Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-08-04, 15:35   #31
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HappyGirl
Une mendoj se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje. Virgjiniteti as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq. Eshte shume mire po pate durim te pritesh deri te personi qe do ta kalosh jeten me te ta bejsh sefte edhe me te ta perfundojsh. Mirpo problemi eshte qe ne nuk e dim se kush do te jet ai person. Ne at qe takohemi mendojme se do te jet i fundit mirpo gjerat ndryshojne dhe ndodhin qe ti te ndahesh me te edhe pse se ke menduar ket kurr. Virgjiniteti dmth shume sepse atij qe ja ke dhen ai do te mbaj zemren tende gjat edhe nese u ndajte.
Une mendoj se duhet ti tregohet te dashurit tjeter qe nuk je virgjine sepse dikur do ta kuptoje, mirpo nuk mendoj se do te jet e nevojshme ti tregosh me kend e ke humbur, kur e ke humbur edhe si e ke humbur. Do ta pengoje shume te dashurin tuaj po i pati keto pergjegje.
Mashkujt mund te themi me mir se skan virgjinitet. Sepse ata skan asgje te japin, eshte njesoj per ta qdo her. Per ate edhe virgjiniteti te femrat eshte me i vleresueshem se sa te mashkujt edhe me shume flitet per femrat se sa per mashkujt.
Edhe po e humbe nuk do te jet shume problem. Nese je person i mir ne shpirt virgjiniteti sdo te thot asgje. Sepse siq thash me lart as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq.
Per fund, ruajeni deri sa te mundeni sepse eshte me mir, por po e humbet mos te ju pengonje asgje ne te ardhmen.
Jeni person kontradikt me ni ane thuani :
Se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje.

se virgjiniteti nuk eshte asgje nderkohe jipni supozime rujani deri sa te mundeni sepse eshte ma mire???
Shihet qarte se keni problem me vetveten ndryshe ska si te spjegohet kjo
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-08-04, 16:34   #32
Valent_tina
 
Anėtarėsuar: 29-08-04
Vendndodhja: GN- Hanover
Postime: 2
Valent_tina e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HappyGirl
Une mendoj se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje. Virgjiniteti as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq. Eshte shume mire po pate durim te pritesh deri te personi qe do ta kalosh jeten me te ta bejsh sefte edhe me te ta perfundojsh. Mirpo problemi eshte qe ne nuk e dim se kush do te jet ai person. Ne at qe takohemi mendojme se do te jet i fundit mirpo gjerat ndryshojne dhe ndodhin qe ti te ndahesh me te edhe pse se ke menduar ket kurr. Virgjiniteti dmth shume sepse atij qe ja ke dhen ai do te mbaj zemren tende gjat edhe nese u ndajte.
Une mendoj se duhet ti tregohet te dashurit tjeter qe nuk je virgjine sepse dikur do ta kuptoje, mirpo nuk mendoj se do te jet e nevojshme ti tregosh me kend e ke humbur, kur e ke humbur edhe si e ke humbur. Do ta pengoje shume te dashurin tuaj po i pati keto pergjegje.
Mashkujt mund te themi me mir se skan virgjinitet. Sepse ata skan asgje te japin, eshte njesoj per ta qdo her. Per ate edhe virgjiniteti te femrat eshte me i vleresueshem se sa te mashkujt edhe me shume flitet per femrat se sa per mashkujt.
Edhe po e humbe nuk do te jet shume problem. Nese je person i mir ne shpirt virgjiniteti sdo te thot asgje. Sepse siq thash me lart as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq.
Per fund, ruajeni deri sa te mundeni sepse eshte me mir, por po e humbet mos te ju pengonje asgje ne te ardhmen.
Jeni person kontradikt me ni ane thuani :
Se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje.

se virgjiniteti nuk eshte asgje nderkohe jipni supozime rujani deri sa te mundeni sepse eshte ma mire???
Shihet qarte se keni problem me vetveten ndryshe ska si te spjegohet kjo
Ashtu esht Tomor !!! Dhe mua kjo m tregon c i ka ra pishmani dikush " sa i perket Temes Virgjiniteti "" hahahahahahahah
__________________
Asgj sesht ma veshtir se............t behesh e/i mir
Valent_tina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 15:40   #33
nitushe
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 724
nitushe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

po ma mire o me i tregu qysh ne fillim edhe besoj qe ske me pas kurfar problemi kur te dashuron dikush te dashuron ashtu qysh je e virgjer apo jo e virgjer
__________________
You\'ll Never Be Alone
nitushe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 20:50   #34
DRENI_usa
 
Anėtarėsuar: 09-09-04
Postime: 11
DRENI_usa e ka pezulluar reputacionin
Gabim

qfar duhet thene a?
po mos e humb hiq,nese s'don te thuajsh diqka kjo eshte menyra me e mire

aferdita pajtohem me pergjigjrn tende ke shum te drejt por tema ashte nese veq ajo poun ashte bere dhe si do te pergjigjet ajo vajz /mua personalisht shum me pelqej kjo tem dhe shum nga pergjigjet kan qen me te vertet shum te mira ,edhe un jam per sinqeritet te dy partnereve qe nga dita e pare ,pa marr pa rasysh se a jan apo nuk jan virgjer duhet me qen i sinqert me partnerin.

Love is the name ,sex is the game,forget the name ,just do the game :?: :lol:
DRENI_usa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-09, 18:14   #35
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mendimi
Te respektuar,

Do ju propozoja qe te flasim pak per ato"GOCA" qe kur kumbin virgjinitetin cfare ju mbetet te thone?
"Kur kam qene e vogel", keshtu e ashtu....apo te tregohet se ke te mbyllur ne dry nje dashuri qe te ka marre cdo gje me veten tuaj???
-Te jesh real, sa do jemi ne mashkujt te kuptojme???
-Te mshehen gjerat, kur do hetohen?
-Te themi ne fillim te lidhjes,...?

E keshtu....etj..

Mos u ndieni keq ju gocat tona, kjo eshte per JU, e pergjigja e juaja nuk do te thote se (s)jeni V.....e....


Mendimi
qysh e ke humb qashtu edhe trego,pa rrena hiq,,,,nuke oshte e vlefshme nje lidhje me genjeshtra...
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 17:32   #36
Teuta2
 
Anėtarėsuar: 20-12-08
Postime: 86
Teuta2 i dashurTeuta2 i dashurTeuta2 i dashur
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga livoreka bicio
Hahahah, qfar duhet te thanun por vetem se urime,hahaha :lol: :lol: :!: te pershendes...
hahahahahahaha s'pot thom flm se spom takon :P
Teuta2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 18:03   #37
Teuta2
 
Anėtarėsuar: 20-12-08
Postime: 86
Teuta2 i dashurTeuta2 i dashurTeuta2 i dashur
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Tomorr edhe Murgesha i lexova disa shkrime tuaja pasiqe spata koh ti lexoj te gjitha ne teresi por tema eshte shum interesante dhe gjithmon aktuale ne shoqeri.

Un pajtohem me murgeshen ne shum raste, mendoj qe ju te dy u keqkuptuat ne rastin kur murgesha thoshte qe NUK KA DALLIME NE SEKS FEMER MASHKULL e tomorro PO, tomorr, murgesha thoshte qe nuk ka dallim jo FIZIKISHT ne seks (siq tha ti levizje e gjera te tjera) por ishte fjala nuk ka dallim ne VIRGJINITET sepse edhe mashkulli edhe pse nuk dallohet ka virgjinitet ose s'ka.. e kupton tani ishte fjala per seks (virgjinitet apo jo) e jo fizikisht e gjera te tjera si thua ti..

E pash edhe shembullin me kamarierin/en mentaliteti ne vendin ton lejon meshkujt te mos ken turp dhe njolla e femrat po, NUK ESHTE FERR, edhe ti tomorr pra pajtohesh me mentalitetin shqiptar. Eshte padrejtsi, sepse edhe un do ta doja me shum nje mashkull qe un jam dashuria e par per te dhe e para per te edhe ne SEKS normal, veq mi paramendu n'seks me dikon tjeter mdoket keq, (kjo nuk dmth qe me pengon por me mir do te ishte....)

Un pajtohem me faktin se te gjith (meshkuj femra) deshirojm (dhe duhet ta kemi lejen) ta kerkojm vet dashurin ton, duke nenkuptuar qe jo ta detyrojm veten te martohemi me te parin.. sepse ashtu dojm mirpo ndoshta me kohen (duke kaluar me te) e shohim sa na pershtatet, tani nese aj nuk na pershtatet aq ne tash a ta denojm veten e te heqim me te gjith jeten ton? ta denojm veten per 'gabimin' e ber? e ne fakt qe nuk eshte gabim sepse qellimi yn ka qen ta shohim se si eshte a na pershtatet edhe pse ndoshta ne fillim na eshte dukur qe jemi te pershtatshem mund te del edhe ndryshe...

Ni pytje per ty Tomor, sinqerisht, un nuk e di tash a ke naj femer, por nese e ki pas dikur ni femer qe tash normal nuk e don, kujtoje femren tende te par (dashuri apo veq femer ska rendesi), te lutem, ndalu dhe kujtoje, nese vjen dikush dhe te detyron te martohesh me te, a do ta kishe ber? SINQERISHT ... pres pergjigjen tende
Teuta2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:15   #38
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Titulli: Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!


Thuani cka humbt mos u gjette me dhe u kry puna.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:22   #39
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Titulli: Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!


Thuani cka humbt mos u gjette me dhe u kry puna.
A u dashka te thuhet a?
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:30   #40
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Titulli: Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!


Thuani cka humbt mos u gjette me dhe u kry puna.

jo bijo cdo ndertim pa leje dikure rrnohet qy:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:31   #41
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Teuta2
Tomorr edhe Murgesha i lexova disa shkrime tuaja pasiqe spata koh ti lexoj te gjitha ne teresi por tema eshte shum interesante dhe gjithmon aktuale ne shoqeri.

Un pajtohem me murgeshen ne shum raste, mendoj qe ju te dy u keqkuptuat ne rastin kur murgesha thoshte qe NUK KA DALLIME NE SEKS FEMER MASHKULL e tomorro PO, tomorr, murgesha thoshte qe nuk ka dallim jo FIZIKISHT ne seks (siq tha ti levizje e gjera te tjera) por ishte fjala nuk ka dallim ne VIRGJINITET sepse edhe mashkulli edhe pse nuk dallohet ka virgjinitet ose s'ka.. e kupton tani ishte fjala per seks (virgjinitet apo jo) e jo fizikisht e gjera te tjera si thua ti..

E pash edhe shembullin me kamarierin/en mentaliteti ne vendin ton lejon meshkujt te mos ken turp dhe njolla e femrat po, NUK ESHTE FERR, edhe ti tomorr pra pajtohesh me mentalitetin shqiptar. Eshte padrejtsi, sepse edhe un do ta doja me shum nje mashkull qe un jam dashuria e par per te dhe e para per te edhe ne SEKS normal, veq mi paramendu n'seks me dikon tjeter mdoket keq, (kjo nuk dmth qe me pengon por me mir do te ishte....)

Un pajtohem me faktin se te gjith (meshkuj femra) deshirojm (dhe duhet ta kemi lejen) ta kerkojm vet dashurin ton, duke nenkuptuar qe jo ta detyrojm veten te martohemi me te parin.. sepse ashtu dojm mirpo ndoshta me kohen (duke kaluar me te) e shohim sa na pershtatet, tani nese aj nuk na pershtatet aq ne tash a ta denojm veten e te heqim me te gjith jeten ton? ta denojm veten per 'gabimin' e ber? e ne fakt qe nuk eshte gabim sepse qellimi yn ka qen ta shohim se si eshte a na pershtatet edhe pse ndoshta ne fillim na eshte dukur qe jemi te pershtatshem mund te del edhe ndryshe...

Ni pytje per ty Tomor, sinqerisht, un nuk e di tash a ke naj femer, por nese e ki pas dikur ni femer qe tash normal nuk e don, kujtoje femren tende te par (dashuri apo veq femer ska rendesi), te lutem, ndalu dhe kujtoje, nese vjen dikush dhe te detyron te martohesh me te, a do ta kishe ber? SINQERISHT ... pres pergjigjen tende
hajte s ebahet mire,ke shka ke thirre ne darke qy,,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:31   #42
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
A u dashka te thuhet a?

Ju referova titullit te temes hahahaahahahahahah.Emine normal qe ndertimet pa leje rrenohen, veq ky rrenim shpesh ka perfundu me tragjedi.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:35   #43
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Ju referova titullit te temes hahahaahahahahahah.Emine normal qe ndertimet pa leje rrenohen, veq ky rrenim shpesh ka perfundu me tragjedi.

po tragjedi shume e madhe hahhahahhahhahhaha........niher rrenohet moje qysh shpes ,sa here qenka femra e virgjer....
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 23-01-09 nė 23:35
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:35   #44
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
po tragjedi shume e madhe hahhahahhahhahhaha.........

Sidomos per riparuesit e rrenimeve me pasoja fatale hahahaahahahahahahahahah
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 23:39   #45
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: [b]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Sidomos per riparuesit e rrenimeve me pasoja fatale hahahaahahahahahahahahah
E keni pshtjell qetash , mos po mendoni ndertimeve?


__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.