Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-04-14, 19:57   #1
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Betimi per drejtsi

http://www.youtube.com/watch?v=aNYEcf6y7W0


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-03-16, 16:01   #2
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Betimi per drejtsi

Mutcihane madhe ky betimi per drejtesi :

"Drejtesia" nderkombetare e hages liroi sot nga te gjitha akuzat vojisllav sheshelin !
U realizua betimi per jo dretesi.
__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-04-16, 17:08   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Betimi per drejtsi

Epo, edhe kryetari i Gjykates Kushtetuese Enver Hasani akuzohet per:


Prokuroria Speciale e Republikės sė Kosovės ka ngritur aktakuzė nė Gjykatėn Themelore nė Prishtinė, pėr veprėn penale “Mashtrimi nė detyrė”, kundėr tė pandehurve Enver Hasani, ish rektor i Universitetit tė Prishtinės Hakif Veliu, ish shef i zyrės sė prokurimit nė UP dhe Albert Ragipi drejtor i Institutit pėr Studime Ndėrkombėtare nga Tirana.
Sipas aktakuzės Enver Hasani, Hakif Veliu dhe Albert Ragipi, me qėllim tė pėrfitimit tė kundėrligjshėm tė dobisė pasurore pėr Institutin pėr Studime Ndėrkombėtare nė Tiranė, kanė falsifikuar kontratėn origjinale “Pėrkthimi i librave nga gjuha angleze nė gjuhėn shqipe, pėr nevojat e Universitetit tė Prishtinės”.

Njė fakt tė tillė e dėshmon edhe aktakuza prej 18 faqesh e ngritur ndaj tyre.

Sipas marrėveshjes paraprake, tė pandehurit kanė hartuar njė kontratė tė re, nė tė cilėn kanė shfrytėzuar numrin e njėjtė tė protokollit dhe datėn e njėjtė tė kontratės origjinale, duke ndryshuar nenin 17 tė kontratės, ashtu qė nė vend tė ēmimit 12.65€ pėr 1000 fjalė kanė shėnuar ēmimin 12.65€ pėr 1000 karaktere. Nė kėtė mėnyrė tė pandehurit i kanė mundėsuar Institutit pėr Studime Ndėrkombėtare nga Tirana pėrfitim kundėrligjor nė shumėn prej 70.426,90€.

Kontratėn e falsifikuar, mė datėn 13 dhjetor 2008, i pandehuri Enver Hasani, e ka dėrguar nė Tiranė tek i pandehuri Albert Rakipi, i cili e ka nėnshkruar dhe vulosur atė nė emėr tė Institutit. Duke e shfrytėzuar kontratėn e falsifikuar i pandehuri Albert Rakipi, mė datėn 13.07.2009, e ka dėrguar nė Universitetin e Prishtinės, faturėn pėr pėrkthimin e librave tė llogaritur sipas njėsisė matėse “karaktere” nė shumė tė pėrgjithshme prej 87,541,80 euro, tė cilėn pagesė e ka lejuar i pandehuri Hakif Veliu.

Gjithashtu, mė datėn 02.12.2009, i pandehuri Albert Rakipi ka dorėzuar nė Universitetin e Prishtinės edhe njė faturė pėr pėrkthimin e njėmbėdhjetė librave, tė llogaritur sipas njėsisė matėse “karaktere”, nė shumė prej 299.488,75€, e cila faturė nuk ėshtė paguar, dhe pėr tė cilėn ISN-ja pretendon se UP-ja i ka borxh.

Me ēka tė pandehurit nė bashkėkryerje kanė kryer veprėn penale: “Mashtrimi nė detyrė”, nga neni 341 par. 3 lidhur me par. 1, lidhur me nenin 23 tė Kodit Penal tė Kosovės.

Aktakuza ėshtė ngritur nga njė prokurore vendėse e Prokurorisė Speciale tė Republikės sė Kosovės, e cila i ka propozuar gjykatės qė tė pandehurit tė shpallen fajtorė pėr veprėn e kryer penale dhe tė dėnohen sipas ligjit, si dhe ka kėrkuar qė Instituti pėr Studime Ndėrkombėtare nga Tirana t’ia kompensojė Universitetit tė Prishtinės dėmin nė shumėn prej 70.426,90€.

Plus , plus:


Rrėfimi tronditės i njė studenteje: Enver Hasani kėrkonte seks pėr notė


Nė njė video qė po qarkullon nė Facebook, njė femėr rrėfen se si kryetari i Gjykatės Kushtetuese i kishte kėrkuar shėrbime seksuale njė studenteje nė kėmbim tė notės nė fakultet.

Gjatė rrėfimit tė saj, ajo tregon fjalėt banale qė Hasani i kishte pėrdorur nė telefonatat me kėtė studente. Ajo thotė se Enver Hasani ka njė dhomė nė hotel Kalaja nė Vushtrri ku i dėrgon vajzat e tjera si kjo studente.

Pėr mė tepėr dėgjoni rrėfimin tronditės tė kėsaj vajzės pėr kryetarin e Gjykatės Kushtetuese tė Kosovės, ish-rektorit tė Universitetit tė Prishtinės dhe profesorit Enver Hasani.https://www.youtube.com/watch?v=oUGGDs73dEU


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.