Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-11-05, 23:00   #31
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Reklama thuhet se e shet mallin. Ti i bere shume reklame vetes e nuk do te ishte keq, nese do te njihja.
Megjithese nga emri qe ke zgjedh duhet te jesh dicka e vecante!
Barbaroza - emer romantik.
E veqante dhe interesante sa te duash,se romantike...mos pyet hiq,bashke me emrin!
Por,nuk di qe i kam bere reklame vetes,vetem se kam shprehe mendimin tim per temen,e nuk di si e keni marre juve. :?
Sidoqofte,jam shume krenare me veten time!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-11-05, 23:07   #32
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Kurioziteti po shtohet, kjo eshte me e rendesishme.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-05, 02:54   #33
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Bukuria e nje vajze me ben qe ta kthej koken drejte saj.E sidomos [SYTE E KALTERu][/u]
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-05, 11:02   #34
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vendasi mos e pate fjalen per at vajzen a :P :P
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-05, 16:40   #35
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

hem,cilen vajze mori? :oops:
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-05, 10:54   #36
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

18 meshkujt mė tėrheqės nė dy dekada, nė sondazhin e pėrvitshėm tė revistės “People”
Burrat mė seksi tė tė gjitha kohėraveMel Gibson
Mark Harmon
Harry Hamlin
John F. Kenndy Jr.
Sean Connery
Tom Cruise
Patrick Swayze

Nick Nolte
Denzel Washington


George Clooney
Harrison Ford
Richard Gere
Pierce Brosnan
Ben Affleck
Jony Deep
Jud Low
Brad Pitt
Matthew McConaughy

Nuk ka tė bėjė aspak me tė qenit i bukur. Vijat perfekte tė fytyrės nuk mjaftojnė qė tė shpallesh mashkulli mė seksi nė planet. Ajo qė vlen ėshtė njė kombinim i pamjes, sjelljes dhe tėrheqjes nė kompleksitet. Tė paktėn kėshtu tregojnė anketat dhe klasifikimet e plot 20 vjetėve nė revistėn amerikane “People”. Pasi nė dy dekada ajo ka shpallur meshkujt mė tėrheqės ēdo vit duke u bazuar nė votimet e publikut, tashmė paraqet 18 personazhet e famshme si burrat mė seksi tė tė gjitha kohėrave. Midis tyre gjenden emra tė njohur tė skenės, shumica prej tė cilėve i pėrkasin kinematografisė.
Revista “People” e nisi sondazhin saj pėr mashkullin mė seksi nė vitin 1985. Inaugurimin e bėri aktori Mel Gibson, i cili ishte i pari qė mori kėtė ēmim. Kjo ndodhi kur ai ishte ende nė fillimet e karrierės dhe famės kinematografike, me filmin “Mad Max”. Ēmimi si “Mashkulli mė seksi” nuk pėrfshinte vetėm personazhet e artit, por nga tė gjitha fushat, kėshtu qė vitin pasardhės ēmimin e mori Mark Harmon, njė lojtar rrekbie. Ai qė deri nė atė kohė kishte bėrė qė tė shtoheshin rrahjet e zemrės nga emocionet e lojės tashmė ishte nė kopertinėn e revistės “People”. Harry Hamlin, njė tjetėr aktor do tė ishte nė qendėr tė vėmendjes nė vitin 1987 si mashkulli mė tėrheqės. “Natyrisht qė kur e shoh veten nė pasqyrė nuk tundohem nga pamja”, tha ai, pasi mori vesh pėr vlerėsimin qė i ishte bėrė. Klasifikimi i vitit 1988 do t’i kapėrcente tė gjitha fushat dhe do tė pėrfundonte te njė trashėgimtar i madh. I riu Xhon Kenedi nė atė kohė konsiderohej si mashkulli mė tėrheqės dhe adhurohej nga tė gjitha femrat. Ky vlerėsim i dhuroi atij ēmimin e vitit ‘88 nga revista amerikane. Mosha nuk kishte aspak rėndėsi. Kjo u vėrtetua menjėherė pas njė viti kur Shon Koneri “pushtoi” faqen e parė tė “People” si mashkulli mė seksi, ndėrsa ai vetė u shpreh se ēmimi ishte shumė larg nga e vėrteta. Vitin ’90 do ta niste njė aktor tjetėr me famė, Tom Kruiz. “Joshja e tij nuk ka tė bėj aspak me pėrsosmėrinė, ėshtė kompleksi ai qė vlen”, kėshtu do tė shprehej njė producent me dhėnien e kėtij ēmimi aktorit Kruiz. Stafeta nė vitin pasardhės i kaloi aktorit Patrick Swayze, i cili ndodhej nė bumin e momentit. “Ai ka njė shpirt tė ėmbėl, tė butė...por gjithashtu, ka njė fizik tė fortė dhe kafshėror”, tha nė atė kohė kolegia e filmit “Ghost”, Demi Mur. Pretendenti i vitit 1992 ishte i adhuruar nga tė dyja palėt. Aktori Nick Holte u shpall “Mashkulli mė seksi” nė njė kohė kur theu klasifikimet me filmin “Cape Fear”. E nė renditjen e meshkujve mė seksi nė kėto 20 vjet nuk kishte si tė mungonte Bred Pit. Ai u shpall “Mashkulli mė seksi” nė vitin 1995, ēmim tė cilin e fitoi sėrish pas pesė vjetėsh. “Kamera e dashuron atė”, ka thėnė producenti Patrick Markey. Me flokėt e tij tė lirta dhe fytyrėn e gdhendur nuk ishte ēudi qė ylli i protagonisti i filmit “Troja” ishte personazhi i “People” nė vitin 1995. Ai u shpall sėrish si “Mashkulli mė seksi” nė vitin 2000, kur u martua me aktoren Xhenifer Aniston. Nė vitin 1996 vlerėsimin botėror nga revista e mori fituesi i dy ēmimeve “Oskar”, Denzel Washington. “Ai nuk ėshtė vetėm i bukur”, ka thėnė njė nga koleget e tija. “Ai ka stil dhe ėshtė inteligjent”. Pėrveē kėsaj, ai ėshtė vlerėsuar se i jep fisnikėri dhe intensitet roleve tė tij. ’97 ėshtė viti i George Clooney. Zgėrdheshja e tij djallėzore i ka bėrė pėr vete tė gjitha adhurueset, duke e votuar pafundėsisht si mashkullin mė tėrheqės tė tė gjitha kohėrave. Titulli i kaloi vitin e ardhshėm njė tjetėr mesoburri. Harrison Ford ishte i vlerėsuari i radhės nga revista “People”. “Pėrse kjo dyndje e papritur pėr plakushėt”, tha vetė Ford kur mori vesh pėr ketė nderim. Edhe nė vitin pasardhės, Riēard Gir, njė 50-vjeēar me flokė gri do tė fitonte ēmimin “Mashkulli mė seksi” i cili edhe sot nuk e ka humbur zotėsinė pėr t’i bėrė femrat tė treten. Ndėrsa mijėvjeēarin e ri do ta niste aktori irlandez, Pirs Brosnan. Edhe ai si njė serial Xhejms Bond, e meritonte njė vend nė fronin 20-vjeēar tė meshkujve mė tėrheqės. Mbretėruesi i viti 2002 ėshtė i gjatė, brun dhe shumė tėrheqės. Por shokėt e vlerėsojnė mė shumė. Ben Aflek mori kėtė vlerėsim nė kohėn kur ishte nė qendėr tė vėmendjes me martesėn e tij tė mundshme me Xhenifer Lopez. “I kėndshėm, i kėndshėm e shumė mė tepėr....”, kėshtu e pėrshkroi protagonistja e “Piratėve tė Karaibeve” mashkullin mė seksi tė viti 2003, Xhoni Dep. Ndėrsa pėr kėtė tė fundit duket sikur kėto lloj ēmimesh nuk kanė dhe aq rėndėsi. Vitin e kaluar “People” shpalli si mė tėrheqėsin, aktorin e ri nė moshė dhe nė karrierė, Xhud Lou pėr tė cilin vlerėsimet pozitive nuk mungojnė nga tė gjitha koleget. 20-vjeēarin e plotė tė tėrheqjes mashkullore e mbyll i pėrzgjedhuri i kėtij viti, aktori Matthew McConaughy.

Marrė nga revista “People”
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-05, 12:00   #37
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe per Toni Bler pata degjuar se hyn ne mesin e meshkujve atraktive. :roll:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-05, 13:00   #38
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po tash Zoti diqysh ia ban njerit sabah :lol:
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-05, 21:25   #39
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk posedoj Bukuri qe t'pergjegjem ne ket tem
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-05, 21:48   #40
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sy_kaltra
Nuk posedoj Bukuri qe t'pergjegjem ne ket tem
Hajt moj shkruaj se s'po na sheh askush pas perdes! :lol: :lol: :lol: :lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-05, 21:50   #41
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sasht kja tem per mu pasha ty e mu oj llokume :(

Hajt ti tregona diqka qysh e ke zakon
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-05, 16:09   #42
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sy-Kaltra, thuhet se bukuria del nga zemra :!:besoj se ju e posedoni at cilesi andaj per at shkake syte e juaj shkelqejne aq bukur pra kjo eshte bukuria jote...
have a lovely day
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-05, 16:22   #43
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vendasi Kur ishte ne pyetje bukuria fizike edhe mu per at u pergjegja ashtu,,ndersa bukuria shpirterore krejt mvaret kush si e sheh ate.
Un te falenderoj shum per kto fjal kaq t'embla sepse nuk asht e para her qe me dhuron komplimente... pra FALEMINDERIT..
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 05:47   #44
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sy_Kalter me ka marre malli per syte e kalter :lol: :lol: :lol: :!:
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 10:37   #45
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ahhahah vendasi :)


__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:59.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.