Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-09-05, 09:48   #166
Bleona
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Germani
Postime: 286
Bleona e ka pezulluar reputacionin
Gabim tung

julijeta, valon, agron, bleona, mirita........
Bleona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-09-05, 10:15   #167
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim

Diellza,Diana ,Albert,Arlind
__________________
Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-05, 10:16   #168
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim

Diellza,Diana ,Albert,Arlind :lol:
__________________
Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-05, 10:25   #169
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

aneta,joni, aldo, olti, arbana,juli.rrona, rrita
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-05, 10:50   #170
bubja_pr
 
Anėtarėsuar: 08-09-05
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 2
bubja_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

LIRA DHE RINA FEMEROR
LONI DHE ADONIS MASHKULLOR
__________________
-Kush mund te mburret se e njeh gruan?
bubja_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-05, 11:27   #171
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,458
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tushja
Diellza,Diana ,Albert,Arlind :lol:
:D mos po me sheh edhe ėnder alla hile :P
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-05, 21:11   #172
Besi_pr
 
Anėtarėsuar: 30-08-05
Postime: 20
Besi_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim per emertimet e femijve

Te nderuar anetare te forumit!
Ju pergezoj per hapejn e kesaj teme.
Une mendoj qe emeriti i femive eshte nje sfide e rende per prindin, ngase me emertim tregohem shume gjera.
Emertimi eshte e drejte eksluzive e prindit, mendoj tek ne e nuk di si eshte tek te krishteret ngasa ata kane pagezimin ne kishe dhe une sinqerisht nuk di cili eshte roli i priftit e cili i prindit ne emertimin e femiut.
Nuk di as si e kane te rregulluar popujt me fe e qytetrime te tjera ketu e kam fjalen per jahudit, indianet, dhe kinizet.
Une mendoj qe me emertimin e femiut duhet pasuar parasysh shume gjera.
1. anen historike, 2. anen kombetare, 3. anen fetare, 4 anen fisnike, 5. anen familjare.

1. Nuk shoh as gje te keqe nese femit emertehohen me emra te personaliteteve te shquara historike e kombetare si: Skander, Isa, isamil, Adem, Luigj, etj,
apo Shkodran, Shkodrane, Berat, Vloa, Elbasan, Dukagjin etj.

2 ketu mund te perfshihen emrat e heronjeve tane qe bene histori si ne aspektyin luftarrak, kulturor, humanitar e sportiv fatebardhesisht kemi majfte.
3 Une mendoj qe ne emrtimin e femivje duhe qe te kihet parasysh edhe ana fetare femija i familje myslamin mos te ket emer te gurres krishtere apo e kunderta.
4. eshte mire qe femit te emrtohet me emra human si Visar, Uran, Fisnik, Fisnike etj.
5. tek te gjith popujt behet ripertrirej e emrave ne familje edhe ketu nuk ka gje te keqe, qe femija te kete emrin e gjyshit, gjyses, dajes apo edhe te prindit.

ketu tek ne mbretron nje konfuzion ne mes asaj qe quhet e re dhe e vjeter.
Eshte mire qe ti ruajm vlerat tona ne te gjitha rrafshet.

me gjithate eshte e drejt e gjithekujt qe te emrtoj femin e vet.

ju persendes te gjithve.
Besi_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-05, 17:35   #173
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

PREFEROJ EMRA TE CILEVE UA DIJE DOMETHENJEN - EMRAT SHQIP.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-05, 19:03   #174
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:oops: Emri i gjinise femrore me se shumti me pelqen emri "Minire"
mashkullore phhh sdi hiq
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 16:31   #175
Blend
 
Anėtarėsuar: 26-04-06
Postime: 2
Blend i vlerėsuar jo keq
Gabim

spo thot kon e pershendet
Blend Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 16:32   #176
Blend
 
Anėtarėsuar: 26-04-06
Postime: 2
Blend i vlerėsuar jo keq
Gabim

p.sh .......
Blend Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-06, 22:47   #177
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Emra mashkullor : Pjeter. Mark,Tome,Pal,Gjon ka edhe ca e ca tjer


Emra femnor : Zana ne rend te par ,Marija ,Magdalena ,Vera ,Tereze edhe ca e ca tjer
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-06, 23:31   #178
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Emer mashkullor :Sazan

Emer femror :Rreze.....
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 19:18   #179
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
PREFEROJ EMRA TE CILEVE UA DIJE DOMETHENJEN - EMRAT SHQIP.
Edhe unė jam i mendimit tuaj Guri.


Pokeri ne temen e tijė po shpjegonte shumė ēart domethėnjen e emrave.
Unė Preferoj Drinar, Ylldrit, Agim, Yllka, Vesa.
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 19:20   #180
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Drinni
Edhe unė jam i mendimit tuaj Guri.


Pokeri ne temen e tijė po shpjegonte shumė ēart domethėnjen e emrave.
Unė Preferoj Drinar, Ylldrit, Agim, Yllka, Vesa.
Edhe vjeshta se gati harrova


Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 54 (0 Anėtarėt dhe 54 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.