Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-05-13, 20:52   #1
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Drejtsia nė Kosov

te nderuar/a e hapa ket tem sepse kena shum qka me fol rreth drejtsis nė Kosov une po e sjelli ne video nga Drenasi ku polici e ozurpon banesen e huj me ndihmen e kryetarit te komunes Nexhat demakunhttps://www.google.de/search?q=drejt...w=1024&bih=605


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 02-05-13 nė 20:57
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-05-13, 02:42   #2
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
te nderuar/a e hapa ket tem sepse kena shum qka me fol rreth drejtsis nė Kosov une po e sjelli ne video nga Drenasi ku polici e ozurpon banesen e huj me ndihmen e kryetarit te komunes Nexhat demakunhttps://www.google.de/search?q=drejt...w=1024&bih=605
Me qen se nuk kam tv shqip e nuk di fort rreth drejetesis ne ks por e pash shume mire rreth nji rastit ku komuna e drenasit nuk i perfillet gjykates edhe punon krye veti. Nje gje e till ka ndodhur gjat kohes se Mulloshevicit kur i nxerrshin prej banesave shqiptaret e i futshin shkit..
Guri nje tem shume e qelluar e asnje koment. Per kta jemi edhe ku jemi
Drejetesin ne ks e ka dhan edhe Bllaca , ai fort mir tregon se ka vra njerz me dat e dit me zhdukje te fakteve rreth vrasjeve e gjdo sen edhe kerkush nuk gjykohet ... Drejtesia ne ks fullon kur ti vrajne krejt politikanet edhe familjart e tyne se edhe ata jan shtytes te krimir ne ks..
Pershendes per temen e qelluar
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-13, 20:03   #3
schütze
 
Avatari i schütze
 
Anėtarėsuar: 06-05-05
Vendndodhja: ne D
Postime: 6,050
schütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Drejtsia nė Kosov

hmmm e kam shiku ket Video, edhe Shum veshtir asht me dit se kush ka te drejt e kush jo,nese banesa asht pron e komunes,e nuk asht pron private, komuna duhet me jap perparsi rastev sociale, edhe nese zoja ne fjal Jeton jasht shteti,edhe ne kosov ka banes tjeter,qka i duhet ni banes e socialit, ne qe jetojm jasht,sidomos shoku Guri i madh e din mir se si shfrytzohen banesat e komunes ne gjermani,nuk e njoh edhe nuk du mej dhan te drejt asnjeres pal,por Shum e drejt asht nese komuna ju jap perparsi njerzve qe kan nevoj ma Shum, qe per fat te keq ka Shum njerz me nevoj,nja nuk munda me kuptu, ajo zonja qe Jeton jasht,posedon banes private,e qka i duhet banesa e komunes,nese ka nevoj per ma Shum banesa,ka ne drenas sa don,veq a ka lek
__________________
........Deshte s'desht jeta vazhdon....
schütze Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-06-13, 20:41   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: AW: Drejtsia nė Kosov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga schütze Shiko postimin
hmmm e kam shiku ket Video, edhe Shum veshtir asht me dit se kush ka te drejt e kush jo,nese banesa asht pron e komunes,e nuk asht pron private, komuna duhet me jap perparsi rastev sociale, edhe nese zoja ne fjal Jeton jasht shteti,edhe ne kosov ka banes tjeter,qka i duhet ni banes e socialit, ne qe jetojm jasht,sidomos shoku Guri i madh e din mir se si shfrytzohen banesat e komunes ne gjermani,nuk e njoh edhe nuk du mej dhan te drejt asnjeres pal,por Shum e drejt asht nese komuna ju jap perparsi njerzve qe kan nevoj ma Shum, qe per fat te keq ka Shum njerz me nevoj,nja nuk munda me kuptu, ajo zonja qe Jeton jasht,posedon banes private,e qka i duhet banesa e komunes,nese ka nevoj per ma Shum banesa,ka ne drenas sa don,veq a ka lekti ose se3 ke kuptue ose qellimisht po e shfajson Nexhat demakun vetem gjykata ka te drejt me e ndrrue pronarin e nji banese ,po aj arifi i pagun edhe tani krejt obligimet komunale as automjet nuk mundet me regjistrue pa e pague tatimin ne pron perkatsisht qiran e ksaj banese po ktu esht i perfshir edhe Fitim shishani zyrtar i lirat ne policin e Kosoves ndegjoe edhe nji her me vemendje nese nuk je perkrahes i Nexhat demakut
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-13, 09:24   #5
schütze
 
Avatari i schütze
 
Anėtarėsuar: 06-05-05
Vendndodhja: ne D
Postime: 6,050
schütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Drejtsia nė Kosov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
ti ose se3 ke kuptue ose qellimisht po e shfajson Nexhat demakun vetem gjykata ka te drejt me e ndrrue pronarin e nji banese ,po aj arifi i pagun edhe tani krejt obligimet komunale as automjet nuk mundet me regjistrue pa e pague tatimin ne pron perkatsisht qiran e ksaj banese po ktu esht i perfshir edhe Fitim shishani zyrtar i lirat ne policin e Kosoves ndegjoe edhe nji her me vemendje nese nuk je perkrahes i Nexhat demakut
ndash me dit drejt, nuk jam perkrahs hiq,po e kunderta,
nese banesa asht pron e komunes, nuk besoj se gjykata mundet me vendos se cilit person duhet me ja dhan ne shfrytzim, un mendoj se nese komuna ka vendos mej dhan banesen ne shfrytzim nje personi qe ka ma shum nevoj se sa nje tjeter, asht shum e drejt, nese banesa i ipet dikujt qe e ka dikan te njofshum ne komun, asht shum e pa drejt
por un mendoj se ajo zonja ne fjal nuk kish nevoj qe te merr banesa sociale,sepse ajo jeton diku jasht, edhe kish tjeter banes ketu ne kosov, qfar i duhet asaj nje banes sociale e komunes,
nuk po tham qe krytari asht melaqe,se e dina tan, por edhe ajo zoja hiq ma e mir nuk ish, me faktin se kqyr qysh me perfitu nga shteti pa pas kurfar nevoje sociale.
e sa per tatim asht nje pun shum e let, po ajo me qellim i ka ber ato,vetem qe te perfitoj diqka
__________________
........Deshte s'desht jeta vazhdon....
schütze Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-13, 23:37   #6
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: AW: Drejtsia nė Kosov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga schütze Shiko postimin
ndash me dit drejt, nuk jam perkrahs hiq,po e kunderta,
nese banesa asht pron e komunes, nuk besoj se gjykata mundet me vendos se cilit person duhet me ja dhan ne shfrytzim, un mendoj se nese komuna ka vendos mej dhan banesen ne shfrytzim nje personi qe ka ma shum nevoj se sa nje tjeter, asht shum e drejt, nese banesa i ipet dikujt qe e ka dikan te njofshum ne komun, asht shum e pa drejt
por un mendoj se ajo zonja ne fjal nuk kish nevoj qe te merr banesa sociale,sepse ajo jeton diku jasht, edhe kish tjeter banes ketu ne kosov, qfar i duhet asaj nje banes sociale e komunes,
nuk po tham qe krytari asht melaqe,se e dina tan, por edhe ajo zoja hiq ma e mir nuk ish, me faktin se kqyr qysh me perfitu nga shteti pa pas kurfar nevoje sociale.
e sa per tatim asht nje pun shum e let, po ajo me qellim i ka ber ato,vetem qe te perfitoj diqka


nuk ka kryetar komune ne krejt dynjan qe ndan banesa ose qe vendis se kush ka me banue ne ato banesa jan drejtorit perkatse ose ne kso raste gjykata ndan drejtsin e jo kryetar .po edhe ky Shishani e ka nji vendbanim te ma pershem qe ka strehim tani ndishta jo aq luksoz po ma te mir se aj emigranti qe e paska nji vendbanim te ma parshem me fol drejt nuk leht sidomos kur te prek aty afer po mendoj per ata qe jaN LAKMIQAR PER GRABITJE
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-13, 23:49   #7
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

Emision: Drejtėsia nė Kosovė - Vendimi i Kushtetueses pėr Bajrush ...
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-06-13, 09:58   #8
schütze
 
Avatari i schütze
 
Anėtarėsuar: 06-05-05
Vendndodhja: ne D
Postime: 6,050
schütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Drejtsia nė Kosov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
nuk ka kryetar komune ne krejt dynjan qe ndan banesa ose qe vendis se kush ka me banue ne ato banesa jan drejtorit perkatse ose ne kso raste gjykata ndan drejtsin e jo kryetar .po edhe ky Shishani e ka nji vendbanim te ma pershem qe ka strehim tani ndishta jo aq luksoz po ma te mir se aj emigranti qe e paska nji vendbanim te ma parshem me fol drejt nuk leht sidomos kur te prek aty afer po mendoj per ata qe jaN LAKMIQAR PER GRABITJE
Po Guri i madh,ashtu asht qe jan tjeret qe vendosi per banesa te komunes jo krytari,edhe besoj se nuk asht drejtperdrejt vendin i krytarit,po ata e kan intervistu krytarin,edhe aj ju ka dhan pergjigjje,mendoj se banesat e komunes komuna duhet mej nda si pas rasteve sociale,se besoj qe ka raste edhe ma te randa se ky far hamam shishani edhe ajo zonja
Edhe un mendoj se gjykata nuk munet me nda drejtesi ne ket rast se kuj i takon banesa,pasi qe asht banesa pron e komunes,dhe komuna e lidh kontraten me kan don,edhe e shkeput me kan don,
Nese keta dy persona kishin ba lutje per te njejten banes,edhe banesa i jepet njerit,tjetri ka drejt per ankes,deri ne gjykata,edhe gjykata munet me vendos se cili ka nevoj ma shum,cili ka nevoj ma shum se tjetri,si pas rastit social
Ne ket rast ajo zonja,pse ka banu disa vite ne te,ka mendu qe banesa duhet te jet gjithmon e saj,por banesa asht pron e komunes,komuna duhet te ja jap ati qe ka nevoj me shum
Nja po te tham, se si aj qe asht ne pushtet,si aj qe nuk asht,secili qe poj vjen shanca me zhgrry ket shtet ka me
shfrytzu ne maksimum,di raste e ka hy ne banes as qe ka vet kan,edhe komuna ska guxu me largu,jo qe e ka pas lidhje me kan, po thjesht ska guxu kush mej than largov, edhe as nuk asht i lidhun me kan ne pushtet,as nuk ka qen me kta herojt apo diqka tjeter,thjesht njeri i thjesht,edhe ka zurpu banesen edhe ska guxu kush mej than dil
E nuk quditem nese ajo zoja apo ky zotnia ne fjal,qe kqyrininteresin e vet
__________________
........Deshte s'desht jeta vazhdon....
schütze Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-13, 05:24   #9
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

"Drejtesia ne Kosov!

Me hipnotizuar mundin,por akoma nuk eshte diqka reale,qe ka hypur ne fuqi.
perderisa asgje nuk po firmoset ne syt e popullit!... Dhe,si mund ta quajm Drejtesi?!....(e kur ni pjese e dermuar e popullit jen bere viktima jo te rastit)...per kete pafajesi...Vertet habitem,se si disa humbin kohen duke mashtrua veten per diqka qe nuk ka hypur ne fuqi ligjore.Me ni fjale,nuk ka shtet!

U falinderoi ne mirekuptim
Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 02-09-13 nė 05:25
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-13, 10:27   #10
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Drejtsia nė Kosov

Paditė e Maliqit ndaj Thaēit e Qeverisė dy vjet tė paprekuraPrishtinė, 06.09.2013

Kanė kaluar mė shumė se dy vjet qė Reshat Maliqi, ish-drejtor i Policisė sė Kosovės, ka dorėzuar dy padi nė gjykatė. Njėrėn kundėr kryeministrit Hashim Thaēi dhe tjetrėn kundėr Qeverisė sė Kosovės. Por askush nuk ėshtė marrė as me njėrėn e as me tjetrėn. Nė korrik tė vitit 2011, brenda orėsh Reshat Maliqi ishte shkarkuar nga pozita e drejtorit tė pėrgjithshėm tė Policisė sė Kosovės.

Shkarkimi ishte kryer me vendim tė kryeministrit Thaēi. Madje pa dhėnė ndonjė arsyetim. “Reshat Maliqi shkarkohet nga detyra e drejtorit tė pėrgjithshėm tė Policisė. Vendimi hyn menjėherė nė fuqi”, shkruante nė vendimin e kryeministrit tė korrikut 2011, shkruan gazeta “Tribuna”.

Ishte koha kur Policia e Kosovės ndėrmori aksionin pėr marrjen nėn kontroll tė dy pikave kufitare nė veri tė Kosovės. Vendimi pa arsyetim, e ka shtyrė Maliqin tė dorėzojė padi edhe ndaj Qeverisė pėr ndėrprerje tė marrėdhėnies sė punės.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-09-13, 20:27   #11
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Paditė e Maliqit ndaj Thaēit e Qeverisė dy vjet tė paprekuraPrishtinė, 06.09.2013

Kanė kaluar mė shumė se dy vjet qė Reshat Maliqi, ish-drejtor i Policisė sė Kosovės, ka dorėzuar dy padi nė gjykatė. Njėrėn kundėr kryeministrit Hashim Thaēi dhe tjetrėn kundėr Qeverisė sė Kosovės. Por askush nuk ėshtė marrė as me njėrėn e as me tjetrėn. Nė korrik tė vitit 2011, brenda orėsh Reshat Maliqi ishte shkarkuar nga pozita e drejtorit tė pėrgjithshėm tė Policisė sė Kosovės.

Shkarkimi ishte kryer me vendim tė kryeministrit Thaēi. Madje pa dhėnė ndonjė arsyetim. “Reshat Maliqi shkarkohet nga detyra e drejtorit tė pėrgjithshėm tė Policisė. Vendimi hyn menjėherė nė fuqi”, shkruante nė vendimin e kryeministrit tė korrikut 2011, shkruan gazeta “Tribuna”.

Ishte koha kur Policia e Kosovės ndėrmori aksionin pėr marrjen nėn kontroll tė dy pikave kufitare nė veri tė Kosovės. Vendimi pa arsyetim, e ka shtyrė Maliqin tė dorėzojė padi edhe ndaj Qeverisė pėr ndėrprerje tė marrėdhėnies sė punės.


nuk e njoh veq e die se esht shkarkuar per interesa personale e jo shetrore edhe shpendi nuk e ka biografin aq te mir kur dihet se gjat kohes kur babi i tij ka punue ne sherbimin sekret te jugosllavis ish UDBja kan ndodh nji mbytje e nji shqiptari ne stacionin policor aj personi quhej KAMER PERQUKU ka ndodh nji denim me vdekje e nji shqiptari FERAT MUJA ne vet mbrojtje e ka mbyt nji serrb ,po tani kur te perfshijna edhe intervenimin ne veri ku njisa speciale u kthye pa e arrijt qellimin bile me humbje jete e pastaj kto negociatat e degradimet e Kosoves ene ket zotrin e perkrahi ne kerkesat e tija ka plotsisht te drejt me kerkue dam shperblim
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-14, 16:57   #12
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

Bab Club - Nė Pronėn e Pushtuar Paligjshėm

Bab Club
nga Kreshnik Gashi PrishtinėJanar 27, 201416:30
Rrustem Rukolli nga Skenderaj po merret me njė prej bizneseve mė fitimprurėse nė kryeqytet-hotelerinė. Ka ngritur nė pronė tė uzurpuar lokalin e ndejave tė natės Bab Club nė pjesėn mė tė frekuentuar nė qendėr tė Prishtinės.

Njėri nga klubet e ndejave tė natės mė nė zė tė kryeqytetit Bab Club, ėshtė ndėrtuar nė pronė tė uzurpuar.
Objekti qė u privatizua nga Xhevat Sadriaj, qė merret me biznesin e patundshmėrive dhe industrinė e sigurimeve nė Zvicėr, mbahet i pushtuar nga Rrustem Rukolli, pronar i Bab Club-it.
I gjendur pėrballė obeliskut Newborn dhe nėn hotelin Grand nė qendėr tė kryeqytetit, objekti i Sadriajt ėshtė njė hapėsirė biznesi e pronarit tė kompanisė “R& Rukolli” qė fitoi mbi 5 milionė euro tenderė nga Komuna e Skenderajt dhe mbi 15 milionė euro nga autoritetet tjera publike.
Rukolli po ashtu ėshtė koordinator i ekipit mbrojtės tė kryetarit tė Skenderajt Sami Lushtakut qė po akuzohet pėr krime lufte nga EULEX-i.
Sadriaj pjesė e kompanisė COEB qė bleu lokalin mė 2011 nga Agjencia Kosovare e Privatizimit, nuk po i lejohet qasje nė pronėn e tij.
Rukolli nuk largohet nga aty edhe pėrkundėr njoftimit nga shteti se nuk mund ta shfrytėzojė lokalin.
Agjensioni Kosovar i Privatizimit dhe Rukolli kishin pasur njė kontratė qė i lejohej atij tė shfrytėzonte lokalin deri nė kohėn kur do tė privatizohej.
“Nė momentin kur prona ėshtė privatizuar, AKP-ja e ka njoftuar qiramarrėsin se prona ėshtė shitur”, thotė zėdhėnėsi i AKP-sė Ylli Kaloshi.
Sipas tij AKP-ja nga ky moment mė nuk ka obligime ndaj investitorėve pėr t’ua liruar pronat.
“Nėse investitorėt kanė problem me pronat e tenderuara, atėherė ata mund t’i drejtohen gjykatės dhe tė kėrkojnė lirimin e tyre”, thotė Kaloshi.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-14, 16:58   #13
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

mund t’i drejtohen gjykatės dhe tė kėrkojnė lirimin e tyre”, thotė Kaloshi.
Xhevat Sadriaj
Sadriaj pagoi 147 mijė euro pėr blerjen e lokalit
Historia e kėtij tregimi nis me pronat nėn platenė e Hotel Grand qė dikur ishin shoqėrore.
Dokumentet e Agjencisė Kosovare tė Privatizimit tregojnė se njėri nga tre lokalet ku ėshtė i ndėrtuar Bab Club-i, i pėrkiste ndėrmarrjes shoqėrore Rilindja.
Kjo pronė ishte tenderuar nga AKP-ja nė vitin 2011, duke u blerė nga biznesmeni nga Zvicra Xhevat Sadriaj.
Sadriaj pėr kėtė pronė i ka paguar AKP-sė 147 mijė euro dhe pas shpalljes sė fituesit tė tenderit, ai me fletėn poseduese kishte shkuar pėr ta parė lokalin e blerė.
Aty Sadriaj kishte kuptuar se lokali i privatizuar nga AKP-ja, ishte duke u shfrytėzuar nga Rrustem Rukolli, pronar i kompanisė “R& Rukolli”, me bazė nė Skenderaj.
Sadriaj pas njė takimi qė kishte pasur me Rukollin, thotė se ai nuk kishte pranuar t’ia lironte lokalin.
Bisedat sipas Sadriajt kishin pasur pėrmbajtje pėrafėrsisht tė njėjtė.
“Mė ka ofruar qė t’ia shes me ēmimin e njėjtė, mirėpo unė kam refuzuar qė t’ia shes, e mė pas mė ka thėnė se nė kėtė rast ke punė me Zotin”, rrėfen Sadriaj.
Ai thotė se Rukolli ka refuzuar edhe t’i paguajė qiranė pėr pronėn tash e dy vjet.
“Unė i kam thėnė se partnerėt e mi zviceranė nuk dėshirojnė qė lokalin ta shesin, andaj duhesh qė t’i nėnshtrohesh pagesės sė qirasė. Mirėpo pas kėsaj ai nuk e ka hapur as telefonin”, rrėfen Sadriaj.
Avokati Arianit Koci nuk e mohon mundėsinė qė Rukolli t’i ketė kėrkuar Sadriajt tė blejė lokalin.
“Ėshtė e mundshme. Nuk ka asgjė tė keqe tė ofrojė. Faktikisht me vetė ofrimin e blerjes sė lokalit ia ka pranuar edhe pronėsinė”, thotė Koci pėrfaqėsues ligjor i Rrustem Rukollit.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-14, 16:59   #14
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov


Arianit Koci
Koci: Rukolli do tė paguajė nėse vendos gjyqi
Gazeta Jeta nė Kosovė kontaktoi me Rukollin por ai rekomandoi se pėr kėtė ēėshtje do tė flasė pėrfaqėsuesi i tij ligjor Arianit Koci.
Koci pohoi se klienti i tij nuk e ka tė qartė se cila pjesė e lokalit ėshtė e Sadriajt, andaj pėr ta pėrcaktuar kėtė ēėshtje duhet njė vendim gjyqėsor.
“ Gjendja faktike nė terren ka ndryshuar dhe nevojitet njė ekspertizė pėr ta pėrcaktuar se ku janė kufijtė e lokalit ”, thotė Koci.
Koci thotė se dy lokale tė Rukollit gjenden pėrbri atij tė Sadriajt.
Sipas tij hapėsira e Bab Club-it ėshtė e pėrbėrė nga dy lokale tė Rukollit dhe njė tė Sadriajt.
“Duhet njė procedurė gjyqėsore qė me anė tė ekspertėve tė konkludojė se cila pjesė ėshtė e Sadriajt. Sa kam parė nė letra, ai (Xhevat Sadriaj) ėshtė blerės. Por, ėshtė vėshtirė me pėrcaktu ku janė kufijtė e lokalit tė tij”, thotė Koci.
“Deri te kjo situatė ka ardhur pasi qė shfrytėzuesi i mėhershėm para Rukollit ka thyer muret dhe e ka krijuar njė lokal tė vetėm”, shton ai.
Koci thotė se ky problem duhet tė rregullohet nėpėrmjet kontestit civil nė gjyq.
Sipas tij nėse gjykata vendos qė kėtė pronė ta kthejė nė posedim te Sadriaj, atėherė klienti i tij do ta respektojė vendimin e gjykatės.
“Ėshtė blerės legjitim (Xehvat Sadriaj), por nuk po mundet me u pėrcaktu prej cilės pikė nė cilėn pikė ėshtė lokali i tij. Rukolli, ose do tė kėrkojė nėpėrmjet gjyqit t’i kompensohet investimi, ose do tė paguajė qiranė bazuar nė vlerė tė tregut”, thotė Koci.
Megjithatė Koci nuk e di arsyen se pėrse klienti i tij nuk ėshtė duke ia paguar qiranė pronarit legjitim tė lokalit.
“ Nėse gjykata vendos qė ne duhet ta paguajmė qiranė, atėherė ne kėtė do ta bėjmė”, ėshtė shprehur ai.
Thotė se Rukolli njėherė kishte paguar qira pėr shfrytėzimin e kėtij lokali.
“E ka pas njė qira dhe e ka paguar njė muaj ditė. Pas asaj Rilindja nuk ia ka dėrguar mė faturat dhe nuk ka paguar mė”, thotė Koci.
Mirėpo zyrtarė tė AKP-sė thonė se Rukolli e kishte ditur me saktėsi ku janė kufijtė e lokalit tė Rilindjes.
Sipas Kaloshit, zyrtarit tė lartė tė informimit nė AKP, biznesmeni ishte njoftuar se duhej ta lėshonte lokalin e blerė nga Sadriaj.
Por, sipas Kaloshit , ēėshtja e lirimit tė objektit i cili mbahet nė shfrytėzim nga Rrukolli, ėshtė njė ēėshtje gjyqėsore dhe e njėjta duhet tė zgjidhet me padi civile nė gjykatė.
Refuzimi pėr tė paguar qiranė e lokalit e ka shtyrė Sadriajn tė mendojė qė kėtė ēėshtje ta ēojė nė gjykatė.
Mirėpo , problem tjetėr nė kėtė rast sipas Sadriajt qėndron te fakti se partnerėt e tij zviceranė kanė filluar tė jenė tė pakėnaqur me sigurinė e investimeve tė tyre nė Kosovė.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-14, 11:09   #15
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Drejtsia nė Kosov

tani skandali tjter ne drejtsin Kosovarehttp://www.drejtesianekosove.com/sq/...n-ne-Burg-1091


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.