Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-10-12, 19:43   #691
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

http://www.youtube.com/watch?v=mjay5vgIwt4


EAT PRAY LOVE - Veq sa e shikova ...
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-10-12, 03:40   #692
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...

"Dashuria e Bjeshkeve te Nemura"
Filmi me adhurues i gjuhes shqipe!(per mua)ne vitet e fundit.

Ndaj/m'lejoni t'ua pershkruj me pak fjale te nderuar shikues te filmit enkas per ketu!ndoshta dhe per hire te/Aktorit shum te njohur-ish Faruk Begolli! Cilin qdohere e kam adhurua si "aktor" shum te mir te rrolit/Tij!..nder filma shqiptar(mendim i imi) prandaj dhe zgjodha po kete film...duke cekur dhe per disa pjesmarres te mi "rugovases"(jashte autorizimit me profesion per aktor)..por te perkushtuar bukur mire gjate kohes kur mediat/paragrafe po i ushtronin per ne gjirim per te paren here te te vetmit film.Nderkohe dhe u ben pjes e filmit me rrolin e autori.cili nder ta ishte dhe-quni im si Student ne vitin e par te Fakulltetit/Ekonmik Prishtin!(nder vitet e 96/97)ku fatkeqsishte iu nderpren!(2 vitet e fundit)Atij si dhe shum tjerve Student/e!...pasi fatkeqsisht!,,ishte lufta qe ua Imponoi te ndahen nga radha Studentore/Prishtines/Atij dhe shum shokve/shoqeve nder vitin me me Fat/keq per gjithe Kosoven!...me pas u kyq ne radhen e UQK-es pikerisht ne rugoven e Tij.(kuptohet me vet vullnetin e tij)...dhe asnihere su kthye mrapa deri ne mbarimin e luftes se Koshares!!! (mu ne mesin e shum te te rinjeve shqiptar)...e gjitha brezave/viseve shqiptare/Kosov/Shqiperi/e ku do vendeve te banuara me shqiptar/gjate vitit/1999/
..e kur nje dite quni im,me disa tjere rugovas te tij...luajti rrolin e filmit "Dashuria e Bjeshkve te Nemura"krahas me autoret profesionista!..do t'thote nuk eshte pak'per konkurencen mes artistave te famshem hahahdhe kjo te ben mos me besua(per nje kohe te shkurt afati)lol...qe u ben aktiv ne pjesmarres,ishte ky dhe njeri nder djal i axhes tij!me pak stil/aty ku "nusja eshte hypur ne kali" (duke shkuar per ne shtepin e burrit te padeshiruar)!


'ne nderkohe djaloshi cili ka qen ne lidhje me vajzen?(sipas pamjes se filmit)..degjo se vajza qe ka lidhur besen me te!(po martohet ne shtepin e atij qe kan fejua familja pa deshiren e saj) nderkohe,shko dhe ua nxe priten dasmorve,me mendim per tgrabitur vajzen qe ka dashur dikur!...dhe posa t'ju ket dalur ne prit shtin me arme i pari tek i "zoti dasmes"ne qraste plagos ate ne kam.(sipas rrolit te filmit)Dhe pahezitim njeri prej ketyre qunave qe ceka me larte/ne mbrojtje te nuses si detyr qe kishte/ia kthen martinen ne te njejten kohe Atij! ne fakt(ish te dashurit dikur te nuses).n'qraste dhe Ai plagoset ne krah(dhe kur nusja e kupton per plagen qe mori djaloshi qe kishte dashur)nga dasmoret tashme te Saj!..i pikoin "lotet" n'per faqe ashtu(heshturazi)
..dhe kjo te ben me shum per mesuar nga e (kaluara) ku do me vese shqiptare/fanatizmi si moti qe jen bere martesat pa vullnetin e vajzes/djalit/ poashtu ku do nder viset shqiptare!!!(natyrisht dhe kan lindur pasojat)"Ne kuptimin e vet filmit!
mu nga "Aktori i njohur shqiptar te filmave shqip...Ishte i ndjeri tashme/Faruk Begolli!..me rrolin e Emrit/Mala.

Duke ju urua shiqim te palodhur gjithe juve adhurues te ketij Filmi nen (ombrellen) e FD.
u pershendes

Natyra!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 12-10-12 nė 03:45
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-12, 16:41   #693
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...

http://www.youtube.com/watch?v=Uxpkb...eature=related
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-12, 14:33   #694
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-12, 17:43   #695
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

http://www.youtube.com/watch?v=VpaT8NzkLgE
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 15:41   #696
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

Ja kete...
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg lars and the real girlfriend.jpg (11.4 KiloByte, 3 shikime)
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-12, 22:37   #697
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

Ice Age - film i animuar ne 3D
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-12, 23:30   #698
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

shkojme tutje ma vone me


__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-12, 10:12   #699
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

"Savages" (2012)
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-12, 18:05   #700
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 24-11-12 nė 18:07
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-12, 20:17   #701
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...

Mos te ju befasoj titulli, pasi qe eshte film indian.

Pata nostalgji per kohen kur e pata par per her te par

__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-12, 14:12   #702
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

Faces in the crowd


faces in the crowd.jpg
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-12, 14:16   #703
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

Limitless Limitless.jpg
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-12, 14:54   #704
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

http://filmahd.com/crazystupidlove.html

crazy, stupid, love.jpg
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-12, 10:36   #705
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Filmi i Fundit qe keni par...

..dje pasedite filmin: "Love is all you need" P.Brosnan dhe T.Dyrholm


__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 42 (0 Anėtarėt dhe 42 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.