Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-11-11, 20:03   #46
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha Shiko postimin
Per burra i lojm nenat pra vetvetiu kuptohet se ma shum i dojm burrat.

Burri trajtohet me dashuri tjeter e nena me dashuri tjeter, dhe mos u mundo me i ba kto dy dashuri te njejta se nuk kan gje te perbashket am hiq asgje nuk i lidh keto dy dashuri mes veti.

Mos ti ka marr najkush qe ski guxu as me u ni i gjall se le mo me vra, femijet, qe qaq shum o ka te pelcet zemra per femijet e te tjerve, apo mos thasht zoti te ka ike gruaja yte per pak centimetra me shum te tjetri qe po i permend kaq shum centimetrat?
Trajtohet ... me fuqi kapacitet burri si te eshte i fort ti e fshin oborrin si nuk eshte i fort... ti ja nis murmuron e nem anej knej..., e ne vend se me nem ajo fisinkja ka ike... ok ne rregull ama thmin duhet me ja lan burrit...., jo me vujt ai per thmi.
Nana me brina me kan nene eshte.... edhe duhesh me respektue...prej nene ski ku ike e prej burrit si smunet ti ike e ndrron a...demek ti per burr po shkon... e masi nuk te pershtatet e ndrron si kerrin...!

Phanta, mos lakmo ti edhe Murrizi, per shnolla o tjeter sen....

Ps> Dulles i kem ga....
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-08-13, 16:32   #47
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Plagos gruan, pastaj vetėvritet kosovari nė Zvicėr


Dietikon, 21.08.2013

Janė zbardhur detaje tė reja dhe identiteti lidhur me vetėvrasjen dheplagosjen qė ndodhi dje nė Dietikon tė Zvicrės, ku protagonistė tėtragjedisė ishte njė ēift nga Kosova.

Sipas mediave zvicerane, 28vjeēari qė u vetėvra ėshtė Emrush.I, nga Kosova, por me pasaportėserbe, ndėrsa bashkėshortja e tij e plagosur ėshtė Vlora.I, 24 vjeē meshtetėsi zvicerane dhe tė Kosovės.

Tragjedia ndodhi dje pasditenė njė parking tė njė qendre tregtare fėmijėsh nė Dietikon, kur 28vjeēari plagosi me njė pistoletė bashkėshorten e tij dhe mė pas shkrepinjė plumb nė kokėn e tij, duke mbetur i vdekur, transmeton INAnjoftimin.

Klinika Universitare nė Cyrih bėn tė ditur sebashkėshortja e plagosur ėshtė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore dhekritike, pasi qė ėshtė qėlluar me tre plumba nė pjesė tė ndjeshme tėtrupit.

Fqinjėt e kėsaj familje nga Kosova theksojnė se ēiftipara disa muajve po pėrballej me probleme dhe krizė tė bashkėshortėsisė,edhe pse kishin fėmijėn e tyre 3 vjeēar. Njė muaj mė parė kanė ndėrhyrėnjėsitet speciale tė policisė zvicerane nė shtėpinė e kėtij ēifti dhekishin arrestuar Emrushin pėr shkak tė ushtrimit tė dhunės ndaj gruas sėtij.

Sipas dėshmitarėve policia atė natė kishte thyer dyert ebanesės dhe ka ndėrhyrė pėr tė shmangur dhunėn, por vetėm 24 orė mėvonė, Emrush.I ishte liruar nga policia, pasi qė bashkėshortja e tij nukkishte ngritur akuzė pėr dhunė.

Bashkėshortja disa muaj mė parėishte kėshilluar nga entet sociale zvicerane pėr t`u divorcuar nga burrii dhunshėm, pėr shkak se ajo disa herė kishte qenė viktimė e dhunės dhebrutalitetit tė ushtruar nga burri i tij. Por ajo mė nė fund para njėjave kishte bėrė kėrkesėn pėr divorc.

"Vlora para njė jave kishtekėrkuar divorcin nga bashkėshorti dhe nuk dimė mė detaje tė tjera seēfarė ka ndodhur", deklaroi vėllai i Vlorės, i cili ka pranuar se nuk kapasur njohuri se Emrushi posedonte pistoletė dhe mund tė kishteshkaktuar kėtė tragjedi.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-13, 20:35   #48
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Hmmmmm ,nese te gjhitha ish grat e shqiptarve kan kete fund merre me mend po me grat aktuale?


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.