Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-03-11, 11:25   #31
Januzbrahimi
 
Avatari i Januzbrahimi
 
Anėtarėsuar: 11-05-08
Postime: 62
Januzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashur
Gabim Titulli: Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS

Gjykata e Hages per ish-Jugosllavi, ku njefare vakti prokurore ishte Carla Del Ponte, ishte dhe/apo eshte krijuar per te BARAZUAR viktimen me kasapin e saj. Per te thene se te gjithe kane pase faj, pra nuk ka as fitues as humbes. Ne shqiptaret e pritnim nje Nurnberg te ri per Serbin,mirpo keshtu nuk na doli. Sidomos ne shqiptaret, te verberuar si jemi, jo qe nuk e kemi kuptuar politiken perendimore te "thikave pas shpine", por nese vazhdojme keshtu nuk do ta kuptojm kurre!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Januzbrahimi : 27-03-11 nė 11:27
Januzbrahimi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-03-11, 10:49   #32
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS

burgosja e fatmir limes dhe lirimi i tij perseri burgosja pse don karla del ponte dhe dick marty -a po nuk jan keto ndikime politike -
q autoritet mund te ket nje gjykate qe te liron ete kthen prap burgjeve ky nuk esht asgje tjeter per veq nji maltretim mjaft qnjerzore loj e me viktimen -
autoriteti i gjxykates s ehages ka humbur vlerat dhe per mua nuk esht gjykate serioze -
ne rastine fatmir limajt kur e liroj nga pergjegjgjsite e tash perseri e akuzon keto jan lojra qe nje jete te tallen me luftaret elirise lojra te pa kufi qe ka nje dia ketu pa dyshim.
Kjo do te thot mesazh per shqiptaret qe nese luftoni kundr serbve do te burgoseni nga europa
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-03-11, 03:58   #33
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS

burgosja e fatmir limes dhe lirimi i tij perseri
burgosja pse don karla del ponte dhe dick marty -
a po nuk jan keto ndikime politike -
q 'autoritet mund te ket nje gjykatė qe te liron e te kthen prap burgjeve
ky nuk esht asgje tjeter per veq nji maltretim mjaft qnjerzorė
loj ė rrezikshme shpirtrore maltretuese me viktimen -
autoriteti i gjxykates s e hages ka humbur po thuajse vlerat
dhe per mua nuk esht gjykate serioze - ka barazuar viktimen me kasapin

Por edhe ne rastin e fatmir limajt kur e liroj nga pergjegjgjsitė
e tash perseri e akuzon
keto jan lojra qe nje jete te tallen me luftaret e lirise
lojra te pa kufi qe ka nje qellim politik me prapavija ketu pa dyshim.
Kjo do te thot mesazh per shqiptaret
qe nese luftoni kundr serbve ne te ardhmen do te burgoseni si shqiptar nga europa
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-03-11, 04:01   #34
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drinibardhe Shiko postimin
Ne radhe te pare duhet thene se Gjykata eshte krijuar per krimet e luftes por ka shume te meta
1- thyen rregullin e "formalitet legal"
2- eshte nje strument politik dhe gjeopolitik apo gjeostrategjik
3- eshte e njeaneshme
4- sistemi eshte ai i te "aqusitorio" qe do te thote vendos ne nje rrafsh akuzuesin dhe te akuzuarin pra te tipi "common Law"
5- ka nje problem te madhe ne lidhje me administrimin e provave pasi duhet te respktohet sovraniteti i cdo shteti ku keto prova kerkohen
6- ka nje problem tjeter te madhe ne lidhje me ITER- procedurial i cili bie ndesh me shumicen e sistemeve domkratike plus qe nuk eshte efikas pasi mungojne strukturat baze
7- ka edhe nje ngerc ne lidhje me zbatimin dhe ekzekutimin e denimit pasi ka mungese ne keto struktura si nga ana ligjore ashtu edhe burokratike. etj
-----------------------------

sidomos rrezikshmeri e barazimit t e viktimes me agresoirn
politike epa drejte jashtzakonisht dhe me pasoja per te ardhmen
ku luftari i lirise do te ket shum veshtire per ta kapur pushken per ta mbrojte atdheun -
per shkak se gjykata e hages i rrin si shpate mbi krye gjithmone
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-03-11, 04:03   #35
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,508
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS

ne admi nistrimine provave merren kryesisht informacione nga kundershtari armiku i shqiptarve

kush ka me ju dhene prova dhe fakte
hages
- dhe a jan ato fakte te verteta
kur armiku flet me rrena dhe dezinformataHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 30-03-11 nė 04:07
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.