Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-05-05, 20:26   #16
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pak xhelozi esht mire :roll:
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-05-05, 00:32   #17
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Pak xhelozi esht mire :roll:
Keshtu mendoj edhe une Drita :)
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 08:10   #18
Kloni
 
Anėtarėsuar: 28-10-04
Vendndodhja: Internet...
Postime: 300
Kloni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kloni
Gabim

Xhelozia ne dashuri eshte si gjembat ne trendafil, pastaj ngjyra e trendafilit mund te jete zgjedhje personale!

Pa gjemba trendafili nuk do te ishte trendafil, as dashuria pa xhelozi nuk do te ishte dashuri!
__________________
Sexi portė e jetės dhe e parajsės!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 03-02-08 nė 01:45
Kloni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 10:12   #19
Kavaleri
Aty ku bijn Tupanat..
 
Avatari i Kavaleri
 
Anėtarėsuar: 20-03-05
Vendndodhja: USA
Postime: 1,463
Kavaleri e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Gjelozija nuk esht mir te teprohet..por pak pa ja ber qe te gjelozoj nuk mundet ta doje..se mos me dashte nuk ka nevoje te gjelozoj,mire por me nje mase.
Mendoj un keshtu,kqyr tash mos gjelozoni ne mendimin tim..hahah.
__________________
Faleminderit U Ē K
Kavaleri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-05, 19:25   #20
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim Dashuria Dhe Sexi- Xhelozia

XHELOZIA VIE BASHK ME DASHURINE ,POR NUK IKEN BASHK ME TE .
XHELOZIA E BURRIT MERZIT GRUAN ,XHELOZIA E GRUAS TE SHUMTEN E HERES KENAQ BURRIN.
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 03-02-08 nė 01:45
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-05, 07:51   #21
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim urnoni

shum FILOZOFE mendojn se xhelozia nuk ka gje te perbashket me dashurine
edhe njeriu qe eshte XHELOZ ndaj partnerit te tij nuk e dashuron me te vertete ate.


:arrow:
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-05, 08:41   #22
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ne pergjithesi lidhjet me ndjenjat e pabarazise dhe te papershtatshmerise ne nje mardhenje .. Xhelozia me e forte dhe me destructive synon te rritet kur provon kercenimin ndaj ekskluzivitetit seksual .

Xhelozia ka te beje me gjendjen emocionale te nje personi ., xhelozia mund te pasohet me nje numer te ndryshem reagimesh emocionale , te shumten e rasteve keto ndjenja jane negative (stresi , turbullimi , dyshimi , armiqesia , zemerimi ) ., mirepo ka persona qe shfaqin edhe ndjenja positive si ( eksitimi , dashuria , gjalleria ) .. Te shumten e rasteve xhelozia shfaqet .
Kryesisht xhelozia ka te beje me pushtetin e partnereve ndermjet dy gjinive …
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-05, 09:55   #23
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim

nga te dyjat..
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-06, 13:00   #24
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Xhelozia, njė ēmenduri jo fort e zakonshme

Spekter

Eshtė komplekse dhe tregon ankthet tona arkaike. Sepse xhelozia nuk ėshtė njė provė dashurie. Ajo tradhton njė problem besimi nė vetvete. Njė zoom - pėr njė pasion qė ėshtė mė shumė i ankthshėm sesa eksitues. Nė librari mund tė gjesh tituj nga mė tė ndryshėm: “Xhelozia, kėnaqėsi dhe mundim”, “Kurrė mė xhelozė”, “Varėsia dashurore”… Kėtu mund tė shtrojmė njė pyetje: mund tė trembemi se mos humbasim atė qė kemi vendosur qė ta posedojmė? Me sa duket po... “

Eshtė logjike-konfirmon Franēois-Xavier Poudat, qė merret me ēėshtjet e ēifteve. Martesa nuk ėshtė mė institucion, duke braktisur idenė e njė kontrate pėrjetė, ēifti mundohet tė krijojė njė kontratė tė parakohshme. Ankthi ėshtė i vazhdueshėm. Marrėdhėnia vėrtitet mes mbikonsumimin e partnerėve dhe pavarėsisė sė tjetrit-ku xhelozia ėshtė njė lloj shfaqjeje”. Damien Guyonnet flet pėr njė epokė paranojake. Sipas tij, nė mungesė tė modelit dhe tė sigurisė, janė fantazmat qė na udhėheqin.

Tjetri, qoftė bashkėshorti apo personi qė kemi vendosur tė ndajmė jetėn, kthehet lehtėsisht nė kėrcėnim. Skenaret qesharake Dashuria mund tė bėhet e ēmendur, nė kuptimin kur na zhyt nė gjendje qė kanė njė kufi – jashtė vetvetes-. Nėse tė gjithė jemi tė shqetėsuar kur imagjinojmė ikjen e njeriut qė duam, disa syresh zhyten njė njė delir interpretues paranojak.

Madje duke mos pasur asnjė hije dyshimi pėr tė krijuar njė skenar qesharak. Pėr psikanalisten Sophie Cadalen, autore e njė libri pėr ēiftet, thotė se xhelozia nuk ka shumė lidhje me dashurinė. “Personi qė ėshtė xheloz duhet tė mbėshtetet nė vetvete. Ajo qė e tmerron ėshtė njė lloj dėshire qė nuk e kanalizon dot, kėrcėnimi i njė energjie qė e ka nė thellėsi, brenda vetes ... tė cilėn e projekton te tjetri. E thėnė ndryshe, ėshtė personi xheloz, ai qė ka tendenca pėr tė tradhtuar apo dėshira tė ēuditshme”.

Ndėrsa psikanalistja Marcianne Blévis autore e “Xhelozia, kėnaqėsi dhe mundim”, kjo simptomė duket mė komplekse. Duhet qė tė na shtyjė ta eksplorojmė edhe mė shumė historinė tonė, para lindjes sė njė vėllai apo motre mė tė vogėl. “Nė fillim ka njė situatė pasigurie. Pėr shembull: njė fėmijė i vogėl qė ndodhet pėrballė njė situate ndarjeje. Aureola e mirėsisė qė e lidhte me nėnėn e tij, shkatėrrohet menjėherė.
Nėna qė nuk e pėrkėdhel mė, tė afėrt qė nė mėnyrė tė pavetėdijshėm nuk i japin atij vendin e mėparshėm. Nė njė moment tė caktuar dallon se i shkėputet njė gjė nga vetja”. Njė ndjenjė qė sipas psikanalistes do tė mbetet si njė dhimbje e vogėl, njė valė e zezė e ngelur pezull mbi tė, njė kėrcėnim. Njė plagė narcistike “Kur vjen momenti pėr tė krijuar njė ēift, qė nė fillim i kujton atij njė marrėdhėnie tė parė nėnė-fėmijė, ky ankth braktisjeje, humbjeje, mungese, mund tė shfaqet sėrish.


Xhelozia ėshtė njė “sėmundje e shtrembėrimit”, tregues i njė vėshtirėsie pėr tu ndarė nga tjetri, qė shfaqet edhe nė ndarjen arkaike dhe brutale qė ndodh me nėnėn”. Kjo situatė fillestare qė pėrjetohet nė fėmijėrinė e hershme mund tė sjellė njė “plagė narcistike” qė ēdo person qė ėshtė xheloz do tė mundohet ta rregullojė nė marrėdhėniet me personin e zemrės qė konsiderohet “si njeriu qė do tė mbyllė tė ēarat”. Prej nga vjen edhe dėshira pėr ta afruar tjetrin. “Xhelozia ėshtė njė formė varėsie, si bulimia apo toksikomania.Sepse ajo vjen pėr tė na mbushur boshin tė pushtojė psikikėn, njėsoj si ēdo lloj droge. Jemi nėn hijen e tjetrit”,- thotė Franēois-Xavier Poudat.

Ngandonjėherė njė njeri xheloz ėshtė i pushtuar nga njė fantazim: ish-i dashuri, i harruar prej kohėsh apo njė rival imagjinar: “Ky konkurrent ėshtė i shpikur. Nė tė njėjtėn kohė i dashuruar dhe i urryer. Ai i ka tė gjitha cilėsitė, pikėrisht ato cilėsi tė cilat nuk i kemi”,- thotė Marcianne Blevis. Ashtu si ēdo person xheloz vuan nga njė mungesė vlerėsimi pėr veten ai kėrkon nė mėnyrė tė pavullnetshme, “patericė”, pranė rivalit. “Frojdi flet pėr ndjenjat e homoseksualitetit pėrkarshi njė rivali.

Personi qė ėshtė xheloz kėrkon nė veten e tij njė “njohje homoseksuale”, konfirmimi i njė identiteti seksual qė atij i duket si defekt”. Edhe pse torturuese, xhelozia ėshtė njė kėnaqėsi. “Xhelozia mund tė jetė e kėndshme, sepse lejon qė tė evitosh hijet e njė rutine tė jetės nė ēift”, shpjegon Marcianne Blévis. Rivali i shpikur Xhelozia shtyn erotizmin, mbėshtet dėshirėn? Tė gjitha ēiftet kanė nevojė pėr njė lloj ndjelljeje, qė na kujton se jo gjithēka mund ta kemi dhe se tundimet ekzistojnė. Sociologu Jean-Claude Kauffmann nė librin “Trupi i femrės, nėn vėzhgimin e burrit” mbėshtetet nė reagimin e meshkujve kur shohin gjoksin nudo tė grave tė tyre kur janė nė plazh. Xheloz apo jo? “Meshkujt 20-vjeēarė nė fillim tė lidhjes nuk mendojnė se tė dashurat e tyre mund tė shohin edhe mė tutje... Ndėrsa nė moshėn 40-vjeēare nuk janė edhe aq shumė tė bindur. Kėshtu nis edhe loja e vėzhgimeve, kur burra tė tjerė ushqejnė marrėdhėnien nė ēift”,- thotė sociologu. A nuk ėshtė pikėrisht kjo ideja e shkėmbimit, kaq e pėrhapur tek ēiftet pseudoliberalė? “Nė fakt, thotė Sophie Cadalen, shkėmbimi lejon qė tė kufizosh njė njeri dhe tė menaxhosh xhelozinė tėnde. Duke iu dhėnė kėsaj praktike, kontrollojmė seksualitetin e tjetrit dhe e mbyllim nė njė “burg tė praruar”. Deri nė momentin kur rivali i shpikur bėhet mjaftueshėm i fuqishėm dhe i pranishėm pėr ta shtyrė xhelozin nė njė dhimbje tė llahtarshme.
“Nė kėto raste, rivali shndėrrohet nė njė person qė “mbush” kėtė horizont lirie, njė pjesė tė papritur, “njė dėshirė qė qarkullon” mes ēiftit. Sėrish gjendemi tė burgosur, tė mbytur nė dhimbje”,- shpjegon Sophie Cadalen. Pa folur pėr rastin kur bashkėshorti shtyhet derisa e hedh nė krahėt e dikujt tjetėr, duke i thėnė vetes “kisha tė drejtė”.... Nė kėtė mėnyrė, psikanalisti mund tė ndihmojė xhelozin qė ti vendosė fjalėt dhe ngjarjet nė njė moment tė kaluar, pėr tė identifikuar “atė re tė errėt”, ajo pasiguri e fillimit, “mungesa e tjetrit” nuk na lejon qė tė jemi tė lirė.
Mes gjithė “viktimave” tė mundshme, njė vogėlushe “qė nuk ka mundėsi tė shfaqė feminilitetin” nga frika e sė jėmės, njė tjetėr qė vuan mungesėn e njė babai, qė nuk mundi ta kishte pranė, ... “Njė nga pacientet e mia gėrmonte nėpėr xhepat e burrit tė saj derisa iu kthye nė sėmundje. Nė tė vėrtetė ajo kėrkonte qė tė hynte nė njė univers mashkullor qė ajo nuk e njihte dhe mbi tė cilin ajo vetėm fantazonte”,- shpjegon Marcianne Blévis. Pėr njė gjė duhet tė sigurohemi: ka dhe mė keq se sa tė jesh xheloz: tė mos e provosh asnjėherė xhelozinė. “Njė nga pacientėt e mi, bėnte lavde se nė moshėn 45-vjeēare nuk e kishte ndjenjėn e posesivitetit.

Ai praktikonte shkėmbimin, duke i detyruar femrat e jetės sė tij qė tė hidheshin nė krah tė burrave tė tjerė. Nė fakt gjatė jetės sė tij ai nuk kishte pasur njė vlerėsim tė mirė pėr veten, duke i mbushur mendjen vetes se nuk ishte asgjė. Kur ky njeri e gjeti veten, ai zbuloi edhe njė formė normale tė xhelozisė. Kėshtu ai rinisi tė jetonte ....”, pėrfundon Marcianne Blévis.

Marrė nga Le Figaro
Pėrktheu: Aida Harka
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-07, 02:59   #25
Xona
 
Avatari i Xona
 
Anėtarėsuar: 30-12-06
Postime: 101
Xona i vlerėsuar jo keq
Gabim

Pa xhelozi nuk ka dashuri,por duhet ditur deri ku te shkosh jo te xhelozosh ne menyre qe ta shkatrrosh dashurin sepse xhelozia e tepert shkatrron nje dashuri.
__________________
*DASHURIA*
*Eshte e veshtie per tu fituar*
*E lehte per ta humbur*
*Por e pa mundur pa te*
Xona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-07, 12:17   #26
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nje xhelozi e vogel eshte e mire se ardhur ,por kur atehere xhelozia te ban te shohesh gjera ireale ,kujdes !
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-07, 12:24   #27
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
GabimXhelozia e tepruar eshte dukuri e personave, te cilet jane te pabese. Dmth kur dikush ben tradhetira bashkeshortore, eshte edhe xheloz i madh sepse ka frige se mos edhe partneri i tij i ben te njejtat gjera, qe ne shumicen e rasteve eshte e vertete.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-07, 12:26   #28
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool


Xhelozia e tepruar eshte dukuri e personave, te cilet jane te pabese. Dmth kur dikush ben tradhetira bashkeshortore, eshte edhe xheloz i madh sepse ka frige se mos edhe partneri i tij i ben te njejtat gjera, qe ne shumicen e rasteve eshte e vertete.

Interesant kjo !
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-03-07, 13:03   #29
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Interesant kjo !
Ahahahahaha vjeshta nese e ke burrin xheloz dije se qka eshte ka ban
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-03-07, 13:12   #30
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Eshte ajo thenja qe te gjithe e dime,se ku ka dashuri ka edhe xhelozi,por te disa persona xhelozia pothuajse ze vendin e pare ne lidhjen e tyre.Mirpo per te dashuruarin te qenit xheloz eshte ndjenje shume e arsyeshme,madje ai ne momente te caktuara nuk arrine as ta identifikoje ate.

Xhelozia e gabuar apo e tepruar mund te ket pasoja aq te paparashikueshme,sa mund te vie deri te semundja fatale,e cila rezulton me reflekse te pakontrolluara dhe personi xheloz behet i papermbajtur

Kam ndegju raste (jo shpesh fatmirsisht) ku njeri nga pjestaret e qiftit ta vras tjetrin nga xhelozia.

Keshtu qe nese dashurojme, ne lidhjen tone me mire te dominoje dashurija e ne fund pak sa per fare xhelozia P.sh Nja 95% le te ket dashuri, e Xhelozi nja 5% te lodhta


Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.