Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-11-12, 23:16   #1
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Studentet e Juridikut tė UP-sė, tė katėrtat nė botė

Katėr studente tė Universitetit tė Prishtinės i treguan botės aftėsitė e tyre juridike, duke zėnė vendin e katėrt ndėr 20 universitete dhe vendin e parė nė oratori.
Kosovaret nė garėn ndėrkombėtare, qė ėshtė mbajtur nė Varshavė, e ku pėr bazė ka pasur njė draft-instrument ndėrkombėtar qė synon ta unifikojė legjislacionin vendės tė shteteve anėtare tė BE-sė pėr ēėshtje kontraktuale, kanė lėnė prapa universitete me renome botėrore, si Universitetin amerikan tė Teksasit, atė tė Shėn Peterburgut, Universitetin shtetėror holandez e tė tjerė, raporton KTV.
Ekipi prej katėr studenteve, nėn udhėheqjen e profesoreshės Luljeta Plakolli - Kasumit ndjehet krenar pėr suksesin e arritur, pėr tė cilin janė pėrgatitur 8 muaj.
Studentja Arbėresha Zogiani, ndėrkaq, ėshtė zgjedhur juristja me oratorinė mė tė mirė ndėr dhjetėra studente qė mbrojtėn palėt e tyre nė gjuhėn angleze, e qė ishte gjuha e vetme e kėsaj gare.
Si tregojnė studentet e UP-sė, kėtrė sukses nuk e kanė pasur aq lehtė ta arrijnė. Ato nuk janė liruar nga provimet, madje nuk kanė pasur as sallė ku tė pėrgatiten pėr kėtė garė.
Trajnuesja e grupit, Plakolli- Kasumi tregon se si kanė mėsuar nėpėr lokale kafenesh, por kjo nuk e bėn tė dyshojė pėr kapacitetet e studenteve tė saj.
Ani pse Kosova nuk ėshtė anėtare e BE-sė, me kėtė pjesėmarrje dhe suksesin e treguar, ato kanė marrė tė drejtėn e pjesėmarrjes nė grupet punuese tė kėtij drafti, i cili pritet tė hyjė nė fuqi nė njė tė ardhme tė afėrt. /Telegrafi/
_______________________________________
http://www.telegrafi.com/lajme/stude...e-2-26541.html


__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-11-12, 00:28   #2
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Studentet e Juridikut tė UP-sė, tė katėrtat nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Katėr studente tė Universitetit tė Prishtinės i treguan botės aftėsitė e tyre juridike, duke zėnė vendin e katėrt ndėr 20 universitete dhe vendin e parė nė oratori.
Kosovaret nė garėn ndėrkombėtare, qė ėshtė mbajtur nė Varshavė, e ku pėr bazė ka pasur njė draft-instrument ndėrkombėtar qė synon ta unifikojė legjislacionin vendės tė shteteve anėtare tė BE-sė pėr ēėshtje kontraktuale, kanė lėnė prapa universitete me renome botėrore, si Universitetin amerikan tė Teksasit, atė tė Shėn Peterburgut, Universitetin shtetėror holandez e tė tjerė, raporton KTV.
Ekipi prej katėr studenteve, nėn udhėheqjen e profesoreshės Luljeta Plakolli - Kasumit ndjehet krenar pėr suksesin e arritur, pėr tė cilin janė pėrgatitur 8 muaj.
Studentja Arbėresha Zogiani, ndėrkaq, ėshtė zgjedhur juristja me oratorinė mė tė mirė ndėr dhjetėra studente qė mbrojtėn palėt e tyre nė gjuhėn angleze, e qė ishte gjuha e vetme e kėsaj gare.
Si tregojnė studentet e UP-sė, kėtrė sukses nuk e kanė pasur aq lehtė ta arrijnė. Ato nuk janė liruar nga provimet, madje nuk kanė pasur as sallė ku tė pėrgatiten pėr kėtė garė.
Trajnuesja e grupit, Plakolli- Kasumi tregon se si kanė mėsuar nėpėr lokale kafenesh, por kjo nuk e bėn tė dyshojė pėr kapacitetet e studenteve tė saj.
Ani pse Kosova nuk ėshtė anėtare e BE-sė, me kėtė pjesėmarrje dhe suksesin e treguar, ato kanė marrė tė drejtėn e pjesėmarrjes nė grupet punuese tė kėtij drafti, i cili pritet tė hyjė nė fuqi nė njė tė ardhme tė afėrt. /Telegrafi/
_______________________________________
http://www.telegrafi.com/lajme/stude...e-2-26541.html
Ju lumte !!!
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.