Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Enigmatika
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-06-05, 13:38   #1
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Quiz - Rebuse - Enigma

Pershendetje,

Ne kete teme do te postojme kuize, rebuse, enigma e lojra interesante per mendjen.

Po hap te nenforumi "Humori", pavarsisht se nuk ka te bej me humorin", meqe s'po di ku ta hapi.

Nejse, vazhdojme.

Une po bej ca pyetje, ju po e gjetet pergjigjuni.


(ne fillim te lehta...)

***


1. Me ke ngjason gjysma e henes?


2. Cfare ka qielli ne fund?


3. Pse zezaku mban rryp te bardhe?


4. Mami i Benit ka tre femije. Gonin, Gimin dhe..? Cili eshte i treti?


5. Nga e nxjerr tymin treni elektrik?


6. Nga e ben vezen gjeli majtas apo djathtas?


7. Kush bertet me shume se dy derra?


8. Cila eshte ajo fjale ne shqip qe shkruhet ndrshe dhe lexohet ndrshe?


9. Pse bie shiu?


10. Cfare ben femija kur mbush 5 vjeē?


***


Keto jane sa per fillim. Jane shume te lehta. Nese tema ka sukses me vone do ju jap kuize qe t'ju heqin ndryshkun e mendjes.

ARVANITI

P.S. Postoni edhe ju kuize


__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-07-05, 11:58   #2
MACHINE
 
Anėtarėsuar: 02-07-05
Vendndodhja: Suedi
Postime: 28
MACHINE e ka pezulluar reputacionin
Gabim

. Me ke ngjason gjysma e henes? me gjysmen tjeter


2. Cfare ka qielli ne fund? fillimi i qiellit


3. Pse zezaku mban rryp te bardhe? per ti mbajt pantollat


4. Mami i Benit ka tre femije. Gonin, Gimin dhe..? Cili eshte i treti? ti


5. Nga e nxjerr tymin treni elektrik? treni me rrym nuk tymon


6. Nga e ben vezen gjeli majtas apo djathtas?eshte gjel e jo pul


7. Kush bertet me shume se dy derra? ti?gaghagha


8. Cila eshte ajo fjale ne shqip qe shkruhet ndrshe dhe lexohet ndrshe? do e zbuloj


9. Pse bie shiu? sepse


10. Cfare ben femija kur mbush 5 vjeē? se shpejti do i mbush 6

***


Keto jane sa per fillim. Jane shume te lehta. Nese tema ka sukses me vone do ju jap kuize qe t'ju heqin ndryshkun e mendjes.

ARVANITI

P.S. Postoni edhe ju kuize
MACHINE Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-05, 11:47   #3
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MACHINE
. Me ke ngjason gjysma e henes? me gjysmen tjeter PO


2. Cfare ka qielli ne fund? fillimi i qiellit JO


3. Pse zezaku mban rryp te bardhe? per ti mbajt pantollat PO


4. Mami i Benit ka tre femije. Gonin, Gimin dhe..? Cili eshte i treti? ti ME QARTE (JO)


5. Nga e nxjerr tymin treni elektrik? treni me rrym nuk tymon PO


6. Nga e ben vezen gjeli majtas apo djathtas?eshte gjel e jo pul PO


7. Kush bertet me shume se dy derra? ti?gaghagha JO


8. Cila eshte ajo fjale ne shqip qe shkruhet ndrshe dhe lexohet ndrshe? do e zbuloj ZBULOJE (JO)


9. Pse bie shiu? sepse JO


10. Cfare ben femija kur mbush 5 vjeē? se shpejti do i mbush 6 PO

***


Keto jane sa per fillim. Jane shume te lehta. Nese tema ka sukses me vone do ju jap kuize qe t'ju heqin ndryshkun e mendjes.

ARVANITI

P.S. Postoni edhe ju kuize

Jepi!
__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-05, 11:29   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Quiz - Rebuse - Enigma

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ARVANITI

***

2. Cfare ka qielli ne fund?
Fundin


4. Mami i Benit ka tre femije. Gonin, Gimin dhe..? Cili eshte i treti?
Beni.


7. Kush bertet me shume se dy derra?
Tre Derra.


8. Cila eshte ajo fjale ne shqip qe shkruhet ndrshe dhe lexohet ndrshe? Ėshtė fjala Ndryshe.


9. Pse bie shiu?
Se nuk ka shkallė tė zbresė.***


Keto jane sa per fillim. Jane shume te lehta. Nese tema ka sukses me vone do ju jap kuize qe t'ju heqin ndryshkun e mendjes.

ARVANITI

P.S. Postoni edhe ju kuize
U mundova tė pėrgjigjem nė pyetjet pa pėrgjigje. :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-05, 16:10   #5
loni19
 
Anėtarėsuar: 04-11-04
Vendndodhja: Nė zemren e njerėzve...
Postime: 1,582
loni19 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Quiz - Rebuse - Enigma

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ARVANITI
Pershendetje,

Ne kete teme do te postojme kuize, rebuse, enigma e lojra interesante per mendjen.

Po hap te nenforumi "Humori", pavarsisht se nuk ka te bej me humorin", meqe s'po di ku ta hapi.

Nejse, vazhdojme.

Une po bej ca pyetje, ju po e gjetet pergjigjuni.


(ne fillim te lehta...)

***


1. Me ke ngjason gjysma e henes?


2. Cfare ka qielli ne fund?


3. Pse zezaku mban rryp te bardhe?


4. Mami i Benit ka tre femije. Gonin, Gimin dhe..? Cili eshte i treti?


5. Nga e nxjerr tymin treni elektrik?


6. Nga e ben vezen gjeli majtas apo djathtas?


7. Kush bertet me shume se dy derra?


8. Cila eshte ajo fjale ne shqip qe shkruhet ndrshe dhe lexohet ndrshe?


9. Pse bie shiu?


10. Cfare ben femija kur mbush 5 vjeē?


***


Keto jane sa per fillim. Jane shume te lehta. Nese tema ka sukses me vone do ju jap kuize qe t'ju heqin ndryshkun e mendjes.

ARVANITI

P.S. Postoni edhe ju kuize

3.mos me i ra pantollet.

4.i treti eshte Beni

5.ska tym eshte elektrik

6.gjeli nuk ben veze.

8.Fjala qe lexohet ndryshe dhe shkruhet ndryshe eshte fjala "ndryshe", sic lexohet edhe shkruhet ha ha


9.bje shiu se ska shkalle.

10.hyn per gjashte (6)loni.
__________________
\"Vitet kalojnė...ne si shqiptarė shpresojmė dhe vetėm shpresojmė...Zemrat rrahin mė fuqishėm, dėshira ėshtė e flaktė, nje fjalė e pėrmendim edhe ne gjumė:PAVARĖSIA..
PRESIM PAVARĖSINĖ TĖ SHĖROJĖ ZEMRAT TONA\"----
LONI19....
loni19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-09, 17:12   #6
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: vushtrri
Postime: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Quiz - Rebuse - Enigma

Shiu bjen Se Priton me nejt nalt


Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.