologjin e nje shqiptare...nuk kam koment
Murgesh (kjo esht nje shembell mos me keq kuptoni)per nje qast vene veten se je me nje klub perplot me meshkuj te jeni te dehur si femer dhe ju te institoni te keni sex me nje mashkull ose kamarierin paramendoni se qfar ambijenti dot krijoni....ju lutem Murgesh qfar fotografije dot kishit paraqit?????

Edhe e kunderta po te ishit mashkull dhe te vepronit ne te njejten menyr po ksaj radhe me kamarieren psh (nese esht ne forum donjena kamariere mos te preket se nuk kam asnifar paeagjykimi se per mua esht profesion si gjith te tjerat . Vetem si shembell temes)

E nderuara Murgesh si mendoni ju a ka dallim ? a eshte e njejte kjo ngjarje e kesaj vajze ne klub me ate te mashkullit
Sigurisht se ka dallim shum te madhe
Pse???
Sepse normalisht dallon gjinia dhe smundet me qen njesoj ky esht mendimi im personal kaq kisha.
Murgesh tash ne funde ju pershendes kalofshit mir tung
Tomorri me shprehjen "Te bejsh dashuri"- kupto seks.
Sa per shembullin tend qe kishit prure ketu une mendoj se eshte e njejte
Ali Hoxha- Hoxhe Alia (Aliu eshte hoxhe, si ja the perpara si ja the mbrapa profesionin eshte njejte) i themi ne. Ne te dy rastet eshte nje gje e shemtuer per mendimin tim. Si te bej femra dashuri me kamierierin,po ashtu edhe mashkulli te bej kete me kamarieren. Mendoj ne publik se eshte normale krejt ne jeten private te besh dashuri me kamarier apo kamariere.
Por ketu eshte fjala te humbja e virgjinetit femeror, e cka me humbjen e virgjinitetit mashkullor. Se per te dyjat gjinite egziston hera e pare a po jo?
Pse ju meshkujt mendoni se nuk le pasoje te mashkulli jeta e shumefishte seksuale??
Edhe une te pershendes sinqerisht Tomorri. Besoj se e kupton se une nuk kam asgje personale ndaj teje.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-04, 11:04   #19
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

hehehe Murgesh ju pyesni ku qendron dallimi me humbjen e virgjinitetit femror me at mashkullor.
Se per te dyjat gjinite egziston hera e pare, esht e vertet se egziston hera e pare per te dyjat gjinit por mos haroni se ka edhe nje te vertete dallimi esht i madhe ne aktin sexual.
Tash dot ju ndertohem juve drejtpersedrejti kjo vlen normalisht nese ju nuk jeni virgjine me.
Murgesh nuk ka nevoj tme pergjigjeni se nuk ka kurgje sekrete se kjo vlen per te gjithe qe ju takojne gjinis femnore ne ruzullin toksor nuk ka kurgje personale
Murgesh kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si femer po ju pyes qka ndodhi me ju??? po qka ndodhi me te dashurin tuaj??? a pat ndonje dallim .... ???????
Tash per nje qaste i ndertohem Tomorit (vetvetes)
Tomor e njejta pyetje per ju si Murgeshes .
Po ju Tomor kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si mashkull po ju pyes qka ndodhi me ju???
Tomori pergjigjet:
Un per veti kam ndjer kenaqsi te madhe po ashtu edhe vajza por dallimi qendrone se vajza u gjakos me humbjen e virgjiniteti si te gjithe vajzat..

Murgesh ti kthehemi temes a ka dallim a jo mes mashkullit dhe femres
Un per veti qendroj ne tezen time qe dallim ka bile shum si ne pozicionet, organet,veprimet etj...pra dallimi esht evidente e nderuara Murgesh

Murgesh me beso po te ishit djal kur nuk dot thoshit se veprimet sexuale jan te njejta si per femren apo te mashkullit. Ket e them me kompentenc se maresi ka dallim me dhenesin besoj qe me kuptoni ne rastin konkret edhe nje shm ju jeni XX nese jeni e martuar burri juaj eshte XY ja dallimi

Murgesh ju pershendes por nje gje se kam te qarte ne pershendetjen tuaj (ju falemderohem sinqerisht per pershendetjen) me thuani nuk kam asgje personale ndaj teje??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Kte se kuptoj nuk kam asgje personale hehehehe te lutem e nderuara Murgesh mos ma thuaj at fjal se tju them te drejten un per veti kam kenaqsi qe debatojme normal pa kundershtime ne ide nuk ka edhe debat besoj qe jeni dakort
Murgesh te pershendes te uroj dite te mbare shnet nga Tomori
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-04, 13:36   #20
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga livoreka bicio
Hahahah, qfar duhet te thanun por vetem se urime,hahaha :lol: :lol: :!: te pershendes...

Ishalla perhajr e me shkon mbare( hahaha). se bash keta qe po flasin kinse femra duhet me kane virgjine i marrin kumedite qfare...

pershendetje per Murgeshen e Barbarozen
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-04, 14:21   #21
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
hehehe Murgesh ju pyesni ku qendron dallimi me humbjen e virgjinitetit femror me at mashkullor.
Se per te dyjat gjinite egziston hera e pare, esht e vertet se egziston hera e pare per te dyjat gjinit por mos haroni se ka edhe nje te vertete dallimi esht i madhe ne aktin sexual.
Tash dot ju ndertohem juve drejtpersedrejti kjo vlen normalisht nese ju nuk jeni virgjine me.
Murgesh nuk ka nevoj tme pergjigjeni se nuk ka kurgje sekrete se kjo vlen per te gjithe qe ju takojne gjinis femnore ne ruzullin toksor nuk ka kurgje personale
Murgesh kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si femer po ju pyes qka ndodhi me ju??? po qka ndodhi me te dashurin tuaj??? a pat ndonje dallim .... ???????
Tash per nje qaste i ndertohem Tomorit (vetvetes)
Tomor e njejta pyetje per ju si Murgeshes .
Po ju Tomor kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si mashkull po ju pyes qka ndodhi me ju???
Tomori pergjigjet:
Un per veti kam ndjer kenaqsi te madhe po ashtu edhe vajza por dallimi qendrone se vajza u gjakos me humbjen e virgjiniteti si te gjithe vajzat..

Murgesh ti kthehemi temes a ka dallim a jo mes mashkullit dhe femres
Un per veti qendroj ne tezen time qe dallim ka bile shum si ne pozicionet, organet,veprimet etj...pra dallimi esht evidente e nderuara Murgesh

Murgesh me beso po te ishit djal kur nuk dot thoshit se veprimet sexuale jan te njejta si per femren apo te mashkullit. Ket e them me kompentenc se maresi ka dallim me dhenesin besoj qe me kuptoni ne rastin konkret edhe nje shm ju jeni XX nese jeni e martuar burri juaj eshte XY ja dallimi

Murgesh ju pershendes por nje gje se kam te qarte ne pershendetjen tuaj (ju falemderohem sinqerisht per pershendetjen) me thuani nuk kam asgje personale ndaj teje??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Kte se kuptoj nuk kam asgje personale hehehehe te lutem e nderuara Murgesh mos ma thuaj at fjal se tju them te drejten un per veti kam kenaqsi qe debatojme normal pa kundershtime ne ide nuk ka edhe debat besoj qe jeni dakort
Murgesh te pershendes te uroj dite te mbare shnet nga Tomori
Tomorr, ne po flasim dhe diskutojme rreth nje problemi shum delikat te shqiptaret.
Perderisa mashkulli shqiptar i lejon vetes te drejten qe te ket sex me te gjitha vajzat qe i ipen, femra shqiptare duhet qe te ruhet per te deshmuar ndeshmerine ne martese.
Tri pika gjaku per te ja zbardh fytyren vedit e burrit (i cili ndoshta nje nate para se te martohet ka pas sex me tjetren)
Ne ketu po flasim per pasojat ne jeten e mashkullit dhe te femres poashtu.
Gjersa mashkulli ka pervoje ne te gjitha aspektet seksuale, gruaja u dashka te hyj si naive ne martese.
Kjo eshte ajo qe me pengon me se shumti.
Virgjini le te kerkoje virgjine,
Te zhvirgjeruarit le ti marrin ato femra qe sjane te virgjera, sepse nga ana praktike e meritojne njeri tjetrin.
Ps. E them me krenari, kam qene e para per parnterin e ka qene i pari dhe per mua, dhe tere jeten kemi mbet vetem me njeri tjetrin.
Jemi te lumtur pafundesisht, dhe shume te lire me njeri tjetrin.
Nuk kemi se cka ta ngarkojme njeri tjetrin me te kaluaren.
Per ate ndoshta edhe i kam keto mendime rigoroze.
Se sejcili duhet te marre ate qe e ka merituar.
E sa per pasojat qe po thua se tek mashkulli nuk ka, une te them se ka.
Se asnje grua nuk e ka shijen e njejte, edhe pse ne esence duken te njejta te gjitha femrat.
Kam nje pyetje per ty?
Si e ndien ti veten kur mendon vajzen qe me se shumti te ka ofruar kenaqesi seksuale dhe nuk e ke me????
Me nderime Murgesha.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-04, 18:14   #22
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Murgesh pik se pari para se te debatojme reth temes...Te uroj jet te begatshme me bashkshortin tend me beso thenja juaj qe thoni qe keni qen e para me partnerin tash burri juaj edhe mua me ben dyqish te jem krenar pak e quditshme per ju po un va them te verteten.
Parashtrohet pyetja qfar kam lidhje un ne ket mesin tuaj qe te ndihem mire Po va sqaroj me kenaqsi ku qendron arsyja ime:
Un jam ne radh te pare shqiptar po edhe ju jeni shqiptare normalisht edhe burri juaj i nderuar esht shqipetar pse e them kte???
Sepse ketu lidhet puna te virgjiniteti vajzes ose si e kemi na zakon virgjinitetit i themi NDERI pra ju jeni te ndershem dhe ma tej vazhdon familja e ndershme ma tej kjo familje me kalimin e kohes mer epitetin fisi i ndershem dhe fisi perfundon ne komb e pra kty kombi i perkasim ne te dy....besoj qe me kuptoni ne ket pik.

Duke pare nga ky kend-veshtrim un jam i mendimit se ndershmerija vajzes ka shum ma shum rendesi flasim aspektin sexual se sa i mashkullit se ajo vajze neser e mer emrin NEN-LOKE DAD MAMI ..
edhe ju e dini se fjala Nene esht fjal e shejte....

Pra un prap ngeli ne parimin tim se dallim ka bile shum dallim

Paramendoni nje grua lavire edhepse i takon gjinis tuaj ju e keni anti-pati
si do ti thone fmis se saje o biri-kurves shum keq kjo esht realja

A te mashkulli keto gjera edhe pse nuk arsyetohen prap faji i ngel kurves..... te lodha Murgesh por vetem shfaqim mendimet tona lirshem hahahaha

Murgesh tash po ju pergjigjem pytjes suaj:

Si e ndien ti veten kur mendon vajzen qe me se shumti te ka ofruar kenaqesi seksuale dhe nuk e ke me????

Shum mir e ndiej vetveten se at vajze tash e kam bashkshorte
Murgesh un jam martu ne moshe te re kte va them se edhe ju shum bukur u sqaruat reth marteses suaj <bravo Murgesh edhe duhet te jeni krenare> Un kam qen 21veqar kurse ajo vajze e atershme ka qene 16vjeqe tani zoti mi ka fale tre djem i falemderohem Allahut xhsh ner ket moment te tre djemt jan si kokra e molles ju uroj qe zoti i madh ket dhurat tja dhuroj ne radhe te pare gjdo shqiptari....
Murgesh jam i vetedishem se jam dal pak prej temes po ashtu me erdhi tju pergjigjem....
Murgesh nderimet e mija Si mendoni ju ne vijim a ka dallim virgjiniteti femres me te mashkullit hehehehe Murgesh qfar me ba duhet te pleqnohet kjo pun si thua ty???yung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 12:01   #23
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju pershendes te gjitheve dhe lexova me vemendje debatet e juaja Murgesha dhe Tomori.Pasi e paskeni vene kete pune te pleqerohet,atehere edhe mua si anetare e ketij forumi me takon e drejta te"pleqeroj"ashtu sikur edhe te tjereve.
Une pajtohem ne disa pika me Murgeshen dhe ne disa pika tjera me Tomorin.Padyshim se virgjerine duhet konsideruar te shenjte cdo njeri sepse ne njefare menyre,per mentalitetin e popullit tone kjo konsiderohet"diplome".
Per dallimet besoj se dallimet ekzistojne(e them pak me xhelozi)ne mes nje femre dhe nje mashkulli.Mashkulli asnjehere nuk konsiderohet humbes ne shoqerine tone dhe shpesh inatosem ne vete per kete gje derisa tek femra shqiptare jo veq po ta kete humbur virgjerine,por vetem te kete nje te dashur para se te vendos seriozisht,ajo do te jete me "njolle".Krejt ne rregull nese nje mashkull ka hyre ne martese i parapergatitur,por shume nga ata kerkojne pervoja te reja edhe pas marteses.Paramendoni si do te veprohej me te nese nje femer do te vepronte keshtu.Ne kete pike asesi s'mund te pajtohem.Nese vlen morali per femrat,atehere duhet te vleje edhe per meshkujt nese duam te kemi, siq tha Tomori,familje dhe komb te shendoshe.
Une jam per barabarsine e te dyja gjinive kur eshte ne pyetje morali,sepse jo veq nese e ke patur nenen te pamoralshme do te te quajne siq tha Tomori"e bija e kurves"por edhe"e bija e kurvarit"!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 15:21   #24
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Ju pershendes te gjitheve dhe lexova me vemendje debatet e juaja Murgesha dhe Tomori.Pasi e paskeni vene kete pune te pleqerohet,atehere edhe mua si anetare e ketij forumi me takon e drejta te"pleqeroj"ashtu sikur edhe te tjereve.
Une pajtohem ne disa pika me Murgeshen dhe ne disa pika tjera me Tomorin.Padyshim se virgjerine duhet konsideruar te shenjte cdo njeri sepse ne njefare menyre,per mentalitetin e popullit tone kjo konsiderohet"diplome".
Per dallimet besoj se dallimet ekzistojne(e them pak me xhelozi)ne mes nje femre dhe nje mashkulli.Mashkulli asnjehere nuk konsiderohet humbes ne shoqerine tone dhe shpesh inatosem ne vete per kete gje derisa tek femra shqiptare jo veq po ta kete humbur virgjerine,por vetem te kete nje te dashur para se te vendos seriozisht,ajo do te jete me "njolle".Krejt ne rregull nese nje mashkull ka hyre ne martese i parapergatitur,por shume nga ata kerkojne pervoja te reja edhe pas marteses.Paramendoni si do te veprohej me te nese nje femer do te vepronte keshtu.Ne kete pike asesi s'mund te pajtohem.Nese vlen morali per femrat,atehere duhet te vleje edhe per meshkujt nese duam te kemi, siq tha Tomori,familje dhe komb te shendoshe.
Une jam per barabarsine e te dyja gjinive kur eshte ne pyetje morali,sepse jo veq nese e ke patur nenen te pamoralshme do te te quajne siq tha Tomori"e bija e kurves"por edhe"e bija e kurvarit"!
hehehe Barbaroz punet ndryshojne mes kurves dhe kurvarit ?????
kur thuame i biri kurves aludohet te nena se ajo e ka pjell por me cilin???? baba ne ket raste ngel anonim nuk i dihet baba ka mundesi ne iks raste edhe ajo nuk e din se me cilin e ka ju duket apsurde !!!!!! Po e zem se ajo mrenda tre ditesh ka pas mardhenje me dy persona te ndryshem ngel shtatzane tash parashtrohet pyetja me cilin e ka kte femi????
Prandaj deficioni i bija kurvarit nuk mban se nuk esht egzakt !!!! Nuk i dihet ..... saktesisht thuhet e bija kurves

Barbaroz ju tentoni qe te kete barabarsi ne mes mashkullit dhe femres???!!! Un ju kuptoje juve plotesisht se ju jeni vete femer dhe normalisht se kjo teori ju komvenon juve hehehe moj Barbaroz moj Barbaroz po qeshni ni here hehehe femer jeni barabarsija esht iluzione va them un Tomori. ju ket e dini edhe vete jeni te vetedishem por halli qe jeni femer sikundra te ishit djal do ta thuashit te kunderten ....hehehe Barbaroz si mendoni ju ????? a kam te drejte a jo??? POr ju lutem realisht tme pergjigjeni emocionet dhe deshiren hiqnjani menesh ...dua realisht tme pergjigjeni ben edhe shkurte ka barabarsi- muk ka barabarsi kaq
Barbaroz ju pershendet Tomori>>>>>>
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 17:31   #25
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tomori,ta them te drejten,une ate shkrim e kam shkrojtur pa asnje pike emocioni dhe fare e qete si dhe jam munduar te jem sa me e qarte ne shkrimin tim.Une kisha ndermend te theksoja punen e "kurvarit"ne marredhenien bashkeshortore dhe jo ne ate jashte martese.Atehere edhe e bija e tij do te quhej"e bija e X kurvarit"ashtu siq do te mund te quhej edhe "e bija e X kurves".Dhe une nuk perjashtoj raste te ndryshme qe nje grua mund te kete nje femije te nje x tjeter personi,ashtu siq mund te kete edhe perplot meshkuj qe kane femije me nje grua te jashteligjshme.Por,kur vie puna te drejtesia,kjo shkelet nese eshte ne pyetje femra.
Une nuk thashe se ka barabaresi askund dhe mu kjo pabarabaresi qendron ketu ne kete rast dhe me brengos shume sepse morali eshte moral per te dyja gjinite,por ne jemi mesuar qe gjithmone vetem femren ta shohim si qenie qe kryen amoralitetit.
Natyrisht se, pasi qe jam femer, edhe kjo padrejtesi me vret shume!
Edhe nje here e ceki mendimin tim se morali eshte mbi te gjitha ne personalitetin e njeriut,qofte mashkull apo femer!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 17:50   #26
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tomori e lexova pike per pike repliken tende me te nderuaren Barbarozen.
Ne jeten e perditshme tek ne shqiptaret femra cilesohet me fjalen me te ulet qe mund te egzistoje. Kurve, a thua a egzistojne te tillat???
Pse ne boten moderne femra nuk cilesohet me kete fjale??
Dihet femra qe mirret me prostuticion dhe prape ne boten e civilizuar nuk quhet Kurve por thuhet se e ka profesion.
Tomorr ju po thoni se nuk kane pasoja ne shoqerine tone meshkujt Kurvar, qe ne jeten e tyre vargisin femra.
Une po ta them se kane edhe ate shume. E para pike te tillet kane shume pak miq ne jeten e vet, e dyta femijet e tyre kur te arrijne ne moshe martesore kane problem serioz te martohen se askush nuk don ta martoje vajzen e vet me te birin/bijen e nje Dilinxhiu siq cilesohen mashkujt Kurvar ne shoqerine tone. Shkaku eshte se familjet e ndershme dojne te miqesohen me familje te ndershme, se ende tek ne prinderit e femijve te martuar konsiderohen si miq dhe kane hyrje e dalje mes vete.
Cka mendon ti??
Dihet se meshkujt shqiptar ne pergjithesi jane xheloza. Asnje prind nuk do te ishte i lire te shkoj te vizitoje vajzen e vet tek burri i cili e ka babane dilinxhi. Se Dilingjiu (Kurvari) ndoshta ne rinine e vet ban cka ti doje qejfi por dikur kur pleqerohet e ka femije per te martuar ateher vetem fillon ti shoh pasojat dhe demet qe ja ka sjelle familjes se vet.
Dhe mos me thuaj tani se nuk kam te drejte, se nuk kam lindur ne planetin Mars, e rastesisht fare shkruaj ne ket forum.
Eshte e vertet se jetoj ne perendim por ne dejt e mi rrjedh e do te rrjedh gjak shqiptari.
Me nderime nga Murgesha.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 19:34   #27
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

[quote="Murgesha"] por ne dejt e mi rrjedh e do te rrjedh gjak shqiptari.
Me nderime nga Murgesha.
quote]JE E NDERUAR DHE E RESPEKTUAR ZONJA MURGESHA

HONESTY
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 20:05   #28
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Tomori e lexova pike per pike repliken tende me te nderuaren Barbarozen.
Ne jeten e perditshme tek ne shqiptaret femra cilesohet me fjalen me te ulet qe mund te egzistoje. Kurve, a thua a egzistojne te tillat???
Pse ne boten moderne femra nuk cilesohet me kete fjale??
Dihet femra qe mirret me prostuticion dhe prape ne boten e civilizuar nuk quhet Kurve por thuhet se e ka profesion.
Tomorr ju po thoni se nuk kane pasoja ne shoqerine tone meshkujt Kurvar, qe ne jeten e tyre vargisin femra.
Une po ta them se kane edhe ate shume. E para pike te tillet kane shume pak miq ne jeten e vet, e dyta femijet e tyre kur te arrijne ne moshe martesore kane problem serioz te martohen se askush nuk don ta martoje vajzen e vet me te birin/bijen e nje Dilinxhiu siq cilesohen mashkujt Kurvar ne shoqerine tone. Shkaku eshte se familjet e ndershme dojne te miqesohen me familje te ndershme, se ende tek ne prinderit e femijve te martuar konsiderohen si miq dhe kane hyrje e dalje mes vete.
Cka mendon ti??
Dihet se meshkujt shqiptar ne pergjithesi jane xheloza. Asnje prind nuk do te ishte i lire te shkoj te vizitoje vajzen e vet tek burri i cili e ka babane dilinxhi. Se Dilingjiu (Kurvari) ndoshta ne rinine e vet ban cka ti doje qejfi por dikur kur pleqerohet e ka femije per te martuar ateher vetem fillon ti shoh pasojat dhe demet qe ja ka sjelle familjes se vet.
Dhe mos me thuaj tani se nuk kam te drejte, se nuk kam lindur ne planetin Mars, e rastesisht fare shkruaj ne ket forum.
Eshte e vertet se jetoj ne perendim por ne dejt e mi rrjedh e do te rrjedh gjak shqiptari.
Me nderime nga Murgesha.
Murgesh plotesisht pajtohem me ju 100%kur esht fjala siq i thuani ju per dilinxhiun-(kurvarit) Un nuk kam thene se nuk kan pasoja ne shoqerin keta dilinxhi por ne debat me Barbarozen kemi shkembier mendimet tona rethe dallimit te thenjes e bija kurves me te bijen e kurvarit e gjitha kjo ka qene kam dasht me thene se nuk ka dhe nuk dot kete barabarsi reth gjinis femnore me at mashkullore tek e fundit nuk esht thenja ime por dallimet jane evidente si ne pamjen fizike dhe shpirtnore kur them shpirtnore e kam fjalen rerthe mendimit dhe paragjykimit per boten se dallime ka, si psh marim kepuc me ngjyre te kuqe dizajneri ciles gjini ja ka dizajnuar keta kepuce??? kuptohet gjinis femrore ....ja dallimi
ose ne dallimin fiologjik cies gjini i vjen cikli mestruacionit??? normalisht gjinis femrore ....dallon a e nderuara Murgesh hahahaha edhe shum dallime tjera por ska kuptim ti emnoje se te gjithe e dine kete pune dhe ndeshen ne jeten e perditshme

Sa per boten moderne siq thuani ju per mendimin dhe qe njeriu moder ka paragjykime un per veti me te than te drjten smundem me e kuptue...kjo esht realiteti nje here per heri un nuk jam duke i hezetuar ata njeres modern???? nuk e kam iden se ku jetojne dhe se si duken dhe per traditen e tyre nuk kam njohuri se nuk kam takuar njeri moder dhe se kam iden ku jetojne....flase per njerez moderne nese fare egzistojne ne univerzum .....nje gje nese e keni pas fjalen per evropjanet e perendimit qfar njeres moderne shihni ju te ata??? dhe zoti kur mos dhashte te behemi si ata qfar esht ajo pune esht mashkull shpohet nvesh mandej ne hunde dhe perfundon te shpohet mer roloin e femres ja ku e keni nje pederast .....edhe tash ky na qenka njeri modern un per veti i ksha vare ne litare kta flliqsira e leje me ti them njeri moder kty majmuni ...
Prandaj ju them e nderuara Murgeshe qe un jam qe ne ti ruajme traditat tona se kemi tradite te shkelqyer si shqiptare dhe kemi regulloren tone islame. Murgesh tash ju pershendes dhe tju theme sinqerisht me locken e zemres se kam respekt te veqant ndaj jush.....ju e dini arsyen ....e di se ska nevoje dva perseris por arsyja qendron TE KRENARIJA JUAJ te lumt Murgesh tung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-08-04, 20:24   #29
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Tomori,ta them te drejten,une ate shkrim e kam shkrojtur pa asnje pike emocioni dhe fare e qete si dhe jam munduar te jem sa me e qarte ne shkrimin tim.Une kisha ndermend te theksoja punen e "kurvarit"ne marredhenien bashkeshortore dhe jo ne ate jashte martese.Atehere edhe e bija e tij do te quhej"e bija e X kurvarit"ashtu siq do te mund te quhej edhe "e bija e X kurves".Dhe une nuk perjashtoj raste te ndryshme qe nje grua mund te kete nje femije te nje x tjeter personi,ashtu siq mund te kete edhe perplot meshkuj qe kane femije me nje grua te jashteligjshme.Por,kur vie puna te drejtesia,kjo shkelet nese eshte ne pyetje femra.
Une nuk thashe se ka barabaresi askund dhe mu kjo pabarabaresi qendron ketu ne kete rast dhe me brengos shume sepse morali eshte moral per te dyja gjinite,por ne jemi mesuar qe gjithmone vetem femren ta shohim si qenie qe kryen amoralitetit.
Natyrisht se, pasi qe jam femer, edhe kjo padrejtesi me vret shume!
Edhe nje here e ceki mendimin tim se morali eshte mbi te gjitha ne personalitetin e njeriut,qofte mashkull apo femer!
Barbaroza, me duket se mbas ketyre debateve edhe ju dilni me tezen qe ,, BARABARZI NUK KA'' domethen ne ket pike pajtohemi plotesish me gezon fakti se e kuptoni statutin tuaj si femer ...vetem ne ket menyre ruhet morali qe femra mos te nderhi ne punet e mashkullit dhe anasjelltas qe edhe mashkulli mos te nderhi ne punet e femres ketu ka regulla jo se un e them po keshtu ka qene ded-baba -den , keshtu eshte edhe keshtu ka me qene nere diten e qametit...po va jap nje shembell shum te thjeshte paramendo nje mashkull me krabza ndor tue ba qorap ose jelek ska rendesi hehehe a te duket palidhje ...mir Barbaroza po e mbyll me kaq ju pershendes duke ju uruar dite te mbare tung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-04, 04:14   #30
HappyGirl
 
Anėtarėsuar: 29-08-04
Vendndodhja: U.S.A
Postime: 5
HappyGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Une mendoj se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje. Virgjiniteti as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq. Eshte shume mire po pate durim te pritesh deri te personi qe do ta kalosh jeten me te ta bejsh sefte edhe me te ta perfundojsh. Mirpo problemi eshte qe ne nuk e dim se kush do te jet ai person. Ne at qe takohemi mendojme se do te jet i fundit mirpo gjerat ndryshojne dhe ndodhin qe ti te ndahesh me te edhe pse se ke menduar ket kurr. Virgjiniteti dmth shume sepse atij qe ja ke dhen ai do te mbaj zemren tende gjat edhe nese u ndajte.
Une mendoj se duhet ti tregohet te dashurit tjeter qe nuk je virgjine sepse dikur do ta kuptoje, mirpo nuk mendoj se do te jet e nevojshme ti tregosh me kend e ke humbur, kur e ke humbur edhe si e ke humbur. Do ta pengoje shume te dashurin tuaj po i pati keto pergjegje.
Mashkujt mund te themi me mir se skan virgjinitet. Sepse ata skan asgje te japin, eshte njesoj per ta qdo her. Per ate edhe virgjiniteti te femrat eshte me i vleresueshem se sa te mashkujt edhe me shume flitet per femrat se sa per mashkujt.
Edhe po e humbe nuk do te jet shume problem. Nese je person i mir ne shpirt virgjiniteti sdo te thot asgje. Sepse siq thash me lart as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq.
Per fund, ruajeni deri sa te mundeni sepse eshte me mir, por po e humbet mos te ju pengonje asgje ne te ardhmen.


__________________
When you are down to nothing, God is up to something.
HappyGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.