Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-01-20, 01:45   #4066
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

egoizmi i klaneve manjake shqipflse qthurja dhe qoroditja e shum pederastve
te degjeneruar demagog mendjemdhej
jan egoistet me te mdhej ne bote mendjemadhsi dhe karakter i poshter i pa krahasim
kjo shkerdhatokraci e karakterit te lig
ja ku e ka pru atdheun e shqiptarve ne buze te gremine
poshte mbeturinat plehrat e karaktereve te kalbura myk
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-01-20, 23:50   #4067
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Dominimi i klaneve manjake shqipfolse ,
qthurja dhe qoroditja e shum pederastve,
egocentrizmi i poshter profterizmi dinak

tinzar te degjeneruar demagog mendjemdhej

jan egoistet me te mdhej ne bote mendjemadhsi
dhe karakter i poshter i pa krahasim

kjo shkerdhatokraci e karakterit te lig

ja ku e ka pru atdheun e shqiptarve ne buze te gremine

poshte mbeturinat plehrat e karaktereve te kalbura myk

sabotatoret e ndyre e tradhtaret e fundrrinat manjak
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-20, 18:05   #4068
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Dominimi i klaneve sabotatore manjake shqipfolse ,duhet te behet pa meshireshem

qthurja dhe qoroditja e shum pederastve,
egocentrizmi i poshter profiterizmi dinak


tinzar te degjeneruar demagog mendjemdhej

jan egoistet me te mdhej ne bote mendjemadhsi
dhe karakter i poshter i pa krahasim

kjo shkerdhatokraci e karakterit te lig

ja ku e ka pru atdheun e shqiptarve ne buze te gremine

poshte mbeturinat plehrat e karaktereve te kalbura myk

sabotatoret e ndyre e tradhtaret e fundrrinat manjak
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-20, 18:10   #4069
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po na ikun djem e qika
nuk na mbet ma mik mbi dhe
na harroj edhe amerika
mbet shqiptari pa atdhe


e pa s shpine thika ngulet
esht atdheu ne buze gremine
e shqiptari po shperngulet
veq po gezohet ai shkja shkine


nuk po ndalet jo tradhtari
as dyftysrshi i pa fe
mercenari e perdredhari
qe po shkelin mbi atdhe

#
syte e mi po pikun gjak
penda ime dedh lot rrke
na i kan ndrrue komb e bajrak
thue s ene treg ne na kan ble

nderkombtari e zuzari
shpiken kombin kosovar
per me mbete jetim shqiptari
per me mbete gjithmone n litar

e po te poshter jan padronet
sa shum kurvat mashkullore
sa satanet e demonet
duan ta shuajn rracen arbnore
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-20, 18:15   #4070
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qqe po dalin per karriga
me luftue per emer e famė
pe rme zhvate me hile te liga
ah shqipnia qenka namė

profiteri e lakmiqari
turr per post e per lavdi
edhe hajduti e kurvari
atdheut gjakun tue ja pi

qeveria kah do e shitur
vegel e huaj ne duar kopile
sa harbuti e pa ditur
sot po e qet fjalen me hileah shqipni shqipni etnike
me ato male te bukura fusha
se q po te ngulet gjithhfar thike
n shpine ti lshojn derra e a rusha


te kan peqra me xhami e kisha
te kan qite ne treg e ne rruge varfrie
ti kan lshue ne shpine sa bisha
t kan per thur me gjithfar drdedhie


autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-20, 18:15   #4071
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Qe po dalin per karriga
me luftue per emer e famė
pe rme zhvate me hile te liga
ah shqipnia qenka namė

profiteri e lakmiqari
turr per post e per lavdi
edhe hajduti e kurvari
atdheut gjakun tue ja pi

qeveria kah do e shitur
vegel e huaj ne duar kopile
sa harbuti e pa ditur
sot po e qet fjalen me hileah shqipni shqipni etnike
me ato male te bukura fusha
se q po te ngulet gjithhfar thike
n shpine ti lshojn derra e a rusha


te kan peqra me xhami e kisha
te kan qite ne treg e ne rruge varfrie
ti kan lshue ne shpine sa bisha
t kan per thur me gjithfar dredhie


autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-20, 18:19   #4072
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ndaluni bisha ju vrafte zoti
te gjith fytyra demoniane
ndaluni u djegt flaka e baroti
e shuat faren iliriane
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-20, 06:47   #4073
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nė zona tė thella malore tė Shumadisė tė rinjtė serbė kanė vuajtur pėr martesa, mirėpo tani kėtė problem ata nuk e kanė. Mjafton tė blihet njė fjalor serbisht-shqip, pastaj tė ndiqen faqet e gazetave me shpallje dhe saora vendoset kontakti me ndėrmjetėsuesin. Nuset nga Shqipėria gjenden lehtė….
Skenat e filmave me zezak tė lidhur qė barteshin me anije nga njėri breg nė tjetrin, i kishim menduar si prodhime fabulare tė skenaristėve, mirėpo paskemi gabuar kur i kemi mbyllė sytė tė shohim ngjarje reale pėrreth nesh, me protagonist-vajza shqiptare, tė cilat tani mė nuk po aktrojnė por po thurin njė pėlhurė tė re, sigurisht ndonjėrėn qė kishte harruar dikur Penelopa, me tė cilėn po mbulojnė vrazhdėsinė e realitetit, por edhe tė relievit tė zymtė atje diku prapa shumė maleve e brigjeve ku po vazhdojnė tė jetojnė dhe tė pėrtėrijnė vatrat e shuara serbe…..
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-20, 06:48   #4074
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ku do esht andej rrezik
kah do shuhen vatrat shkje
del ndermjetsi i zi armik
femra shqipe lire me ble
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-20, 06:49   #4075
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po pse n balle plumb nuk merr tradhtia
a thue s ka shqiptar ne jete
ku esht plumbi e alltija
pse tradhtart ne balle si vret
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-20, 06:51   #4076
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ndermjetsimi i fermave shqiptare per gerxhojat shkie dhe puna q e behet nga ndermjetsimi e nga tradhtia antishqiptare duhet te denohet ashpoer dhe n e veper nga grupet e veqanta atdhetare patriotike shqiptare,te denohet q do fundrrine qe ndikon negativisht ne komb si antikombtar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-20, 07:04   #4077
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

bashkesia nderkombtare esht lodhur me ne apo ne jemi lodhur me bashkesine nderkombtare
ndoshta detyrat do te na i i kryej bashksia nderkombtare pa na pyetur ne shqiptarve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-20, 07:22   #4078
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nji her nji njeri duke ikė nga vetvetja
---------
Autori Xhelal Ferizi
.-------------
nji her nji njeri
duke ikė nga vetvetja#
doli nė njė tjetėr jetė

nuk e njih“te ma vetveten
u bė ai qė nuk ishte nė tė vėrtetė
maskė me fytyrė tė shkreten
zgerdheshje zi e ma zi

---------
dhe e vrau pastaj maska e vet
sa keq, perse kshtu o aktrim
mos o e keqe qė je sa nji det
mos shtyj njerz nė ndryshim
----------
Autori Xhelal Ferizi
---------------------
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-20, 05:27   #4079
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Po del fjala ime per kinen ,kina fashiste e cila i shkatrron popujt e ndryshem mbrenda kines
kina esht shtet rracist dhe sadist suistem i dhunes dhe diktatures
Nga motivet rracoste ata nuk i duan shqiptaret dhe qesin veto kunder shqiptarve
Kiba deshiron shfarosjen e shqiptarve gjithqka e ben indirekt me anen e panslavizmit me ndihmen e serbise dhe te rusise ashtu siq deshiron shfarosjen e ujgurve
Kina ehst shtet ambicioz fashist per te dominuar boten e ndoshta per te shfaros rracat botrore
Kina e deshmoj se esht e dhunshme dhe rraciste ,le te shihet e te verifikohet s e qfar dhune ushtron
rexhimi kinez ne menyra tinzare kunde r popullit te pa fajshem duke ua zhduke gjurmet njerzve duk e i zhduke si mizat me dhune dinake
Zhdukja e njerzve ashpersia e forma e zhdukjes fitzike ne kine ekziston qysh nga kohrat e lashta mentalitet i dhunes sadiste dhe te rrezikshme jashtzakonisht
Kinezet kan tradite dhune dhe nuk esht vend i relaksuar per te drejtat e njeriut
Kina nuke ka asnje talent demokratik as prirje demokratike
tRajtimi barbar i ujgurve dhe tibetasve e te shum popujve ne kine esht dhuna dhuna esht ideja dhe kulti shpirtror i kines ndersa ndaj shqiptarve ka plane prirje shkatrruese
dhe krejt proruse pro s erbe poashtu esht vend anti perendimor armik i madh i perendimit armik i madh i shqiptarve armik i madh i amerikanve armik i madh i shum popujve q eme ndihmen e armates me ndihmen e fuqizimit te ushtrise kina mendon ti pushtoj kombet per te ushtruar dhune vrasje shfarosje nga motivet rraciste kunde r kombeve
Virusi kinez vjen prej tradites s engrenjes s eminjve te cilet vetem i mbysin dhe i hane ashtu nepe r pjata neper tavolina dhe hane gjithqwka qdo gjaper e gjallese ata nuk i ngjajne qenjes njerzore
Te gjith le te analizojme se qfar eere i vjen nje njeriu kur han ashtu gjallesa dhe natyrisht q e virusat nga ai vend jan teper te rrezikshem
Kina paraqet rrezik per njerzimin

Forcimi i kines i ushtris s e saj e teknologjis gjithqka duke vjedhe nga perendimi ne
teknikė paraqet rrezik te madh per njerzimin
Ne qoftes e kina pushton vende ashtu edhe siq i tregoj dhembet dhe ambicjet per ndikim zgjerim e pushtim ,pregatitja e saj ushtarake teknologjike ka per qellim pushtimine botes
Kina e ka deshmuar ne shum vende te botesse ajo ka ambicje per shtrirje ndikimi
Po kush mundet te mesoj mbi tremij shenja heroglife te alfabetit kinez dhe shenjat e tyre q e nuk jan alfabet por heroglife barbare qe nuk mund te quhet qytetrim

Smundjet qe do te perhapen ne bote nga njeriu kinez do te jen te demshme per njerzimin dhe shum te rrezikshme sepse kinezet hane gjithqka q e ece mbi toke dhe normal qe atyre njerzve
ju vijn virusa e kan gjithfar ere te pa durueshme nuk jan te pershtatshem per q ytetrimin botror
Shqiptaret jan fisnik pijn qumsht hane vetem mish lope delje dhije dhe jan te paster jan europian properendimor
jan te veant per kah pastertia dhe jan te veqant per kah antika e vjetersia e rraces prandaj esht edhe gjelozia kineze e cila u bashkua me slavet per te zhdukur rracen shqiptare

Ne qoftese kina forcohet ushtarakisht e para gje qe do te bej kina do te sulmoj ne befasi ameriken ashtu siq e ka sulmuar japonia dhe do te sulmoj ne befasi shqiptaret
Pikrisht amerika duhet te mobilizohet dhe te kuptoj me kohe s e mbrojtja e amerikes nga qdo arme e errezikshme duhet me qene detyre e shejte nacionale e amerikanve
por amerika duhet te mbroj me shum sisteme edhe shqiptaret ne format me perfekte dhe te forcoj ekonimine e shqiptarve
Kinen duhet zvogluar ne teritzor e dobsuar ner qdo aspekt
vetem ky do ishte shpetim i njerzimit shpetim i perendimit shpetim i shqiptarve
Veto dhe kundershtim ne qdo gjėė e ne gjithqka kunder shqiptarve kina po na del armik jetik
me nje kembngulje te jashtzakonoshme anti shqiptare shum ma urrejtese s e rusia e serbia
dhe rrezik i madh per interesat kombtare shqiptare te ardhmerise dhe te se ardhmes ne pergjithsi
Duhet te rrshtohemi fuqishem ne menyre te shejte me ameriken e shejte per te mbrojte
ne menyre te perjetshme kombin amerikan e kombin shqiptar kombin shqiptar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-20, 05:55   #4080
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Qka do te bente kina nes e do te mundej;KINA DO TE ÜUSHTONTE PJES E TE BOTES PJES E TE EUROPES
Pushtimi i turqise bugaris greqi nga ana ekinezve do ishte shum i rrezikshem poashtu
pushtimi i shqiperis
dhe urrejtja rracore ndaj shqiptarve por edhe ndaj vet rraces s e bardhe qe kina e ka si urrejtje dhe e mshefe ket urrejtje duke e shpalos kur ti vjen dita e saj
kina do te binte kolon kunder rracave tjera
ndoshta njizet miljon kolon kinez
do te vinin ne shqiperii ne kosove ne greqi po ashtu ne bugari ne maqedoni
me miljon a kolon kinez do te mbulonin europen nese ki na forcohet
planine ka per kolonizim e pushtime

Kolonet kinez pastaj do te shtriheshin ne shum

teritoret e tjera , te botes per te kape vendet strategjike dhe per te ja ndaluar shtigjet te tjerve tregtine levizjen elire sidomos amerrikanve europianve shqiptarve
per te cuilet ka urrejtje rracore fashiste gjelozi fashiste
Kina do te shtribhej me kolon ku do ajo ka shum banor dhe do te shtoheshin ku do ne prani uzurpime si ne egjipt gjibraltar e ku do per te ndikuar vendet andej e per te ndale tregtine amerikane dhe kalimet e lira te anijeve tregtare aeroplanve e te tjera
Kina esht teper e rrezikshme nje rrezik i madh q e i vjen njerzimit
Fashiszmi i saj i politikes mizore rraciste kunder shqiptarve
Ku ka me poshtersi s e sa q e kina qet veto ku do ne kombet e bahskuara kunder shqiptarve antik autokton dhe pranon qe shqiptaret te masakrohen te shfarosen me gjenocid
Kina ka mentalitet dhune dhe aspak demokracie lirie e te drjatsh njerzore
ka te folur dialektesh qe esht veshtir per qdo njeri ne planet te mesoj at gjuhe te pa nevojsme


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 23 (0 Anėtarėt dhe 23 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.