Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-11-05, 02:30   #16
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dashuria nuk duhet te kete lidheshmeri te intereseve as ekonomike as fizike por ajo duhet te jete e lidhur me respektin , logjiken , sinqeritetin dhe vlersimin njerzore dhe individual.
Nganjehere njerezit mendojne se dashuria eshte prirje e ndjenjave duke e harruar edhe logjiken e cila kerkon vlersim dhe frenim e analiza me te hollesishme te cilat vijne me kohen dhe rriten se bashku me ndjenjat personale njerzore.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-11-05, 14:06   #17
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Secili flet me dije apo nderdije ashtu si ndihet, perjetuar dhe munduar...

Nuk e di pse i kunderviheni BUKURISE...!!!
Nuk e di se si e kuptoni(ngaterroni) BUKURINE...!!!

Ne realitet, te gjithe admirojme, imagjinojme, endrrojme te bukuren...


prap qendroj prapa fjaleve te mia:

BUKURIA eshte e perjetshme...

ps: une BUKURI, e konsideroj miresin, zotesin, gjindshmerin kuptohet te veshura me PASHMERI...
Bukuria eshte lule. :P Lulja nje dite pa tjeter vyshket sepse nuk eshte e perjetshme....
Ka lule t'perhershme ...
ato bijnė vete...
zakonishte ato i mbjell ne kopshtin tim...!
Zakonisht me vdekjen tone,zhduken te gjithat qe jane te lidhura per kopshtin tone jetesor....
t'jesh lindur e BUKUR eshte fat...
e bukuri e te s'bukures eshte te vdesesh e bukur...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-05, 21:01   #18
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Ai ose ajo qe do vetem per bukuri fizike, nuk eshte gje tjeter vecse nje mashtrim i vetvetes.
Jo cdo gje qe shkelqen eshte ar!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-05, 22:47   #19
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Ai ose ajo qe do vetem per bukuri fizike, nuk eshte gje tjeter vecse nje mashtrim i vetvetes.
Jo cdo gje qe shkelqen eshte ar!
Tė falėnderoj pėr pėrgjigjen e kompletuar qė paskėt dhėnė.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-05, 23:40   #20
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Secili flet me dije apo nderdije ashtu si ndihet, perjetuar dhe munduar...

Nuk e di pse i kunderviheni BUKURISE...!!!
Nuk e di se si e kuptoni(ngaterroni) BUKURINE...!!!

Ne realitet, te gjithe admirojme, imagjinojme, endrrojme te bukuren...


prap qendroj prapa fjaleve te mia:

BUKURIA eshte e perjetshme...

ps: une BUKURI, e konsideroj miresin, zotesin, gjindshmerin kuptohet te veshura me PASHMERI...
Poezi e mire te paska dale e gjithe kjo.

Me kete dreq fjalen "bukuri" ajo qe ka hap temen, me sa duket ka perfshire vetem bukurine fizike.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 11:34   #21
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nėse dikush do tė mė donte (dikur se tani skam mė kohė pėr ti lejuar dikujt tė dashurohet nė mua :lol: :lol: ) unė nuk do ta pranoja atė dashuri.
Se thellė nė vetvete do ta ndjeja se ėshtė nė pyetje shfrytėzimi i bukurisė time.
Dashuria pėr mua ėshtė kur dikush tė don ashtu siē je me tė gjitha tė mirat e tė kėqiat qė i ke.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 12:20   #22
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Ai ose ajo qe do vetem per bukuri fizike, nuk eshte gje tjeter vecse nje mashtrim i vetvetes.
Jo cdo gje qe shkelqen eshte ar!
Por s'po e kuptoj pse tere njerezimi e kerkojne kete "ar" pa "shkelqim"?
Ndoshta pse t'i hap dyert e parajses ne Toke!?
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 13:29   #23
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Ai ose ajo qe do vetem per bukuri fizike, nuk eshte gje tjeter vecse nje mashtrim i vetvetes.
Jo cdo gje qe shkelqen eshte ar!
Por s'po e kuptoj pse tere njerezimi e kerkojne kete "ar" pa "shkelqim"?
Ndoshta pse t'i hap dyert e parajses ne Toke!?
Barbaroza,

Ne adoleshence vlejne shume ato qe ke thene ti, por me vone gjerat duhet te shihen ashtu sic jane, pra duke mbajtur fort kembet ne toke!
Perndryshe kerkon e kerkon e nuk e gjen kurre!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 15:03   #24
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kalt,une as qe e ve bukurine para disa gjerave qe mendoj se jane shume me te rendesishme ne jete se sa bukuria,por habitem pse njerezit pra e kerkojne ate"ar pa shkelqim",njerez qe kane kaluar fazen e adoleshences dhe jane edhe burra pleq...
Ndersa,edhe njehere po e cek,nese dikush me do per bukurine time,pse jo,e kisha pranuar!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 15:08   #25
loni19
 
Anėtarėsuar: 04-11-04
Vendndodhja: Nė zemren e njerėzve...
Postime: 1,582
loni19 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Bukuria eshte nje nder kushtet qe kerkohet per nje dashuri, por nuk eshte gjithcka.
Morali, familja, karakteri jane shume te rendesishme, por kur ju bashkangjitet edhe bukuria puna behet "llokum".
loni19.
__________________
\"Vitet kalojnė...ne si shqiptarė shpresojmė dhe vetėm shpresojmė...Zemrat rrahin mė fuqishėm, dėshira ėshtė e flaktė, nje fjalė e pėrmendim edhe ne gjumė:PAVARĖSIA..
PRESIM PAVARĖSINĖ TĖ SHĖROJĖ ZEMRAT TONA\"----
LONI19....
loni19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 18:45   #26
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Kalt,une as qe e ve bukurine para disa gjerave qe mendoj se jane shume me te rendesishme ne jete se sa bukuria,por habitem pse njerezit pra e kerkojne ate"ar pa shkelqim",njerez qe kane kaluar fazen e adoleshences dhe jane edhe burra pleq...
Ndersa,edhe njehere po e cek,nese dikush me do per bukurine time,pse jo,e kisha pranuar!
Dmth se je e bukur! :lol: Kete e ke se mendon vete se je e tille apo ta kane thene te tjeret?

:o
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 20:25   #27
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Kalt,une as qe e ve bukurine para disa gjerave qe mendoj se jane shume me te rendesishme ne jete se sa bukuria,por habitem pse njerezit pra e kerkojne ate"ar pa shkelqim",njerez qe kane kaluar fazen e adoleshences dhe jane edhe burra pleq...
Ndersa,edhe njehere po e cek,nese dikush me do per bukurine time,pse jo,e kisha pranuar!
Dmth se je e bukur! :lol: Kete e ke se mendon vete se je e tille apo ta kane thene te tjeret?

:o
Edhe ma kane thene,edhe mendoj se jam.Tjeter cfare te intereson,rreth temes mendova?!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 22:37   #28
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Tash po me ben te jem kurioz per ty!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 22:48   #29
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Tash po me ben te jem kurioz per ty!

Pse,edhe per juve qenka primare bukuria a?
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 22:52   #30
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Reklama thuhet se e shet mallin. Ti i bere shume reklame vetes e nuk do te ishte keq, nese do te njihja.
Megjithese nga emri qe ke zgjedh duhet te jesh dicka e vecante!
Barbaroza - emer romantik.


Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.