Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-03-07, 13:37   #31
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Talking

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool
Ahahahahaha vjeshta nese e ke burrin xheloz dije se qka eshte ka ban

Hahahahaha nese eshte ,do ta kam parasysh kete ..........
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-03-07, 15:27   #32
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Xhelozia nuk ėshtė asgjė tjetėr veēse njė frikė e braktisjes.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-07, 10:24   #33
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Xhelozia nuk ėshtė asgjė tjetėr veēse njė frikė e braktisjes.
Rilinda llokume , nuk eshte pytje Frika aty e as Braktisja por ne fakte xhelozia lidhem me peshen e dashnin sa me shume e do ate person aq me shume xhelozon ose sa me shume qe te do ai as me shume xhelozon , kjo ska te boj me mos besimin e apo ndonje shkaqe tjtre per veq aty lidhem me peshen e dashnis te pakten keshtu mendoj e sdi shume por jam e sigurt se kjo eshte
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-07, 10:56   #34
Agolli
 
Anėtarėsuar: 14-02-06
Postime: 14,320
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Xhelozija shoqja e te dashures sime, c'do dite e shtin per mua,'''i kam thene mos rri me te se te meson keq po kujna me i thon '''qy!
__________________
Stars can't shine without darkness!
Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-07, 17:23   #35
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina

Xhelozia e gabuar apo e tepruar mund te ket pasoja aq te paparashikueshme,sa mund te vie deri te semundja fatale,e cila rezulton me reflekse te pakontrolluara dhe personi xheloz behet i papermbajtur
MOS E TEPRONI ME XHELOZI
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-07, 17:02   #36
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk ka krijese pa dashuri,as dashuri te sincerte pa xhelozi
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-07, 17:05   #37
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Nuk ka krijese pa dashuri,as dashuri te sincerte pa xhelozi
Sa % eshte tash xhelozia ne kete rast!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-07, 17:07   #38
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prishtinasi
Sa % eshte tash xhelozia ne kete rast!

Pak, sa mos me thene, jo me e tepru se eshte rrezik
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-07, 17:28   #39
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Cmenduri? Jo be ............ edhe kjo e ka vendin e vet
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-04-07, 11:18   #40
BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Avatari i BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Ne BoTeN eKrYJeSiT TaN
Postime: 3,400
BaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Pak, sa mos me thene, jo me e tepru se eshte rrezik
Ne gjdo Dashuri qe ekziston, ekzoston edhe pak Xhelozi.... pak xhelozi asht e pranushem se pa xhelozi po e ban pytje vetes ame don ajo??? por xhelozija qe teprohet duhet me pas kujdes se ta prish rahatsin ...

Me respekt... mbeteni te pershendetur

Me gjith te mirat...
BaNu Ne JeT I sInQeRt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-07, 04:56   #41
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E them me plotė bindje se tema/ēėshtja e cila ėshtė virgjire (e pa prekur nga njė studimi serioz) me plot kuptimin e fjalės nė mesin tonė ėshtė xhelozija.... ma thoni, -bile autori i temės- ēka ke pėr qėllim me xhelozinė tek dashurija? Nga erdhėt deri tek ky pėrfundim se qenka ēmenduri? Tė mos harrojmė, se shpirti-zemra (i) e njeriut ato krijesa, gjėra, kujtime, miq e shok, e dashuri, qė i do shumė, mundohet dhe sakrifikon mė shumė pėr t'i ruajtur, e tash cila ėshtė esenca e kėsaj teme, mė intereson qė tė mos dalim nga tema! Ngase kėtu duhet tė flasim pėr xhelozinė qė ėshtė prezente tek lidhja e vėrtetė -pra tek qifti qė kanė arritur tė bėjnė balancimin e saj- e qė kėtu s'ka akses negativ.

Pra kėrkoj tė sqarohet ky koncept nėse synohet njė diskutim i mirėfilltė! Mbase ne kėtu termin/nocionin dashuri po e pėrdorim pėr njė lidhje tė vėrtetė, pra duke mos e futur nė thonjėza -pra nuk e kemi fjalėn pėr diēka pseudo-!

Experti!
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-07, 20:18   #42
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

keshtu mundesh me dite se sa te don dhe lufton me shume per ty tani
__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-07, 21:35   #43
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Fjala ne afersi gjithmon keng bilbyli Embelsi e jetes
Fjala ne largsi e perjetshem heshtje e geresuar ne helmin jeten !!!!!!;;;;;;;
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-07, 11:50   #44
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ai/ajo qė don/dashuron nė tė shumtėn e rasteve ėshtė xheloz, dhe kėtu nuk parashtrohet pyetja a jemi, a duhet tė jemi, apo pse jemi por konkretisht sa jemi xheloz dhe si duhet korigjuar sjelljet ashtu qė xhelozia tė shtrihet mbrenda kufijve tė tolerimit.
Xhelozia ėshtė njė ndjenjė negative e cila funsksionon nė mėnyrė tė ēmendur kur mendojmė se ėshtė vėnė nė pyetje statusi jonė tek pėrsoni qė dashurojmė.
Njė dozė simbolike e xhelozisė nuk ėshtė edhe aq e dėmshme por ma merr mendja sė e ushqen i ēik vetbesimin pasi qė njė pjesė e konsiderueshme ndihen keq nėse partneri thot sė nuk ėshtė aspak xheloz, e kėtė pohim e vlerėsojnė si njė shėnjė mosinteresimi apo qė nuk dashurohen nga partneri.
Xhelozia nė dashuri gjithmon ka vetėm njė domethėnje; mosbesim. Ka njerėz tė kuptueshėm por kur ėshtė nė pyetje dashuria, sillėn skajshmerisht nė mėnyrė tė pakuptueshme deri nė atė masė sa trillojnė afera dashurie e tradhtie.
Xhelozia zvogėlon dhe ffshin nga faqja e dheut tė gjitha mundėsitė e lidhjeve tė shėndosha e tė gjata.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-07, 22:04   #45
arton bala
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 1,017
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Xhelozia eshte nje ndjenjź kot e njeriut.

Sepse nuk mund ta paraftyroj qe kjo ndjenje e ka sjellur ndonjehere ndonje „sukses“. Pra nese nisemi prej asaj se xhelozia eshte frika nga braktisja, une besoj se xhelozia nuk e zvogelon shancin e braktisjes. Ndoshta i tregon partnerit qe ke ndjenja serioze per te, mirepo prap se prap nuk parandalon xhelozia braktisjen. Njoh dy llojet e rasteve: ato ne te cilat nje person xheloz eshte braktisur, por edhe ato, ne te cilat nje person absolut jo-xheloz poashtu eshte braktisur (per nje aferź te shkurt, pra pergjate lidhjes se vjeter).

Jo qe s“jam vet aspak xheloz, por deshta te them se xhelozia me duket anomali.


arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.