Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 20-04-11, 18:17   #1
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Apple hedh nė gjyq Samsungun pėr "kopje"

Apple ka hedhur nė gjyq rivalėt e Samsung Electroniks pėr gjoja kopjimin e dizajnėve tė iPhonėve dhe iPadėve tė saj. Apple pretendon se vargu i Samsung Galaxy dhe tabletave "slavishly" janė kopje tė iPhonėve dhe iPadėve tė saj.

Pretendimet e Apple fokusohen nė dizajnimin e celularėve Samsung Galaxy, tė tilla si shfaqja e ikonave nė ekran.

Samsungu njoftoi se kishte kryer hulumtimet e veta dhe se do tė kundėrshtojė pretendimet e kompanisė rivale Apple.
Pėrveēse konkurrentė, Samsungu furnizon Apple-in me mikroēipe tė cilėt pėrdoren nė disa produkte tė tillė si procesorėt A4 dhe A5, po ashtu edhe me mikroēipe memorie qė pėrdoren nė MacBook.

Mes gjigantėve elektronikė ekzistojnė shumė ēėshtje gjyqėsore, kėshtu Nokia ka hedhur nė gjyq Apple, e cila si kundėrpėrgjigje ka hedhur ne gjyq HTC Corp.

Nė muajin tetor tė vitit 2010, Apple ka hedhur nė gjyq Motorolėn duke pretenduar se smartphonet e saj pėrdorin pronėsinė intelektuale tė Apple.


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.