Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-05-08, 17:06   #166
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
Pershendetje o rrushe, si te kam zemra a je mire...?
dhe une mire jam gjithashtu,vetem se kur nuk te shofe ty ne kete sofer diqe me tremb rrushe,hahahaha nuk ka lezet sofra pa ty,edhe se une jam e zonja e shtepis,ama per t'sherbyer dhe pergaditur ushqimet tani ju kam lene juve dyjave Ty Adina bashk me Henen..nese nuk ju vjen merzi une ju kam propozuar juve qe ju t'jeni zemra e kesaj sofre tani...:)normale qe do ta keni dhe perkrahjen time patjeter e uruar Adushe.... me e mira vajze puntore me nje bujari te larte shqiptare...dhe shum fisnike... ju pergezoj dhe ju pershendes per pjesmarrje ne kete sofer dardanise..... qe te gjithe...mireardheshit kaloni qaste sa me te bukura....Jufalemnderit

gjithve respekt
Natyra
Pershendetje e nderuara Natyra, lutem te jeni mire.Qofsh e uruar kudo qe jeni, fjalet tua jane nje shtytje per te ecur perpara, ju falm shume. Punen qe me keni besuar do ta beje me shume vullnet dhe do i shrebej per aq sa mundem te gjithe ata qe vijn ne kete sofer.
PO ti zonja e shtepis rri krah nesh se nuset mund te bejn ndonje fjal per rend hahaha.
Do i sherbej Agolit tani dhe me pas do pregadis dicka edhe per te tjeret.


Agoll me fal se kos te kulluar nuk na qelloj,besoj se do ju pelqej edhe ky, ju beft mire.
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-05-08, 17:19   #167
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-08, 20:17   #168
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!Ju solla me dek qershijat se ju vijn me shishem...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-08, 23:17   #169
mentor*
Der mit dem Wolf tanzt*
 
Avatari i mentor*
 
Anėtarėsuar: 29-11-07
Vendndodhja: europa center
Postime: 2,504
mentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
Pershendetje o rrushe, si te kam zemra a je mire...?
dhe une mire jam gjithashtu,vetem se kur nuk te shofe ty ne kete sofer diqe me tremb rrushe,hahahaha nuk ka lezet sofra pa ty,edhe se une jam e zonja e shtepis,ama per t'sherbyer dhe pergaditur ushqimet tani ju kam lene juve dyjave Ty Adina bashk me Henen..nese nuk ju vjen merzi une ju kam propozuar juve qe ju t'jeni zemra e kesaj sofre tani...:)normale qe do ta keni dhe perkrahjen time patjeter e uruar Adushe.... me e mira vajze puntore me nje bujari te larte shqiptare...dhe shum fisnike... ju pergezoj dhe ju pershendes per pjesmarrje ne kete sofer dardanise..... qe te gjithe...mireardheshit kaloni qaste sa me te bukura....Jufalemnderit

gjithve respekt
Natyra
i nderuar natyra keto fjali perkdhelse te lutem mos i perdor se qika eshte e fejuar ......falm per mirekuptm

mentori

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga mentor* : 20-05-08 nė 23:18
mentor* Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 07:39   #170
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mentor*
i nderuar natyra keto fjali perkdhelse te lutem mos i perdor se qika eshte e fejuar ......falm per mirekuptm

mentori
Natyra te kerkpj falje ne mer te mentorit se vone me duket deri ky te kthehet nga puna e te te kerkon falje, se po e shohe se paska keqkuptu djali.
Mentor Natyra eshte femer o xhelozi im, e jo mashkull hahaha, jo kote thuhet se daashuria te verbon hahaha...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 07:49   #171
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Mengjesi per ju...Ju beft mire...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 15:22   #172
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Sofra e bukur
*************

Xhelal Ferizi autori
****************
Sofren shtrue me shum tė mira
e shtruan vashat zemėrdlira
edhe gra qė jan bujare
kan shtrua djath e fli shqiptare
---
ajo natyra thonė e nisi
nanė bujare e njė grua fisi
hije i kishte puna e rendi
si ajo hana qė i shndritė shendi
---
dora e sajė si bereqeti
puna e sajė si valė prej deti
i ka tubue moshat shqiptare
kthye ma ka sofren bujare
---
thonė ka ftue prej diaspore
shum bilbila nė tokė arbnore
ka thirrė plavė ka thirrė guci
shkoder loken me malsi
---
thonė e kish kjo nji qehre hane
thonė ka thirrė mbi tokė dardane
sofer tė madhe paska shtrue
thue se yjet don me i ftue
---
ashtu i rrinte drita e ballit
si ajo hana nė ujė tė zallit
kur leht n'valė thyhet me lėvizė
kur lmon era me puhizė
---
penda ime u nisė me zemer
e' i 'ka nisė emėr pėr emer
troje nė emra e qytete
me i shkrua nė varg t' ksajė bardhaflete
---

bardhafleta qeshė si qielli
thue e shndrijnė nė faqe hana e dielli
u mbush rreze e germa e vija
thonė se u gzua qė u mblodh etnija
---
na u mbush sofra plot gastare
lanngje tė bukura ngjyratare
edhe tjera shum sherbete
po vlojn gra porsi zgjua blete
---
duart puntore si vetima
e mua mė rrjedhin vargu e rima
si pėr fli ku pjek tepsija
si pėr piten me mantija
---
pėr burek e petė e shije
me i pa shqipet si u ka hije
peta e mish tu mbshtjellė me palė
nuk ka pendė qė e thot me fjalė
---
as se thot arti i safirit
fjala e bardh e gjevahirit
hjeshėm vlon puna shėrbimi
se pėrshkruajn dot fjala e shkrimi
---
se natyra e adina
shkojn n' dy krah si gjeraqina
me ushqim qė e kan gatue
kahdo viset i kan ftue
---
kan thirrė mat e qamėri
tiranė kuks e peshkopi
vlorė e korqen manastirin
prizerenin vend ma tė mirin
---
gjirokaster e delvinė
kan thirr pejen bukurinė
gjakovė lulen e janinen
drenicė trimen e prishtinen
---
llap gollak e shalė mirditė
rugovė bjeshken bardh si dritė
edhe sharrin e qabratin
libohovė e lazaratin
---
vlorė flamuri e myzeqe
korqė e diber tiranė t' re
kan thirrė strugen me tropojė
shengjin lezhė e velipojė
---
vijn ulqini e tivari
mitrovica tokė me ari
vuqiterni e kaqaniku
elbasani prej qeliku
---
vjen tetova e gostivari
lushnja e puka si behari
tjera troje ne gurė e zalle
kruja trime me iballe

---
durrsi i vjeter i antikes
vjen krahina e qermenikes
martaneshi e dangllija
kahdo etnike vjen shqipnija
---
vjen saranda e vjen ksamili
arat e bardhė si karajfili
vjen himara tokė shqiptare
me kaninen qehlibare
---
vlon thonė festa e bukurisė
sofra e madhe e dardanisė
shtrua ėsh molla eportokalli
thonė n' bashkim vlojnė gurė e zalli
---
ngazllejn malet me qetina
shqipet shkojnė si gjeraqina
hije u ka shtati hareja
punojn gra e vasha tė reja
---
presin miq e dashamirė
shih adinen nji krahlirė
shpalon pet shpalon bylmete
shihe hanen me ballė flete
---
hije u ka porsi floririt
ai sherbim mbi dhe tė ilirit
nė fushė tė gjerė n' sofer dardane
BUKURINė E KAN PREJ ZANE

AUTORI XHELAL FERIZI LIRIKU'
VAZHDOJN VARGJET SHQIPTARE PER SOFREN DARDANE
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 15:48   #173
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Sofra e bardhė e bujarisė
------------------------------------

Autori Xhelal Ferizi liriku i vargjeve shqiptare
-------------------------------------------------

me i pa langjet t' bukurisė
qė jan shija e vet hjeshisė
thue po derdhen drejt prej yllit
thua mjalt'bardhat derdhen pyllit
---
ose derdhet bardh ujvara
thue po shtrydhen shega a nara
thue po shtrydhet vet qershija
thua ka ardh n sofer mahnia
---
burrat ulur bari e fjera
po i rrethon n gjelbrim pranvera
edhe zėri i nder bilbila
rrushi i bardhė me kokrra e vila
---
dardha e rremit me erė dardane
shqipja e bardhė ajo gjuhė nane
vlon me gaz n' sofer shqiptare
fjala shqipe qehlibare
---
edhe kroni aty flet
gurgullima per tatpjetė
afer fushes te nji gjelbrimi
kundrojn zogjt ne majė t' nji blini
---
sofra vlon me gra e burra
vala ecė n currila e gurra
e bardhsija n qehre ujvare
tinguj t' kanges n' gjuhė shqiptare
---
vazdhon fjala e muhabeti
thue se vlojnė vet lumi e deti
thue se vlon etnija e arit
larg jehon gjuha eshqiptarit
---
sofra shtrue me shumė tė mira
me gratė bukura zemermira
e me vasha si zogusha

ndritshėm qeshin mali e fusha
---
dushku e mali e lajthija
n'gzim ka dalė thonė mbarė shqipnija
qiftelija ndjehet larg
kndon liriku thonė me varg
---
kputet pjeshka e zerdelija
permbi sofer vlon qershija
kputur rremit freskt me fleta
mjalti i arit vjen nga bleta
---
thonė sherbim e gzim kshtu s' ka
thue vet sharmi ktu ka ra

edhe arti i bukurisė
thue vet dielli ktu ėsht nisė
---
nė kto sofra thue shkrijnė shijet
leht po binin flladi e hijet
pritej vallja e qiftelija
lot prej gzimi nxjerr lirija
---
nė kto troje nė sofer bardhė
mbarė shqipnija paska ardhė
le tė nisin shtat tupana
le t'kndojn shqipet bashk me zana
---
goten tė gjith ju mos harroni
vet lirikut t 'ja cakrroni
jepni atij njė petė laknori
se nė dhe tė huaj malli e mori
---
e ka marrė malli me lot
trdihjet vjet po i bėhen sot
qė e harroj sofra shqiptare
mbet nė dhenat gurbetqare
---
sot kėt gzim e pret si deti
e shkruan nė art me valė poeti
pėr kėt sofer tė etnisė
tue pėrshkrue nė vargje t hjeshisė
---
Xhelal Ferizi autori i vargjeve shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 19:05   #174
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adina-R.Ks
Natyra te kerkpj falje ne mer te mentorit se vone me duket deri ky te kthehet nga puna e te te kerkon falje, se po e shohe se paska keqkuptu djali.
Mentor Natyra eshte femer o xhelozi im, e jo mashkull hahaha, jo kote thuhet se daashuria te verbon hahaha...

hahahahaha te falemnderit Adina moter,se m'paske nxerr prej krize..lol..

Jupershendes
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 20:09   #175
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
Sofra e bardhė e bujarisė
------------------------------------

Autori Xhelal Ferizi liriku i vargjeve shqiptare
-------------------------------------------------

me i pa langjet t' bukurisė
qė jan shija e vet hjeshisė
thue po derdhen drejt prej yllit
thua mjalt'bardhat derdhen pyllit
---
ose derdhet bardh ujvara
thue po shtrydhen shega a nara
thue po shtrydhet vet qershija
thua ka ardh n sofer mahnia
---
burrat ulur bari e fjera
po i rrethon n gjelbrim pranvera
edhe zėri i nder bilbila
rrushi i bardhė me kokrra e vila
---
dardha e rremit me erė dardane
shqipja e bardhė ajo gjuhė nane
vlon me gaz n' sofer shqiptare
fjala shqipe qehlibare
---
edhe kroni aty flet
gurgullima per tatpjetė
afer fushes te nji gjelbrimi
kundrojn zogjt ne majė t' nji blini
---
sofra vlon me gra e burra
vala ecė n currila e gurra
e bardhsija n qehre ujvare
tinguj t' kanges n' gjuhė shqiptare
---
vazdhon fjala e muhabeti
thue se vlojnė vet lumi e deti
thue se vlon etnija e arit
larg jehon gjuha eshqiptarit
---
sofra shtrue me shumė tė mira
me gratė bukura zemermira
e me vasha si zogusha

ndritshėm qeshin mali e fusha
---
dushku e mali e lajthija
n'gzim ka dalė thonė mbarė shqipnija
qiftelija ndjehet larg
kndon liriku thonė me varg
---
kputet pjeshka e zerdelija
permbi sofer vlon qershija
kputur rremit freskt me fleta
mjalti i arit vjen nga bleta
---
thonė sherbim e gzim kshtu s' ka
thue vet sharmi ktu ka ra

edhe arti i bukurisė
thue vet dielli ktu ėsht nisė
---
nė kto sofra thue shkrijnė shijet
leht po binin flladi e hijet
pritej vallja e qiftelija
lot prej gzimi nxjerr lirija
---
nė kto troje nė sofer bardhė
mbarė shqipnija paska ardhė
le tė nisin shtat tupana
le t'kndojn shqipet bashk me zana
---
goten tė gjith ju mos harroni
vet lirikut t 'ja cakrroni
jepni atij njė petė laknori
se nė dhe tė huaj malli e mori
---
e ka marrė malli me lot
trdihjet vjet po i bėhen sot
qė e harroj sofra shqiptare
mbet nė dhenat gurbetqare
---
sot kėt gzim e pret si deti
e shkruan nė art me valė poeti
pėr kėt sofer tė etnisė
tue pėrshkrue nė vargje t hjeshisė
---
Xhelal Ferizi autori i vargjeve shqiptare
````````````````````````````````
T'pershendes more mik
Tungjatjeta o lirik
tungjatjeta nder fise nder dhena
ndere poezi me vargje e renda
Edhe se je ne mergim
ne kete mire po e dim,
E ti mbaju si mbahet burri
Si Poet me zemer guri
me ate pend si biluri
qe po shkruan gjithe Etnise
O sa mire po i rendise
ren me ren i lexova
e me lote i lotova....
Qava Kosoven dhe Shqiperin..
Gjitha viset dhe Etnine.....
gjithe kah jen ato mbi dhe
ju ka ren malli per ne
therrasin malet therrasin bjeshket
therrasin zogjet therrasin detnet
Gjithe kah jen me lot lotojn,
per shqiptaret qe n'gurbet jetojn
kush kaqe shum na ka mallkuar
mos me mujt ne shpi me shkuar,
kush na dha, udhet e gurbetit...!
Mos ja pafte hajrin vetit
Kush gjithmon na trazoi
kush na ndau, na sakatoi
kusha kaqe keqe, na pergjoi
Paskem pas fatin e zi,
mos me u kanqur as ne liri.
Ku i ka shqipet,etnija....?!
ku i ka djemt, Shqiperija?
veshi keqe po me tingellon,
Bota fjalet poj ndryshon,
O fati yn, kah po shkon...?!
kah po shkojn bijt e shqipes,
kush po u ven thiken pas shpindes!
nuk po din per fat te vetin,
Udheve te botes, i ri e i vjetri
A do jemi ni here te lire
ne shtepin ton, per tu gedhire
mjafte me vuajtje e mjerime
Si n'roberi, si ne liri
Kurr pa pare diell, me sy!

shkroi
Natyra

natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-08, 22:12   #176
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

sonte po ju sherbej me akullore.


__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 02:12   #177
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Adina puntore si bleta, shkon e vjen por si era.....
falemnderit per akulloret shum te fresketa...me pelqejn shum akulloret,po ne vendin ku jam une akoma seshte koha per to,lol, se ketu ben ftofte dhe ne vere pasha nan, hahahahahah

kurse une po ju sjelli disa gjera ushqimore shume te thjeshta,p.s.kushe ka nevoj per dajet,hahahaha ju befshin mire....

ju pershendet
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 14:46   #178
mentor*
Der mit dem Wolf tanzt*
 
Avatari i mentor*
 
Anėtarėsuar: 29-11-07
Vendndodhja: europa center
Postime: 2,504
mentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

sote une poju pregadite dreken se nusja ska kohe ka dale me sabah ne sheher haha

...qunu lani duart ..ju befte mirenatyra keto jon per TY ( kerkoj falje p.s. po spata faje jo... se syte mu terrun ne ate moment ) te befte mire
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga mentor* : 22-05-08 nė 14:49
mentor* Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 16:30   #179
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mentor*
sote une poju pregadite dreken se nusja ska kohe ka dale me sabah ne sheher haha

...qunu lani duart ..ju befte mirenatyra keto jon per TY ( kerkoj falje p.s. po spata faje jo... se syte mu terrun ne ate moment ) te befte mireNatyra te falm per ushqimin, se une mora hangra nga sofra juaj, shume te shishme duart te lumshin.

Mentor lumja une per ty o rrush, edhe ushqim te mire na paske pregadit se ja une tani u ktheva nga qyteti dhe po ju sjell nje tiramisu, ju beft mire.
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-05-08, 20:20   #180
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Per te gjithe ju qe vizitoni kete sofer po ju sjell nje dark.
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 55 (0 Anėtarėt dhe 55 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.