Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-02-10, 21:43   #1
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh

Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh


AND-ja vendos drejtesine pas 27 vjetesh duke cuar ne burg personin pergjegjes te nje krimi te kryer rreth 3 dekada me pare.
Britaniku Paul Hutchinson do ta kaloje gjithe jeten pas hekurave te burgut pasi u cilesua fajtor per rrembimin, perdhunimin dhe vrasjen e Colette Aram ne 30 tetor te vitit 1983. Trupi i vajzes u gjet nje dite pas vrasjes ne Keyworth nga vellai i saj Mark, por per 27 vjet me radhe Hutchinson kishte arritur t’ia hidhte paq sepse diten e vrasjes kishte vendosur nje maske te Halloween dhe askush nuk e kishte pare ne fytyre.

Ceshtja shkoi deri ne emisionin “Crimewatch” te BBC, por deri ne korrik te vitit 2008 asnje person nuk ishte akuzuar zyrtarisht per kete krim. Fillimisht autori i vrasjes u perpoq t’ia hidhte fajin vellait te tij te vdekur, por ADN-ja e tij nuk kishte asnje te perbashket me te. Vendimi i denimit te tij eshte marre nga Nottingham Crown Court diten e hene.

“Paul eshte nje bishe dhe vetem duke menduar ate qe beri, me vjen neveri. Duhet denim kapital per nje njeri te tille”, shprehet mbesa e tij Marina per "Daily Mail". Nderkohe edhe e ema e viktimes u shpreh e kenaqur qe tashme nuk do ta mbaje me koken pas per te kerkuar zbardhjen e nje krimi qe i ka shkaterruar jeten gjate 27 vjeteve te fundit./Shekulli/


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-02-10, 21:52   #2
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh

Eh Mjeksia sa e mir eshte...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-02-10, 06:36   #3
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh


AND-ja vendos drejtesine pas 27 vjetesh duke cuar ne burg personin pergjegjes te nje krimi te kryer rreth 3 dekada me pare.
Britaniku Paul Hutchinson do ta kaloje gjithe jeten pas hekurave te burgut pasi u cilesua fajtor per rrembimin, perdhunimin dhe vrasjen e Colette Aram ne 30 tetor te vitit 1983. Trupi i vajzes u gjet nje dite pas vrasjes ne Keyworth nga vellai i saj Mark, por per 27 vjet me radhe Hutchinson kishte arritur t’ia hidhte paq sepse diten e vrasjes kishte vendosur nje maske te Halloween dhe askush nuk e kishte pare ne fytyre.

Ceshtja shkoi deri ne emisionin “Crimewatch” te BBC, por deri ne korrik te vitit 2008 asnje person nuk ishte akuzuar zyrtarisht per kete krim. Fillimisht autori i vrasjes u perpoq t’ia hidhte fajin vellait te tij te vdekur, por ADN-ja e tij nuk kishte asnje te perbashket me te. Vendimi i denimit te tij eshte marre nga Nottingham Crown Court diten e hene.

“Paul eshte nje bishe dhe vetem duke menduar ate qe beri, me vjen neveri. Duhet denim kapital per nje njeri te tille”, shprehet mbesa e tij Marina per "Daily Mail". Nderkohe edhe e ema e viktimes u shpreh e kenaqur qe tashme nuk do ta mbaje me koken pas per te kerkuar zbardhjen e nje krimi qe i ka shkaterruar jeten gjate 27 vjeteve te fundit./Shekulli/
Kur e pash Titullin rrahjet e zemres po thuj se hypen 100 her minut , Thash o Zot a thu mu gjet vrasja e Vllezerve Gervalla dhe Kadri Zekes edhe pse viti i vrasjes se tyne mu fshi prej memorjes nga pikellimi thash se rreth 30 viteve vetem ata duhet me qen, por kur klikova ketu e pash qe ska te bej kurgjo me shqiptaret se shqiptaret edhe dhomen e dosjeve e zhdukin per interesa e le mu me kerku diqka te till..
Britaniket per veti po , po Shqiptaret qka po bojn per veti se ?????Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Marco : 04-02-10 nė 06:38
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.