Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Ekonomi & Biznes
Emri
Fjalėkalimi
Ekonomi & Biznes Diskutime, informacione, studime e probleme ekonomike tė ndryshme nga ekonomia shqiptare e boterore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-11-11, 02:07   #1
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Programi Permiresimi i Kosoves nepermjet Edukimit

Kosovo Improvement Through Education (KITE)
Programi i Pėrmirėsimit tė Kosovės pėrmes Edukimit (PPKE apo KITE) ka pėr qėllim tė krijojė pėrmirėsime
afat-shkurėtra dhe afat-mesme nė performancėn e bizneseve dhe OJQ-ve nė mėnyrė qė ta asgjėsojė
ndikimin e krizės globale nanciare. Kėto pėrmirėsime do tė jenė rezultatet direkte tė trajnimeve
tė disenjuara nė bazė tė kėrkesave si dhe me mentorim pėr stan e bizneseve dhe tė OJQ-ve.
Qėllimi pėrfundimtar i programit KITE ėshtė ofrimi i elementeve tė nevojshme pėr bizneset dhe
OJQ-tė nė mėnyrė qė ato tė ngriten nė kapacitet, kualitet dhe kuantitet tė shėrbimeve qė i ofrojnė,
si dhe ta ngrisin fuqinė punėtore.

Ndiqni linkun e meposhtem per me shume informacion dhe procesin e aplikimit:

http://www.kaef-online.org/kite/pg_apply.php


__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:54.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.