Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-12-11, 18:49   #1
elicool
 
Anėtarėsuar: 26-12-11
Postime: 1
elicool i dashurelicool i dashurelicool i dashurelicool i dashur
Gabim Se di se cfare te bej

Mirebrema,kjo eshte hera pare qe shkruaj ne kete forum por edhe ne forum shqiptar!Jam 21 vjec dhe jetoj ne Greqi.Kam nje problem dhe se di si tja bej.Nena ime ka braktisur shtepin para 6 muaj dhe ka shkuar tek vellaj vete sepse nuk jetonte dot me baben tim.Un jetoj me babin,por se shpejti ai do kthehet ne shqiperi edhe keshtu qe si perfundim do jetoj ne vete.Babi do me u nda me letra ne mamin tim per braktisje shtepie ( neqofse e them mire) edhe kerkon prej meje nje deklarate qe jam dakort per ndarjen e tyre (nje leter e thjesht dhe firma ime),pastaj me tha qe do me mari avokati ne telefon per me e vertetu qe te mos shkoj un ne gjukate.Puna eshtese me dukket icik e cudicme qe duhem un,kur nuk jam me femij.Nuk arrji ta kuptoj.Nuk e di neqofse babi po punon dicka prapa shpines time kunder mamit tim.Ju lutem me ndimoni!!Falimenderit


elicool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-12-11, 23:14   #2
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Se di se cfare te bej

Djalosh mos u ngut me ate nenshkrim pa kuptuar mire se qfare behet aty.....pyet hulumto ...edhe njerz ligjor qe dijne per keto gjera ....
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-12, 09:30   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Se di se cfare te bej

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elicool Shiko postimin
Mirebrema,kjo eshte hera pare qe shkruaj ne kete forum por edhe ne forum shqiptar!Jam 21 vjec dhe jetoj ne Greqi.Kam nje problem dhe se di si tja bej.Nena ime ka braktisur shtepin para 6 muaj dhe ka shkuar tek vellaj vete sepse nuk jetonte dot me baben tim.Un jetoj me babin,por se shpejti ai do kthehet ne shqiperi edhe keshtu qe si perfundim do jetoj ne vete.Babi do me u nda me letra ne mamin tim per braktisje shtepie ( neqofse e them mire) edhe kerkon prej meje nje deklarate qe jam dakort per ndarjen e tyre (nje leter e thjesht dhe firma ime),pastaj me tha qe do me mari avokati ne telefon per me e vertetu qe te mos shkoj un ne gjukate.Puna eshtese me dukket icik e cudicme qe duhem un,kur nuk jam me femij.Nuk arrji ta kuptoj.Nuk e di neqofse babi po punon dicka prapa shpines time kunder mamit tim.Ju lutem me ndimoni!!Falimenderit
O ti kusho ( e paskemi mbniemrin njejte), a e more pergjegjen nga juristet e forumit? Nese jo degjo tipin e shko te naj avokat.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-12, 16:47   #4
Dali!Keq!ch
 
Avatari i Dali!Keq!ch
 
Anėtarėsuar: 07-07-11
Postime: 180
Dali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėmDali!Keq!ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Se di se cfare te bej

Pajtohem me propozimin e Tipi Engjellor
Nenshkrimit nuk mund ti ike, pasi qe je mbi 18, por sic tha Tipi Engellor
Nenshkrim jo pa e kuptu mir, nese permban fjali koduese duhet perkthyer ato fjali se pse ne shumen e rsteve ne shkresa te sotme ka fjali qe tingellon bukur por ka rrenjet e domethenja e fella.

Perndryshe shpresoj qe do te ket edhe me te provuar ketu ne forum dhe do te ju ndimojne edhe me shume.


__________________
n`konkurs.
Dali!Keq!ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.