Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-11-12, 00:59   #46
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Qysh niset prej veti &CO :D

...sikur ju psh amerikes e evropes ,cipridoncullak edhe figuren edhe vlerat e shpirtin a ???


Na bile edhe nese jena shite ,edhe pse gabim je ,shuuume gabim .... mlut e me gjithe vlerat morale e humane ,ja vlene !


Ju kujt dhe per ēka cullaka ?!!!


.
Moj Talebankicė , mos komento palidhje , a spe sheh se Bajlozit tė zie ja ki prek nė ''Bam-telin''???

edhe se e din realitetin kush e shet apo pėrndryshe shitet pėr turlifareinteresi mu ba prostitutke , mos u ban e kaqe me qit nė shesh ... mo se marre ėshtė po skuqet djali .hohohohooo


Nesėr shitet per interesat kombetare , e tutje ja qel rrugėn pėr interesat pėr lekė .
__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 17-11-12 nė 01:05
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-11-12, 10:49   #47
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Po!

Njerzit qe nuk po mujshin ,per shkak t'takatit a per halle tjera ,me shku ne Qabe po i bojshin njet paret per veti dhe po e dergojshin nje person tjeter ne vend te tyrin .Keshtu qe, sevapi po i shkojke per shpirt te atij qe i ka dhane paret .
lol!

qma kujtove femirine .
Se ku patem degjuar qe nese agjeron per personin e dashur qe te ka vdekur ,agjerimi yt i lehteson shpirtin e pasvdekjes ati tjetrit ne boten tjeter , qaq kem solidarizu me kete akt human sa qe me motrat i ndanim personat kush per ke te agjeroj , ( qe gjithe ta kene lehte atje ) interesant gjithmone agjeroja per Bijen . edhe sot me fanitet imazhi i saj qe si femi na merrte per dore e sa here merzitej pasi nuk kishte "opqine" i vizitonim varrezet e te afrmeve te saj dhe tyrbet e qytetit ..! , nejse , vlene nuk vlene , per aq sa une agjeroja e madhe e vogel , gjithmone kam agjeruar per shpirtin e saj , dosido ajo grua prehet ne paqe , jam e bindur ,
tash , kohen e fundit degjova qe nese nuk ke deshire ( edhe mundesi ) mund ta pagush agjerimin !

sot prej Vjeshtes , lexova qe edhe Haxhillekun mund ta paguash ,
veq nje pytje mu kujtu , thuhet qe kush vdes ne Haxh ka fituar Xhehnetin , tash , nese personi i paguar nga tjetri vdes ne Haxh , e ky donatori eshte i gjalle( ta zeme mes Kosoves duke jetuar akoma ) cili ka fituar Xhehnetin ? ( pernima po pyes , nuk eshte ironi)

Morali i ketyre veprimeve ,sipas meje ..
nuk eshte me rendesi kush si e fiton , me rendesi eshte qe njeriu per nje kohe te caktuar pa marr parasysh cilin ka qellim te veprimit , ndjen obligim te , behet me human , me i ndergjegjeshem ,me toksore , ( njejte si une qe per vite te tera , ne muajin e caktuar , isha ideale , perfekte , e degjushme me frigen qe cdo gabim i imi ndaj padegjushmerise ndaj prinderve ose rrethit do ti shkaktonte dhimje dhe denime shpirtit te Bijes , ne jeten e pertejme )
tash , a po dalim per fund qe nuk eshte me rendesi rruga por qellimi final .!
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-12, 12:14   #48
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
qma kujtove femirine .
Se ku patem degjuar qe nese agjeron per personin e dashur qe te ka vdekur ,agjerimi yt i lehteson shpirtin e pasvdekjes ati tjetrit ne boten tjeter , qaq kem solidarizu me kete akt human sa qe me motrat i ndanim personat kush per ke te agjeroj , ( qe gjithe ta kene lehte atje ) interesant gjithmone agjeroja per Bijen . edhe sot me fanitet imazhi i saj qe si femi na merrte per dore e sa here merzitej pasi nuk kishte "opqine" i vizitonim varrezet e te afrmeve te saj dhe tyrbet e qytetit ..! , nejse , vlene nuk vlene , per aq sa une agjeroja e madhe e vogel , gjithmone kam agjeruar per shpirtin e saj , dosido ajo grua prehet ne paqe , jam e bindur ,
tash , kohen e fundit degjova qe nese nuk ke deshire ( edhe mundesi ) mund ta pagush agjerimin !

sot prej Vjeshtes , lexova qe edhe Haxhillekun mund ta paguash ,
veq nje pytje mu kujtu , thuhet qe kush vdes ne Haxh ka fituar Xhehnetin , tash , nese personi i paguar nga tjetri vdes ne Haxh , e ky donatori eshte i gjalle( ta zeme mes Kosoves duke jetuar akoma ) cili ka fituar Xhehnetin ? ( pernima po pyes , nuk eshte ironi)

Morali i ketyre veprimeve ,sipas meje ..
nuk eshte me rendesi kush si e fiton , me rendesi eshte qe njeriu per nje kohe te caktuar pa marr parasysh cilin ka qellim te veprimit , ndjen obligim te , behet me human , me i ndergjegjeshem ,me toksore , ( njejte si une qe per vite te tera , ne muajin e caktuar , isha ideale , perfekte , e degjushme me frigen qe cdo gabim i imi ndaj padegjushmerise ndaj prinderve ose rrethit do ti shkaktonte dhimje dhe denime shpirtit te Bijes , ne jeten e pertejme )
tash , a po dalim per fund qe nuk eshte me rendesi rruga por qellimi final .!


Kėtu ėshtė gabimi qė e keni nė kokė!

Nė muajin e caktuar!!!!!!

Jeni tė ligė, po ju referoheni njė drejtimi tė gabuar i cili ėshtė i stėrvjetėruar.

11 muaj tė tjerė bėni kėtė qė kėrkon kjo temė :)


Jo ti.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-12, 12:16   #49
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Moj Talebankicė , mos komento palidhje , a spe sheh se Bajlozit tė zie ja ki prek nė ''Bam-telin''???

edhe se e din realitetin kush e shet apo pėrndryshe shitet pėr turlifareinteresi mu ba prostitutke , mos u ban e kaqe me qit nė shesh ... mo se marre ėshtė po skuqet djali .hohohohooo


Nesėr shitet per interesat kombetare , e tutje ja qel rrugėn pėr interesat pėr lekė .


premium, Alima gjithmonė ka fol palidhje, mendjen e ka veq te "cipridoncullaku"..
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-12, 12:43   #50
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin

premium, Alima gjithmonė ka fol palidhje, mendjen e ka veq te "cipridoncullaku"..
Alima nuk e ka edhe aq keq Artisto. Per cipridancullak(nderi i familjes) po iu shkon koka shume katolikeve e muslimanve shqiptar : kjo dukuri njihet me emrin e Gjakmarrjes qe konsiston ne zhdukjen nga faqja e dheut e familjeve te tera. Prostitucioni e kurvinlleku nuk i durojne as katoliket, as muslimanet shqiptare. Jane dukuri qe percaktojne instikte shtazarake e jo njerezore. A mos po u dashak me u mburre me prostitucion a ?!
Dikush po do me cof "per atedhe" tu u prostituue" trotuarve te piste te mizerjes shqiptare.
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-12, 13:01   #51
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Alima nuk e ka edhe aq keq Artisto. Per cipridancullak(nderi i familjes) po iu shkon koka shume katolikeve e muslimanve shqiptar : kjo dukuri njihet me emrin e Gjakmarrjes qe konsiston ne zhdukjen nga faqja e dheut e familjeve te tera. Prostitucioni e kurvinlleku nuk i durojne as katoliket, as muslimanet shqiptare. Jane dukuri qe percaktojne instikte shtazarake e jo njerezore. A mos po u dashak me u mburre me prostitucion a ?!
Dikush po do me cof "per atedhe" tu u prostituue" trotuarve te piste te mizerjes shqiptare.


Rrugėtimi i njeriut nėpėr jetė


Qesh i vogėl e u rrita, n'prehėr t'gjyshes u mėrzita
Sdi me qkru as me lexu, veq n'shkoll du me shku.

Se qysh mė janė "shfajsit" salduar fjalėt e gjyshes nė kokė, qė kombi ėshtė aq i shenjtė saqė edhe jetėn duhet dhėnė pėr komb.

Tash Artisti filloi shkollėn, klasa e parė, e dytė e mė tutje.Gjithēka ēka u fliste aty, ishte interesante por, disi mė interesant mu dukeshin fjalėt e gjyshes.

Artisti ashtu siē ai ėshtė, kudo qė ėshtė flet dhe vepron mė shumė pėr komb sesa pėr fe dhe cipridoncullak.

Tash ka gjyshe tė ndryshme!!!!

Ndoshta te Alima kanė mbetur fjalė tė tjera nė kokė, e sa ka tė drejtė Alima qė shan, ēdo tė dytėn fjalė e ka cipridoncullak, islamizim, aty nuk mund tė tė bind ty se ajo nuk ka tė drejtė.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-12, 19:07   #52
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

shkjet e kishin pas perdor ket metod ne kohen e turqis e turqit i lejun shkjet me u forcue ushtarakisht edhe i debun ma shum se 700 vendbanime ne serrbin e tanishme
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-12, 00:19   #53
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Moj Talebankicė , mos komento palidhje , a spe sheh se Bajlozit tė zie ja ki prek nė ''Bam-telin''???

edhe se e din realitetin kush e shet apo pėrndryshe shitet pėr turlifareinteresi mu ba prostitutke , mos u ban e kaqe me qit nė shesh ... mo se marre ėshtė po skuqet djali .hohohohooo


Nesėr shitet per interesat kombetare , e tutje ja qel rrugėn pėr interesat pėr lekė .
...

Kush more po fol palidhje ????!!!

Shih tani te besoj Artisti ..ha haaaaaaaaaaaaa...


Lek ,dollar , €uro , funta , franak te CH , cilat kene tjerat se po harroj ...

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-12, 08:22   #54
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: A do te prostituohesh per interesa kombtare ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
paska edhe burra prostituta a? ju lumt per kete aftesi ndryshoni seksin saher te doni...hahahahahahah
Jan disa pedera ksajde qe urrejn ata qe urrejn besimtaret musliman.

Nuk prish pune kjo, perderisa na urrejn. :)


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.