Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-07-19, 12:07   #3571
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Per mos forcimin e shqiptarve ne ekonomi dhe ushtri

esht pergjegjs kush tjeter per veq perendimi

i cili shum leht mundet ti forcoj shqiptaret ,Shkatrrimi i shqiperis etnike duke qene shum te dobet ne ushtri dfhe ekonomi - faji kryesor i mbetet amerikes kanadase anglise australise gjermanise austrise zvicrres suedise
norvegjise finlandes , pra edhe vendeve skandinave

e vendeve te rezikuara qe i kan ruset a rmiq te perjetshem
ruset dhe serbet

armiq dhe teper te rrezikshem
-merreni me mend se qka do te benin ruset

e serbet nes e do te pushtonin europen e ameriken

ne vendet skandinave sikur te kishin mundesi pushtimi

ose sikur ruset te pushtonin gjermanin e os e angline

-egersia e rusve serbve ne keto vende
do ja kalonte kufijt e urrejtjes e qdo egersie edhe egersise

qe kan bere serbet kunder shqiptarve
dhe do te beheshin krime te egr a

kunder qytetarve te ketyre vendeve
te pa para , sepse serbet dhe ruset duan vetem krime barbare kanibale

nga me te pa krahasueshmet

-shtrohet pyetja pse pra ruset dhe serbet te mbeten shtet faktor os ete forte ushtarakisht ekonomikisht a nuk ehst ky nje rrezik i madh per boten dhe njerzimin -sidomos pe r popujt e pa mbrotjur -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-07-19, 13:54   #3572
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ruana zot edhe prej indije
prej rusie e prej greqie
prej serbia e prej bugari
prej spanjoli pe prej tradhtari
si prej turku e prej irani
jan rreshtue kah panslaviani
bes e fort ka me u d erdhe gjaku
prej sirie e prej slovaku
te gjith rrshtue jan me msokoven
duan ta han ete gjalle kosoven
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 14:00   #3573
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

amerike moj po ku je
pse s del shpresat me i na i nxe
se shum lotet po na pikun
se shqiptart nga atdheu po ikun
se ka mbete toka shkretue
fole qyqesh me vajtue
nuk na nxene ma shqip ai diell
nuk po ka a sbuk a s miell
e shqiptari i merzitur
i drobitur e i tronditur
nuk po gjen a smik as shteg
jete e zeze kah do po e djeg
gjithfar krimie gjithfar dhune
nuk po haben vende pune
asnji cent rroga nuk rritet
me gjak toka po ujitet
se kah do fara e shqiptarve
keq kan dale dhe prej binarve
besa shum prej teje presim
te mos shuhemi te mos vdesim
se edhe ti kahd mbi dhe
kah do hasem shum po ke
qe te jan lshue kah do ssi rrke
shum armiq e shum katila
shum ma te kqi s e krokodila
ke spanjolin franc iranin
pansllavianin indianin
te gjith armniq te perbetue
qe duan koken me t shkurtue
e ke hasem edhe kinen
qe me te vra don mot e stinen
bese shum edhe te tjere
shum armiq q e jan t pa nderė
qe po jan kunde r liris
qe po jan kunder drejtesis
qe rreshtue po jan me shkja
qe duan jeten me na evra
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 17:17   #3574
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/amerika-bot...jet-amerikane/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 17:22   #3575
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nuk ka rrrezik me i madh s e sllavi panslavi rus serb
angloamerika e ka kuptuar ket

nuk ka vend ne bote ku nuk i fute hundet rusia dhe ku nuk shkatrron


shkatrrimi i sirianve tmerri qe po perjetojn ata
faktori kryesor i kesaj tragjedie jan ruset dhe politika e tyre antinjerzore
q e perkrahin te gjitha rexhimet antinjerzore ne bote dhe i nxisin d eri ne shfarosje

anglo amerika duhet te kujdeset veqmas per dobsimin e serbise dhe rusise
nes e dobsohen keto dy shtete bota do te bie ne qetsi
duhet te behet nje shqiperi e forte etnike dhe shum e armatosur dhe shum e forte eknomike te dal ne skene botrore dhe shum e lidhur me grupin anglo amerikan kanadez australian zelande
me suedi me vendet e perparuara
ne bashkpunim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 19:06   #3576
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/lajme/11287...ijne-ne-serbi/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 19:07   #3577
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

e vetmja shprese esht nes e vendet e paktit nato ja ndalin turrin ketyre barbarve shkie kanibal te eger te rrezikshem per civilizimet njerzore shfaroses dhe bisha te gjenocidit
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 04:09   #3578
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

duhet te perkrahet pavaria e katalones e baskve ,keto dy shtete duhet te behen te forta si shtete
dhe me baza te forta ushtarake te amerikes per tu mbrojtur nga franca e nga spanja
anti amerikane
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 05:01   #3579
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Xhelal Ferizi Liriku
17 korrik nė 7:15 PD ·

Po malsine e kan lene shkret
veq me male ajo ka mbetė
se armiku gjith mizor
i la malet pa malsor
pa shqiptaret e vertet
thone ka mbete malsia shkret
kund banor andej nuk ka
thue shqiptaret i kan vra
kush po din kaq zi po vret
shuan shqiptaret e vertet
ata pak shqiptar q e ishin
neper shekuj gjith po i vrisnin
me e shue rracen iliriane
vet auropa gjith satane
tue punue me turk e shkja
e i thau shqiptaret pa ja nda
her turkina e he r shkina
her ruskina e her berlina
ne fare tone zi ka shartue
ka shkretue e i ka coptue
sot mirdita male e bore
nuk ka i as tre banor
krejt malsine e ka mblue ploja
kah mbi shkodra e tropoja
jan shkretue dhe e zalle
puke e shala shosh iballe
kruma kuksi has e gegė
kan mbete shkret e tha ne degė
tha ne trup e mbete si guri
edhe nikaj e merturi
hot kelmendi e kastrati
fort armiku u ndejti gati
per me i lane kto troje shkret
mos me pas shqiptar t vertet
sot ka mbete kosova tha
pa malsor edhe pa krah
veq do male rrijn shkretue
kah do qyqaet tue vajtue
ne ato bjeshke e male e vrrija
tha e shkret ka mbete malsia
veq do kulla t lanuna shkret
s ka banor ne lug a s shkrep
mbet malsia pa ndoj djep
ka mbete shkret ajka e trimnis
vet pasadhst e iliris
te liqeni e te kastrati
te mbi shkodra e rozafati
se europa gjith mizore
si dha ndihme as kurfar dore
veq grekis e pansllavis
po e duan faren e djallzisė
prej kamqatke e sdiberie
me shtri fise panslavie
se europa fort satane
s ngopet fise panslaviane
don me i shtri ma shum satan
deri ne det e oqean
deri ne birgje te antarktikut
me ja shtue faren armikut
lkurabardh e lkurazez
rus arab hindus kinez
te gjith boten preferon
veq shqiptart e mjer si don
s e esht fare e pa mend
s enuk njeh a s ligj as rend
spanja e zeze franca mizore
nuk e duan rracen arbnore
veq po i duan truk rus e shkja
edhe tjere kombe kah ka
por shqiptarin me e mohue
besa ndoshta me e qfarue
mos me mbete per fare mbi dhe
veq me pase arab e shkje
se kshtu besa e kan deshmue
neper shekuj kan veprue
kan punue veq per shkja
he mos mbett ai zot pa i vra
vazhdon ne pjeset tjera autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 05:13   #3580
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

xhelal ferizin e kan bojkotue injorue disa qyrra mendjemdhej
qe sot fryhen shum dhe vetem mohojn gjithqka
shfrytzojn situatat dhe tregojn s e sa dinak jan
por ne kohrat e ne kohen time 1976 1981 ne gjeneraten time
kur duhej me dale ne shesh per atdheun
mshefeshin si grate ne dimi e sot ata pordhaxhi edhe kur shkoj ne komunen time ata si zyrtar aty krekosen e pordhosen pa qene kurr ne asnje qeshtje kombtare
gjakovarin kur e kan pyet q ka esht nama me e madhe per njeriun ai ka thene bace tu rrite mendja,kjo esht nama me e madhe
nje name kaq e madhe as nji milimeter s po na len me ece para si komb sepse mentaliteti yne esht special ne gjith boten
Nuk ka krahasim mentaliteti yne nuk kam pa si mentalitetin tone nuk ka nuk ekziston
disa nga shqiptaret jan me mentalitet vertet te mjere
ata ja blokojn rrugen njeri tjetrit
duke injorue, por kur e kan interesin personal me krye pune per vete behen aq s ervil
e derdhin aaq shum mashtruese se te habisin me menyren servile


dijne shum mire me te gjete dhe me vajtue e me perfitue ne qdo situiate
pastaj pas nje kohe kur nuk kan ma nevoj nuk te njohin dhe tregojn mos intresim msmirnjohje
por kjo ehst nje anti kultur antinjerzore shum e rrezikshme
qe po i shkatrron shum njerzit kohet e fundit sidomos
servilia dhe interesi pa pergjegjsia
disa pjerdhar jan aq pjerdhar te poshter sa q e kur shkoj ne komunen time mne mitro vice
ata ashtu sillen thue se jan krajla e heroja te shohin me perbuzje pa pike rrespekti dhe kur ke me krye diqka pune ikun mshefen nuk te pranojn ne zyre me pergjegje te rrejshme gjoja nuk kan kohe s ekan shum takime dhe mezi presin me ardhe dita me te ike ditet pe rme shkue ne gjermani e mos me u marr fare me problemin
por me pas diqka nevoj ose interes te hane ne bothe me nde rme thane ata disa prej tyre se sa per ftyren q e e kan ata pes pare si japin karakter i lig
dyftyrsh

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 24-07-19 nė 05:22
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 05:21   #3581
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

xhelal ferizin e kan bojkotue injorue disa qyrra mendjemdhej
qe sot fryhen shum dhe vetem mohojn gjithqka
shfrytzojn situatat dhe tregojn s e sa dinak jan
por ne kohrat e ne kohen time 1976 ------1981 ne gjeneraten time
kur duhej me dale ne demostratat e vitit te njohur 1981 sidomos kur kerkohej nga koha nje dalje n e mejdan ne shesh per atdheun

ata disa nga dinaket qe i njihja personalisht ata rruspijat mashkullore ata mshefeshin si grate ne dimi nuk guxonin me dale a sme u pshurr naten s e le ma me permend emrin atdhe as ide patriotike , e sot ata pordhaxhi edhe kur shkoj ne komunen time ata si zyrtar aty krekosen e pordhosen pa qene kurr ne asnje qeshtje kombtare
gjakovarin kur e kan pyet q ka esht nama me e madhe per njeriun ai ka thene bace tu rrite mendja,kjo esht nama me e madhe
nje name kaq e madhe as nji milimeter s po na len me ece para si komb sepse mentaliteti yne esht special ne gjith boten
Nuk ka krahasim mentaliteti yne nuk kam pa si mentalitetin tone nuk ka nuk ekziston
disa nga shqiptaret jan me mentalitet vertet te mjere
ata ja blokojn rrugen njeri tjetrit
duke injorue, por kur e kan interesin personal me krye pune per vete behen aq s ervil
e derdhin aaq shum mashtruese se te habisin me menyren servile


dijne shum mire me te gjete dhe me vajtue e me perfitue ne qdo situiate
pastaj pas nje kohe kur nuk kan ma nevoj nuk te njohin dhe tregojn mos intresim msmirnjohje
por kjo ehst nje anti kultur antinjerzore shum e rrezikshme
qe po i shkatrron shum njerzit kohet e fundit sidomos
servilia dhe interesi pa pergjegjsia
disa pjerdhar jan aq pjerdhar te poshter sa q e kur shkoj ne komunen time mne mitro vice
ata ashtu sillen thue se jan krajla e heroja te shohin me perbuzje pa pike rrespekti dhe kur ke me krye diqka pune ikun mshefen nuk te pranojn ne zyre me pergjegje te rrejshme gjoja nuk kan kohe s ekan shum takime dhe mezi presin me ardhe dita me te ike ditet pe rme shkue ne gjermani e mos me u marr fare me problemin
por me pas diqka nevoj ose interes te hane ne bothe me nde rme thane ata disa prej tyre se sa per ftyren q e e kan ata pes pare si japin karakter i lig
dyftyrsh
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 05:28   #3582
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

n e kembe jan que france e kore,,,,rus indi slovak e shkje---grek spanjol e tjere latin----edhe india me gjith kine --per qudi po jan rreshtue --me shkja shkine jan bashkue ---me na i marre trpojet e te parit--me ja shue rracen shqiptarit---qe n vend t vet esht autokton---por s eshkjau fort po e lakmon --token shqipe n bereqet---fushe e mal e ne bregdet---se shkjau i shkines ka grupue -- fise e fe ai tue rreshtue---e ndersen pa ftyr me hile---me at gjuhe q e e ka kopile --ky soj shkjau soj i barbarve--kah do nxite kunder shqiptarve---kah do ka dhe kombe e fe---dy gur bashk s i len mbi dhe autori ne mergim xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 05:49   #3583
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

propagandėn sorosiane:
turret n troje iliriane
Sulm kah do po ben ndaj shtetit
ndaj shqipnis sovranitetit
sulm kufijve te kosoves
sulm qakorrit e rugoves
ah medet ai shkja sorosi
ket shqipni e sakatosi
financoj tradhtar me pare
me i cenue trojet shqiptare
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-19, 13:24   #3584
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/aktuale-laj...r-ne-shqiperi/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-19, 07:24   #3585
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,519
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ne vitin 2025 esht rrezik i madh te mos ket shqipni etnike as shqiptar as shqiptar ne kosove ,dhe as shqiptar ne shqiperi
Shqiptar me ken esht veshtire jo vetem prej te huajve por edhe prej shqipfolsve

RReziku i shurajes s e shqiptarve q e shqiptar te mos ket
as ne trojet shqiptare ,esht rrezik real pikrisht nga shpernguljet e shqiptarve
qe te mos ket shqiptar te mos mbetet ma ansji shqiptar
ne tokat etnike shqiptare askusnd esht kjo politika e shprenguljes s e shqiptarve

qe po behet me plan dhe sistematike nga agjenturatb e huaja dhe agjentet e ndyre shqipfols


Pikrisht agjentura dhe shperngulja po ndodhe kjo nga zhgenjimet
e pa s luftes ,dhe nga politika me e ndyre e historis
se shqiptarve ,
Keto dukuri agjenture politike shqipfolse
me prapavija te kordinuara plane qubroloviqiane e huaj dhe e mbrendshme
jan rekord per poshtersi e antishqiptarizem
poshtersi rekord ne te gjitha kohrat,as koha e enver hogjes fadil hogjes ali shukrise nuk ishte aq e poshterZhgenjimet e komplet nji kombi zhgenjime t e pa s luftes
jan zhgenjimet me te medha ne histori
Koha e ali shukrise ne ish rexhimin jugoslav ishte kohe e poshter me sundimtar me te poshter te mundshem te rexhimit pro panslav komunist
por tradhatia ekesaj kohe dhe poshtersia e kesaj kohe ua ka kaluar te gjitha kohrave


Tradhtia e pas luftes
zhgenjimi shpernhgulja anarkia poshtersia harbuztoizmi klane mendjemadhsia perbuzja e kombit qytetarve
esht koha me e poshter e thyerjeve nacionale
q e ka njofte historia shqiptare ikje masive e shqiptarve nga atdheu per shkak te idiotve analfabet e te shitur te te huajt
ndersa nderkombtaret qe po veprojn kunde rshtetit shqiptar jan milosheviqa nderkombtar
pro rus e pro shkie pa marr para sysh te cilit shtet jan
jan antishqiptarAskush nuk ka besuar se do te ndodhe kjo
ky antishqiptarizem ky qubriloviqizem nderkombtar e nga jasht e nga mbrenda


Shqiptaret me shekuj ne histori derdfhen gjak
per lirine por shqiptaret i shperblejn me nje roberi te re forme tjeter shfarosje masive

Shqiptaret paten ideale qendruan ne token e tyre e per token e tyre te parve
e dehsten europen por shtriga europ shtria nuk ne me e dashte s e shtriga shtrige esht
mos mirnjohse shtriga europ ka nevoj per shkerdhimet ruse serbe
ka nevoj per dhunimet e tyre se keshtu esht mesuar
te shkerdheht nga panslavet mizor kanibakl barbar egersira
Nuk sheh njeriu mbi dhe fare me te keqe me debile s ete europianve naiv idiota
pro shkie
Por ne kemi edhe amriq tjere jan turqit india kina irani amerika latine spanja
te gjith keta mendojn si e si ta shuajn anglo ameriken gjermanine e shqiperin etnike
ti shfarosin dhe per qdo dit me arme armatosen pe rket plan q e s e bahsku me rusine toi bien amerikes e shqiptarve ne befasi qe ti bejne hi e shkrumb me arme atomike


Shqiptaret gjith kan pas ideale lirie dhe gjith e kan dasht perebndimin e perendimi gjith i ka tradhtue
tradhtaret me te mdhej te perendimit jan spanjolet italianet francezet
ata jan ne gjejdnje qfar do pushtuesi me pru ne europe
vetem e vetem q e ti shuajn shqiptaret gjermanet anglezet ameriken
vetem e vetem q e keta te mos jen mbi dhe, keta tre popuj shtete jan ne gjejdnje te bahskpunojn edhe me qdo fashist e qdo shtet me qdo rexhim edhe issiszmin fashist edhe me bin ladena edhe me iranin me serbi me rusi me dreqin e me gjithkend vetem e vetem qe te shfarosin angline emriken e shqiptaret gjermanine austrine dhe pjesen gjermanike te zvicrres
keta tre popuj shtete e kan deshmuar dinakerine e tyre

Shqiptaret e kan te pa mundue rme hy ne europen italiane spanjole slovake franceze greke rumune te armiqve te perbetuar te e europes
Keta popuj sshtete armike kan hy ne europe per shkatrrimin e europes dhe ky esht koalicioni prorus pro shkie i ketyre shteteve q e mendojn te shuajn kombin bask katalon shqiptar
te shuajn ameriken angline gjermanine
Shqiptaret ekan te pa mundur europen ajo esht eruopa slovake rumune greke armike
franceze spanjole serbe e prishur ne gjak ne gjenetike
dhe amerika duhet ta kuptoj ket rrezik dhe te ndryshoj komplet strategjine e raporteve
dhe planeve pe rte ardhmen
Shqiptaret dhe kan dhene shum angazhime vuajtje kan pas shum e
mund djerse e gjak okupime kishin padrejtesi okupator barbar kanibal
shqiptaret kan derdhe shum lot dhimbje vuajtje mjerime e e kan derdhe gjak
pe rte dale nga kthetrat e armiqve te poshter pushtues
por europa spanjole greke rumune slovake franceze italiane
don me i kthye atje te vuajtjet te kthetrat e shkaut
qfar lesh europe esht kjo

Shqiptaret paten fatin e keq u pushtuan nga serbet kanibal n
q e po ishin e jan qenja me kanibale me te poshter te njerzimit


Masakrat kunder shqiptarve te cilat i kan kryer shkiet kanibal

kan lidhje edhe me a gjenturat e jashtme
ishin te planifikuara te gjitha edhe dhunmet e grave shqiptare
dhe ket fakt ne te ardhmen do ta deshmoj analiza
do ta deshmoj historia se kush e ka planifikuar
,serbet jan te poshter esht e vertete

prej qarqeve antishqiptare dinake dyftyrshe


por ky projekt kjo politike esht nxitur edhe nga tjere dinak agjentura te jashtme

Krizat jan te rrezikshme dhe do ti shkatrrojn shqiptaret
nes e vazhdon keshtu kjo shperngulje
Poashtu shqiptaret jan te pushtuar nga agjenturat e mbrendshme shqipfolse,
te cilat jan marioneta vegla te fuqive tjera
Rreziku i madh nga shperngulja masive per disa vjet shqiptar nuk do te ket ma ne kosove nes e vazhdon kjo shperngulje kaq masive

Ket shperngulje nuk tenton ta ndale askush
Deshmohet qarte se sa i qmendur esht karrierizmi e lakmia per pushtet e te qmendurve qe pshurren pas lavdis e me sundue
e me u duke nepe rskena publike lufta per emer e faqe te zeze qe demton interesat kombtare
Shqiptaret nuk kan miq dhe te gjitha keto jan pallavra se gjoja shqiptaret kan miq dhe aleat

Nuk esht e vertete se shqiptaret kan miq dhe aleat per ndryshe nuk do te nodhte kjo hata q e po ndodhe me shqiptar

Ikja e shqiptarve nga atdheu paraqet nje rrezik shum te madh per zbrazjen e vendit ne kete menyre

Vullneti i shqiptarve esht thyer cope cope , te dermuar shqiptaret nga zhgenjimet vetem ikja nga atdheu shihet si zgjidhje

Ja pra se s ate qmendur jan drejtuesit e shtetit te cilet me plan jan zgjedhur per te drejtuar katastrofen
kombtare dhe per te bere varrin e shqiptarve
Isa mustafa dhe shum tjere harbut qe rrijn ne qeveri te perjetshem si ne kohen e komunizmit dhe shum matuf tjere e manjak mercenar e shkatrruan atdheun por kuptohet nepermes duarve te zgjatura te huajve
Kush jan te huajt qe e duan ket gjendje te shqiptarve
kush jan ata cilet jan ata
E dijm se serbet dhe ruset paguajn shum per agjentura
dhe pengesa kunder shqiptarve
pe rte krjuar kaos te shqiptaret e zhgenjime
po kush jan te tjeret agjentura te shteteve te jashtme per veq serbve e rusve kjo do te ishte intereaant te dihej nga
hetusit specialist qe hetojne qdo prani te
tradhtis antishqoiptare te huajve teper te rrezikshem


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.