Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-11-20, 07:55   #4216
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

te shqiptaret duhet te krijohet nje ide nacionale dhe shpetimtare
, dhe te praktikohet si ide vepruese

shfarosja fizike deri ne ekstremistin e fundit shqipfls wehabist
shfarosja fizike e te gjith shqipfolsve te edukuar
ne ekstremizem dhe f ashisto fetar si ekstemist wehabi isiso fashisto fetar

vetem ne kete menyre kombi shqiptar mundet te jetoj i lumtur
i sigurt ne ardhmeri
dhe i lire pasi te shfarosen fizikisht
te gjith ata qe flasin shqip e jan te edukuar si isisa
fashisto fetar
edhe ata q e mendojn si wehab ose si isisa e ekstremista
ata ja armiqt me jetik te kombit shqiptar
edhe imamet shqipfols kriminel q e i frymzojn ata
SEPSE JAN SPIUN TE RUSIS ETE SERBIS

te dhunes barbare fashisto fetare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-11-20, 07:58   #4217
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Te shqiptaret duhet te krijohet nje ide nacionale dhe shpetimtare
, dhe te praktikohet si ide vepruese ne praktike


shfarosja fizike deri ne ekstremistin e fundit shqipfols wehabist
sepse jan armiqt me te medhej te kombit shqiptar

shfarosja fizike
e atyre ekstremistve fashisto fetar qe nuk jan fetar por jan grupe teroriste
te shitur te serbia e te rusia
shfarosja fizike e te gjith shqipfolsve te edukuar
ne ekstremizem dhe f ashisto fetar si ekstemist wehabi isiso fashisto fetar


vetem ne kete menyre kombi shqiptar mundet te jetoj i lumtur

i sigurt ne ardhmeri te liris ee integritetit teritorial
e mos cenimit te tokes


dhe kombi shqiptar mundet te jetoj i lire pasi te shfarosen fizikisht

te gjith ata qe flasin shqip e jan te edukuar si isisa
fashisto fetar

edhe ata q e mendojn si wehab ose si isisa e ekstremista
ata ja armiqt me jetik te kombit shqiptar
edhe imamet shqipfols kriminel q e i frymzojn ata
SEPSE JAN SPIUN TE RUSIS ETE SERBIS

te dhunes barbare fashisto fetare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 03:21   #4218
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

levizja staliniste ne kosove e ashtuquajtura lpk n levizja popullore per republiken e kosoves
ishte parti me mendesi tinzare dhe me gjithqka ne mentalitet pas shpine deri te dinkaerite vrasese pas shpine mbi te gjitha dhun a mentalitet model i dhunes per gjithqka qe nuk pershtatej interessave klanore te kreut stalinist klanoret stalinist modelista te formave q e kan ble model parttiak nga dinakerite e panslavizmit
Keto parti dibako vrastare qe u maskua,n pastaj neper parti te ashtuquajtura aak pdk jan burim i levizjes popullore levizja stalino klanore te dhunes
me pre me gri me vra pas shpine qwdo gje q e nuk i pershtatetet modeleve mafiozo klanore te interesave te padronve
Lidhja demokratike nje parti qyqe qorbe e prishur e njerzve shum pasiv ete pa hajr pra ishin keto dy parrti njena parti e kombinuar envero staline e tjera parti qyqe e pa hajr ku gjithfar soji njeriu antari i pa hajr mund te hynte ne at parti pa kurfar kontroli
keto parti dolen ne skene pas lufte dhe ua ka pa sherrin kombi shqiptar ne kosove
elektortati i ketyre partive edhe sot mashtron dhe nuk ka dyshim se kombi shqiptar i ka fajet per shkak se krijuan antarsi te ketyre partive e pas tyre shkojn shum interesagji
qe e kan shkatrruar q eshtjen kombtare
ne popullin tone nuk del parti e shendoshe nacionale ne menyr q e kombi ti shkoj mbrapa me vlera e antarsim
te gjith jan te qoroditura si parti me menedesi te formave te dhunes edhe levizja per vetvendosje esht parti me menedesi marksist leniniste

ne kombin shqiptar nuk dalin parti te hajrit qe i sherbejn interesit nacional
si duhet dhe pikrisht keto urrejtje partiake tani po e shkatrrojn kosoven me pasoja te renda
qe po lene si parti qe nuk ju shihet kurfar dobie por jan
ne fakt me forma te demshme te paraqitjeve deri ne veprime edhe antikombtare

sabotuese
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 03:24   #4219
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

spiunat e rrezikshem shqipfols profiter e njerz vegla te serbis
e tradhtar sabotator kan hy dhe kan depertuar ne menyrat me dinkae ne qdo aspekt
duke zaptuar shum sektor te jetes edhe vet mediat ne kosove
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 03:37   #4220
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Tradfhtari armiku i kombit isa mustafa deshti te krijoj shtet serb ne token e kosoves
ai nen shkroaj ne bruksel zajednica shtet per fat gjykyty kushtetuese e anuloj
sepse sot do kishim shtete serbe ne kosove
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 03:38   #4221
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Tradfhtari armiku i kombit isa mustafa deshti te krijoj shtet serb ne token e kosoves
ai nen shkroaj ne bruksel zajednica shtet per fat gjykata kushtetuese e
e anuloj at marrveshje si antikushtetuese
shtetin serb ne shtetine kosoves

sepse sot do kishim shtete serbe ne kosove me eksteritore
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 09:20   #4222
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Tradfhtari armiku i kombit isa mustafa,
deshti te krijoj shtet serb ne token e kosoves

ai nenshkroj ne bruksel zajednica shtet te serbve mbrenda kosove
teritore shtete serbe ,
per fat gjykata kushtetuese e
e anuloj at marrveshje si antikushtetuese
shtetin serb ne shtetine kosoves qe i nenshkruante isa mustafa
ali shukrtisiti i njohur nga koha e ish komunizmit jugoslav
e sa ka ali shukrista si ky lidhja demokratike


sepse sot do kishim shtete serbe ne kosove me eksteritore
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 09:22   #4223
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,647
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shkatrrimi i kosoves ne te gjitha format ishte taktike e klanegjijve faraon feudal te poshter klanegji

at a nuk benin hesap askend dhe ishin klan i poshter antikombtar


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.