Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Enigmatika
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-11-06, 18:25   #1
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim Sfida

Keni 15 minuta kohė. (Pa hile) Provoni ta gjeni zgjidhjen e saktė. Vetėm 2% e njerėzve kanė arritur tė pėrgjigjen saktė. A jeni nė mesin e tyre?
Ja problemi.

5 shtėpi janė tė lyera me 5 ngjyra tė ndryshme. Nė secilėn shtėpi jeton dikush qė ka nacionalitet tjetėr. Tė 5 pronarėt e shtėpive pinė pije tė ndryshme, konsumojnė cigare tė ndryshme, dhe mbajnė manarė (kafshė shtėpiake) tė ndryshme. Asnjėri nga kėta nuk ka manarė tė njejtė, nuk pi pije tė njejtė dhe nuk konsumon cigare tė njejta.
Sqarimi;
Anglezi jeton nė shtėpinė e kuqe.
Suedezi mbanė qen.
Danezi pi ēaj.
Shtėpia e gjelbėr ėshtė nė tė majtė tė shtėpisė sė bardhė.
Pronari i shtėpisė sė gjelbėr pin kafe.
Personi qė konsumon Marlboro, kultivon shpezė.
Pronari i shtėpisė sė verdhė konsumon Dunhill.
Pronari i shtėpisė nė mes, pi qumėsht.
Norvegjezi jeton nė shtėpinė e parė.
Personi qė konsumon Blend jeton pranė personit qė mbanė mace.
Personi qė kultivon kuaj, jeton pranė atij qė konsumon Dunhill.
Personi qė konsumon Blue Master, pi birrė.
Gjermani konsumon Kent.
Norvegjezi jeton pranė shtėpisė sė kaltėr.
Personi qė konsumon Blend, e ka fqiun qė pin ujė.
Pyetja ėshtė: - Kush mbanė peshq (akuarium).

Ėshtė vetėm njė pėrgjigje e saktė.
Ju mendoni qė peshq mbanė;
1. Norvegjezi
2. Danezi
3. Anglezi
4. Gjermani
5. Suedezi


__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-11-06, 19:40   #2
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pokeri u mundova dhe mendoj qe Gjermani mban peshqi...nese duhet detaje tregoj si ber llogarin qe me doli ashtu
A eshte e sakt a joo???
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-06, 19:44   #3
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AmaZonA~
Pokeri u mundova dhe mendoj qe Gjermani mban peshqi...nese duhet detaje tregoj si ber llogarin qe me doli ashtu
A eshte e sakt a joo???

Si erdhe te ky rezultat?
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-06, 20:15   #4
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pokeri
Si erdhe te ky rezultat?
Me mori pak kohe e bera me laps por do mundohem ketu me fjale ta shpjegoj...

Norvegjezi jeton ne shtepin e parė, dhe ngjitur me te eshte shtepia e kaltert...
Si rrjedhim i te pares Norvegjezi pi Dunhill dhe ne shtepin e dyte te kaltert kafsha eshte kali...
Renditja e shtepive me doli keshtu 1-e verdh,2-kaltert,3-kuqe,4-jeshile5-e bardhe

Danezi jeton ne shtepin e dyte,pasi si rrjedhim ne shtepin e peste pihet cigaret Blue Master dhe coca-cola...

Gjermani pozicionohet ne shtepin e kater ...

Anglezi eshte personi qe pin Pall-Mall dhe ka nje zog...


Danezi pin cigare Blend dhe eshte ngjitur me ate qe pin uje e ai eshte Norvegjezi qe ka nje mace

e bera lemsh te gjithen me duket heka ma shume se sa ne leter edhe se di ne arrita te shpjegohem o jo...(e bera ne fletore me kutoa hahahah)
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-06, 20:39   #5
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AmaZonA~
e bera lemsh te gjithen me duket heka ma shume se sa ne leter edhe se di ne arrita te shpjegohem o jo...(e bera ne fletore me kutoa hahahah)
Sidoqoftė e ke qėlluar. Tė lumtė. Nėse e ke bėrė brenda 15 minutave, lumja ti. Atėherė bėn pjesė nė 2% tė njerėzve qė mund ta zgjidhin kėtė problem.


Ja njė tjetėr.

Ja njė pyetje nė tė cilėn 80% tė fėmijėve parashkollorė japin pėrgjigje tė saktė.
Ēka ėshtė mė e madhe se Zoti?
Mė i keq se djalli?
Tė varfėrit e kanė!
Tė pasurve u mungon!
Nėse e han, vdes!

Ėshtė vetėm njė fjalė.
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-06, 03:25   #6
Dea_A
A_dea
 
Anėtarėsuar: 26-04-06
Postime: 2,231
Dea_A e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pokeri
Sidoqoftė e ke qėlluar. Tė lumtė. Nėse e ke bėrė brenda 15 minutave, lumja ti. Atėherė bėn pjesė nė 2% tė njerėzve qė mund ta zgjidhin kėtė problem.


Ja njė tjetėr.

Ja njė pyetje nė tė cilėn 80% tė fėmijėve parashkollorė japin pėrgjigje tė saktė.
Ēka ėshtė mė e madhe se Zoti?
Mė i keq se djalli?
Tė varfėrit e kanė!
Tė pasurve u mungon!
Nėse e han, vdes!

Ėshtė vetėm njė fjalė.

Edhe po ta dija sigurt ,sdo te postoja .... ( ajo me te kuqe tingellon pak si provokim )
Dea_A Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 20:17   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pokeri
Sidoqoftė e ke qėlluar. Tė lumtė. Nėse e ke bėrė brenda 15 minutave, lumja ti. Atėherė bėn pjesė nė 2% tė njerėzve qė mund ta zgjidhin kėtė problem.


Ja njė tjetėr.

Ja njė pyetje nė tė cilėn 80% tė fėmijėve parashkollorė japin pėrgjigje tė saktė.
Ēka ėshtė mė e madhe se Zoti?
Mė i keq se djalli?
Tė varfėrit e kanė!
Tė pasurve u mungon!
Nėse e han, vdes!

Ėshtė vetėm njė fjalė.

Ėshtė ka mė huton kjo e fundit, por edhe ka kuptim nėse them se zgjidhja ėshtė Gjuha.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.