Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-08-10, 02:25   #16
arti69
Banned
 
Anėtarėsuar: 08-07-09
Postime: 272
arti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashur
Gabim Titulli: Denimi me vdekje praktikohet ne 47 vende

Denimi me vdekje duhet te hiqet dhe askund te mos egzistoi perveq ne Kosove dhe Shqiperi sepse ka mjaft kandidat duke fillu prej politikanve e te posht.
arti69 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-09-10, 15:57   #17
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Denimi me vdekje praktikohet ne 47 vende

Edhe Zvicrra kerkon ta rikthen dėnimin me vdekje. Po mundohen ta pergadisin nje peticion, qe te rivoton pereseri populli me referendum.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-04-11, 09:01   #18
drinibardhe
 
Anėtarėsuar: 19-08-10
Postime: 824
drinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėmdrinibardhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Denimi me vdekje praktikohet ne 47 vende

Qe te flas shkurt se per kete teme do kisha shume per te thene:
- denimi me vdekje vendos ne nje shkalle te barabarte shtetin qe vret dhe kriminelin vrases.
- denimi me vdekje nuk ndihmone ne zbutjen e kriminalitet keshtu thote statistika.
- denimi me vdekje nuk parandalon krimin, natyra njerzore nuk mund te njesohet me ligje.
-denimi me vdekje ne shumicen e rasteve eshte i gabuar pasi administrimi i provave eshte errat.
- denimi me vdekje nuk edukon dhe as nuk ul rrezikshmerine sociale qe mbart krimi.
-denimi me vdekje ....................

p.s. ne lidhje me denimin me vdekje ju keshilloj te lexoni Pafajshmeria..


drinibardhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.