Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-08-09, 15:05   #1
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Kuriozitete

Kanibali i penduar: S’ha mish njeriu, kėrkoj gruan e jetės


Sumanto, njeri-ngrėnės, u dėnua pasi zhvarrosi trupin e njė gruaje dhe e hėngri atė duke e cilėsuar si njė “mish mjaft tė shijshėm” .
Edhe njė kanibal mund tė jetė duke kėrkuar pėr njė grua qė mund t’i japė dashuri. Nė jetė, ja qė paska gjithmonė njerėz qė kėrkojnė njė shans tė dytė dhe Sumanto, njeri-ngrėnėsi i cili u dėnua pasi zhvarrosi trupin e njė gruaje dhe e hėngri atė duke e cilėsuar si njė “mish mjaft tė shijshėm” ėshtė njėri prej tyre.
Ai kohėt e fundit u lirua nga burgu dhe nė kėtė kohė do tė jetė nė kėrkim tė shpirtit tė tij binjak. Ai ka thėnė se tashmė ka ndryshuar, me shpresėn edhe nė shijen e ushqimeve. Ai u betua se nuk ka pėr tė ngrėnė mė qenie njerėzore, qoftė edhe i vdekur. “Nėse kjo do tė ndihmojė pėr tė gjetur dashurinė – tha se njeri-ngrėnėsi i penduar, – u them grave qė mund tė mė duan se unė jam tashmė i pėrgatitur qė tė konsumoj vetėm ujė, vitamina dhe minerale”, ka premtuar ai, me shpresėn se ka pėr ta gjetur njė grua e cila do ta dojė vėrtet.


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-08-09, 15:06   #2
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Rreh burrin pėr shkak tė rrobave tė lara keq.

Policia amerikane ka arrestuar aktoren dhe redaktoren e filmave pornografik Stormy Daniels sepse i ka shkaktuar burrit tė saj lėndime tė rėnda trupore pasi ėshtė kthyer me rroba tė papastruara mirė nga pastrimi kimik.
Ylli pornografik amerikan Stormy Daniels, me emrin e vėrtetė Stephanie Gregory Clifford nuk ka qenė e kėnaqur me larjen e rrobave tė saj pasi qė burri i kishte sjellė nga pastrimi i afėrm kimik nė qytetin Tampa. Ajo ėshtė inatosur edhe mė shumė kur i ka parė faturat e papaguara.
Burri i saj Michael Mosny ka thėnė se ajo e ka rrahur me grushte kokės. Ka hedhur njė saksi me lule, e ka bėrė copė e grima albumin fotografik tė familjes dhe i ka rrokullisur qirinjtė nga tavolina, ka shtuar ai.
Daniels, edhe pse nuk ėshtė deklaruar zyrtarisht, ėshtė e interesuar tė bėhet senatore nė shtetin Louisiana gjatė vitit tė ardhshėm. Nėse e gjykojnė pėr dhunė familjare, kjo bukuroshe e bujshme nuk do tė mund tė kandidohet
.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-09, 15:07   #3
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Britani, shpėrthen “iPod”-i, kėrkojnė dėmshpėrblim

Firma “Apple” u pėrgjigjet ne menyre te papritur: “Do t’u dėmshpėrblejmė, por vetėm nė kėmbim tė heshtjes” . Kur muajin e kaluar, Ken Stanbourough, baba 47-vjecar i familjes angleze, vėrejti se lexuesi muzikor “iPod Touch” i tė bijės Ellie bėnte njė zhurme tė cuditshme dhe nxehej nė mėnyrė tė pazakontė, fatmirėsisht arriti qė nė kohė ta hidhte nė kopėsht, pėrpara se dispozitivi tė shpėrthente nė ajėr. E me siguri qė nuk imagjinonte qė, kur t’i drejtohej prodhuesit pėr dėmshpėrblimin, do tė kishte marrė si pėrgjigje njė kėrkesė paksa tė pazakontė. E pėrditshmja angleze “The Times” tregon se pėrpara kėtij reklamimi tė Stanbourough, firma teknologjike duhet tė ketė replikuar duke kėrkuar njė farė “pakti heshtjeje”. Saktėsisht njė firmė mbi njė dokument, qė pak a shumė thoshte se “do t’iu dėmshpėrblejmė plotėsisht, nėse impenjoheni pėr tė mos e pėrhapur lajmin”. Ndėr tė tjera mėsohet se me kėtė dokument, “Apple” rezervonte aftėsinė pėr tė ndėrmarrė aksione ligjore, kundėr tė dėmtuarve, nė rast se termat e marrėveshjes do tė ishin zbuluar. Nė kėtė mėnyrė, “Apple” donte tė mbante gjithcka tė fshehtė, sigurisht, pėr tė mbrojtur reputacionin e vet, duke kėrcėnuar edhe pėr njė revansh nėse dėmshpėrblimi i ofruar do tė ishte pranuar dhe heshtja do dhunohej.
Babai i Ellie, i cili e ka pėrcaktuar propozimin e njė marrėveshjeje si “tė pahijshėm”, refuzoi tė firmoste dokumentin, duke e konsideruar si njė dėnim. “Cfarė do tė ndodhte nėse pranojnė dhe nė mėnyrė tė befasishme, njė ditė, do tė na shpėtonte ndonjė fjalė?”. Domethėnė, per Stanbourough ka qenė e pamundshme te behej nje pakt i tille, edhe pse ka dashur tė sqarojė se kėrkesa e tij kishte tė bėnte vetėm me rimbursimin e cmimit tė blerjes sė “iPOd”-it: “Ne donim thjesht tė kishim sėrish paratė tonė”, ka deklaruar ai./
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-09, 15:09   #4
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Konsumi i hashashit te ben mire per kujtesen.

Studiues spanjolle pas nje kerkimi disa vjecar kane arritur ne perfundimin se konsumimi i kanabisit ndihmon ne perforcimin e kujteses.
Kerkimet e mbajtura nga studiues te Universitetit Pompeu Fabra, ne Barcelone,kane arritur ne rezultatin se “cannabis sativa” ndikon pozitivisht ne hiperfushe, pjese e materies se trurit ku ndodhen neuronet pergjegjese per funksionimin e nje sere procesesh te lidhura me kujtesen.
Studimi i publikuar ne revisten ‘Nature Neuroscience’ ngjalli reagime ne opinionin publik ne Barcelone pasi qyteti mban numrin e pare ne Spanje per konsumimin e hashashit dhe shtohet frika qe ky rezultat te rrise edhe me tej shifrat e konsumuesve.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-09, 15:10   #5
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Rroba banje seksi qė zhduken nė ujė


Edhe pse duken si tė vėrteta, kėto bikini zhduken pas gjithsej tre minutash nė ujė, prandaj dalja nga uji nė njė plazh tė stėrmbushur me njerėz mund tė bėhet ankth i vėrtetė
A doni t’i hakmerreni shoqes apo ish te dashures suaj? Dhuroni asaj bikini, por jo ēfarėdo, por modelin Get Naked.
Njė kompani gjermane ka prodhuar linjėn e bikineve Get Naked. Edhe pse duken si tė vėrteta, kėto bikini zhduken pas gjithsej tre minutash nė ujė, prandaj dalja nga uji nė njė plazh tė stėrmbushur me njerėz mund tė bėhet ankth i vėrtetė.
Materiali nga i cili janė punuar bikinet shpėrbėhet nė ujė vetėm pas disa minutash.
Nė ofertė janė variantet e modeleve tanga dhe ato “normale”, derisa kompania e cila i ka prodhuar bikinet i reklamon ato nė faqen e vet tė internetit si “mėnyrė ideale qė tė hakmerreni pas ndarjes apo zėnkės”.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 04-08-09 nė 15:11
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 16:06   #6
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Kartolina udhėton 72 vjet deri tek e fejuara

Kartolina tė cilin njė i ri francez e kishte adresuar nė emėr tė fejuarės sė tij nė Monaco ka arritur 72 vjet mė vonė pasi qė ėshtė dėrguar, shumė kohė pas vdekjes sė personit tek i cili ishte drejtuar. Kartolina ka arritur mė 25 gusht nė postėn e Monacos sė bashku me postėn tjetėr tė rėndomtė nga qyteti Nice, shkruajnė mediat franceze. Atė e kishte dėrguar mė 11 gusht tė vitit 1937 nga Saint-Etienne-de-Tineen J. A. Achiardi tė fejuarės sė tij, floktares Fernandi Roberi, ka thėnė motra e saj 94-vjeēare Olga Platini.

Nė porosinė e shkruar me laps, dėrguesi, pos nėnshkrimit, i dėrgon tė fejuarės sė tij edhe pėrshėndetje. Fernanda Roberi kishte vdekur qysh nė vitin 1969.

Drejtuesi i postės sė Monacos thotė se ekziston vetėm njė sqarim racional: ai qė kartolina ka rėnė nga sirtari pėr kategorizimin e postės.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 11-09-09 nė 16:06
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 16:10   #7
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Taxisti qe vozit Mbrapsht(Rikferc)

Njė taksist nga qyteti indian Bhatinda ėshtė bėrė yll lokal qė kur myshterinjtė e tij deri nė vendin e dėshiruar i vozit ekskluzivisht mbrapsht. Taksisti tridhjetėvjeēar ėshtė bėrė aq i famshėm nė qytetin e tij sa qė edhe policia lokale ia ka lėshuar lejen e veēantė qė nė tė ardhmen tė mund tė vozis nė mėnyrėn e tij tė preferuar.

Pasioni pėr vozitjen mbrapsht tek ai ėshtė paraqitur para gjashtė vitesh, kur ėshtė kthyer nga njė festė duke vozitur mbrapsht, pasi qė marshi i ishte prishur.

Pas kėsaj nė automjetin e tij e kishte ngjitur dhe theksuar njė mbishkrimin i cili shkruante “Kampion nė vozitjen mbrapsht", derisa marshin e ka pėrpunuar qė tė ketė katėr shpejtėsi pėr vozitje mbrapsht dhe vetėm njė pėr vozitjen normale pėrpara.

"Pas pesė vitesh vozitje mbrapsht e kam pėrsosur kėtė aftėsi", ka deklaruar taksisti, i cili nė automjetin e tij ka vendosur njė sirenė tė ndihmės sė shpejt pėr t’ua tėrhequr vėrejtjen kėmbėsorėve dhe automjeteve tjera.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 16:12   #8
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Qeveria indiane dhanė leje vozitje speciale pėr motor njė tre vjeēarit . I vogli Azim Kan nė mėnyrė tė suksesshme vėrtetoi se ėshtė i aftė tė vozit motor "Royal enfild bulit" tek i cili babai i tij ka bėrė disa ndryshime qė djali i tij tė mund tė mbėrijė drejtuesin.


Azim nuk ka leje tė vozis nė rrugė me komunikacion tė madhė, ndėrsa babai i tij thotė se nuk do e lejoj pa tė. Shkaku ėshtė se jo qė nuk ka besim tek Azim, por tek vozitėsit tjerė.
Babai i tij thotė se djali i tij kokėfortė se adhuron tė ketė motor "Harley" dhe shton pėr atė motor do tė duhet tė presė edhe disa vjet tė tjera
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 16:19   #9
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Zagreb, - Bluza mė e famshme nė Kroaci me mbishkrimin nė gjuhėn anglez 'Nuk mė nevojitet seksi, Qeveria mė pallon pėr ēdo ditė' ėshtė shitur pėr 573 euro.
Pronari i deritanishėm i bluzės, kameramani televiziv Ivan Cvirn, nė fund tė korrikut pėr shkak tė mbishkrimi kontestues mbeti pa punė, pasi hidhėroi kryeministren Jadranka Kosor dhe anėtarėt e Qeverisė.

Ai mbante bluzėn veshur, pėrderisa xhironte seancėn e Qeverisė, gjė qė shkaktoi reagim tė ashpėr nga kryeministrja Kosor, e cila tha se tė gjithė anėtarėt e Kabinetit tė saj janė tė zgjedhur nė mėnyrė legale, e nuk kanė ardhur nga rruga dhe pėr kėtė arsye nuk do tė tolerojė provokime tė kėtilla.

Pėr shkak tė bluzės kontestuese ėshtė ndėrprerė edhe kontrata e firmės Studio Blend, nė tė cilėn punon kameramani Cvirn, me televizionin komercial kroat RTL.

Cvirn e vendosi nė ankand bluzėn, e cila solli nė pikėpyetje tė drejtėn e lirisė sė shprehjes nė Kroaci, me ēmim fillestar prej vetėm njė kune (13 eurocentė), ndėrsa tashmė pėr 24 orė arriti ēmimin prej 411 euro.

Bluza ėshtė shitur pėr 573 euro, ndėrsa deri tani pronari i panjohur shumėn duhet ta paguajė nė llogarinė e shoqatės "Svijetllo zhivota" (Drita e jetės) qė kujdeset pėr fėmijėt pa prindėr dhe pėr fėmijėt me nevoja tė posaēme.

Bluzėn kontestuese Cvirn e ka blerė nė SHBA, ndėrsa pėr herė tė parė njė bluzė me mbishkrim tė ngjashėm ėshtė prodhuar nė Britani tė Madhe nė vitin 2007.

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 16:28   #10
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

14 Vjeē dhėndėr
Ajo ėshtė 13 vjeē dhe e ka emrin Floresha ndėrsa ai e mban emrin Chuck Noris Mustafai dhe i ka 14 vjeē. njė ēift nga shqipėria :-))) ndiqni videon....


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 17:37   #11
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: KuriozitetePeja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-09, 19:09   #12
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Artisti nė reklamėn kundėr gripit tė derrave, merr virusinNjė artist britanik, i cili paraqitet nė reklamėn nė kuadėr tė fushatės pėr parandalimin e gripit A (H1N1), ka pranuar tė shtunėn se as vet nuk u ėshtė pėrmbajtur kėshillave nga reklama dhe ėshtė infektuar me grip.


"Ėshtė dashur tė kap virusin, ta hedh nė shportėn e mbeturinave dhe ta vras”, ka thėnė artisti 30-vjeēar David McCusker, duke sqaruar sloganin e fushatės reklamuese kundėr gripit tė derrave.

"Nė vend tė kėsaj, unė jam dridhur dhe kam shpėrndarė virusin”, ka thėnė ai pėr tabloidin britanik The Sun. Artisti nė videoklip teshtin nė njė ashensor dhe shpėrndan virusin.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-09, 18:01   #13
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Nusja nuk mundet tė ndalet duke qeshur
Burri i saj me gabim thotė 'wawfully nė vend qė tė thotė lawfully, dhe ajo fillon tė qeshė aq shumė sa qė ėshtė dashur tė bėhet njė pauz gjatė ceremonisė.
Ky video material ėshtė bėrė njė hit i vėrtetė nė shėrbimin YouTube. Shikoni edhe vet ēfarė e ka gjetur amerikanin e shkretė, i cili ka pranuar se tėrė jetėn ėshtė frikėsuar se pikėrisht kjo gjė do t’i ndodhte.

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-09, 19:03   #14
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Autobus per ne uj dhe vende te thata


Prezantojm autobusin e parė nė bot e cila mundet tė gjindet mirė edhe nė ujė por edhe nė rrugė tė that .
AmphiCoach GTS-1 ėshtė bėrė nė Maltė gjatė 3 vjetėve ėshtė dizajnuar dhe zhvillimi.

Prodhimi i kėsaj serie do startojė kėtė verė, ndėrsa prodhuesi tha se pėr fillim do tė bėhen 12 autobus tė kėti lloji.
AmphiCoach GTS-1, mund tė bart numrin e njėjtė tė udhėtarėve siq tek autobusėt normal, i pėrmban krejt kushtet standarde evropiane, ēmimi pėr njė autobus i ngjajshėm si ky mund tė mbėrijė deri nė 300.000 dollar
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 12-09-09 nė 19:04
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-09-09, 19:06   #15
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Cigare me bateriEdhe pse nė shikim tė par tė cilėn e shihni nė foto ju duket sikur tė tjerat, por bėhet fjal pėr "e-cig", cigarja elektronike.
Prodhuesit thuhen se nė atė nuk ka asgjė qė bėn dėm, por vetėm nikotin i pastėr. Nė mbrendėsinė e cigares ka njė bateri mbushėse, si nikotin mbrojtės tė cilat mund tė ndėrohen.
Distributeri mė i madh i kompanis sė cigareve elektronike ėshtė " Smoking Everywhere".
Udhėheqėsi i kėsaj kompanie ėshtė Eliko Tajeb dhe ka thėnė se cigaret elektrike janė testuar nė laboratoritė tė Evropės dhe nuk ka asgjė qė bėn dėm por janė tė njėjtė me cigaret e vėrteta.

"Nė cigaret elektronike nuk ka asnjė substanc e cila mund tu sjellė deri tek kanceri. Kėto cigare janė prodhim i ri nė pazaret, deri tash nuk ėshtė vėrejtur asnjė rast negativ, dhe prej ksaj jemi tė sigurt se nuk kanė asgje qė bėn dėm" - Shtoj Tajeb.
Cigaret elektronike punojnė me anė tė baterive. Kur do thitni prej cigares baterija do nxeh nikotinin e cila gjendet nė filter plastik dhe ashtu pini cigare elektronike ju ndillni ujė tė avulluar e pasur me nikotin, a tymi qė lėshoni ėshtė pėrsėri ujė i avulluar, e cila shumė shpejtė humbet rreth ajrit dhe nuk bėn dėm nė rethinėn.
Ne Amerikė shitja e kėtyre cigareve mbėriu numrin prej 1.000 copė nė ditė si dhe pritet pėr kohė mė tė shkurtėr edhe njė herė mė tepėr

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 12-09-09 nė 19:08
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 30 (0 Anėtarėt dhe 30 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:59.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.