Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A do te martoheshit me nje njeri qe ka perkatesi tjeter fetare?
PO 62 52.54%
JO 56 47.46%
Votues: 118. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-11-06, 22:49   #31
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dashuria nuk njef fe, nuk njef religjoin nuk njef as komb .

Dmth e kam fjalen per dashurin e sinqert .

Ma besoni se asgje nuk kam kunder religjoinit apo fes tjeter ...por ne ket vend ku un jetoi besa edhe ne shum vende te botes shum Shqiptar jan martue me religjoine apo me kombe te tjera veq per letra.....bile bile edhe buarra te martum qe kan qen ne Kosove.
E die shum mir se te gjitha vin nga jeta e veshtir qe kemi pas vietev te fundit....andaj ju lutem mos folni fjal qe nuk jan te mira ......jan martue shum shum Shqiptar Katolik e Musliman nderveti dhe par se prap do te martohen ....nuk do te ndalen kurren e kurres sespe DASHURIA NUK NJEF FE AJO DEL NGA ZEMRA E SHPIRTI DHE KARAKTERI I PERSONIT.


Ju pershendes
Zana_ch
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-11-06, 03:50   #32
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une votova per JO.

Une jam musliman. Dhe ēeshtjen e besimit e shoh si diēka paresore dhe mbi gjitha. Nese ketu nuk jam i perbashket me gruan time atehere mendoj nuk mund te ket nje dashuri te plote-totale. Ngase ka shume te keqija qe vijn ne te ardhmen. Marrim per shembull, se femijet ne te ardhmen edukaten e marrin nga nenat me se shumti, sepse babi eshte ne pune tere diten, dhe mund te qe te edukohet femiu ne ate fe qe eshte nena e qe ajo fe per mua si prind eshte e kote dhe e pavertet.

Eshte e vertete siē paska thene nje anetare se ne te gjithe i drejtohemi nje Zoti, mirepo parashtrohet se si, per ēka, kur? Ngase te gjithe fete hyjnore (hebrejizmi, krishterizmi, dhe islami) thelbin e thirrjes e kane pasur tek besimi ne nje Zot (edhe pse disave u eshte ndryshuar) mirepo kane devijuar tek formaliteti i praktikes sa qe disa jane bere idhujtar dhe politeist edhe pse thirren se jane moneteist.

E vertete eshte (deri dikund) edhe konstatimi se dashurija nuk njeh kufij. Mirepo lus Perendin qe te mos me sprovon keshtu, sepse ndoshta edhe une martohem me krishtere. Mirepo qellimi im eshte qe te martohem me ate vajz qe pershtatem ne te gjithe aspekt.

ps| Disa njerez sot nuk martohen me nje vajz apo djal edhe pse iu pelqen shume shkaku se nuk ndegjojne muziken e njejte :lol e ku mbeten ata qe nuk jane te njejte ne zemer (besim).

Shume rrespekt per juve.

Me nderime shoku juaj

Albanian eX|PerT
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-06, 10:04   #33
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Eshte shqiptare,flete shqip,karakter dhe tardite shqiptare.PO me plote kuptimin e fjales,eh per fe as qe me kishte interesua.Nje Zot kemi te gjithe
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-06, 10:51   #34
Studenti1
"Jam kėtu"
 
Avatari i Studenti1
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Vendndodhja: n'Bote.
Postime: 383
Studenti1 me shokė shumeStudenti1 me shokė shume
Gabim

Zana a do ta kishe pranuar per burre nje djale musliman?
Ti thua se Feja eshte jo probem per ty, por kete e thojne shume njerez, por ne praktike prap feja luan rol vendimtar ne ceshtjen e marteses.
Studenti1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-06, 13:54   #35
fati_ger
 
Anėtarėsuar: 28-10-06
Postime: 4
fati_ger i vlerėsuar jo keq
Gabim

sa mir anita nuk jam fetar aq i form por me lejo nje gje kjo pergjigje e juaja tregon nje karakter te veqant por mos te hy thell gjersa ne muslimanet sidoms shqipetar kemi nje tolreranc te madhe ju tregoni ketu nje jo korrektsi te pasqaruar por ska dert shpesh her ne syt e njerezve si ju jemi te kqij gjersa shumica nga ne nuk jemi ashti siq mendoni ju po ne fun shyqyr qe zoti ka len gjdo gje nga pak per ju shpresoj nje aktolik te mir e per ne diq tjeter
fati_ger Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-06, 18:33   #36
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AniTa Marku
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!
Kurrė mos thuaj kurrė !
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-06, 00:11   #37
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

kjo pun per mua esht e purfunduar po ne jemi komb i vogel nuk duhet te nisemimi nga fjala qe shpesh e ndegjojmi se dashuria nuk ka kufi .

per ne dashuri ka kufi te ndertuar ne lartsi te madhe si muri kinez
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-06, 21:36   #38
Guri i Vogel
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 22
Guri i Vogel i vlerėsuar jo keq
Gabim

Per bese qenka nje pyetje shume e veshtire,per derisa nuk jeni ballafaquare me nje problem te tille lehte eshte te gjykohete,sikur qe po gjykoine disa ne emer te Kombit,per kombe duhete te sakrifikohete pasuriae edhe jeta.

Por ketu nuk ka te bej me sakrifikime por me dashuri,e kur eshte ne pyetje dashuria ...prape nuk e di se a do kishte suksese nje martese e tille,mendoi nese familjaret jane fetare e pake kombtare,nuk ka sukses kjo lloj martese.

Por sille si te duashe, po qe se jane dashuruare dy te rinje atehere e kote eshte te pengoshe,ata do gjejne kompromisine e duhure edhe do jetoine te lumture.

Kurse frikene e Murgeshese,duhete te keme te gjithe qe jetoime ne vendete Perendimore,duke marre parasyshe se gjate vijimite te shkolles me shume jane ne shkolle e aty eshte nje perzirje e kombeve e feve te ndryshme VEQ ISHALLA NUK JA QORRONE DASHURIA SYTE SE PIU MACA UJE.
__________________
Burrat jane nene hije te lisi-sot kane mbete vetem meshkujte...
Guri i Vogel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-06, 21:39   #39
dardan100
 
Anėtarėsuar: 14-11-06
Postime: 257
dardan100 i dashurdardan100 i dashurdardan100 i dashurdardan100 i dashur
Gabim

do martohesha pa kurrfare problemi, bile edhe me nje Sataniste!!!!!!!!!
dardan100 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-06, 21:58   #40
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dardan100
do martohesha pa kurrfare problemi, bile edhe me nje Sataniste!!!!!!!!!
....Lind pytja , a do te mbetej ai 100% pure pastaj ..???
( satani nuk e besoj qe ka perkatesin tone nacionale ..??)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-06, 22:14   #41
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
....Lind pytja , a do te mbetej ai 100% pure pastaj ..???
( satani nuk e besoj qe ka perkatesin tone nacionale ..??)
Jo, veq letrat e UN-it
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-06, 23:00   #42
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
kjo pun per mua esht e purfunduar po ne jemi komb i vogel nuk duhet te nisemimi nga fjala qe shpesh e ndegjojmi se dashuria nuk ka kufi .

per ne dashuri ka kufi te ndertuar ne lartsi te madhe si muri kinezky postimi im i par ishte jo mir i kuptushem sa i perket kombit shqiptar nuk ka pengesa feja pasardhsit e mij nuk do te jen te penguar qe ta zgjedhin fatin e vet po marr parasysh fen po kur esht puna te kombi kurr nuk do ta ken pelqimin tim .
kam than ma heret ne jemi komb i vogel ne kto trende evropjane e botrore nese nisemi nga thanja se dashuria nuk njeh kufi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-06, 15:20   #43
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

[quote=Guri i madh]ky postimi im i par ishte jo mir i kuptushem sa i perket kombit shqiptar nuk ka pengesa feja pasardhsit e mij nuk do te jen te penguar qe ta zgjedhin fatin e vet po marr parasysh fen po kur esht puna te kombi kurr nuk do ta ken pelqimin tim .
kam than ma heret ne jemi komb i vogel ne kto trende evropjane e botrore nese nisemi nga thanja se dashuria nuk njeh kufi[/quote]

......Po i nderuar,nuk njef kufi,por ka shume armiq dhe pengesa......
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-06, 15:24   #44
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AniTa Marku
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!


Semundja nuk i dallon as Katoliket e as Muslimanet,poashtu dhe dashuria.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-06, 23:58   #45
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

nuk e di dashurija nuk nje fe as parti heheh , veq ma shume anoje nga joooo


__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 5 (0 Anėtarėt dhe 5 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.