Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-06-13, 23:28   #3016
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
tibe be lirik, pirodha t koft se beli na knaqe ere kejta pu ti lixojna , a be put baj ,pasha buk e krip qita dijuzat e dijuzkat purveq meje kush vesh s'put mer ,po hiqu tyne se kejta jon trudhana ,he


psh; naj pdhavushk a naj zishkana a pu livrit hiq

ku je bre kalimero ti veq po thue pdhavushkat e hiq kerkun -
me ken ashtu i kishe pru njimij pdhavushka me lexu temen time po jo bre -
veq po thu qashtu s e jo nuk te njohin -as nuk vijn mbas teje ato -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-06-13, 07:23   #3017
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ne jemi te mallkuar dhe te destinuar q ete zhdukemi siq po shihet -nga askush tjeter vetem nga vetvetja-boll e tmerrshme ishte kjo qka na ndodhi ku ne popullin shqiptar kishte numer te madh te tradhtarve-por e keqja tjeter esht se ka shum nume r te madh qe luftojne per emer dhe e pengojne qeshtjen kombtare- te gjith ata te mallkuar q epunojne veq emer personal e lavdi personale-e pengojne patriotin me punue e pengojne atdhetarin e dhimbshem dhe te brengosur e te sinqert
me punue-dhe keto jan vonesat q ekombi shqiptar nuk perparon-Nuk per paron sepse ka shum sabotator e te smure neper smundje teper te rrezikshme .
KU JAN SOT ATA ATDHETAR QE SHITEISHIN SI ATDHETAR DERI DJE QE BRITMA ETYRE PER ATDHE TI SHURDHONTE VESHT -ATA KURR NUK KAN PERJETUAR KURFAR VUAJTJESH PER ATDHE AS RREZIQE -VETEM SI SKUTHA DHE PISA KAN DALE NEPER SKENA PA QENE KURR TE GATSHEM PER KURFAR SAKRIFICE AS MA TE VOGLEN:
PRANDAJ ATA QUHEN UZURPATOR DHE JAN TE MALLKUAR ZOTI KA I DENUE ATA JASHTZAKONISHT SHUM NJEJT SI ATA Q E BEJNE MEKATE TE RENDDA SEPSE KUSH NUK PUNON ME NDJENJA PER ATDHDE POR VETEM PER LAVDI PERSONALE - HER DO KUR DO DENOHET NGA ZOTI D HE SHKATRRROHET
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:30   #3018
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ata q ekan punuar per lavdi personale veq per fame dhe per emer te tyre ata
sot nuk jan askund dhe e mbajne emrin kryetar klubi kryetar shoqate kryetar kulture kryatar sporti kryatar shoqerie pa i zgjedh askush por duke e zgjedhe vetveten dhe me brryla-ata gjat viteve mbajne poste te tyre dhe kurr nuk punojne ne sherbim te asaj detyre per qka esht -
ata i vjedhin idete e tjeter kuj dhe menjiher tremben se mos po ua mer dikush kryatarrllakun e bajrakun-asgje nuk punojne dhe nuk i kryejn detyrat
poashtu ata kurr nuk bejn asgje per atdhe vetem i uzurpojn vendet dhe nuk i lene te tjeret qe ti qasen problemeve kombtare i kan zaptuar vendet dhe si bisha ne mish me dhemb te pergjakur te etur per gjak lavdije e karrierizmi te smure kush do qe ju kalon afer me ndonje paraqitje te idese dhe te dhimbjes per atdhe ose tentim organizimi ata i qesin dhembet e tyre ndersa neper bina ne qdo lloj kontaktesh apo tubimeesh ata jan aty dhe kurr askuj nuk ja lshojne fjalen -nuk hapin debat per punen kohore se qka kan kryer detyra dhe qka kan vepruar-
neper shoqata ka pas raste qe jan zgjedhur njerz qe gjuhen amtare e kan bugar goranisht e fliste bugarqe me fmi te vet - kush e merr vesh se qfar e kush jan ata e qka jan ata ---tmerri i zi po i mbulon shqiptart me sabotime --ata duhet te largohen nga veset e lavdise --dhe nga sindromi zapto e mos vepro sepse kjo esht pengese e madhe pranbdaj kombi shqiptar ka mbete i mbrapambetur me i prapambeturi ne bote me lloj lloj smundjesh deri me tani te pa sherueshme -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:32   #3019
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nje shqiptar kur te zgjedhet dikund ne ndonji vend fuknsional dhe pergjegjs duhet me pa sbiografi dhe pasterti te forte dhe tradite patriotike -jo te zgjedhen ashtu si lopa kur leshon baglen me llloj korruspionesh -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:36   #3020
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Populli shqiptar do te vuan shum nga kto te meta sabotime dhe njerz qe luftojne per klane e lavdi -e kam vrejte se ata kurr nuk bejne asgje per atdhe -ne gjermani shum institucione jan shuar shoqata e qendra per shkak se zuzaret qe i kishin ne pergjegjsi vetem jan aty sa per emer figurojne ne letra si kryesi por asgje nuk veprojne e nuk bejne asnjiher ne sherbim te punes-a ndodhe kjo te gjermanet jo kurr--te gjermanet takimet dhe programet e puna jan te gjitha me sasi dhe me kualitet e me kalendar--nese nuk jan plotsuar kaq takime kulturore sa i kekron numri i vitit ather kryatari shkakrohet dhe jep llogari-
te shqioptaret nuk ka kurfar pergjegjsie as norme as kerkese oerjetsisht mund te rrin i pari aty pa bere kurr asgje dhe pa krye kurr asnje pune dhe ky ehst tmerri i kti populli te cilin sikur ta kisha un ne dore do ta kisha organizuar diktaturen e punes dmth te jap llogari para meje me shkrim secilen dit qka ka punuar por jo te hane buken kot e te sabotojne -sabotatoret dhe karrieristet jan njejt si tradhtaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:42   #3021
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ee
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik Shiko postimin
ku je bre kalimero ti veq po thue pdhavushkat e hiq kerkun -
me ken ashtu i kishe pru njimij pdhavushka me lexu temen time po jo bre -
veq po thu qashtu s e jo nuk te njohin -as nuk vijn mbas teje ato -
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Kalimero hajt se vijne vijne me lexue ktu kur te ju bjen perseri paramilitari shkau shkau i shkines -njiher e kan shlirue bothen prandaj nuk vijne se e kan rrite mendjen -por kur te vjen paramilitari e te ngushtohen siq e dijme mire ne se si i ka ngushtue -
ani qysh thoshin o a esht jete bre veq me ardhe liria -se e dijme na qka bejme --falltoret nuk po kan te sosur -
ani more kalimerko - qka ma ka tregue njani nji rast gjat luftes
vishin tha paramilitart e koha ishte ne rrezik per jeten -
e per fmijte gjendje e tmerrshme vrasje hyrje e thyerje te dyerv
e benin qetniket neper familje shqiptare -e disa gra tha ju thoshin burrave --uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a s keee ne sheheeeeeeeeeeeeeeher a aaaaaaaaaaaaaaaaa -qysh nuk ma ke ble kremin br eeeeeeeeeeeeeeee qy yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy edhe tit i iiiiiiiiiiii filanes ja kish ble filani kremin e ti qka dreqin pate qe se bleve mentaliteti selgjuk po fiton perseri u kthye -kur te jen ngusht prap neper male dalin e vajtojne e lypin kishe patriota e patriotista -keshtu e ka shqipja smundjen o kalimerko
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:43   #3022
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nuk eduan origjinalitetinn dhe vrejtjen e shendoshe e duan smundjen kozmetike
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:43   #3023
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kalimerko prandaj ti nuk mundesh me pru ktu as pdhavusha a s pdhavushana
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:45   #3024
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Veq ne ardhte qaj guri i madh guli malko me teorine e e tij te famshme proslllave te helmuar kunde r drenices -ai guli malko qe katuni i tij 90 perqind i ka sundue shumari e i kan kallxue shumarit sa pordhe po behen ne katun ai esht i famshem me teori edhe e ka katunin te forte jashtzakonisht
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 07:57   #3025
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kopila te turqve e te shkieve s ate duash
mbeturina komuniste e klane parazite
kah do sa ka flete e bari e mal e dushk
prandaj qane e vajton ky zog dite

se po vdes po ves permbi dhe etnike shqipnia
po shuhet nga lavdi me brrylla neper gara
kah do kurvari emashtruesi hileqari e rruspia
e kurva dyftyrshe po del ma e para

shqipnia nje dite do te shmebet per dhe
nga mekatet plot hile me pordhe e piskamė
shum ma mire se ne punojne grek e rus e shkje
ne shqipni etnike vllau e vret vllaun


mbaroj mbaroj shqipnia etnike
lavdi kah do ne tregje por si pordhe po shitet
e llafet me maska e shtihimet cinike
perversi e vrastari dit poer dit po rritet

me brryla shtyhet e te han egersira
te vret mbas shpine e me maske tradhtari
po dalin neper skena kah do maska te pshtira
e per patriotet ka mbete veq litari

shqipni etnike me thuaj pse mbarove
kush ti zaptoj mediat gazeta e llafe
po te mbysin klanet me urdher moskove
e tjeret te shitur grupe me tarafe

her klysh te zi te bugarit me grek
he rklysh te wehabit e vegla putha dore

nuk e qajne koken se atdheu mund me vdeke
me talljet e tyre e lojrat mizore

mbarove atdhe nga smundjet me vese
ne fjalė e ne dhimbje per ty pak kan mbete
kan dale prej burrnie e kan dale shum prej bese
tradhtia e mashtrimi ma te famshmit kan mbete

po ecin puthadoret lpirsat mbas dinari
po u lepijne kpucet te huajve puthadoret
ne skene po rrin gjithmone grabitqari
atdheu per dit e ma zi po shemtohet

autori i vargjeve shqiptare xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 08:15   #3026
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Kan me ardhe prej qielli e prej reve e meteorve
ndeshkime e denime prej yjeve denime
e me ra mbi toke te tradhtise e bizarve
do te ju bien mbi koke do te bien mbi krime
kahdo matrapazve mashtruesve tradhtarve
so tpo ju betohet kah do fjala ime

keq kan me e u ndeshkue kasta e grabitqarvedo te vjen nje dite te gjith hilegjijte
neper skuta e qoshte do te kerkojne shpetime
e skuthat dinaket e ata sherrgjijte
do te mbesin t- vuajtur e neper mjerime

se zoti e mallkon gjithmone hileqarin
ai qe per atdhe nuk lufton me zemer
keni per ta nje dite mashtrimtarin
se si do te marr fund pa nam e pa emer

autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 08:19   #3027
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kalimero Shiko postimin
tibe be lirik, pirodha t koft se beli na knaqe ere kejta pu ti lixojna , a be put baj ,pasha buk e krip qita dijuzat e dijuzkat purveq meje Kush vesh s'put mer ,po hiqu tyne se kejta jon trudhana ,he


psh; naj pdhavushk a naj zishkana a pu livrit hiq


tibe kalimerko ju ka ra bateria pdhavushkave e pdhavushanave tu ne forum -po i shoh i kan rrallu temat e jan ike neper ndoj interes personal dikund kqyrin me u strehue si azil i interesit personal
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 08:21   #3028
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ky forum bre kalimerko veq ata q e vijn pas treqind vjete ndoshta diqka ka se njiher ktu s ka jan paksue popullata shti i dobt natyral s po bejn shum fmi kan me mbete shqiptart numri ma i vogel ne bote i lexuesve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 08:37   #3029
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Atmusfera ne forum e apridhidhiddhusheme
---------------------------------------------
KQYR KALIMERO VET KE QKRUE ne at temen q ee kishit hape ne forum se
ATMOSFERA NE FORUM ESHT E KILLAVT shkakordhavt
DHE E APIRDIDHIDHDHUESHME PO E MARR ME MEND QFAR ATMOSFERE
E ANI QKA ME BA UN TASH -KUR TI VET SI MODERAGJI MA I MADHUI VET TI E KE SHKRUE NESE ATA JAN TE ASAJ ATMOSFERE -
KURQYSH NUK MUNDEM ME I NDRYSHUE
ATOMSFARGJITE
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-13, 08:42   #3030
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,530
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ne qoftese nuk shoh larg
ma larg se largesia
fajtore jan syte e mi
fajtore esht padituria
fajore jan shikime t e mia
qe larg nuk shohin ne largsi
autori xhelal ferizi


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.