Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 13-01-19, 21:06   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim gjykata serbe e hages

Rexhep Selimi: Ēka keni pėr tė thėnė ju 82 deputetė qė votuat Gjykatėn Speciale nė vitin 2015

Pas nisjes pėr nė Hagė tė Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafės, ka reaguar deputeti i Vetėvendosjes, Rexhep Selimi.
Pėrmes njė shkrimi nė Facebook, Selimi ka parashtruar njė pyetje pėr tė gjithė 82 deputetėt qė nė vitin 2015 votuan pro Gjykatės Speciale.

Komente :

Perzereni :
O Rexhep Selimi... Gjykata Speciale nuk ka qene pune qejfi e as hile e atij apo e ketij politikani te Kosoves. Kete Gjykate e kemi si rezulat i Raportit te Dik Martit dhe rezolutes se Keshillit te Evropes... por ne pjese te madhe kjo Gjykate eshte edhe “bakshish“ qe ja kemi ba vet-vetes.., ne si Kosove....nga deshtimi i institucineve te shtetit tone per t“u marrre me disa vrasje te dyshimta... qe perpos vorreve te tyre asgje tjeter nuk dihet.

Komentuesi :

Komentuesi Perzereni • 2 orė mė parė
Raporti i Martyt ka pasur 33 emra dhe krime specifike.
Thaci nuk beri kallezim penal ndaj Martyt.
Pastaj u zgjerua periudha dhe numri i te akuzuarve potenciale u shumefishua.
Hic nuk kemi pas nevoje me themelu Specialen. 38 deputete kane votuar kunder dhe ende gjalle jane, send nuk i ka gjete.

passusli :
Gjykata speciale tash i thirr njerzit qe thaqi kadria e xhaviti ua bojn me gisht per me shpetu vehten e kan pranu gjykaten speciale
Kjo eshte gjykat e turpit per kosoven kurr sdo thirren ata qe vertet kan bo ndonje krim seshte me rendesi te madhe ai qe ka vra me rendesi eshte ai qe e ka urdheru vrasjen ne kete rast
Nr 1 eshte Xhavit Haliti
Nr 2 eshte Hashim Thaqi
Nr 3 eshte Kadri Veseli
Nr 4 eshte Jakup Krasniqi
Qe kan marr uredhera nga sherbimet sekrete ruse franceze e serbe

Profil :
PDK:Udbashat E Prontess
(23 pro, 6 kunder)
3,PDK Shaip Muja,PDK,Yes
4,PDK Azem Syla,PDK,Yes
5,PDK Elmi Recica,PDK,Yes
6,PDK Latif Gashi,PDK,Yes
7,PDK Bekim Haxhiu,PDK,Yes
8,PDK Zenun Pajaziti,PDK,Yes
9,PDK Behar Selimi,PDK,Yes
11,PDK Fadil Demaku,PDK,No
12,PDK Haxhi Shala,PDK,No
13,PDK Adem Grabovci,PDK,Yes
14,PDK Fatmir Xhelili,PDK,Yes
15,PDK Halit Krasniqi,PDK,Yes
16,PDK Rame Vataj,PDK,Yes
17,PDK Ramiz Ladrovci,PDK,Yes
18,PDK Flora Brovina,PDK,Yes
19,PDK Sala Berisha-Shala,PDK,Yes
20,PDK Blerta Deliu-Kodra,PDK,Yes
22,PDK Justina Pula,PDK,Yes
23,PDK Lumnije Morina,PDK,No
24,PDK Salihe Mustafa,PDK,Yes
25,PDK Xhevahire Izmaku,PDK,Yes
26,PDK Ganimete Musliu,PDK,No
27,PDK Safete Hadergjonaj,PDK,Yes
106,PDK Hydajet Hyseni,PDK,No
108,PDK Nait Hasani,PDK,No
109,PDK Arsim Bajrami,PDK,Yes
110,PDK Berat Buzhala,PDK,Yes
111,PDK Kurtan Kajtazi,PDK,Yes
112,PDK Valbona Dibra,PDK,Yes

Profil :

un vetem po them po nuk i gezona njerz qe kan luftu per kosoven me qen aty ne hag edhe nese kan ber naj krimmm ose naj hajniiii duhet me pas burgos shtetiti i ks jo me shku me bajt burgun n nje vend t huaj vend me u gjyku serbijaaa kemi pas shum fakte tash viktimaaa po gjykohet dhe ne ket gjykat pse skan qen perfshir edhe serbt e kosoves po kush e ka ber ket gjykat ata jan tradhtarrr t mdhejjj mjer ato njerz qe i votojn kto njerzzz skan gjak shqiptari po gjakun ekan uj t shakkkutt

Profil :
Themeluesit e Partise NISMA:
2,"PDK" Jakup Krasniqi,PDK,Abstain
Fatmir Limaj, Abstain

Profil :
Pa GP:
(100% kunder)
66,Pa GP Aurora Bakalli,LB,No
81,Pa GP Emin Gerbeshi,,No
62,Pa GP Agim Kuleta,LB,No

Profil :
AKR:Udbashat
(100% pro)
82,KKR Myzejene Selmani,AKR,Yes
83,KKR Sevdije Lama,AKR,Yes
114,KKR Gezim Kelmendi,AKR,Yes
115,KKR Suzan Novoberdaliu,AKR,Yes
120,KKR Jeton Svirca,AKR,Yes

Profil :

LDK:Udbashat
(100% pro)
28,LDK Sabri Hamiti,LDK,Yes
29,LDK Ismet Beqiri,LDK,Yes
30,LDK Arben Gashi,LDK,Yes
31,LDK Kimete Bytyqi,LDK,Yes
32,LDK Hatim Baxhaku,LDK,Yes
33,LDK Naser Osmani,LDK,Yes
34,LDK Anton Quni,LDK,Yes
35,LDK Hashim Deshishku,LDK,Yes
36,LDK Eqrem Kryeziu,LDK,Yes
37,LDK Bahri Thaqi,LDK,Yes
38,LDK Ali Sadriu,LDK,Yes
39,LDK Skender Hyseni,LDK,Yes
40,LDK Vjosa Osmani,LDK,Yes
41,LDK Armend Zemaj,LDK,Yes
42,LDK Xhavit Uka,LDK,Yes
43,LDK Haki Demolli,LDK,Yes
44,LDK Salih Morina,LDK,Yes
45,LDK Nazane Breca,LDK,Yes
46,LDK Sadri Ferati,LDK,Yes
47,LDK Rita Hajzeraj-Beqaj,LDK,Yes
48,LDK Teuta Sahatqija,LDK,Yes
49,LDK Lirije Kajtazi,LDK,Yes
50,LDK Lutfi Zharku,LDK,Yes
51,LDK Hykmete Bajrami,LDK,Yes
52,LDK Xhafer Tahiri,LDK,Yes
53,LDK Aferdita Berisha-Shaqiri,LDK,Yes
54,LDK Vjollca Krasniqi,LDK,Yes
65,LDK Alma Lama,LDK,Yes
80,LDK Muhamet Mustafa,LDK,Yes

Profil :
LVV:
(100% kunder)
55,VV Albin Kurti,VV,No
57,VV Glauk Konjufca,VV,No
58,VV Rexhep Selimi,VV,No
59,VV Afrim Hoti,VV,No
60,VV Faton Topalli,VV,No
61,VV Albana Fetoshi,VV,No
63,VV Visar Ymeri,VV,No
64,VV Afrim Kasolli,VV,No
67,VV Albana Gashi,VV,No
68,VV Albulena Haxhiu,VV,No
_____________________________________

https://telegrafi.com/rexhep-selimi-...ne-vitin-2015/


__________________
Njeri pa firmė !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga power8 : 13-01-19 nė 21:06
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 37 (0 Anėtarėt dhe 37 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.