Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr Sot, 15:04   #4111
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,523
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Qenat e bijt e qenave e te kudrave , qenefat e legenat zhgjyrat shqipfols dis aprej tyre u bene legjenda duke dale neper gazeta e media jan pjella endyre bastarde
te cilet jo pak prej tgyre i kan shfrytzuar mediat ,per te arabizuar kosovensepse mediat poashtu jan pjes e ekesaj tradhtie
sepse kan shkele mbi patriotet e vertet
kan shkele mbi shqiptaret e vertet ata u paguan nga serbia jan agjent te serbise

Arabizimi kosoves para syve te euripes
e pa besueshme qka po ndodhe
dhe politika e tyre e degjeneruar tradhjtare
jan per qdo dit
duke i favorizuar tradhtaret
Fara e pan islamizmit isis idiotik po perhapet me ide dhe me pare te agjentet shqipfoles duhe shendrttuar vendin ne plelmbe e xhami ne arabizim turkizim
,Por agjenturen e drejtuan serbet ndersa tradhtaret shqipfols po e rrezikojn atdheun tone me shum metoda speciale

fetare proturke pro arabe rry,ma agjentureske qe nuk jan rryma fetare por rryma te shitura klandestine politike mercenare

shqipfols te dirigjuar nga serbia agjent te serbise shqipfols qe duhet te pushkatoihen me
ligje kombtare patriotike te atdheut
e ne eme r te atdheut e shnedrruan kosoven dhe shqiptarizmin ne taliban xhamahiri arabe ne mes te europes
tradhti ma te madhe nuk kan pa as shekujt as historia
kjo ndodhi para sye tane ne kete shekull pas qlirimit te mundiimshem qe nena amerike na qliroj nga pushtimi mizor 1300 vjeqar te shkieve
thirret kombi shqiptar ne mbare boten e ne atdhe
qe ti shuaj ti zhduke q e ti vras te gjith tradhtaret antishqiptar
per te shpetuar atdheun teper te rrezikuar
te shkerdhyerit mental shqipfolsa te degjeneruar duhet te pushkatohen me provedura te shpetjta
qe vepruan aq keq kunder atdheut
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr Sot, 15:06   #4112
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,523
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

poshte qenat e pjellat e qenve te kudrave shqipfoes
mercenar te paguar me pare
qe duan te arabizojn kosoven e shqiptarizmin
te bejne xhamahiri ne me s te europes
populli shqiptar duhet ti terheq zvarre nepe rrruget e prishtines
dhe per te shuar qdo gjurme xhamahirie turkistanie e arabizimi
te dardanise s e lashte iliro shqiptare


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.