Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Humori
Emri
Fjalėkalimi
Humori Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni tė qeshni!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-05-20, 17:05   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 292
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fshati i pdk-se dhe ldk-se !

Nė Kosovė njė fshat quhet Rrenc: Mėsoni si i mbeti ky emėr

Nė zonėn e Dragashit ndodhet njė fshat i vogėl me rreth 120 shtėpi,e diku rreth 400 banorė, qė ka njė emėr interesant! Fshati quhet ‘Rrenc’.
Emri i fshatit Rrenc vjen nga familjet e para nė kėtė vend kanė tė cilėt kaėn ardhur nga rrethi i Lezhės, ku ėshtė Mali i Rrencit, nga ku edhe supozohet se rrjedh emri i fshatit Rrenc.
Vlenė tė pėrmendet se fshati pėrkundėr vėshtirėsive qė ka nė qarkullim dhe shkollim tė fėmijėve, ka mbi 20 mjekė qė punojnė nė Spitalin e Prizrenit dhe Dragashit.
Emri ka qenė arsye pse nė plot raste banorėt e fshatit, qė aktualisht janė rreth 400, u pėrballėn me situata interesante, pėrfshirė edhe ato ku mosbesimi pėr ta ishte i theksuar.
Pėr momentin Rrenci ka 120 shtėpi dhe 400 banorė, ndėrsa numėron rreth 65 nxėnės dhe 70 studentė.
Ashtu si edhe shumica e fshatrave tė Opojės edhe nga Rrenci ka njė lėvizje tė madhe tė banorėve drejt botės sė jashtme, ku rreth 30 % e tyre supozohet se janė shpėrngulur.
___________________
https://njekomb.org/ne-kosove-nje-fs...mbeti-ky-emer/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 18 (0 Anėtarėt dhe 18 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.