Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-04-08, 15:01   #16
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!http://de.youtube.com/watch?v=ELspKfoFxbw


Pėr atmosferen dhe bujarin e kėsaj Sofre te madhe,po ju sjelli kėtė piktur tė bashkuar me kėngėn!
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-04-08, 15:21   #17
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
Gjithashtu pershendetje e nderuara Adina-R.Ks.dhe te pergezoj shum per pjesmarrjen ne kete sofer dardane....mire se keni ardhur,kaloni qaste te bukura ne mesin e njeri tjetrit,Zoti te shtofte bereqetin ku do jeni...(me erdhi keqe shum qe e paskeni te kufizuar brumin ne ushqim)por nuk je e vetme kemi keso raste te mjaftueshme,(ne kufizimin e disa gjerave ushqimore),gjithsesi te falem per kte cop djathe dhe bujarin tende...sepse tek ne shqiptaret ka qen gjtihmon kjo trashegimi "buk e kryp e zemer te bardhe",ndaj kjo eshte bujaria jon... pa te cilen nuk kemi t'mburremi ne si shqiptar/e...Jufalemnderit

Dhe njihere te pershendes nga zemer e moter shqiptare...duke te uruar shendet dhe miresi ne famijle dhe me gjere...ku do qe jeni

per te gjithe respekt
Natyra
Pershendetje Natyra, ju falm qe na shtruat kete sofer. Une fatmirsisht nuk kame probleme me brumra, po fjalen e kisha per oret e vona te mbremjes.Brumrat jane ushqim i rend dhe nuk e perdor ne oret e vona te mbremjes se dua qe gjumin ta beje te rehatshem...
Eshte e vertet se ai qe te shtron sofren me buk krip e zemer eshte ushqimi me i shendetshme per nje mik, apo mike...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-08, 15:53   #18
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!Natyra une buken e solla, per te tjerta po ju le rend te tjerve...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-08, 18:40   #19
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

....Nje pershendetje per gjithe pjesmarresit e kesaj sofer dardane.....Me disa kenge qe i zgjodha (ne foto)te kenduara nga kengtare e fames shqiptare po Shkurte Fejza...ne krye me kengen"Oj Kosove oj Nena ime" Duke Ju deshiruar disponim te kendshem per te gjithe....P.s.(edhe se kenget jen te emoncionuara),besoj se do i ndajm bashke mallin dhe merzin,VLLAZERISHTE qe sa me shum ti lehtesojm hallet tona njerzore....Prandaj mos t'harrojm se jemi shqiptare dhe qe jemi nje Kombe....Dhe se kurrrrrrrrr armiku,mos t'kete vend ne mesin ton,sepse ne jemi mjaft per ti mbrojtur tokat tona,dhe lirit tona..Andaj ta ruajm Kombin&gjuhen&gjakun e paster shqiptar ku do jemi....Jufalemnderit

Zoti e bekoft Kosoven e gjithe shqipetarin...AMIN

Gjithnje me respekt
Natyra

http://www.youtube.com/watch?v=WrY16EtEgdEnatyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-08, 18:43   #20
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

E nderuar Natyra te pershendes shum ... kam nderi te jem ne kete sofer.

__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-08, 21:25   #21
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adina-R.Ks
http://www.forumishqiptar.com/attach...1&d=1156563537

Natyra une buken e solla, per te tjerta po ju le rend te tjerve...
Oooo te luamshin dy duart zemra,se na paske kenaqur me keto buk shpije... oh,sa shije te mire ka buka e shpise,une per vete nuk e perdore buken qe blihet neper shitore,vetem ato qe dalin nga furra te freskta,ani nga furrat e pejes bile,ah zoti jem,ku mu kujtuan tani,sa u permallova moj moter, P.s.fajtore do jesh ti Dina hahahaha
e tani ski qare, per ti sjellur neser dhe buket nga furra e pejes

me pak shaka motra, te pershendes duke te uruar qdo gje te mire...*****qofshe e gezuar*****

natyra me ju...
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 05:17   #22
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diana007
E nderuar Natyra te pershendes shum ... kam nderi te jem ne kete sofer.

Te pergezoj bukuroshe,te falemnderit shum,per ardhjen njiherit dhe per kte lule qe na ke sjellur kaqe te bukur...,oh sa e paske zdritur sofer dardanen... te lumt motra...qofshe faqe bardhe dhe e nderuar gjithashtu...Prandaj me vjen mire shume per ardhjen tuaj,mu ne mesin e kesaj sofer te dardanise...ne te cilen une kam ardhur pothuaj e mramta ketu,edhe e pranoj qe jam me e vogel se gjithe ju qka jeni nen kete Forum te madhe dardan,nga disa qe jeni ketu,ndoshta dhe me vite,prandaj kjo sofer eshte shtruar per hiren e juve qe keni bere dhe kontribuar per te me gjithe potencionin e juaj qofte mire apo keqe,ku deshira ime do ishte qe te mirat te ia muajn te keqes,kurse ato te keqijat,(dalngadale le te zhduken),sepse nuk kemi asgje perfitim prej tyre,duke pasur parasyshe,se njihere kemi lindur dhe njihere kemi per t'vdekur.
p.s.qka eshte me e keqja,qe prej qesaj vdekjes asgje nuk marrim me vete,lol,pra ndryshe krejt,nga ajo kure kemi lindur,sepse nga lindja kemi marrur diqe te mira,pavaresishte se jeta i ka ato pasojat e veta,per te cilat dhe duhet pajtohemi,ndoshta hiqe pa dashur,po a po na pyet kushe se? hahahahah

me pakez shaka ketu duke te pershendetur dhe uruar qdo te mire ku do e nderuar Diana007...Ndaj,Jufalemnderit nga gjithe ata/o qe len diqka te mire dhe te shtrenjte ne kete "sofer dardane",ku une mendoj se asgje me e shtrenjte nuk ka se fjala dhe vepra e mire,per njerzimin ne kete bot.

Gjithnje me respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 05:46   #23
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki


http://de.youtube.com/watch?v=ELspKfoFxbw


Pėr atmosferen dhe bujarin e kėsaj Sofre te madhe,po ju sjelli kėtė piktur tė bashkuar me kėngėn!
Ooo i nderuar Naki te falemnderit shummm.... ne radhe te pare,per ate foto qe m'ke sjellur te atij burri te vjeter me njate veshje malsori dhe me njate lahut ne dore ketu ne "sofer dardania.de"...e aqe me shum per kenget me te preferuara qe kam ndegjuar ndonjehere mbi Trimat e malesis...se din se nje familje na ke bere duke qare,nga ato kenge kenduar trimave te malesis,qe po t'baj be rralle kesi trimave kan me le,ne shqiptari..ne krye me Adem Jasharin...Ehhh,Trimat dhe burrat gjithmon i ka ngren lufta o biro,po ja qe ka akoma ka,se nuk guxon te huq shqiptari jo!.
sepse duhet qe ta din fort mire djemt e nenave shqiptare,se armikun gjithmon do ta ken pas shpinde,P.s.e dini fjalen qe thuhet,(ujku qimen e nderron por zakonin se harron),lol,

ndaj hapini syte dhe large nga tradhetit dhe urrejtjet.Ooo vellezer&motra shqipetar/e...Zoti e bekofte gjithe kombin shqiptare ku do...Jarebil o zote na udhezo rrugeve te mira dhe te drejta ne krye me paqe...te falem o Zot.

gjithnje me respekt
Bija nga Rugova
...Natyra

Pershendetje me te sinqerta per ty i nderuar Naki,qofshe faqe bardh gjithnje, ashtu dhe si je...
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 07:11   #24
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Pershendetje per sofer dardanin,pershendetje per njerzit anetaret si dhe gjithe stafin drejtues te ketij forumi dardania.de...kam kenqesin dhe nderin, qe sa me shum te merrni pjese ne kete Sofer te madhe dardanise...duke ju preferuar me gjitha ushqimet dhe fjalet me te bukura dhe me te zellshme ne pergjithesi.. paqja dhe lumturia mbreterofte me ju ne qdo vend dhe ku do qe jeni....mos hezitoni e na sjellni gjera te shishme ushqimore nga gjitha trojet dhe vendet tona shqiptare,deri dhe tek ato Ilirjane...qofte dhe histori,per nga foto dhe kenge te motmotshme...arsyja qe t'ju lem kujtimet dhe vuajtjet tona historike shekullore qe brez pas brezi ti kujtojn dhe ti ruajn gjithmon duke i percillur amanetet e gjitha koherave, per gjakun dhe mundin e te vdekurve,po dhe te gjallve qe kan dhen gjitheqka per liri.... vetem e vetem per ti ngritur Emrin dhe vlerat e shqiptarit ku do...dhe se kurr mos t'shuhen trojet tona shqiptare...u krijofte nje bote e madhe gjithe shqiptare...

Lavdiiiiiii pergjithmon Heronjve te gjitha luftrave Lavdiiiiiii

Kurse kesaj radhe,po ju le disa nga ushqime me te preferuara per shijen e qdo njeri qe merre pjese ne kte sofer dardane...ju befshin mire,besoj se tek ju ne Kosove po ben vape,(lum si juuuuuu) P.s.se tek ne pertej Oqeanit Atlantik po ben ftofte dhe akoma me deboren,lol,pershendetje dhe gjithe te mirat per te gjithe...mirmbeteshit kalofshi nje dite perplot me diell te gjithe....e di se tek ju po agon mengjesi dhe se zogjet kendojn kengen me te bukur per ju,kurse tek ne,(tani koha me ra ne gjum)ora po ben (2-20 pm)ika,lol,
p.s. e shifni sa shum diferent jemi me kohen,medet!!!!!!!!
( but you see that's time so diferent) byeeeeeee

me ju dhe per ju, gjithnje
Natyra

ketu keni buke, gjalpe, recel, dhe qumesht,keto jen te preferuara per mengjes,para se t'shkoni ne shkolle apo ne pun....

keto luleshtrydhe me qumesht te kondensuar...

keto luleshtrydhe me qumesht te kondensuar...


dhe ma ne fund,nga mesi i dites pake shije me akullore..ju befshin mire...
ju pergezoj per shijet...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 27-04-08 nė 07:15
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 10:22   #25
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!Per sofren tuaj solla buk misri,ju beft mire...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 14:50   #26
LuLjaa
Ferizajlike
 
Avatari i LuLjaa
 
Anėtarėsuar: 06-03-07
Vendndodhja: Ngat Kojshive..
Postime: 32,348
LuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

euu sa mire koka ketu, ēkas pasni pru me hanger ani qasi flije qe paska pru natyra
sefte po shoh ketu taman origjinale qysh i qesim edhe na ketu
Bukėt e Adines ashtu t'shpis diēka super ..me tu knaq syni vetum tu i kqyr po mi hanger njam njamm :P

Ju pershendes gjithve..
__________________
● Dashuria vleresohet, aty ku shijohet ●

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LuLjaa : 27-04-08 nė 14:51
LuLjaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-08, 16:44   #27
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Ju solla dhe nje TORTE speciale per te gjithe...ju befte mire e per ndoje pije joalkolike po ua le renin tjerve,lol,

edhe se disa nga miqt e mije,e mungojn hyrjen ne kete sofer shum te madhe dardane...per te cilet kam pritur qe t'jen te paret si pjesmarres,ne radhe te pare kam pritur per mikun tim z.Xhelal ferizin,pikerishte mikun e sa viteve ne mesin e vargjeve dhe te poezive,per te cilat e kam pritur dhe ketu,mbi sofer dardanen qe ai te vjen ashtu sakaq me ate shkathtesin e tij si gjithnje duke ligjeruar mbi kete sofer te begatshme dardane sepse kjo eshte nje sofer e lashte tradicionale,e cila sherben per te gjithe njelloje,pavaresishte feve apo qofte dhe partive ndere te tjera,pastaj kisha po dhe miken apo moter Uraten per te cilen kam shum simpati,edhe se nuk jen ne mes te kesaj shoqerije,per tu sherbyer me ndonje gjelle, sipas shijes sejcili,qofte dhe per t'sjellur ndonje gje,ne sofer dardanen...e pershendes me fjalet me te mira dhe me te sinqerta...ndaj, mos ngurroni miqt e mije kjo sofer eshte e shtruar per te gjithe...mire se vini ne sofer dardanise...mos u kurseni merrni hani pini,komunikoni lirshem,merrni biseda te ndryshme,thujani kenges me te bukur qe dini,ne poezi dhe ne fjale,per vendet dhe trojet tona gjithe shqiptare...hapini zemrat e bujarise o njerez te botes shqiptare...qofshi te bekuar dhe te uruar prej Zotit ku do qe jeni...Jufalemnderit

dhe mireardheshit qe te gjithe ne sofer e dardanise...

Ja dhe kete Torte me speciale qe kam zgjedhure per te gjithe...mos u kurseni merrni sipas shijes juaj,ju befte mire...

Ju uroj nje dite te mbare dhe te begatshme per te gjithe...

Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-08, 01:55   #28
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!Qu beren moj popullata?ncncncncn s'ashte mbet kushe me u rrethua ne sofer,allah krejt neper rastorane po shkojn,eh si erdhe ky vakt,ashte humb bereqeti krejt mazamkeq,kush nuk kthen sofer ne shpi te vet,hm,(pse me lodhe doren tuj ken mashen)hahahah ma mire hazder,qeshtu moda tash per nuset e sodit,lum si ato,p.s.henes gjejn raste per tu ankuar,lol,

...Mirmbeteshit,dhe mire se vini ne sofer e dardanise..buk e kryp e zemer bujare....kjo tradite e gjithe shqiptarve....Jufalemnderit

Natyranatyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-08, 21:19   #29
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

O mire se ju gje ketu tek sofra malsore po me duket sipas pregaditjve te ushqimeve.
Po a ka naj cop djath rubgove me buke te nxeht .
edhe qka me ka marr malli nje tomel-e-bore.
me pi uje nga lugjet e bores te t`banet e veres.
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-08, 21:21   #30
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

kush i paska qite qeto bakllava se spo mundem me i pa, ma kan pas mbyet gjyshin keto e tash kur ishof me dhem koka.


gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.