Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-12-12, 18:44   #46
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Mesues i sinqert!!!


.


A guxoj te bej nje korigjim te vockėl :)


Mesues i birres dhe cigares !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-12-12, 23:09   #47
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
A guxoj te bej nje korigjim te vockėl :)


Mesues i birres dhe cigares !
...

Pasi kerkove leje,bene !!!

Ndodhe edhe kjo ..por kryesisht jo ne vetmi,por ne shoqeri me te liget !

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-13, 23:31   #48
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Vetmia, me shoqron me shokun me te afert, tymin e cigares !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-13, 05:01   #49
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Ske si ta pershkruash ma keq se Vetmilol
,,me kan e mire dhe Emrin e kish pas nryshe''e Jo Vetmi!
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-13, 11:23   #50
Oltiana1
Larg FD-sė .
 
Anėtarėsuar: 26-11-09
Postime: 5,082
Oltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Vetmia tė vret si njė palė kėpucė numėr-vogėl , tė mbyt si deti kur njeriu nuk di not . :S
Oltiana1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-13, 13:00   #51
Harisi
 
Avatari i Harisi
 
Anėtarėsuar: 27-08-13
Postime: 573
Harisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėmHarisi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

....nje gozhde ne mure,
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=icawd7kBFvE&hd=1
Harisi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-13, 02:01   #52
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

....pyesni ate qe ashte rxua prej dardhe?(ka than Nasradini)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 05-10-13 nė 02:06
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-13, 09:30   #53
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pėrse femrat e bukura janė tė vetmuara?

Publikuar: 8:43 / 5.12.2013Hulumtimet tregojnė qė gjithnjė e mė shumė femra, tė cilat janė tė bukura, kanė stil, karrierė, mirėpo pėr ndonjė arsye nuk arrijnė tė tėrheqin vėmendjen e gjinisė sė kundėrt, por vetėm shikime, buzėqeshje, komplimente dhe ēdo gjė kėtu pėrfundon.


Ekspertėt francezė thonė se problemi pikėrisht qėndron te “pispillosje” e damės, sepse rezultatet e hulumtimit tregojnė qė meshkujt nuk bien mė nė gracėn e takave tė arta, frizurave moderne, veshjeve me stil, grimit, - me shikimin e kėtyre super bukurosheve “ngopen” pėr ēdo ditė nėpėr revista, televizione, rrugė, andaj kanė filluar ta kthejnė vėmendjen te bukuria e fshehur, sharmi, feminiteti, shikimi, mirėsjellja...
Shumica e meshkujve thonė se femrat janė bėrė tė painteresuara dhe refuzuese, “shigjetojnė” me shikim nė vend qė t’i pėrkėdhelin, andaj shumė shpejt heqin dorė nga interesimi pėr to. Po qe se shfaqin interesim, shpesh pendohen kur dėgjojnė pėrgjigjen e vrazhdėt qė nė takimin e parė. Shumica e femrave me sjellje tė tilla dėrgojnė sinjale tė qarta qė nuk dėshirojnė ta kenė afėr mashkullin. Dhe “rezultati” i gjithė kėsaj ėshtė qė me kalimin e kohės bukuroshet bėhen tė “pikėlluara”, sepse meshkujt kaherė i lėnė anash, ndėrsa vitet i kalojnė nė vetmi.
Duke e pritur princin imagjinar, tė pėrsosur nė kalė tė bardhė, femra shpesh nuk e vėren dashurinė qė ia fron mashkulli i zakonshėm, sepse nuk ėshtė e vetėdijshme qė pikėrisht me ndonjė tė tillė do tė kishte mundur tė pėrjetonte dashurinė e vėrtetė. /Telegrafi/
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-13, 08:23   #54
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Ata qe shoqerohen me vetmine, edhe qetesia e ambientit iu pengon, gjersa kur jane me dike, ndodhe qe zhurma e tij/saj te ju behet pengese...Eh cfare qenie eshte njeriu, kurre asgje nuk i vie tamam.
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-19, 23:35   #55
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Vetmia, per mua eshte trishtim, eshte krize , depresion, mendojn qe kemi nevoj te jem te vetmuar por e kemi gabim, jeta esht aq e shkurta sa qe s`ja vlen te vetmohemi.
Anna ku je ti kemi mall per ty mike, kur do qe lexon ket ke pershendetje nga P1xeL ose Albasoft!
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-19, 00:15   #56
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 283
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Tre momente te vetmise percaktojne jeten e nje njeriu :

- Momenti i lindjes;
- I vdekjes dhe

- iluzion (vetmia) qe ndodhet mes ketyre dy ekstremeve.


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.