Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-10-11, 18:09   #1
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Post Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

• Qė nuk ka rėndėsi sesa i mirė ėshtė njė person, nganjeherė do tė lėndojė. E pėr kėtė, do duhet qė t
i ta falėsh.
• Qė duhen vite pėr tė krijuar besimin e vetėm pak sekonda pėr ta shkatėrruar.
• Qė nuk duhen ndryshuar miqtė, nėse kuptojmė se miqtė ndryshojnė.
• Qė rrethanat dhe mjedisi kanė influencė mbi ne, por ne jemi pėrgjegjės per vetveten.
• Qė, ose do jesh ti qė kontrollon veprimet e tua, ose ato do tė kontrollojnė ty.
• Kam mėsuar se heronjtė janė persona qė kanė bėrė atė qė duhej bėrė, duke ballafaquar pasojat.
• Se durimi kėrkon shumė praktikė
• Qė ka persona qė na duan por thjesht nuk dinė si tė na e tregojnė.
• Qė nganjėherė, personi qė ti mendon se do tė tė japė goditjen finale kur tė rrėzohesh, ėshtė nė tė vėrtetė nga ata pak persona qė do tė tė ndihmojė tė ringrihesh.
• Se vetem sepse ndokush nuk tė don ashtu siē do dėshiroje, nuk do tė thotė se s’tė do me gjithė vetveten.
• Qė s’duhet t’i themi kurrė njė fėmije se ėndrrat janė budallalliqe; do ishte njė tragjedi po ta besonte.
• Se jo gjithmonė ėshtė e mjaftueshme qė dikush tė t’i falė gabimet. Nė shumicėn e rasteve je ti qė duhet tė falėsh vetveten.
• Se nuk ka rėndėsi nė sa copa e ke thyer zemrėn; bota nuk ndalet qė tė presė sa ti ta riparosh.
• Ndoshta Zoti dėshiron qė tė takojmė disa nga njerėzit e gabuar para se tė takojmė ata tė drejtit, kėshtu qė kur ti takojmė, do dimė si tė jemi mirėnjohės pėr atė dhuratė.
• Kur dera e lumturisė mbyllet, njė tjetėr hapet, por shumė herė e shohim kaq gjatė atė tė mbylluren saqė nuk shohim atė qė eshtė hapur enkas pėr ne.
• Lloji mė i mirė i mikut ėshtė ai me tė cilin mund tė rrish ulur nėn njė portik e tė ecėsh sė bashku, pa thėnė asnjė fjalė, e pasi tė ikėsh tė ndjesh sikur ishte bashkėbisedimi mė i mirė i bėrė ndonjėherė.
• Ėshtė e vėrtetė se nuk dimė ēfarė kemi derisa e humbim, por ėshtė edhe e vėrtetė se nuk e dimė ēfarė na ka munguar para se tė vijė.
• Mjafton njė minutė pėr tė ofenduar dik
ė, njė orė pėr t’i pėlqyer, njė ditė pėr ta dashuruar, por duhet njė jetė pėr ta harruar.
• Mos e kėrko me kėmbėngulje paraqitjen, mund tė t’gėnjejė.
• Lyp ndokėnd qė tė bėn tė qeshėsh sepse mjafton nje buzėqeshje pėr tė bėrė shkėlqyese njė ditė tė zymtė.Gjej atė qė bėn tė qeshė zemrėn tėnde.
• Janė disa momente gjatė jetkur dikush tė mungon aq fort saqė vėrtet do doje ta nxirrje nga ėndrrat e tua pėr ta pėrqafuar.• Ėndėrrņ ē’tė duash, shko ku tė duash, ji ēfarė dėshiron tė jesh sepse ke njė jetė tė vetme dhe njė mundėsi tė vetme pėr tė bėrė ato gjėra qė ti dėshiron tė bėsh.
• Mund tė kesh lumturi tė mjaftueshme pėr t’u bėrė i ėmbėl, vėshtirėsi tė mjaftueshme pėr t’u bėrė i fortė, dhimbje tė mjaftueshme pėr t’u bėrė njerėzor, shpresė tė mjaftueshme pėr t’u lumturuar.
• Futu gjithmonė nė rrobat e tė tjerėve. Nėse ndihesh ngushtė, ka gjasa qė edhe ata tė ndihen ashtu.
• Njerėzit mė tė lumtur, jo patjetėr arrijnė mė tė mirėn e gjėrave; vetėm nxjerrin mė tė mirėn e gjėrave qė hasin nė rrugėn e tyre.
• Dashuria nis me njė buzėqeshje, rritet me njė puthje e pėrfundon me njė ēaj.
• E ardhmja mė e mirė ėshtė e bazuar mbi tė shkuarėn e harruar, nuk mund t’ia dalėsh mbanė pa harruar dėshtimet e tua tė shkuara e dhimbjet e tua.
• Kur u linde, ti qaje e tė gjithė rreth teje qeshnin. Jetoje jetėn nė mėnyrė qė kur tė vdesėsh, tė jesh i vetmi qė qesh ndėrkohė qė tė gjithė rreth teje qajnė.


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-10-11, 19:10   #2
Shpat
Prishtinas.
 
Anėtarėsuar: 27-05-08
Vendndodhja: Shteti mė i ri.
Postime: 573
Shpat e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Qė ka persona qė na duan por thjesht nuk dinė si tė na e tregojnė.
__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-11, 22:42   #3
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

• Qė nuk ka rėndėsi sesa i mirė ėshtė njė person, nganjeherė do tė lėndojė. E pėr kėtė, do duhet qė t
i ta falėsh.
• Qė duhen vite pėr tė krijuar besimin e vetėm pak sekonda pėr ta shkatėrruar.
• Qė nuk duhen ndryshuar miqtė, nėse kuptojmė se miqtė ndryshojnė.
• Qė rrethanat dhe mjedisi kanė influencė mbi ne, por ne jemi pėrgjegjės per vetveten.
• Qė, ose do jesh ti qė kontrollon veprimet e tua, ose ato do tė kontrollojnė ty.
• Kam mėsuar se heronjtė janė persona qė kanė bėrė atė qė duhej bėrė, duke ballafaquar pasojat.
• Se durimi kėrkon shumė praktikė
• Qė ka persona qė na duan por thjesht nuk dinė si tė na e tregojnė.
• Qė nganjėherė, personi qė ti mendon se do tė tė japė goditjen finale kur tė rrėzohesh, ėshtė nė tė vėrtetė nga ata pak persona qė do tė tė ndihmojė tė ringrihesh.
• Se vetem sepse ndokush nuk tė don ashtu siē do dėshiroje, nuk do tė thotė se s’tė do me gjithė vetveten.
• Qė s’duhet t’i themi kurrė njė fėmije se ėndrrat janė budallalliqe; do ishte njė tragjedi po ta besonte.
• Se jo gjithmonė ėshtė e mjaftueshme qė dikush tė t’i falė gabimet. Nė shumicėn e rasteve je ti qė duhet tė falėsh vetveten.
• Se nuk ka rėndėsi nė sa copa e ke thyer zemrėn; bota nuk ndalet qė tė presė sa ti ta riparosh.
• Ndoshta Zoti dėshiron qė tė takojmė disa nga njerėzit e gabuar para se tė takojmė ata tė drejtit, kėshtu qė kur ti takojmė, do dimė si tė jemi mirėnjohės pėr atė dhuratė.
• Kur dera e lumturisė mbyllet, njė tjetėr hapet, por shumė herė e shohim kaq gjatė atė tė mbylluren saqė nuk shohim atė qė eshtė hapur enkas pėr ne.
• Lloji mė i mirė i mikut ėshtė ai me tė cilin mund tė rrish ulur nėn njė portik e tė ecėsh sė bashku, pa thėnė asnjė fjalė, e pasi tė ikėsh tė ndjesh sikur ishte bashkėbisedimi mė i mirė i bėrė ndonjėherė.
• Ėshtė e vėrtetė se nuk dimė ēfarė kemi derisa e humbim, por ėshtė edhe e vėrtetė se nuk e dimė ēfarė na ka munguar para se tė vijė.
• Mjafton njė minutė pėr tė ofenduar dik
ė, njė orė pėr t’i pėlqyer, njė ditė pėr ta dashuruar, por duhet njė jetė pėr ta harruar.
• Mos e kėrko me kėmbėngulje paraqitjen, mund tė t’gėnjejė.
• Lyp ndokėnd qė tė bėn tė qeshėsh sepse mjafton nje buzėqeshje pėr tė bėrė shkėlqyese njė ditė tė zymtė.Gjej atė qė bėn tė qeshė zemrėn tėnde.
• Janė disa momente gjatė jetkur dikush tė mungon aq fort saqė vėrtet do doje ta nxirrje nga ėndrrat e tua pėr ta pėrqafuar.• Ėndėrrņ ē’tė duash, shko ku tė duash, ji ēfarė dėshiron tė jesh sepse ke njė jetė tė vetme dhe njė mundėsi tė vetme pėr tė bėrė ato gjėra qė ti dėshiron tė bėsh.
• Mund tė kesh lumturi tė mjaftueshme pėr t’u bėrė i ėmbėl, vėshtirėsi tė mjaftueshme pėr t’u bėrė i fortė, dhimbje tė mjaftueshme pėr t’u bėrė njerėzor, shpresė tė mjaftueshme pėr t’u lumturuar.
• Futu gjithmonė nė rrobat e tė tjerėve. Nėse ndihesh ngushtė, ka gjasa qė edhe ata tė ndihen ashtu.
• Njerėzit mė tė lumtur, jo patjetėr arrijnė mė tė mirėn e gjėrave; vetėm nxjerrin mė tė mirėn e gjėrave qė hasin nė rrugėn e tyre.
• Dashuria nis me njė buzėqeshje, rritet me njė puthje e pėrfundon me njė ēaj.
• E ardhmja mė e mirė ėshtė e bazuar mbi tė shkuarėn e harruar, nuk mund t’ia dalėsh mbanė pa harruar dėshtimet e tua tė shkuara e dhimbjet e tua.
• Kur u linde, ti qaje e tė gjithė rreth teje qeshnin. Jetoje jetėn nė mėnyrė qė kur tė vdesėsh, tė jesh i vetmi qė qesh ndėrkohė qė tė gjithė rreth teje qajnė.
thenje shume te bukura ,
..kjo eshte vet jeta e thene permes mendimesh..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-12, 13:59   #4
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

ata qe jetojne me shume ftyraa,nje dite vdesin te paftyre
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-12, 03:19   #5
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

• Qė nuk ka rėndėsi sesa i mirė ėshtė njė person, nganjeherė do tė lėndojė. E pėr kėtė, do duhet qė t
i ta falėsh.
• Qė duhen vite pėr tė krijuar besimin e vetėm pak sekonda pėr ta shkatėrruar.
• Qė nuk duhen ndryshuar miqtė, nėse kuptojmė se miqtė ndryshojnė.
• Qė rrethanat dhe mjedisi kanė influencė mbi ne, por ne jemi pėrgjegjės per vetveten.
• Qė, ose do jesh ti qė kontrollon veprimet e tua, ose ato do tė kontrollojnė ty.
• Kam mėsuar se heronjtė janė persona qė kanė bėrė atė qė duhej bėrė, duke ballafaquar pasojat.
• Se durimi kėrkon shumė praktikė
• Qė ka persona qė na duan por thjesht nuk dinė si tė na e tregojnė.
• Qė nganjėherė, personi qė ti mendon se do tė tė japė goditjen finale kur tė rrėzohesh, ėshtė nė tė vėrtetė nga ata pak persona qė do tė tė ndihmojė tė ringrihesh.
• Se vetem sepse ndokush nuk tė don ashtu siē do dėshiroje, nuk do tė thotė se s’tė do me gjithė vetveten.
• Qė s’duhet t’i themi kurrė njė fėmije se ėndrrat janė budallalliqe; do ishte njė tragjedi po ta besonte.
• Se jo gjithmonė ėshtė e mjaftueshme qė dikush tė t’i falė gabimet. Nė shumicėn e rasteve je ti qė duhet tė falėsh vetveten.
• Se nuk ka rėndėsi nė sa copa e ke thyer zemrėn; bota nuk ndalet qė tė presė sa ti ta riparosh.
• Ndoshta Zoti dėshiron qė tė takojmė disa nga njerėzit e gabuar para se tė takojmė ata tė drejtit, kėshtu qė kur ti takojmė, do dimė si tė jemi mirėnjohės pėr atė dhuratė.
• Kur dera e lumturisė mbyllet, njė tjetėr hapet, por shumė herė e shohim kaq gjatė atė tė mbylluren saqė nuk shohim atė qė eshtė hapur enkas pėr ne.
• Lloji mė i mirė i mikut ėshtė ai me tė cilin mund tė rrish ulur nėn njė portik e tė ecėsh sė bashku, pa thėnė asnjė fjalė, e pasi tė ikėsh tė ndjesh sikur ishte bashkėbisedimi mė i mirė i bėrė ndonjėherė.
• Ėshtė e vėrtetė se nuk dimė ēfarė kemi derisa e humbim, por ėshtė edhe e vėrtetė se nuk e dimė ēfarė na ka munguar para se tė vijė.
• Mjafton njė minutė pėr tė ofenduar dik
ė, njė orė pėr t’i pėlqyer, njė ditė pėr ta dashuruar, por duhet njė jetė pėr ta harruar.
• Mos e kėrko me kėmbėngulje paraqitjen, mund tė t’gėnjejė.
• Lyp ndokėnd qė tė bėn tė qeshėsh sepse mjafton nje buzėqeshje pėr tė bėrė shkėlqyese njė ditė tė zymtė.Gjej atė qė bėn tė qeshė zemrėn tėnde.
• Janė disa momente gjatė jetkur dikush tė mungon aq fort saqė vėrtet do doje ta nxirrje nga ėndrrat e tua pėr ta pėrqafuar.• Ėndėrrņ ē’tė duash, shko ku tė duash, ji ēfarė dėshiron tė jesh sepse ke njė jetė tė vetme dhe njė mundėsi tė vetme pėr tė bėrė ato gjėra qė ti dėshiron tė bėsh.
• Mund tė kesh lumturi tė mjaftueshme pėr t’u bėrė i ėmbėl, vėshtirėsi tė mjaftueshme pėr t’u bėrė i fortė, dhimbje tė mjaftueshme pėr t’u bėrė njerėzor, shpresė tė mjaftueshme pėr t’u lumturuar.
• Futu gjithmonė nė rrobat e tė tjerėve. Nėse ndihesh ngushtė, ka gjasa qė edhe ata tė ndihen ashtu.
• Njerėzit mė tė lumtur, jo patjetėr arrijnė mė tė mirėn e gjėrave; vetėm nxjerrin mė tė mirėn e gjėrave qė hasin nė rrugėn e tyre.
• Dashuria nis me njė buzėqeshje, rritet me njė puthje e pėrfundon me njė ēaj.
• E ardhmja mė e mirė ėshtė e bazuar mbi tė shkuarėn e harruar, nuk mund t’ia dalėsh mbanė pa harruar dėshtimet e tua tė shkuara e dhimbjet e tua.
• Kur u linde, ti qaje e tė gjithė rreth teje qeshnin. Jetoje jetėn nė mėnyrė qė kur tė vdesėsh, tė jesh i vetmi qė qesh ndėrkohė qė tė gjithė rreth teje qajnė.
Vertet thenie te bukura...Ps/Emine a mund te na thuash kush ishte "autori"?
..kerkoi falje per nderhyrje..

respekt

Natyra!
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 13:50   #6
ritta
 
Anėtarėsuar: 02-09-08
Vendndodhja: dikund ne tok
Postime: 2,675
ritta e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Edhe gėzof tė ishte faji , askush nuk do tė kishte pėr ta veshur .
ritta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-12, 07:31   #7
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Jeta pa Dashuri eshte jete e varfer.
Kur mesojme ta Duam veten ,ta prnojme veten ashtu siq jemi,njerzit per rreth nesh ndihem me te sigurt,afersia dhe dashuria ndaj tyre ndihet thellesisht,
Kur mesojme te cmojme gjerat me te vogla dhe te heqimm egon nga vetja ,kemi mu pasuru cdo dite dhe me shume,dhe kemi mu ndi me te sukseshem me pak te zhgenjyre dhe cdo dite e me shume me te Lumtur
Jeta na mesone cdo dite,po ashtu jeta eshte nje Liber te cillin nuk arrijm kurr ta perfundojme se lexuari
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-12, 14:12   #8
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Nė kėtė jetė, nga disa njerėz do tė mėsoni shumė. Nga tė tjerė, do tė mėsoni tė
mos jeni si ata! Samuele Lion
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-12, 07:34   #9
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

....se po vyke shum mund, koh, menquri, durim edhe vendosmeri qe me mbet ne rrug njekah-she ne anen e duhur ....... sikur ne autobahn
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-15, 12:46   #10
zanaa
Prap e fshehur pas Teje
 
Avatari i zanaa
 
Anėtarėsuar: 19-10-12
Vendndodhja: Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje mė gjenė duke t'kėrkuar Ty
Postime: 612
zanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Fal genjeshtarve mesova shum....Fitova besim ne vetevete...
Fal dyftyresis qe hasa ne virtualitet- virtual me mbeti vetem dukja ime dhe nje shkronje ,,a'',pra jame vet realja...
Jame e lumtur qe nga shkolla nuk fitova vetem diplomen ,por fitova dicka me teper,-Dijenin-.....
__________________
Zhgėnjimi t'a mbyll' zemren,por t'i hapė sytė...
zanaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-19, 23:39   #11
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ja disa nga gjėrat qė kam mėsuar nga jeta :

Shum gjera mesova nga jeta , nje gje e di qe jeta s`me erdhi ashtu si un deshta apo planifikoja, cdo her vinte disi ndryshe nga se e mendoja.


__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:16.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.