Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-12-12, 15:12   #1636
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Udhtime te ne kan bere shum diplomat udhtar turist udhe pershkrues -ndaj atyre qe ne nuk i kemi quajt armniq natyral kemi pas shum emocione -
Duke qene se sllavet dhe greket ishin armiqt tone jetik dhe shkaktuesit e dhimbjeve te mdha e rreziqeve qdo kush tjeter na dukej mik eqlirimtarė-
prandaj ne shqiptart rrembehemi nga emocionet qe jan iluzione pa analizuar me gjakftoftesi arsyet -
dhe rrethanat e analizat e sjelljeve dhe krahasimet kohore dhe veprimet-
Shum veprime mbulohen me kozmetika te ndryshme dhe me plane shum te sofistikuara afatgjata -
shqiptaret nuk duhet te bien pre eemocioneve -ata duhet te aftesohen vet dhe me forcat e veta ne qdo arritje
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-12-12, 15:15   #1637
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Qdo lloj iluzioni tjeter se dikush te ndihmon ato shpresa duhet varrose per gjithmone njihe e r e
e mire sepse askush nuk te ndihmon -as sot e as ne te ardhmen -
Interesi mbi tampon zonat esht interes i veqant -
Tampon zone shkolel evqant dipomatike dhe taktike per te neutralizuar nje zone kunder ndikimeve -
as e imja as e jotja-ky parim marrveshje baze i motivon supefuqite dhe te tjeret ne raport me shqiptaret token dhe gjeostrategjine e tyre ndersa per ti forcuar shqiptaret ekonomikisht ehst intresim shum i vogel--aq i vogel sa qe esht krejt i pa renedishem -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 20:06   #1638
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik Shiko postimin
jepe ti mendimin s e ja ke zanate e dhe lidhe pak me drenice se ja ke zanate
kogja fort propagandes kunder denices
mbasi ky forum lejon gjana te tilla kunder drenices
-pse spo flet pak edhe per rrafshin e dukagjinit e per artakollin e llapin e
shalen a per nerodimen a dikah tjeter


nuk esht e vertet se une po prpogandoj kunder drenices shpsh,her e kam fol rralitetin e nese nuk ju pelqen realiteti at,her je nji injorant nji lokalist

Sami Lushtaku me Adem Grabovcin Shajn Jakup Krasniqin ...
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 17-12-12 nė 20:07
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 20:52   #1639
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
nuk esht e vertet se une po prpogandoj kunder drenices shpsh,her e kam fol rralitetin e nese nuk ju pelqen realiteti at,her je nji injorant nji lokalist

Sami Lushtaku me Adem Grabovcin Shajn Jakup Krasniqin ...

Te un lokalizmi nuk ka qėndruar asnjiher e as q ė e njoh at asnjiher -dhe as qe e kam pase ne jete te jeteve si ide -kur kam filluar te shoh e te verej keso dukurishe sidomos kohet e fundit per mua ka qene si nje diqka krejt e re qe akoma se kuptoj vertet s ekuptoj me duket si nje bombė-
dhe nganjiher mbetem pa tekst me disa njerz .
Sa per ta vertetuar nje rast ku ndoshta do ta pgauaj shtrejt edhe un por edhe dikush tjeter
-un kam
qenė pėr pak s akimja e flokut me hy ne nje sherr shum te madh
me nji grup te disa djemve drenicas ne lokalet e shoqates ne nje qytet
dhe ka munguar krejt pak vertet pėr pak duke hy nė sherr tė madh -qe ndoshta do kushtonte shum shtzrejt per te gjith ne sa ishim aty -

- dhe kjo ka ndodhe pėr shkak tė nji shkupjani
qė as se njoh e as se di -as kurr ne jeten time nuk kam pas ndonje kurfar takimi ose muhabeti me at njeri shkupjan-
Rasti ishte diqka per muziken dhe njeri nga djemt e drenices i thot ulu bre kastravec se po ti thej brijte aty mshele gojen mos ehap shum
ai shkupjani uskuq dhe u gushtue
-ne nje rast pas disa fjalve tjera te kqia un kam nderhy duke ju thene lene bre - pse po e nenqmoni ashtu ket djale qysh kshtu
shqiptar jemi s ka kuptim-
-njeri nga ata me tha ti truse bothen ulu aty kqyr punt tua -
Bothen thash zgidhi mire fjalt me mua qka po flet s eme mua ta qet dallash -un po nderhyj se djali qenka i vetem dhe po kam deshire me dite qka esht puna pse qfar faji ka ky e ti kujdes qysh po sillesh e qka po flet i thash -
Pra nuk po e zgjas ma andej o jaran ti guri i madh -veq po te them aty u ndrruan disa fjale te kqia por nderhyne disa tjere se puna ish kah shkon shum keq -e ata ishin djem te drenices aty grup te gjith te aferm e shoke e boll kallabllak -
pra po te them diqka mbaje ne mend per gjith jeten -un jam per drejtesi e jo per tendenca te liga me fole me tendenca e me qellime me anime te ndryshme e grupime e per hater te atij ose kti -
M e pas ken lokalist qysh po thua ti kisha kalue ne at anen anej e jo me met shpirti aty per drejtesi -po ti as nuk din qka flet bre -
Un prova kam dhene boll turlifare qe keto ide as nder mend si kam pas kurr e as q eme ka shkue mendja me hy anej kah keto far gjanash pa lidhje -qe per mua jan thjesht primitivizma te demshme dhe pa kurfar logjike -koosva dhe shqiptaria jan nje dhe te pa ndashme -kush tenton ndasi be oune fund e krye antikombtare dhe ne sherbim te armikut me qellim apo pa qellim -
Me i pas pase ato ndjenja siq po thua ti un ne ato raste e kisha ule bishtin e skisha fole hiq se bile as se dijsha mire per qka ja nisi problemi e kush ka faj ne fakt ndoshta ai shkupjani ka pas faj e un e kisha henger -
Pra kurr mos e fol ma at fjale pa lidhje se pse mua me motivon drejtesia ne radhe te pare dhe shum i gjykoj gjanat kombtarisht e realisht ejo sipas kutit te grupeve e per hater te dikuj -
se nuk kam qene ashtu i edukuar -por kur jemi te drejtesia ekam thene njimij her edhe me ju gjue dikush pa lidhje gjakoves a pejes e kuj do tjeter do isha ndje keq dhe do kisha dhimbje e reagime te forta per qka me ju gjue ne shpine pa lidhje -
Por po ta theme cope ne dore dhe hapur ty dhe shum tjerve ne ket rast kur jemi te gjykimi dhe drejtesia nuk ehst dikush tjeter ne shenjester por pikrisht drenica - ne fillim me e esht duke si loje dhe se kam marr seriozisht
por hajt hajt hajt hajt hajt hajt e shoh se disa l propogandista nuk po e ndalin gojen dhe po vazhdojne -
Un i percjelli shum shkrimetd he forumet te kam per cjelle e dhe ty -ne njmij vende e ke lidhe rastin e individit me drenicen -sa her ke dashte me gjete diqka ndonji dobsi ja ke ldihe permbrapa edhe regjionin duke e fajsu krejt me ka krejt por kjo nuk ehst e drejte me ehenger nji katun per nji njeri sepse esht gjykim pa lidhje -
Por kur po i gjykon nga njihe rpesronat tjere nuk po ua bashkangjet as katunin as regjionin -pra te ti dhe te disa tjere eedhe ne forume tjera kam pa tendenca te qellimshme dhe te njeanshme -
Te mos flasim per phanta rhei qe ishte ktu si njeri i pa ftyre qe thoshte ma mire me na sundue kraleva se drenica -
QQka mund ti thuash nji njeriu te tille qe nga shum kush ktu lavdrohet emerr merita si antar jashtzakonisht kontribues e patriot -un nuk besoj se as ne kraleve gjen qetnik te tille qe e urrejne drenicen si phanta rhei dhe per mua ai nuk ehst kurfar patrioti por antikombtarė-
Nese esht aq trim qysh po i thot vetes le te del me drencas ne dyluftim ne dashte me dialog ne dashte me lufte drenica ka djem boll sa te duash qe i dalin perpara un nuk jam ne ket loje as nuk dua te jem veq nese ma bjen ne maje te hundes mua personalisht ather jam i detyruar dy duar per nje krye me reague e sa per te tilla nenqmime ai e ka trgeue vehten sa piss esht e sa i poshter esht e sa i lig esht me ato fjale te pista me inate primitive -
Poe them ktu hapur dhe te gjith le ta dijne se per kso perqarjesh fetare e ndasi klanesh ebandaash e grupesh e partishe qe zhvillojne raporte armiqsore per karriga dhe qellime personale e ndasi ne mes te interesave grupore e regjinale etj serbia jep para e rusia aq shum sa qe vet ne parlament shesheli i ka kerkue llogari millosheviqit se ku jan ato para qe jepen per qellime per te ju be keq shqiptarve e per ndasi armiqsore
.
Nese je shqiptar e i ke dy pika gjak shqiptari kurr mos e pershij katunin as mahallen as dy apo tri katune per shkak te nji personi sepse njerzit kan dallim te madh dhe nuk jan njejt e ka raste ma i afert te del dikush i ndoj katuni tjeter se ai i katunit tend dhe dije mire ket fakt mbaje ne mend si pervoje e njerzve -prandaj edukou ne fryme kombtare e reale -
s ke nevoj me etiketue e me gjuajt me gjersi rrethesh te mdha se nromal gjithkush preket kur te ja preksh vendlindjen gjith e gjith e gjith dikur i nxehet kryet dhe ather reagon i lenduar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:13   #1640
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Edhe nji diqka po ta them mbaje ne mend pergjithmone -Sami lushtaku pa mvarsisht se mund ti ket gabimet e veta ne politike e ne disa sjellje apo qka ka grabite qe ndoshta me ardhe puna ja them nder sy si gabime duke u bazuar ne lirine e fjales ne demokracine q e lejon fjalen e lirė dhe gjygjin nder sy me ja thene dikuj te verteten nese ka fakte-por ne anen tjeter kur po kthehem
pamvarsisht s e na perfshi perpara nji far euforie shkrimesh -ne q ka nuk kemi luftue nuk ekemi kape pushken me i dale zot vendit nuk kemi te drejt as me eqele gojen -e as my hy ne vorr ne vendlindje-
Kroacia e pat qite ligjin qe kush nuk vjen ne lufte e nuk e ndihmon luften e vatanin i meret shtetsia krioate shpija pasuria dhe fshihet nga atdheu -
keshtu ehst dashte me ja ba edhe kosova se i ligu s e meriton as vorrin as hisen as pronen as pjemsarrjen ne atdhe -
Kush ka qene burre e ka pas lalfe pak ka shkue ne mejdan e ka kape pushken ose te pakten ka qirue patate ne Uqk ne suhtrine trime qlirimtare qe per mua ehst e shejte -
Ai shqiptar q e e ka kape pushken si trim e azgan ai djale nane qe ka pi gji nane shqip e ka fole shqip e i ka dlae shkaut perpara qofte edhe njihe rja ka shkrepe veq nji plumb halla i qofte pasuria toka e hisja e vendi e tapija e koosoves -
me fole mbas gardhi nuk esht kurfar burrnie e as trimnie po aty ku esht ndeze baroti flaka e kan krise topatt aty ku qdo sekond ka luajt jeta enjeriut -
Te gjith ata shqiptar qe nuk jan shkue e nuk e kan kape pushken me ja kthye shkaut -
kur te gjith ne e dijme se qka ka ba shkau i shkines zi e terr e poshtersi e zullum dhune poshtrime -per mua ata shqiptar nuk emeritojne buken as token e kosoves as vorin ne vendlindje as hisen as shpine e as me e pa kosoven -shkurt e ka kjo vetem kshtu kjo spjegohet-s ke luftue si ke dale zot vatanit -djem e bura gjoksin ka tri metra u sillshin ksajd neper europe poshte e perpjete kur ish koha epushkes -
Ktu po ta lidhi me Sami lushtakun -ne qoft s ee ka kape pushken le te merr pasurine epostin -pse a kujtove me emarr qyqanat a - me marre ata qe s kan luftue a -ku ke pa ti me henger buk pa punue eme gzue vatan pa luftue -ku ka kshtu -dikush me ta qlirue e ai me shite prodhe me dredhe kravaten posht e -perpjete ne per lavde e ne kyre te evndit e ne pasuri e neper mikrofona - apo mos mendove se duhet me egzue lirine ata q ekan spunue farefisin a pjella e ish udbashave te bijt e inspektorve te serbsie te udb s e ata qe sppiunonin katunin e mahallen e sa e sa tjere -
Jo dhe jo kurr veq ai q e ja ka ba hyzmetin ka me e gzue i forti dhe atij i takon -te tjeret qka e kan shti kryet mba s bishti hiq -jo vetem qe se meritojne buken e kosoves e te vatanit por as gojen me e qele hiq veq me e ulė bishtin e mos me fole asnji ffjalė -keshtu mendoj un dhe un jamper ata qe te nxirret ligji i drejte dhe i rrept per te gjith ata q e jan te aft e te shendoshe qe mund te rrijne ne kembe e nuk e kapin pushken per vatan duhet te ju merret shtetsia dhe drejta ehyrjes ne atdhe e pasuria s ka pardon s ka me shite pordhe ma - duhet te flasim drejt dhe hapur e sinqerisht -merita i takon trimit guximtarit luftarit -ne radhe te pare te tjeret qe nuk kan luftue nuk kan te drejte me que krye e me fole se marre esht ma marre s ka e ma ligsi s e me fole diqka ai q e nuk e ka kape pushken per lirine e vendit ne kohen kur duhej dhe ekerkont
e vatani -kur grate tona motrat tona vashat poshtroheshin nen shkja e zullumi e britma ndihej ne qiell djepat e dhimbjet e shum sarhosha silleshin poshte e lart rrugve e a snuk jepnin barot as trimeri a sbuk per vatan -sot kan dale epo shesin pordhe e fjale e ankime -qka mendoj se duhet me e mshele gojen -se mbasi uqk ja nuk qiti ligj te rrept me na e ndalue edhe kosoven me na emarr te drejtetn e shtetsise le te gzohen ata qe nuk kan luftue -
Gjat luftes secili e din vet ku ishte le te flet secili me ndergjegje te vet pra le te takohet me vetveten nese ka ftyre te shihet me vehten e dobsine e tij qe nuk ja ka krise shkaut pushke kur behej nami i zi e vatani lshonte kushtrim -
NE HYMNIN TONE KOMBTAR SHUM MIRE THUHET
PREJ LUFTE VEQ AI LARGOHET QE ESHT LIDNUR TRADHETOR -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:21   #1641
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ky esht mendimi im i drejtė dhe real sipa s qdo kandari e gjykimi real qe do ta thonin edhe me mija tjere
dhe ky ehst rapoirti i fjales s e lire qe po e lfas ne sistemin demokratik
te lirise qe na emundsoj gjaku i derdhur i trimave te uqk s

ky esht raporti i fjales s e lire qe na emundoj uqk ja
-falenderoj trimat e uqk s dhe forcat perendimore te aleatve
se kosoven se kishim pa kurr
- pamvarsisht s e ne nuk na e kana fjalene drejte
po e them hapur -

se te gjith ata q e nuk kan luftue ma mire te mos qojne shum pluhur
ne ko hrat qe kan adrhė sot-

ku secilit i esht ofrue i ka ardhe dita me folė
e me shkrue diqka ne internet etj -por duhet me pyet veten qka kam bre un ku isha un more hej ne at kohe ku isha qka isha duke bė kur vatani digjej e thrrise trimat e guximtart e lirise -
njerzit luftuan dhe rane deshmore -
ne krahasim me numrin e popullsise shqiptart e kosoves kan qene pak ne uqk me rre analizoe si te duash dhe krahasoe -armata e bosnjes i kishte mbi treqind mij ushtar ne krahasim me nurin ebanorve boll del -
ndersa kosova ka pas mundsi me pas shum ma shum se q e kishte
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:24   #1642
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nė asnje menyre nuk arsyetohet shmangja nga lufta dhe pergjegjsia e ndergjegjes -kur kishte burra q ee hanin nje buke nje vend e nuk e kapnin pushken -qite ne qdo gjygj moral te hsitorise e te kombeve -kjo esht ligsi qyqari -prandaj nuk na takon edhe te qojme shum pluhur
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:26   #1643
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

sistemi sot siq esht poashtu esht i kapur shum per fyti nga te huajte -kjo po shihet -ndersa poashtu ka njerz te paaft qe po drejtojne sepse nuk e njohin aftesine nuk kan potencial per zhvillim dhe nuk kan aftesoii profesionale per ekonomi -
ekonomia ehst problemi me i komplikuar botror e si mund te aftesohen njerzit tone ne ket drejtim kur edhe amerika poo probleme te tilal ebota e njerz e shtete mahnitse
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:27   #1644
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ne duhet te jemi s ama real ne sjellje dhe ne vlersime dhe me te pjekur ne diskutime kur esht fjala te temat qe kan pergjegjsi- e kur esht fjala te mahija e lojrat e argtimi ather ndryshon situata -se njerz jemi edhe mund te mahitemi nga njiher etj
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:47   #1645
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

( I plotėsuar) Pasi EULEX-i ka hedhur poshtė kallzimin penal tė Agjensionit Kundėr Korrupsionit ka reaguar Behgjet Pacolli, duke shkruar nė rrjetet sociale dhe duke akuzuar Agjensionin Kundėr Korrupsion pėr ndėrhyrje politike.
“Siē e kam thėnė edhe atėherė ai kallzim penal ishte bėrė pėr shkak tė njėanshmėrisė, mos profesionalizmit, dhe ishte shumė tendencioz nė qėllimet e veta”, ka shkruar Pacolli.
Sipas tij, kjo ishte bėrė nė kohėn kur ai po punonte pėr vendin. “Madje ishte bėrė pikėrisht nė kohėn kur unė nė Nju Jork ishte i angazhuar shumė nė aktivitete pėr shtimin e njohjeve tė reja, dhe afirmimin e fuqizimin e shtetit tonė nė arenėn ndėrkombėtare”, vazhdon postimi i tij.
Ai ka shfaqur mosbesimin dhe kritikat pėr AKK-nė.

“Besoj se nga ky rast do tė nxjerrin pėrfundime pozitive tė gjitha institucionet vendore, pėrfshi edhe Agjencionin, me qėllim qė tė lirohen nga kthetrat e interesave tė ndryshme individuale dhe grupore.
Behgjet Pacolli”, shkruan ai.
Postimin, ai pohon se e ka shkruar nga Ruanda ku po qėndron aktualisht.
Misioni i EULEX-it kishte hedhur poshtė Kallėzimin penal tė Agjencionit Kundėr Korrupsionit e kishte depozituar kundėr zėvendėskryeministrit tė parė Behxhet Pacolli, dhe ėshtė mbyllur pėrfundimisht lėnda e regjistruar si PP.Nr.4394/2012.

---------
Ja pr shembull ky rast intresant -apo nuk esht ketu njifar hallakame pa lidhje -akuzohet behgjeti krejt me nji far hallakame pa profesionalizem -#denoncohet pa fakte pa qene te aft ti deshmojne fakte -
Te habisiin disa njerz disa grupe disa agjensi ne kosove dhe jan shqiptar-
KOntaktova me njerin nga keta qe esht i nje familje pasradhs te luftarve kaqak e i thahs -
e paskit akuzue behgjetin per qka -qysh pse si -qka po ndodhe ne kosove-me qen se tash se fundi u njoha me at njeri ne nje shkrim - dhe i thash a je ti nga familje e filan kaqakve te historise --po me tha -dhe punoj ne ket agjensi agjensia kunder korrupsiont-
E kemi akuzue behjgetin me tha s e kemi fakte se ka bere disa penges a e korruspione -
po qka konkret i thash -e pashe s enuk me bindi me ato qka mi paraqiti se ishin krejt disa gjana te cekta dhe pa ndonje bindje faktike te nje drejtesie vertet qe do te ishte baze e akuzes -
Prandaj me neverite padrjetesia -un si dal krah begjetit -se s ja kam pa hajrin asnjiher -por ne ket rast ehst ne pyetje drejtesia -pse e akuzon njeriun pa fakte pa baza padrejtesisht -ku e merr at te drjete per qka qysh pse -.
ketu po me nevrikosin padrejtesite dhe mendjet e cekta inatet ose disa motive tjera qe po me duken inate dhe inate primitive e inate personale os e disa cektesi te pa afta te
ktyre problemeve -
Pikrisht kur jemi te drejetesia per qka pa kurfar burrnie e kape njeriun per goje e i nxjerr telashe pa fakte -apo nuk ehst kjop njilloj perqarje ne mes te shqiptarve -natyrisht s epo -si mundesh njeriun pa ansji fakt me eakzue me e paraqite ne gjygj te euleksit -
NES EKE DIQKA KUNDER ATIJ PERSONI THUAJA FJALEN E LIRE DEMOKRATIKE NDER SY ESHT MA DREJTE POR JO ME VEPRUE SHTREM T E PA FAKTE E ME U KORITE MANDEJ ME TENDENCA TE PA HIJSHME QE JAN JO FER JO BURRNI JO FISNIKE -
SHUM KEQ ESHT ME JA NGJITE NJERIUT QKA SE KA -E ME JA BA MBAS SHPINE -
QKA E KA THUAJA DREJT NE SY E HAPUR THUAJA PO QKA NUK E KA PSE QYSH BEN KJO FAR PUNE KESHTU PSE KJO PADRJETESI PER QKA -KETU NJERIU TREGOHET JO I DREJTE JO NJERZOR -PA FAJ SHUM KEQ ESHT ME I BA DIQKA DIKUJ -
DHE ME DEZINFORMUE -
UN PER BEHGJETIN NUK KAM NDONJE SIMPATI SEPSE PERSONALISHT ASNJIHER S ME E EHST PERGJEGJJE NE LETRAT Q E JAM KAM DERGUE PER DIALOG TE HAPUR RRETH NJE KONTAKTI TE MUNDSHEM PER QLELIME EKONOMIKE -POR KY ESHT PROBLEM I IMI -S KA DASHTE DHE QE PUNE EMADHE -POR KUR JEMI TE PADREJTESIA KUR JEMI TE NJI DIQKA QE KA PESHA TE MDHA DHE ATY PREKET SHUM SEDRA BURRNIA E FISNIA E LIGJI E DREJTA ENJERIUT MOS JA SHKEL PA FAKTE -SEPSE PERVEQ SE ESHT MEKAT I MADH ESHT EDHE LIHGSI E MADHE DHE JA QE AGJENSIA
KUNDER KORRUPSIONIT PASKA DESHTUE TE RASTII I BEHGJETIT -

ME KET SHIHET SE ME TENDENCA NUK SHKON -TENDNECA ESHT SHUM EKEQE DHE NE SHQIPTART DUHET TE JU NGJAJME PAK TE PAREVE TONE E FISEVE TONA QE EKISHIN BESEN E BURRNINE ME QENE MA BRRNORE MOS ME RREJT MOS ME NGJITE QKA S E KA DUHET ME QENE MA TE DRJETE MA TE SINQERT
DHE MA FISNIK
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 21:50   #1646
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik Shiko postimin
Edhe nji diqka po ta them mbaje ne mend pergjithmone -Sami lushtaku pa mvarsisht se mund ti ket gabimet e veta ne politike e ne disa sjellje apo qka ka grabite qe ndoshta me ardhe puna ja them nder sy si gabime duke u bazuar ne lirine e fjales ne demokracine q e lejon fjalen e lirė dhe gjygjin nder sy me ja thene dikuj te verteten nese ka fakte-por ne anen tjeter kur po kthehem
pamvarsisht s e na perfshi perpara nji far euforie shkrimesh -ne q ka nuk kemi luftue nuk ekemi kape pushken me i dale zot vendit nuk kemi te drejt as me eqele gojen -e as my hy ne vorr ne vendlindje-
Kroacia e pat qite ligjin qe kush nuk vjen ne lufte e nuk e ndihmon luften e vatanin i meret shtetsia krioate shpija pasuria dhe fshihet nga atdheu -
keshtu ehst dashte me ja ba edhe kosova se i ligu s e meriton as vorrin as hisen as pronen as pjemsarrjen ne atdhe -
Kush ka qene burre e ka pas lalfe pak ka shkue ne mejdan e ka kape pushken ose te pakten ka qirue patate ne Uqk ne suhtrine trime qlirimtare qe per mua ehst e shejte -
Ai shqiptar q e e ka kape pushken si trim e azgan ai djale nane qe ka pi gji nane shqip e ka fole shqip e i ka dlae shkaut perpara qofte edhe njihe rja ka shkrepe veq nji plumb halla i qofte pasuria toka e hisja e vendi e tapija e koosoves -
me fole mbas gardhi nuk esht kurfar burrnie e as trimnie po aty ku esht ndeze baroti flaka e kan krise topatt aty ku qdo sekond ka luajt jeta enjeriut -
Te gjith ata shqiptar qe nuk jan shkue e nuk e kan kape pushken me ja kthye shkaut -
kur te gjith ne e dijme se qka ka ba shkau i shkines zi e terr e poshtersi e zullum dhune poshtrime -per mua ata shqiptar nuk emeritojne buken as token e kosoves as vorin ne vendlindje as hisen as shpine e as me e pa kosoven -shkurt e ka kjo vetem kshtu kjo spjegohet-s ke luftue si ke dale zot vatanit -djem e bura gjoksin ka tri metra u sillshin ksajd neper europe poshte e perpjete kur ish koha epushkes -
Ktu po ta lidhi me Sami lushtakun -ne qoft s ee ka kape pushken le te merr pasurine epostin -pse a kujtove me emarr qyqanat a - me marre ata qe s kan luftue a -ku ke pa ti me henger buk pa punue eme gzue vatan pa luftue -ku ka kshtu -dikush me ta qlirue e ai me shite prodhe me dredhe kravaten posht e -perpjete ne per lavde e ne kyre te evndit e ne pasuri e neper mikrofona - apo mos mendove se duhet me egzue lirine ata q ekan spunue farefisin a pjella e ish udbashave te bijt e inspektorve te serbsie te udb s e ata qe sppiunonin katunin e mahallen e sa e sa tjere -
Jo dhe jo kurr veq ai q e ja ka ba hyzmetin ka me e gzue i forti dhe atij i takon -te tjeret qka e kan shti kryet mba s bishti hiq -jo vetem qe se meritojne buken e kosoves e te vatanit por as gojen me e qele hiq veq me e ulė bishtin e mos me fole asnji ffjalė -keshtu mendoj un dhe un jamper ata qe te nxirret ligji i drejte dhe i rrept per te gjith ata q e jan te aft e te shendoshe qe mund te rrijne ne kembe e nuk e kapin pushken per vatan duhet te ju merret shtetsia dhe drejta ehyrjes ne atdhe e pasuria s ka pardon s ka me shite pordhe ma - duhet te flasim drejt dhe hapur e sinqerisht -merita i takon trimit guximtarit luftarit -ne radhe te pare te tjeret qe nuk kan luftue nuk kan te drejte me que krye e me fole se marre esht ma marre s ka e ma ligsi s e me fole diqka ai q e nuk e ka kape pushken per lirine e vendit ne kohen kur duhej dhe ekerkont
e vatani -kur grate tona motrat tona vashat poshtroheshin nen shkja e zullumi e britma ndihej ne qiell djepat e dhimbjet e shum sarhosha silleshin poshte e lart rrugve e a snuk jepnin barot as trimeri a sbuk per vatan -sot kan dale epo shesin pordhe e fjale e ankime -qka mendoj se duhet me e mshele gojen -se mbasi uqk ja nuk qiti ligj te rrept me na e ndalue edhe kosoven me na emarr te drejtetn e shtetsise le te gzohen ata qe nuk kan luftue -
Gjat luftes secili e din vet ku ishte le te flet secili me ndergjegje te vet pra le te takohet me vetveten nese ka ftyre te shihet me vehten e dobsine e tij qe nuk ja ka krise shkaut pushke kur behej nami i zi e vatani lshonte kushtrim -
NE HYMNIN TONE KOMBTAR SHUM MIRE THUHET
PREJ LUFTE VEQ AI LARGOHET QE ESHT LIDNUR TRADHETOR -

mos thij ne qe nuk kemi luftue po thuaj une nuk kam luftue ,une tre te familjes se ngusht i kam vetren te luftes te verifikuar tani rishtazi ne zonen e shales ,e samia nese ka qen vet familjen i ka pas jash kosoves e me luftue te istikami e familjen me i pas me veti nuk i kie asnji nga qita komandantat e drenices i njoh lushtakt fort mir e di a metelik vlejn po koha esht e maskarenjve e maskarenjet po e rjepin kosoven
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 22:02   #1647
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha sulmoi nė njė konferencė ambasadorėt e SHBA dhe BE, tė cilėt e kritikuan atė pėr retorikėn nacionaliste. Por sulmoi ashpėr edhe ambasadoren gjermane, qė pati thėnė se statusi nuk merrej edhe nėse miratoheshin tre ligjet.
Berisha, nė njė konferencė pėr shtyp, deklaroi se nuk ka asgjė tė keqe me qėndrimet e tij nacionaliste. Ai madje shtoi se kėto qėndrime janė ripėrsėritje.
Ai theksoi se nuk do ndalet nė dhėnien e shtetėsisė pėr ēdo shqiptar, madje theksoi se votimet nuk do bėhen pengesė pėr kėtė gjė.
Berisha e krahasoi kryetarin e PS, Edi Rama, me grekėt e Aleks Cipras, qė flasin nė parlament pėr kėtė ēėshtje.
Nė kėtė mėnyrė Berisha i ėshtė kundėrpėrgjigjur ambasadorit amerikan, Arvizu, por edhe atij tė BE, Sekui, qė u shpreh se BE nuk toleron qėndrime tė tilla.
“Nuk komentoj deklarata ambasadorėsh, por ajo qė thoni ju janė tė pavėrteta tė mėdha. Deklaratat e mia kanė qenė e janė nė tėrėsinė e tyre njė ripėrsėritje e qėndrimeve tė mia. Absolutisht. Nė vitin 1992 do gjesh qėndrimin e sotėm pėr shtetėsinė nė dekret. Aty thotė se shtetėsia shqiptare do u njihet tė gjithė qytetarėve me origjinė shqiptare kudo qė ndodhen. Ky problem ėshtė parashikuar edhe nė preambulėn e Kushtetutės sė Shqipėrisė. Kush ėshtė hipokrit me Kushtetutėn, ėshtė hipokrit me veten e tij”, tha Berisha.
Kryeministri mė pas lexoi edhe njė letėr qė i kishte ardhur nga njė kosovare qė studionte nė Amerikė, e cila kėrkonte marrjen e shtetėsisė shqiptare.
“Hezitimet, ngurrimet nga disa grupe brenda vendit janė njė atavizėm e dasive tė ndryshme, tė cilat ky komb i ka kapėrcyer me vendosmėri e kohė. Pėr dekada e dekada tė huajt janė pėrpjekur tė pėrdorin dialektet e gjuhės sonė si mure ndarėse. Ata qė vėrshuan nga e gjithė bota, nga gjitha trojet etnike shqiptare pėr tė festuar pavarėsinė e Shqipėrisė, dhanė mesazhin e qartė se kanė dalė mbi krahinorizmat,” tha Berisha”, tha Berisha, duke shtuar se “dhėnia e shtetėsisė nuk do tė ndodhė pėrpara zgjedhjeve, por problemi i votės nuk do jetė njė pengesė”.
Kryeministri Sali Berisha sulmoi edhe kreun e PS, Edi Rama nė lidhje me kėtė ēėshtje, duke e krahasuar atė me deputetėt e lėvizjes SYRIZA nė Greqi.
“Pėrfaqėsuesit e Cipras flisnin njėsoj si Edi Rama nė parlament”, tha Berisha.
Mė pas kryeministri rezervoi njė tjetėr sulm ndaj njė diplomateje. Kėsaj here ndaj diplomates sė Gjermanisė nė Tiranė, qė pati deklaruar se statusi nuk do merrej edhe nėse miratoheshin tre ligjet.
Berisha tha se Kėshilli i Ministrave tė BE, Komisioni Europian dhe Parlamenti Europian kanė thėnė tė njėjtėn gjė, qė duhen miratuar tre ligjet pėr tė marrė statusin. Berisha tha se ai njeh fjalėn e institucioneve, duke kėrcėnuar se edhe nja dy ambasadorė tė huaj thanė se nuk do e marrim ftesėn pėr nė NATO. “Por ku pėrfunduan ata”, tha Berisha.
“Ditėn qė do merrej ftesa pėr nė NATO, ishin dy ambasadorė qė u kishin thėnė socialistėve qė nuk do e marrin. Pėr tė mos shkuar pastaj mė tutje”, tha Berisha.
Madje kryeministri deklaroi se edhe mediat nuk thonė tė vėrtetėn nė lidhje me statusin. “Ėshtė nė etikėn profesionale tė mediave qė tė thonė tė vėrtetėn”, tha Berisha.
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 22:18   #1648
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga guri i madh Shiko postimin
mos thij ne qe nuk kemi luftue po thuaj une nuk kam luftue ,une tre te familjes se ngusht i kam vetren te luftes te verifikuar tani rishtazi ne zonen e shales ,e samia nese ka qen vet familjen i ka pas jash kosoves e me luftue te istikami e familjen me i pas me veti nuk i kie asnji nga qita komandantat e drenices i njoh lushtakt fort mir e di a metelik vlejn po koha esht e maskarenjve e maskarenjet po e rjepin kosoven


ne krah tė tjeter kuj kurr mos u thirr -

veq ne krah tė tu -ti personalisht qe po flet ku do e po shkruan ti vet ti nuk ke luftue -
te mos hyjme neper kusheri e farefis -secili esht dashtė me luftue per vete vet -
sa per veten time kesaj here s me erdh ne shteg dhe i pranoj gabimet e mia por dikure po jam mundue me ba diqka kunder shkieve
ne kaqikun tem -
sa per lushtakt qe po flet shko thuju ndersy lushtakve aty dhe dil me emer e mbiemer e thuju nder sy -ti po na del si pejgamer qe krejt dynjane po e njifshe me katune -po jam i bundur qe ti kurr kund ne ode te drenices kembkryq s -ke qenė as ne doe te burrave s ke ndejte kjo esht bindja ime personale per ty -dhe ti ja ke fort jashtzakonisht inati drenices -kjo shihet ku do ne qellimin
tend edhe ne diskreditimin qe mundhesh me ja ba me qdo kusht a tij regjioni -ne qdo lloj diqka q ekapet fjala e bjen fjala per at
vend je ti ai qe e ke ne maje te gjuhes fjalene keqe per diqka per at regjion -ket veq qorri nuk e sheh qellimin tend por po ta them
se popullsia ne shum ane e nga shum ane kan ike e kan dale ne shqipni pikrisht popiullsia e drenices ma s etepermi kan mbete te rrethuar ne mjerim -dhe ti luften e pabarabart dhe serbine e rusise e armatosur deri ne dhemb e krahason me nje drenice te varfer e te mjere me disa katune pa asnji kazerme as oficer as arme as brisk nuk kishin as buk as kurgja te gjalle para shpirti
po ti nuk din qka flet o jaran -ti ben krahasime pa lidhje me serbi e rusi as europa nuk guxonte me i shti brienat veq amerika -dhe ti e krahason drenicen e pa armatosur ushtarakisht me serbi
ne kohene fillimit qe as shtat perqind te kosoves nuk ishin angazhuar kur drenica sulmohej me topa e raketa e predha
drenica ishte viktima e pare dhe e dehur nen opiumin e bjerrjes se besimit te politikes paqsore dhe ehnegri e para ra martire
viktime kurban i lirise e pa kurfar plani as programi veq gjithqka ne mshiren e spontanitetit po ti a je njeri a din me analizue


-
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-12, 22:21   #1649
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Por me qense po me terheq per gjuhe po ta them edhe nje kalonin muajt e kohrat e javet dhe drenica ishte ofenzive pas ofenzive e ndoshta edhe nji mij vjet do te ndodhnin sulme e te tjeret kqyrshin si e ndodhe diqka ne banglladesh e jo ne token e kosoves -
pra vone shum vone u kyqen te tjeret dhe vetem ather kur u sulmuan
ky esht realiteti i hidhur por e vertet dhe i deshmuar
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-12, 05:10   #1650
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
nuk esht e vertet se une po prpogandoj kunder drenices shpsh,her e kam fol rralitetin e nese nuk ju pelqen realiteti at,her je nji injorant nji lokalist

Sami Lushtaku me Adem Grabovcin Shajn Jakup Krasniqin ...shum e vertet esht se ti po propagandon jashtzakonisht kunder regjionit te drenices si shum tjere qe kan que krye kohet e fundit -
edhe kan thene te vjetrit qe jan me pervoja se shum kush qon krye mbas luftrave -
kjo qenka e vertetė -
dhe un nuk jam avokat i partise demokratike te kosoves as i sami lushtakut e as i antarve te asaj partie -
jan ba disa pergjime krejt te thjeshta private -ne mire e dijme se niveli akademik nuk ėsht nė pushtet -poashtu pergjimet e qka konkrete nga keto pergjime -qka-hajt qka--de qka -ferkimet partiake ne mes tyre jan normale ka mospajtime -dhe ferkimet tjera te interesave -Un jam qe tridhjet vjet jasht atdheut dhe ata munden me me thane mshele bre gojen -ti qe tridhjet vjket je ike e ke lshue atdheun -ne ishim ktu te angazhuar qfar te drejte ke ti me fole per kosove - me te paren ta mshelin gojen .
Edhe niveli akademik ne fakt per te cilet jam edhe un qe ata me qene ne krye te shtetit -edhe ata pa e que prapanicen eme e tregue veten secili banore i kosoves me ju perzhite pak zuza nuk esht e drejte me ra me bothe ne pamuk te karriges menjiher edhe se pushteti dhe udheqja esht per kokat e mdha -por llu lluk mshefu mbas kashte e mba slufte dil e rreh gjoks s ka ma -s ka ma diksuh me u kalle e me urrenue me themele e dikush me u mshef mbas kashte e me hi neper dimi te grave e me u mshef mbas grave -
hilet duhet me u shue me hile s ta jep kurr zoti ata q eken te pushkes e kapen perpara situaten kjo ehst krejt normale -ani ne kosove ma qe s ka kurfar evidence as nuk dihet ka sa shkon pasuli -me ken gjerman qe mbajne shenime me rregull hajde thot njeriu -po ne kosove dalin nji miliard heroj e deshmore mba slufte -po duhet te jemi real bre se sa e s anjerzt i ka zene shkau neper shpi e mbas kashte te shkrete e i ka mbyte e vra -ata nuk jan deshmor por jan viktima te luftes viktima te masakrave -prandaj kur i ndegjoj disa njerz te flasin per deshmor esht krejt e pa drejte dhe neveritse -
me mija njerz jan vra se jan kape te gjalle dhe jan masakrue -deshmor esht diqka tjeter hero esht diqka tjeter


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.