Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-05-19, 16:43   #3346
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/aktuale-laj...s-djalin-ngji/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-05-19, 22:49   #3347
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/aktuale-laj...dhe-shqiptare/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-19, 22:53   #3348
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

dhuniimet e femrave shqiptare ndodhen nga naiviteti i gjithqkajes idiotizmi i politikes se moskujdesit , duke mos pase kurfar strategjie as plani as ndermarrje te masave mbrojtse parashikuese as intelegjenca largapmse por vetem nje demagogji e vazhdueshme e karrierizimit te idiotve q e luftonin per eme r personal per fame ,Mos parashikimi os elenja me plan pe rte ndodhe kjo dhune se kjo dhune mundej te ndodhte por nuk jan marre masat me kohe per shptimin e fermave shqiptare fajtor esht ne radhe te pare komplet politika dhe strategjia e dobet e asaj kohe me plot naivitete e analfabetizem idiotik
serbi nuk mendon asgje tjeter ne jete per veq se si te asgjesoj rracen shqiptare ne te gjitha format,dhe kete duhet te dijn te gjith shqiptaret q e kurr njihe r nuk marrin masat e duhura per te rrenuar perfundimisht s erbine
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-19, 22:55   #3349
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

dhunimet e fermave shqiptare kan ndohe nga politikas qorre manjake e shum demagogve duke mos ndertuar kurfar strategjie e a s marrje te masave kunde r ketyre planeve q e shkiet i ruanin si plane serkete per te thyer moralin e kombit shqiptar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-19, 23:02   #3350
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

gjeniu i kohes po del mehmet gradica i cili ishte largpames vertet shum i madh dhe i pa krahasueshem per bindjet e tij qe i kishte kunder serbise
i pa krahasueshem do te del ai dhe veprimet e tij idete qe a i i kishte duke ju bere thirrje shaban polluzhes dhe shum te tjerve qe te marrin masa pe rmbrojtjen e atdheut per mbrojtjen e kosove s sangjakut nga hordihte serbe
historia nuk e ka vlersuar si duhet mehmet gradicen i cili ishte nder te paret q e e perhapi fjalen shitni dhen e shitni dhi te gjith te bejm nga i pushke per shpi - vetem arma e persosur dhe fuqia ushtarake epersia mbi serbine te mbrone nga serbia shum ma intelegjent po dalin ata dhe strategjia e atyre ather qe shkuan ne sangjak dhe organizuan mbrojtjen kunder qetnikve kanibal kunder hordhive barbare shkinore , se sa idiotet e parazitet e para viteve 1998 ne kosove q e hanin buken kot e pshtilleshin si pordha nepe r tlina pa ua pa hajrin vatani per fjalve demagogjike q e i shinin ata ne tregun naiv te asaj kohe kur disa u shpallen edhe si kult dhe ishte ky nje diootizem i gjithandhem i nje naiviteti dhe shkurtpamesie qe demtoj shum rend kombin shqiptar sidomos ne moral
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-19, 23:03   #3351
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

gjeni i kohes do te ishte vetem ai q e do te gjente formulen
per ti shpetuar femrat shqiptare nga dhunimet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 05:30   #3352
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/evrope-bota...-ekstremizmit/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 05:44   #3353
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

deri ku ka shkuar fashizmi taliban sa q e per qdod it demokracine perendimore po e detyron te ndryshoj dhe civilizimin perendimor ----fashizmi talibvan e ndyre dhe i eger primitiv ii dhunes bastard manjak antiqytetrim po e rrezikon jo vetem demokracine por njerzimin ideja e dhunes ekstreme primitive shpellore edukata e idese primitive manjake e isisve e pisave te ndyre q e e kan dhunen dhe sktremin si ide dhe veprim
poshtersia dhe rreziku q e e i kanose q ytetrimet nga kjo ide barbare e talibanistve ku u infektuan edhe disa shqipfolsa manjak ndytsira familje q e dikure ishin me ali shukrine me rankoviqin me serbine q etnike komuniste pansllave me politiken anti perendimore -Sot ne vend qe ne ti pershtatemi s a ma shum anglo amerikes dhe europes civilizimit modern perendimor te cilin ne e kemi trashguar nga te paret tane iliret si kultur e q ytetrim ,disa shqipfls manjak te cilet duhet te pushkatohen po organizojn iftare jasht shtepive per te dale edhe me islamik se vet islamiket Puna q e kan bere rusia dhe serbia ne mesin e shqiptarve rezultatet po shihen ku do ne kanet q e jan kembe e krye te lidhur me armikun .A ta kan bere pare pasuri fuqi po veprojne kunder interesave nacionale te shqiptarve , Patriotet shqiptar te civilizimit pro perendimor jan me te pa fuqishmit me te varfrit nuk kan asgje ne dore dhe nuk e kuptoj pse politika anglo amerikane vepron keshtu aq indiferente ne raport me shqiptaret properendimor ---ndoshta sepse rusia ka depertuar edhe ne insitucionet amerikane me politike spiunimi sepse njeriu me i suksesshem i spiunimit te gjitha kohrave esht vladimir putini .-- vetem perendimi duhet te na ndihmoj me te gjitha mjetet qwe shtresa jone atdhetare shqiptare modernistet shqiptar ti shkatrrojm te gjith virusat spiun dhe vegla te wehabit shqipfoles kriminal tradhtar pro taliban pro isis por rankoviqat pro
shkie kopilat .-- kombi shqiptar nuk mund te pastrohet ndryshe prej ktyre kopilave Iftari nuk ka qene tradite e shqiptarve te behet ne rruge por ne tryeza ne shtepi ,reklamat islamiko talibane wehabe po behen gjithnji e me te medha ne trojet shqiptare e te individet e shitur te cilet shqiptaret modernist atdhetar dhe politika anglo amerikane te bashkuar duhet ti qesim fare ,ti qfarosim , dhe radikalizmi islam po leshon rrenje te shqiptaret me pagesat e ndyre te spiunve te rusise
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 05:51   #3354
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

erdhi edhe kjo dite me pase wehab e taliban isisa te ndyre e ferexhe pansilalmik pro islamik te radikalizmit primitiv te ideve helmuese mizore si ide e fudnrrina spiunesh te shitur wehab q e flet shqip kur s e kisha mendue kurr s ekisha besue se suksesi i serbise e rusise mundet me ardhe deri ketu e keto mendje naive ti bejne aq d emtime kombit te vet shqiptar me keto tradhti bizare tradhtare antikombtare anti shqiptare , por do te vjen edhe ajo dite q e qdo rrenje e ndyre e kesaj fare te keqe q e e ka e shti rusia e serbia ne token tone me mbi si bim e endyre fare e keqe primitive ne trojet shqiptare , q eka hy nepermes spiunimeve e regrutimeve me pare per interesa politike pro pansllave neper pagesave spiune te blere si rrogtar e mercenar te ndyre , ajo nuk ehst fe por ide ter roriste anti amerikane anti shqiptare kunde r kombit shqiptar dhe kunder vllezerve tane ne perendim kunde ranghlo amerikanve - por me ndihmen e angloamerikes dhe perendimit shqiptaret ato rrenje te ndyra te kalbura do te nxirren me rrenje nga toka shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 05:57   #3355
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

pastrimi i tokes shqiptare nga mbeturinat tradhtare, prorusee pros erbe pro isise pro wehabe pro talibane e klanet e pista antishqwiptare hajnat dhe tradhtaret , nuk esht vetem detyre e shqiptarve kjo detyre e shejte ,por esht edhe e dytere e shejte e anglo amerikaneve zvicrranve austriakve suedezve gjermanve pra edhe gjermanet skandinavet e shum tjere finlanda novervegjia danimarka te gjith duhet te na ndihmojne zelanda australia miqt tane perendimor duhet te na ndihmojne aq shum ne shqiptarve patriot e modernist , qe ti qrrnjeosim te gjitha tradhtite e klanet e ndyra nga toka shqiptare te gjitha ndytsite e grupet e ndyra te poshtra shqipflse , dukurite negative me ndihmen e perendimorve ti qrrenjosim me rrenje nga trojet shqiptare
Po ju them hapur anglo amerikanve dhe perendimorve se ne shqiptaret e vatmuar nuk mundemi pa ndihmen tuaj te bejme asgje , jemi te mundur te shkatrruar dhe te vetmuar te mjere ,prandaj kekrojme ndihmen tuaj te fuqishme o vllezer e motra perendimor , prandaj na ndihmoni ju lutem kemi shum nevoj ne pe r ndihmen tuaj ju lutemi ne eme rte shqiptarve modern e patriot pro perendimor na ndihmoni
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 06:48   #3356
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/evrope-bota...net-e-shba-se/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 06:55   #3357
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qka ka ketu tjeter per veq se armiqsi antishqiptarizem anti amerikanizem ,, dhe rreshtim i turqise me rusine kunder shqiptarve dhe kunder amerikanve --islamizmi ku do jan miq dhe aleat te rusve te sllaveve ne anen e tyre jan , dhe sa ma pare q e shqiptaret te kuptojn ket fakt a q ma mire esht

ne shqiptaret nuk kemi shpetim tjeter per veq mbeshtetjen te amerika

nuk kisha besuar kurr se mundet aq thell me depertu rusia ne turqine
keshtu qe ishte me vite proamerikane dhe me kaq ,Dpepertimi rus ne ndikime aq te rrezikshme depertime proruse
por po shihet qarte se turqit paskan prite vetem rastin
e mire per tu rreshtuar hapur kunder amerikes dhe rrshtim kah ruset kah armiqt jetik te perendimit
pozicionet tona do te ndryshojne pa tjeter ne do jemi armiq dhe kundershtar me turqit ne rast lufte te ndonje lufte turko amerikane ,kjo do te konsiderohet lufte kunder armiqve ,sepse kush esht me rusine dhe me serbine pa dyshim q e esht armik i yni i shqiptarve dhe i amerikanve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 07:06   #3358
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kėrko ne mal e ne lug e ne shkrep
---------
kerko kah te duash mbi dhe
e mbi tokė e det
ne qiell e neper kombe e fe

kėrko ne secilen epokė

nuk ka mė ndyrė ma tradhtarė

se ata

qe shqiperine etnike e lan shkret

ata


e shemben per tokė

shqiperine etnike


askund ne qiell

e as mbi tokė

nuk ka si ata
q i kan ra me gjithfar thike
pas shpine
shqiperis etnike
me tradhti e kan vra

ata

shqiperis ee tnike
i kan vra shprese
i kan vra
yje e diell
e kan tha
e kan pre ne bese

ata
jan

pro grek
ata
jan ata
pro shkja

e pror rusisė

ata
ne shpreseėshqiperine etnike e kan tha
ata

jan te bijt e rruspise

ata
jan te poshtersisė

jan

te gjakut te keq

zuzar
ata
ndoshta nuk jan as shqiptarė
ata
jan spiun kurva te tradhtise
e jan te huaj kurva qorre
jan te huaj informatorė
ata
te armiku spiunojnė shqiptarė
ata qelin plage e vorre
ata jan tradhtar


ata jan ne gjen kafshrorė

jan marioneta
mercenar
nga ata po vuan dheu a rbror
nga ata
shqiperis etnike po i thahet jeta
ata jan me a rmiq
dobiq
puthador

autori ne mergim i merguar xhelal ferizi
3
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 07:13   #3359
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

s ka mbete tjeter veq me shpresue
se nji dite vet uashingtona
me u que ne kambe ka me u shterngue
me i forcue viset tona

e shqiptart pe r me i rreshtue
shum fuqishem kah ushtria
arme qelike me prodhue
pe rme kene e forte shqipnia

kah do esht shqipni etnike
n paktin nato gjeraqinė
per me i ndale hordhite armike
me ndale kine me ndale rusine

me i ndal grek e serbian
edhe isisa e tjere vrastar
pansllavian e taliban
qe e dun n copa boten mbarė


rrnofte e bardhe gjithmone anglia
miq t perjetshem e vllazror
rrnofte bashkue gjithmone fuqia
kunder hamsiq te zi miizor-


autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-19, 07:16   #3360
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

mjaft iriqat e dobiqat
kan lodrue e kan sundue
mjaft tradhtaret mjaft dhe hiqat
shqipnine tone e kan mjerue

prandaj thrras un uashingtonen
therras berlin e thhrras te tjere
thrras helsinkin e lodnonen
te mos e lene shqipnine e mjere

se nje dite do te vjen vertet
ka me ju dahst e forte shqipnia
se nji mik te duhet ne jetė
kur te vijn kohra e mote t kqia
autori xhelal ferizi


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 18 (0 Anėtarėt dhe 18 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.