Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-10-08, 18:14   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Padi kundėr Zotit!

Padi kundėr Zotit!

http://blog.wired.com/27bstroke6/200...ka-senato.htmlLinkoln – Gjyqi nė SHBA hedh poshtė padinė tė cilėn e ka paraqit senatori Erni Chambers kundėr Zotit, me arsyetimin se i padituri (Zoti) duhet tė jetė i njoftuar me padinė, pėr kėtė bie nė kundėrshtim me rastin.

Nė padinė e senatorit Chambers nga Nebraska tė cilėn e ka paraqit vitin e kaluar, thuhet se ”Zoti mban pėrgjegjėsi pėr kėrcėnimet terroriste kundėr votuesve tė tij, si edhe pėr vdekjen, shkatrrrimin e terrorizimin e dhjetra miliona njerzve nė Tokė”. Senatori konsideron se Zoti ka shkaktuar ”vėrshime tė mėdha, uragane katastrofalė e tornado tmerruese” dhe kėrkon ndalimin e pėrhershėm tė Gjithfuqishmit.
Gjykatėsi i gjyqit tė qarkut Marlon Polk ka refuzuar padinė, me arsyetim se, sipas ligjit, pala e paditur duhet tė njoftohet me padinė.
”Pasi qė ėshtė konstatuar se ai kusht nuk mund tė realizohet, gjyqi ka refuzuar/hedhur poshtė padinė”, ka shtuar Polk nė arsyetimin e vendimit.

Chambers, si jurist i diplomuar i cili nuk e ka dhėnė provimin e jurisprudencės, mendon se e ka gjet vrimėn nė procesin gjyqėsor.
”Vet gjyqi pranon egzistencėn e Zotit, e me kėtė edhe se Zoti ėshtė i gjithdijshėm”, pohon senatori duke shtuar se ”Pasi qė Zoti i din tė gjitha, Zoti ėshtė i njoftuar edhe me kėtė padi”.
Chambers ka 30 ditė afat pėr t’u ankuar nė vendimin e Gjyqit.
Senatori, i cili afėr katėr decenie me radhė i ka kaluar nė pushtetin lokal tė Nebraskės, rrallė prezenton nė lutjet e mengjesit dhe nuk lėshon rastin pėr tė kritikuar tė krishterėt.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-10-08, 19:18   #2
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Padi kundėr Zotit!

http://blog.wired.com/27bstroke6/200...ka-senato.htmlLinkoln – Gjyqi nė SHBA hedh poshtė padinė tė cilėn e ka paraqit senatori Erni Chambers kundėr Zotit, me arsyetimin se i padituri (Zoti) duhet tė jetė i njoftuar me padinė, pėr kėtė bie nė kundėrshtim me rastin.

Chambers ka 30 ditė afat pėr t’u ankuar nė vendimin e Gjyqit.
Nese kjo eshte bere per sensacion dhe per t'shfaqur preokupimet e nje publiku te caktuar , apo diskutimet dhe dilemat e njerezve te zakoneshm ne perditshmerin e tyre .. ja kan arritur qellimin .

Ndersa institucionalisht/proceduralisht dhe profesionalisht nga te dy subjektet (palet) pjesemarres ne procedur eshte skajshmerisht amatoreske dhe qesharake !!
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 16-10-08 nė 19:20
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-08, 09:07   #3
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Kjo Padi qe ju paska ba zotit me pelqen edhe mue dhe pajtohem me senatorin qe padin e ka drejtuer ne gjygj dhe se gjygji le te vendos per Padin!!!!!

Pasi qe gjugji njef ekzistencen e zotit, athere duhet te gjykohet edhe ai per gabimet qe i bon me njerz te pafajshem.
Ne drejtesin nderkombetare dhe ne shtetet demokratike thuhet: Nuk bon te malltretohen apo te denohen njerzit vetem per dyshime edhe nese dyshohet per krimet makabre.Nuk bon te denohet i pafajshmi per hir te krimit te bere.
Pra kjo Perputhet me ate qe ky senator e ka paraqit per ate qe thuhet se zoti mundet ti ndalon dhe mos ti shkakton gjitha keto tragjedi, ............e deri tek katastrofat natyrore.
Pse, bahen krejt keto ne emer te zotit dhe pse ai i autorizon keta njerz te bejn keso krimesh, e nese nuk ka dore dhe nuk eshte i gjithfuqishem pse nuk hek dore nga gjithfuqia e te thot se une nuk kam dore ne keto gjera!!!!!
keto dhe shum pyetje tjera i drejtohen zotit qe pretendon te jete i gjithfuqishem.

Pra nese eshte ashtu siq thuhet se ai qenka i gjithfuqishem dhe i lejon keto gjera te behen ne njerz te pafajshem , athere une nuk i besoj ma atij dhe skom kurr per ti besue.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 17-10-08 nė 10:51
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-08, 11:39   #4
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Po vet titulli tregon pėr seriozitetin e te dy palėve.
….i padituri (Zoti) duhet tė ketė njė adresė pėr ta njoftuar me lėndėn.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7673591.stm
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-08, 16:52   #5
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Avatari i Bjeshka1
 
Anėtarėsuar: 01-11-06
Postime: 459
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Keta qe thone se e dine se ēka dhe ku eshte Zoti duhet ti tregojne adresen senatoit. Edhe une do ti kerkoja llogari para gjykates nderkombtare per te kaluaren tone. Nga rromaket, otomanet, sllavet dhe greku.Nuk ja di adresen, a e din kush nga ju? Do ta pyesja edhe per te padrejtat tjera si psh. se si lejoje evropianet te masakrojne me se paku dy kontinente, si lejn qe njerzit te vdesin nga mungesa e ujit, si lejon ruset, kinezet, amerikanet te bejne keshtu.........................? E sa llogari do te kisham per te.
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bjeshka1 : 17-10-08 nė 16:53
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-08, 17:02   #6
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Ankesat e keti senatori, Ernie Chamberste nuk merren parasysh, sepse ai eshte senator vec per shtetin, Nebraska. Nuk eshte US senator.

uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-08, 17:29   #7
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Po vet titulli tregon pėr seriozitetin e te dy palėve.
….i padituri (Zoti) duhet tė ketė njė adresė pėr ta njoftuar me lėndėn.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7673591.stm
E drejta dhe sistemi drejtesise - eshte njera nder fenomenet/dukurite njerezore-shoqerore me te cilat mbareshtrohen , shkembehen, rregullohen mardheniet , raportet ndernjerezore , shoqerore.

Objekti i ketyre mardhenieve eshte percaktuar nga subjekti (njeriu) , per vete subjektin (njeriun)...

Apriori parakupton qe cdo gje qe tejkalon suazen e njeriut dhe mardhenies ndernjerzore - nuk eshte relevante, nuk perkon me objektin e saj ... Objekt i sistemit te drejtesise jane mbareshtrimi, rregullimi, sankionimi, normimi i ketyre raporteve mardhenieve ndernjerzore (shoqeroer) ..... Subjekt i te drejtes eshte vetem njeriu ...normat, vlejne vetem per njeriun !
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 17-10-08 nė 17:31
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-08, 20:26   #8
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Po vet titulli tregon pėr seriozitetin e te dy palėve.
….i padituri (Zoti) duhet tė ketė njė adresė pėr ta njoftuar me lėndėn.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7673591.stm

sja ka fut aj budalla ni adres palidhje ...si psh:

road to nowhere nr. 666

999 Absurdistanlypne tash ...aaahahahaaaa

cka mos mban kjo tok
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-08, 00:45   #9
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Zori ku nuk t'qon ,edhe te zoti !
__________________
Faleminderit qe ekziston !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga vjeshta : 18-10-08 nė 00:46
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-09, 12:51   #10
Nero
Fc Internazionale
 
Avatari i Nero
 
Anėtarėsuar: 07-12-09
Postime: 60
Nero i dashurNero i dashurNero i dashur
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Padi kundėr Zotit!

http://blog.wired.com/27bstroke6/200...ka-senato.htmlLinkoln – Gjyqi nė SHBA hedh poshtė padinė tė cilėn e ka paraqit senatori Erni Chambers kundėr Zotit, me arsyetimin se i padituri (Zoti) duhet tė jetė i njoftuar me padinė, pėr kėtė bie nė kundėrshtim me rastin.

Nė padinė e senatorit Chambers nga Nebraska tė cilėn e ka paraqit vitin e kaluar, thuhet se ”Zoti mban pėrgjegjėsi pėr kėrcėnimet terroriste kundėr votuesve tė tij, si edhe pėr vdekjen, shkatrrrimin e terrorizimin e dhjetra miliona njerzve nė Tokė”. Senatori konsideron se Zoti ka shkaktuar ”vėrshime tė mėdha, uragane katastrofalė e tornado tmerruese” dhe kėrkon ndalimin e pėrhershėm tė Gjithfuqishmit.
Gjykatėsi i gjyqit tė qarkut Marlon Polk ka refuzuar padinė, me arsyetim se, sipas ligjit, pala e paditur duhet tė njoftohet me padinė.
”Pasi qė ėshtė konstatuar se ai kusht nuk mund tė realizohet, gjyqi ka refuzuar/hedhur poshtė padinė”, ka shtuar Polk nė arsyetimin e vendimit.

Chambers, si jurist i diplomuar i cili nuk e ka dhėnė provimin e jurisprudencės, mendon se e ka gjet vrimėn nė procesin gjyqėsor.
”Vet gjyqi pranon egzistencėn e Zotit, e me kėtė edhe se Zoti ėshtė i gjithdijshėm”, pohon senatori duke shtuar se ”Pasi qė Zoti i din tė gjitha, Zoti ėshtė i njoftuar edhe me kėtė padi”.
Chambers ka 30 ditė afat pėr t’u ankuar nė vendimin e Gjyqit.
Senatori, i cili afėr katėr decenie me radhė i ka kaluar nė pushtetin lokal tė Nebraskės, rrallė prezenton nė lutjet e mengjesit dhe nuk lėshon rastin pėr tė kritikuar tė krishterėt.
Me t'vertet qenka per tu habitur kjo.!
Me siguri se me kete gjest apo me kete padi ky Senatori ka pas ndonje qellim provokues kunder Gjyqit ne Shba!
Pasi ka paditur Zotin me siguri qe qenka far Ateisti,ose po dyshoj qe s'qenka mire me nerva ky:D
Nero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-09, 12:25   #11
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Kadale, kadale!
Ju qė po e kundėrshtoni kėtė padi, edhe gjykata, A po doni me thanė qė Zoti nuk ekziston, a ēka?
Ēka dmth arsyeja Zoti nuk ka adresė?!
A mundeni me u pėrgjegjė qysh mundet me ekzistu diēka qė nuk ka adresė?!
Ju vetė gjithė kohėn tė lodhni duke thėnė "Zoti ta ban kėshtu e Zoti ta ban ashtu", e tash po thoni qė zoti ėshtė i papėrgjegjshėm, sepse nuk ka nevojė me i dhanė llogari askujt.

Unė mendoj se nė rastin e kėsaj padie tė kėtij senatorit, duhet tė pėrgjigjen para drejtėsisė, avokatėt e Zotit, siq janė mullahėt e imamėt, priftat e popat a kush hamamin jan ata mjekrrat. Mbrojtjen e tyre le ta bazojnė nė librat e shenjtė dmth nė librat e zotit, dhe nėse nuk janė nė gjendje me dhanė arsyetime logjike dhe bindėse se pse osht dashtė me i ba gjithė ato katastrofa e dėme, atėherė ta marrin dėnimin e merituar, ose t'u ndalohet pallavrimi.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-09, 14:30   #12
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

***

Ky njeri, prej se e paska kryer shkollen (shkollem ma hangt!) paska jetuar ne WC. Andaj edhe koka iu paska bere qenef, asish WC.

Ta zeme se nuk njeh Zot ky "njeri" por, nese ka kryer fakultet mund ta marrim me mend se, para se ta kryeje fakultetin, i ka kaluar edhe shkollat fillore. Kurse ne ato (virane) shkolla mesohet edhe per ca ligje (ligji hyn ne profesionin e ketij matufi). Dhe se njeri nga ligjet eshte Ligji i AKSIONIT dhe REAKSIONIT.

AKSIONI
Nese e prishe barin, e djeg apo cka di une...aty mbetet dhe.

REAKSIONI
Ne ate vend ku s'ka mbete bari...
...ose behet pluhur (nese nxen diell) ose llaē (nese bie shi)

*

Nese e pret (rruan) malin dhe s'mbetet gje ne te (aksioni)...
...nuk eshte cudi qe, kur bie shi,
...ne ate vend do te ket me shume perrocka, te cilal do ta rremihin dheun dhe, ose krijohen te cara te medha ose kemi rreshqitje dheu...(reaksioni)

Nese, qeverine qe ke zgjedhur (vota pra, mban dhe pergjegjesine) e ajo qeveri shkon e vret njerez te pafajshem ne Vjetnam, Kamboxha, Irak, Afganistan... (AKSIONI)

...s'eshte cudi qe nje dite ai vend goditet nga uraganet, termetet, ngricat, zjarret dhe te gjitha katastrofat tjera (ky ishte REAKSIONI).

Mirepo, sic thash edhe ne fillim: ky tere kohen paska jetuar ne qenef. Si pasoje (REAKSION), iu kane bere truri, trupi...krejt qenef.

Dhe me ne fund, ne realitet, e paska paditur vetveten...
...pa qene fare i vetedijshem per kete.

P.S.
Aksion/reaksion
Shkak/pasoje dhe
Cfare te mbjelles/ate dhe do ta korresh...

...kane kuptim te njejte!

Kurse, popullorēe kesaj i thone: "Shka t'bojsh, ja bon vetit". Edhe ky ia ka bo vetit ama fajtor po e shpalle tjeterkend!


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga 4peace : 08-12-09 nė 14:34
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-09, 21:12   #13
Sibora
 
Avatari i Sibora
 
Anėtarėsuar: 10-12-09
Postime: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Ky shkrim qenka tamam per ate temen e te qenurit ne qender te vemendjes.
Sigurisht Erni Chambers po vuaka nga ky sindrom
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-09, 23:02   #14
Nero
Fc Internazionale
 
Avatari i Nero
 
Anėtarėsuar: 07-12-09
Postime: 60
Nero i dashurNero i dashurNero i dashur
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Kadale, kadale!
Ju qė po e kundėrshtoni kėtė padi, edhe gjykata, A po doni me thanė qė Zoti nuk ekziston, a ēka?
Ēka dmth arsyeja Zoti nuk ka adresė?!
A mundeni me u pėrgjegjė qysh mundet me ekzistu diēka qė nuk ka adresė?!
Ju vetė gjithė kohėn tė lodhni duke thėnė "Zoti ta ban kėshtu e Zoti ta ban ashtu", e tash po thoni qė zoti ėshtė i papėrgjegjshėm, sepse nuk ka nevojė me i dhanė llogari askujt.

Unė mendoj se nė rastin e kėsaj padie tė kėtij senatorit, duhet tė pėrgjigjen para drejtėsisė, avokatėt e Zotit, siq janė mullahėt e imamėt, priftat e popat a kush hamamin jan ata mjekrrat. Mbrojtjen e tyre le ta bazojnė nė librat e shenjtė dmth nė librat e zotit, dhe nėse nuk janė nė gjendje me dhanė arsyetime logjike dhe bindėse se pse osht dashtė me i ba gjithė ato katastrofa e dėme, atėherė ta marrin dėnimin e merituar, ose t'u ndalohet pallavrimi.
Kush t'tha qe Zoti Nuk Ka Adrese,po gabon i nderum!
Zoti eshte i pranishme cdokund me dijen(diturine) e tij por ka nje vendndodhje!
Nese nuk e din venndndodhjen e tij,mer lexo e shfleto do ta mesosh heret a vone,vetem nese s'don qe ta pranosh,ateher ai eshte problemi yt!
Nero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-09, 18:02   #15
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Padi kundėr Zotit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nero
Kush t'tha qe Zoti Nuk Ka Adrese,po gabon i nderum!
Zoti eshte i pranishme cdokund me dijen(diturine) e tij por ka nje vendndodhje!
Nese nuk e din venndndodhjen e tij,mer lexo e shfleto do ta mesosh heret a vone,vetem nese s'don qe ta pranosh,ateher ai eshte problemi yt!
Nė shumicėn e postimeve mė lart u cek se Zoti s'ka adresė.
Pastaj unė postimin e bėra nė kontekstin e tyre, pra "nėse nuk ka".

Merr lexo e shfleto, do ta mesosh herat a vone qe asnjehere nuk mund te jesh i sigurte ne ēėshtje te tilla.
p.s. nese ti don, une e ha edhe sapunin, me forcė, por s'do tė mė bindėsh kurrė qė ėshtė djath. Bash kur provohet (lexohet e shfletohet), vertetohet edhe mė mirė bile... sepse shkumon


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.