Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-03-11, 19:51   #61
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Zbulohet se per qfar mendojn burrat veq seksit

Pas shumė e shumė vitesh kėrkimesh mė nė fund u "zbulua" se ēfarė kėrkojnė burrat veē seksit. Zbulimi "interesant" ėshtė bėrė nė Angli, nga "profesori" Sheridan Simove, i cili ka publikuar rezultatet e tij nė librin "Ēfarė mendon njė burrė pėrveē seksit".

Libri ka arritur tė ketė sukses tek studentėt britanik, jo pėr argumentet, por pėr njė arsye mė tė thjeshtė. Pas titullit kurioz dhe njė kapaku serioz, lexuesit gjejnė 200 faqe, tė gjitha tė bardha.

E megjithatė, autori thotė se pėrgjigja gjendet nė fletėt bosh, pasi siē thotė ai, ėshtė provuar shkencėrisht qė burrat nuk mendojnė gjė tjetėr pėrveē seksit.

Profesori Sheridane Simove nuk ėshtė njė profesor, por njė autor programesh televizivė dhe komedianė nė Angli. Ky libėr ėshtė rezultat i punės sime dhe jetės time 39-vjeēare. Kam bėrė kėrkime dhe eksperimente shumė tė kujdesshme nė kėtė fushė. Pas shumė vitesh punė arrita nė pėrfundimin se burrat nuk mendojnė absolutisht asgjė tjetėr veē seksit, thotė ai.

Nė lidhje me librin ai shprehet se ata qė do e blejnė kanė mundėsi tė tjera veē leximit. Mund ta pėrdorin atė edhe pėr bllok thotė Simove
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-03-11, 19:53   #62
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete
Nė njė spital tė Bostonit, njė 25 vjeēar amerikan ka kryer pėr herė tė parė transplantin e plotė tė fytyrės. Nė operacionin qė zgjati mbi 15 orė, punoi njė ekip prej 30 mjekėsh. I riu ishte dėmtuar gjatė punės.

Pacienti ka dalė nga narkoza dhe ėshtė nė gjendje tė bisedojė, por shikimi i tij nuk ka qenė i mundur tė riparohet.

Departamenti amerikan i Mbrojtjes si pjesė e kėrkimeve pėr tė ndihmuar personelin ushtarak tė plagosur rėndė ka marrė pėrsipėr koston prej 300 mijė dollarėsh tė operacionit
25 vjeēari amerikan Dallas Wiens, bėhet personi i dytė i cili i nėnshtrohet njė transplanti tė plotė tė fytyrės. Operacioni i kryer nga njė staf prej 30 kirurgėsh nė spitalin e Masacusets, pėrfundoi me sukses pas plot 15 orėsh.

Ky ishte transplanti i dytė total i fytyrės, ndėrsa rasti i parė u regjistrua vitin e shkuar nė Barcelonė.

Nė 2005 nė Francė u regjistrua transplanti i parė i kėtij tipi, por me ndėrhyrjen e mjekėve vetėm nė disa pjesė tė fytyrės, duke arritur para 2010 deri nė masėn 80 pėrqind tė fytyrės.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Peja-Boy : 26-03-11 nė 19:54
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-11, 13:20   #63
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kuriozitete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy Shiko postiminNė njė spital tė Bostonit, njė 25 vjeēar amerikan ka kryer pėr herė tė parė transplantin e plotė tė fytyrės. Nė operacionin qė zgjati mbi 15 orė, punoi njė ekip prej 30 mjekėsh. I riu ishte dėmtuar gjatė punės.

Pacienti ka dalė nga narkoza dhe ėshtė nė gjendje tė bisedojė, por shikimi i tij nuk ka qenė i mundur tė riparohet.

Departamenti amerikan i Mbrojtjes si pjesė e kėrkimeve pėr tė ndihmuar personelin ushtarak tė plagosur rėndė ka marrė pėrsipėr koston prej 300 mijė dollarėsh tė operacionit
25 vjeēari amerikan Dallas Wiens, bėhet personi i dytė i cili i nėnshtrohet njė transplanti tė plotė tė fytyrės. Operacioni i kryer nga njė staf prej 30 kirurgėsh nė spitalin e Masacusets, pėrfundoi me sukses pas plot 15 orėsh.

Ky ishte transplanti i dytė total i fytyrės, ndėrsa rasti i parė u regjistrua vitin e shkuar nė Barcelonė.

Nė 2005 nė Francė u regjistrua transplanti i parė i kėtij tipi, por me ndėrhyrjen e mjekėve vetėm nė disa pjesė tė fytyrės, duke arritur para 2010 deri nė masėn 80 pėrqind tė fytyrės.

Pramendo ... mbas disa viteve ku ka me arrit mjeksia....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-11, 19:09   #64
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Pesė tė pavėrteta pėr tėrmetet

Tėrmeti dhe tsunami shkatėrrues qė goditi Japoninė u shoqėrua nė media me shumė informacione shpjeguese pėr vetė tsunamet, njė fenomen natyror i cili pėr shumė njerėz ėshtė ende i paqartė se si formohet.

Megjithatė, nė kėtė bombardim informacioni, njė prej gjėrave mė tė dukshme ishin keqkuptimet dhe dhėniet e lajmeve tė pavėrteta. Njė revistė italiane pėrmblodhi sot gabimet mė tė zakonshme qė janė bėrė nė lidhje me lėkundjet e tokės.

Ngatėrimi i fuqisė  Nė momentin e parė tė tėrmetit, fuqia e tij nuk ishte e qartė, ndėrsa nė media mund tė lexoje pėr njė tėrmet 6 ballė, 8 ballė apo 9 ballė. E vėrteta ėshtė se ekzistojnė disa shkallė tė ndryshme pėr tė matur forcėn e tėrmeteve.

Mė e pėrdorura ėshtė ajo Riechter. Nė bazė tė saj, tėrmeti shkatėrrues i 11 marsit kishte njė fuqi goditėse tė magnitudės 9. Nga ana tjetėr, njė njėsi matėse si Mercalli, e pėrdorur shumė pėrpara Riechter-it dhe ende si referencė nė vende europiane, do ta pasqyronte tėrmetin si tė shkallės sė gjashtė, nė referencėn e saj mbi fuqinė e tėrmeteve.

Parashikimi i tėrmeteve  Ėshtė thėnė qė njohja gjeologjike dhe ajo e lėvizjeve tė pllakave, sė bashku me hartėn ku ndodhin goditjet, lejon qė tė parashikohen tėrmetet. Thuhet edhe se nė zonat ku bie njė tėrmet i fortė, ka pak gjasa tė pėrsėritet njė i tillė.

Kėto janė bestytėni tė gabuara, pasi me teknologjinė e sotme tėrmetet janė absolutisht tė paparashikueshėm. Nga ana tjetėr, ndonėse ėshtė shumė e rrallė qė epiqėndra tė jetė ekzaktėsisht e njėjta, njė zonė ku bie njė tėrmet i fuqishėm ka mė shumė probabilitet qė tė goditet pėrsėri.

Centralet bėrthamore  Ėshtė shkruar se nė momentin kur ishte ndėrtuar centrali bėrthamor i Fukushimės, nuk mund tė dihej se zona ishte e rrezikuar prej tėrmeteve.

Kjo ėshtė gjithashtu e pavėrtetė. Kjo zonė ėshtė e njohur pėr aktivitetin e saj sizmik. Nė fakt, nė vitin 1923, ndodhi njė tėrmet i tillė qė shkatėrroi njė pjesė tė madhe tė Tokios dhe epiqėndra atėherė ishte pikėrisht nė Fukushima.

Tėrmeti mė shkatėrrues  Nė pėrpjekje pėr tė sensocionalizuar ngjarjen, shumė media e kanė cilėsuar tėrmetin e Japonisė si mė shkatėrruesin e historisė.

E vėrteta ėshtė qė ky tėrmet nuk ėshtė as mė i forti, as mė i fuqishmi. Kili njohu nė vitin 1960 njė tėrmet 9,5 tė shkallės Riechter, ndėrsa tsunami shkatėrrimtar i vitit 2004 u provokua nga njė tėrmet me magnitudė 9,1 nė det. Ndėrsa mė vdekjeprurėsi ndonjėherė ėshtė ai i vitit 1556 nė provincėn kineze tė Shanxit, i cili shkaktoi sipas burimeve tė kohės 830 mijė viktima ose mė shumė.

Smund tė ndodhte nė Japoni  Ndonėse Japonia ėshtė vendi mė i prekur nė botė nga tėrmetet, ekziston njė besim se tėrmetet nė kėtė vend janė tė fortė ose mesatarė, por jo katastrofikė.

Ky ėshtė pėrsėri njė mit i gabuar. Nė rastin e tėrmetit mė tė fortė nė botė, nė vitin 1960, u vlerėsua se pllakat tektonike pranė Kilit po lėviznin me shpejtėsi 8 centimetra nė vit. Kjo ėshtė e njėjta shpejtėsi qė lėvizin drejt njėra-tjetrės dhe pllakat nė Japoninė qėndore.

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 17:52   #65
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Gjyshi 29 vjeqar

Vetėm 29 vjeē dhe ėshtė babai i njė vajzė 14 vjeēare dhe do tė bėhet gjyshi mė i ri i Anglisė. "Eshtė njė histori qė pėrsėritet" thotė ai, emri i tė cilit nuk bėhet i ditur pėr tė ruajtur identitetin e vajzės e cila pas pak muajsh do tė bėhet nėnė.

"E di mirė sa e vėshtirė ėshtė tė jesh prind nė njė moshė tė re dhe tani i takon asaj. Vajza ime ėshtė shumė e re, por shumė e vendosur, pavarėsisht moshės, ajo ka vendosur ta mbajė fėmijėn. Nuk do ta detyrojmė tė bėjė atė qė nuk do, nuk duam qė tė na urrejė" ka thėnė gjyshi i ardhshėm.

Edhe ai e di se ēdo tė thotė tė bėsh njė zgjedhje tė tillė, si e bija edhe ai ėshtė bėrė baba nė moshėn 14 vjeēare. Ai theksoi se nė familje janė tė gjithė tė gėzuar, veēanėrisht e ėma e cila ėshtė e lumtur qė sė shpejti do tė bėhet stėrgjyshe
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 17:53   #66
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Te Pavdekshem ?!

Nė 2050 do tė arrihet tė shkarkohet e gjithė kujtesa e njė personi nė njė kompjuter, duke na dhėnė kėshtu pavdekėsinė. Doktor Ian Pearson pėrgjegjės i departametit tė British Telecom shprehet se nė 39 vitet e ardhshme, fuqia e kompjuterit do tė jetė e tillė qė tė arrijė tė "magazinojė" dhe pėrpunojė informacione tė tilla qė vetėm truri i njeriut ėshtė nė gjendje tė bėjė.

Nė 2050 do mund tė shkarkohet e gjithė pėrmbajtja e trurit njerėzor duke pėrfituar nė njėfarė mėnyre pavdekesinė, falė ruajtjes sė tė gjitha kujtimeve, mendimeve dhe ndjesive qė pėrpunohen dhe memorizohen pėrgjatė ciklit jetėsor
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 17:56   #67
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Lojtaret sulmohen nga Bletet gjate ndeshjes

Njė video interesante dhe e habitshme pėr nga natyra se si ka ndodhur qarkullon ne rrjetin Youtube... E ēfarė ėshtė do thoni ju?! Njė ndeshje qė po luhej ne fushė, ndalon pasi me mijėra bletė sulmojnė lojtarėt, e ata tė frikėsuar shtrihen tė gjithė pėr tokė pėr tė shmangur pickimet.

Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 17:57   #68
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

15 Vjeqarja qe kaleron me Lopė
Prindėrit e 15- vjeēares Regina Mayer nga Gjermania, i mohuan vajzės, mundėsinė e blerjes sė njė kali. Pėr tė mos hequr dorė nga ėndrra e saj pėr tė kalėruar, ajo gjeti zgjidhjen nė njė tjetėr mėnyrė, duke kalėruar me lopė.

Hyn nė fermėn e saj, merr Lunėn, lopėn dhe nis tė stėrvitet, duke arritur nė kėtė mėnyrė tė realizojė qėllimin qė i kishte vėnė vetes.

Lopa ėshtė kthyer tanimė nė njė kalė perfekt dhe ėshtė nė gjendje tė kalojė tė gjithė pengesat me shpejtėsinė qė mund ta bėnte njė kalė.


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 17:59   #69
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Berluskoni tallet me Gjykaten

Edhe pse mes skandaleve dhe njė gjyqi qė ka nė kurriz pėr marrėdhėnie me tė mitur, kryeministri i shtetit fqinj, Silvio Berlusconi nuk i lė shakatė. Si shpesh herė, edhe kėtė radhė batuta ka pasur lidhje me seksin.

Ai ka deklaruar se shumė gra kanė fjetur mė tė, ndėrkohė qė shumė tė tjera janė tė dėshiruara ta bėjnė.

"Sipas njė sondazhi nė tė cilin ėshtė parashtruar pyetja nėse do tė flinin me mua, 30% e grave tė anketuara janė pėrgjigjur pozitivisht, ndėrsa 70% tė tjera kanė pyetur "Ēfarė? Pėrsėri?" ka thėnė Berlusconi
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 18:01   #70
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Kuriozitete

Maradona i Vogel mahnit Boten

Njė fėmijė 9 vjeē nga Japonia ka mahnitur botėn me mėnyrėn e triblimit tė topit, aq sa kanė filluar qė ta quajnė Maradona i vogėl. Video e regjistruar me triblimet e djalit tė vogėl japonez po bėn xhiron nėpėr botė.Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-11, 18:24   #71
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kuriozitete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy Shiko postimin
Lojtaret sulmohen nga Bletet gjate ndeshjes

Njė video interesante dhe e habitshme pėr nga natyra se si ka ndodhur qarkullon ne rrjetin Youtube... E ēfarė ėshtė do thoni ju?! Njė ndeshje qė po luhej ne fushė, ndalon pasi me mijėra bletė sulmojnė lojtarėt, e ata tė frikėsuar shtrihen tė gjithė pėr tokė pėr tė shmangur pickimet.


e kafe dynja kesh duke mendue .me pas kan gjall halla dud e kish marr nji harren te kuq


e i kish njell bletet


mat mat mate e but hiq prej nanes mos me u tut krejt i kish shtie ne koshiqe


e me siguri e kish marr naj qmim nga FIFA
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 06-04-11 nė 18:25
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-23, 16:04   #72
anda27717
 
Anėtarėsuar: 23-03-23
Postime: 3
anda27717 i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Kuriozitete

www.dua.com


anda27717 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 17 (0 Anėtarėt dhe 17 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.