Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
Emri
Fjalėkalimi
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-12-09, 05:20   #556
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

u ktheva nga halli ne ket forum pasi qe jam teper i merzitur sepse sot jam sulmuar fizikisht
nga dy persona nga rahoveci shqipfolsa dhe njerin e kam lenduar ne fytyre
ne vetmbrojtje lendimi esht jo i lehte dhe do te pergjigjem para gjygjit
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-12-09, 20:55   #557
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

2010
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-10, 20:35   #558
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Linda ne nje kohe te mjerė
autori xhelal ferizi liriku i vuajtjeve shqiptare
u rrita ne nje kohė te pshtirė
zog i pa pranverė
rob i vargut te lirė
u linda ne nje kohe mosmirnjohse
ne kohen e quajtur vuajteri
ne kohe qe provokon
ne kohen pa dashuri
u linda ne kohen qe nuk duhej
ne kohen qe nuk ka kuptim
u linda ne kohen kur vuhej
ne kohen e quajtur mundim
ne kohen kur shkelej drejtesia
ne kohen ku nuk gjeje fat
ne kohen shum te pa mend
u linda kur ishte roberia
ku fjala shkelej ne kuvend
me pranga ne kohen e gjatė
u linda kur mbillej pabesia
u linda ne kohen pa uratė
ne kohen kur te shkelte pa dija
ne kohen kur qanin ylberat
u linda ne kohen e errsires
ne kohen pa emocion
u linda ne kohen qe te pshtyne
ne kohen qe te provokon
u linda ne kohen qe pshtyne

ne kohen e quajtur shemtim
u linda korha te shtyne
gjithmone ne udhkryq e gremine
ne kohen kur vrapi te shkon huq
e mundi te rrezon per dhe
ne kohen kur kohrat luftojne per kpauq
u linda ne kohen me fe
ne kohen q ete len germuq
plandosur e rrezuar per dhe
...............................
nga autori xhelal ferizi ne mergim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-10, 21:19   #559
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
2010
flm artisti por ketyre kohrave nuk isha mire as ne situata te mira prandaj edhe nuk ju pergjegja urimeve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-10, 21:25   #560
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LuLjaa
Urime Kurban Bajramin
uroje te presni edhe shume e shume festa te tjera
ne Lumturi, Dashuri, Harmoni e Paqe.


Me Respekt LuLjaa!


Lule te falenderoj nga zemra e shpirti per perkrahjen tende dhe urimet tua engjellore te festes se kurban bajramit
te uroj edhe ty kurban bajramin dhe te rrespektoj
vertet je e mire dhe te uroj ket feste te madhe
allahu ty te shperblefte me te mira ashtu si ta do shpirti yt dhe deshira e
jote me fal per ket vonese por ishte nje kohe kur nuk kisha deshire
te hyj ne ket teme dhe kisha disa telashe

te uroj edhe ty te mira jetsoere o mike ime e sinqert

ne keto kohra pata nji dsiponim te keq dhe me fal
i ndodhe njeriut nga njiher dhe dal ngadal jam
duke u stabilizuar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-10, 21:28   #561
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Gezuar e nderuara Jana uroj qe kjo feste e madhe te ket sjell te mira ty dhe famijes tende
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-10, 21:35   #562
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urataurimet me te mira per ty e nderuara mikesha ime

urime festa e kurban bajramit urime per ty dhe familjen tende
kjo feste e madhe u sjellte mirsi ne jeten tuaj dhe ju uroj shendet e shum te mira
duke shpresuar se ju do te keni miresine dhe mshiren e te madhit zot
qe te ju dhuroj paqe ne jete dhe te ju ruaj nga rreziqet


me fal qe me kohe nuk te jam pergjegj nganjiher vijn disa re te ngrysura
ne jeten e njeriuut
por qielli keshtu e ka ngryset e kthjellet iken po thuajse murmurimat e vetimet dhe furtuna dhe po kthehem dal ngadal perseri ne dardani
per te kontribuar
por faqja dardania esht dashuria ime qe nuk falet

ne ket faqe un ndjehem si pjestarė i pandashem i dardania forumit

urime mikesha ime urime urime
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-10, 21:40   #563
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

miq me pasė esht mirė
autori xhelal ferizi
dikush nuk e njeh miqsinė
miqsia esht rreze e lirė
qe mbanė tė gjallė njerzinė

miqsia ėsht ma i bukuri yllė
ma e bukura fe e drite
zogjet i kendojne ne pyllė
ajo ėsht nje lule qė don rritė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-10, 20:40   #564
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Vend me shum emisarė
autori xhelal ferizi
ne klane nda ne ide
gjithkah ne perqarje te ndarė
huti po mbjellin mbi dhe

vend tragjik me shum koka
te majt e te djatht e bajraktarė
renkon shqiptare toka
me bijt e saj te perqarė

as vesh nuk e merr as djalli
nga rrymat burojnė misionarė
atdhe qe nuk del nga halli
disa te sherbejn si tradhtarė
------
o qani o mote qani
o qani o gurė e prroje
e ju gurgullima lot currilash qe ndani
sa mendje te larme n' kto troje

i pari kunder te dytit
i dyti kunder te parit
por te gjith qjerren prej fytit

me britmat e atdhetarit


ketu luajn rrol paret
marrveshjet nuk i merr vesh satani
hutitė I luajn kandaret
sa shum po vuan vatani

dikush turret pas lirije
dikush vrapon pas verberis
zhgenjimi kahdo si hije
po i bjen permbi dhe etnisė


disa me ide sociale
disa me ide grabitqare
disa me maska speciale
qani o fusha e male

nuk dihej kush ish i mirė
nuk dihej kush donte atdhe
o tokė me vargoj e zingjirė
kush ne bese te ka pre

kush ishte pra tradhtari
kush ishte demagogu
per kend hidhte valle dollari
kush ish i nire porsi zogu

si zog i vertet shqiptari
qe i dhimbsej foleja dardane
o toke e trashgueme prej te pari
sa shum je perqa me klane

autori xhelal ferizi
..........................
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-10, 08:06   #565
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Pershendetje lirik, ju uroje nje jave te mbare__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-10, 11:48   #566
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Amina
Pershendetje lirik, ju uroje nje jave te mbare
pershendetje amina ka kohe qe nuk jemi pershendetur
keto dit kam qenė i merzitur dhe i ngarkuar
kisha nevoje per nje perkrahje morale
ne vargjet e mia shkruaj grindje me vuajtjet
dhe vuajtjet perse
njeriu linder per te vuajtur ma shum se sa per tu gezuar
perse
jeta nganjiher sjell befasira dhe bėre mire qe u duke kendej
te fala nga un mikesha ime ju jeni njerz te mire ju uroj mirsi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-10, 18:25   #567
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Pėrshėndetje poet liriku, mė kishe nderuar me vizitėn tėnde tek dhoma ime. Ju dėshiroj gjitha tė mirat dhe njė fundjavė tė kėndshme. :)
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Idila : 29-01-10 nė 18:25
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-10, 20:20   #568
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,433
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

te pershendes i nderuari poeti lirik.

gjithmone te kesh te mira edhe shendet ne jete
elvio ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-10, 09:53   #569
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elvio
te pershendes i nderuari poeti lirik.

gjithmone te kesh te mira edhe shendet ne jete
----------------------------------------------------

te falenderoj per ket vizite te sinqert miqsore pershendetje miqsore
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-10, 15:50   #570
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.