Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Enigmatika
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-11-06, 13:00   #136
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elektroliti
Mirė e bėj pak mė vonė njė rebus unė.
Veē desha tė tė them diēka, Poker. Ato qė po punon ti nuk janė rebuse, mund tė jenė enigma me emėr tjetėr por rebuse nuk janė sepse nė rebuset e vėrteta fjalėt qė pėrmenden nė rebus nuk kanė lidhje me rezultatin e rebusit. Pra nuk mund tė jetė edhe nė rebus edhe nė zgjidhje emri i Venedikut ose mė herėt tango dhe Paris. :)
Si dhe te rebusi i fundit nėse ka qenė fjala Venedikut atėherė pse s'e ke shtuar njė T ose UT pas fotografisė sė Venedikut? :)

Jo, jo. Janė rebuse. Ndoshta janė mė pak konvencional, por edhe nė Enigmatikė ka njerėz qė pasi fitojnė Kapmionate Kombėtare e Nėrkombėtare, fillojnė tė sjallin Risi. Kėto risi ka filluar t'i sjell Daja im, pėrndryshe Mjeshtėr i Enigmatikės.
Unė, po ia huazoj tinėz.
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-11-06, 20:35   #137
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mendo ēka tė duash por unė merrem profesionalisht me enigmatikė dhe atė qė e thashė nuk e tėrheq por nuk pėrzihem unė kėtu dhe as nuk tė them ē'tė bėsh sepse s'jam as moderator dhe as kompetent por kjo ėshtė arsyeja pse rebuset i ke konfuze. Pasi e ke dajėn mjeshtėrr kallėzoji si i bėn rebuset dhe dėgjoje komentin e tij. :)
Thuaja Tango e fundit nė Paris me foto tė tangos dhe tė Parisit.
E di pėrpara ka qenė njė enigmė me emėr tjetėr nė revistėn "Horizonti" me tri foto. Kanė qenė njė person me emrion Millosh (ndfoshta Millosh Forman) pastaj Gjergj Kastrioti dhe nė fund Nikolla Naēo. Pra zgjidhja e enigmės ishte Millosh Gjergj Nikolla. Pra ajo enigmė i afrohet rebuseve qė bėn ti.
Pak mė vonė e bėj njė rebus unė se tash po e shikoj derbin. :)
__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-06, 20:46   #138
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elektroliti
Mendo ēka tė duash por unė merrem profesionalisht me enigmatikė dhe atė qė e thashė nuk e tėrheq por nuk pėrzihem unė kėtu dhe as nuk tė them ē'tė bėsh sepse s'jam as moderator dhe as kompetent por kjo ėshtė arsyeja pse rebuset i ke konfuze. Pasi e ke dajėn mjeshtėrr kallėzoji si i bėn rebuset dhe dėgjoje komentin e tij. :)
Thuaja Tango e fundit nė Paris me foto tė tangos dhe tė Parisit.
E di pėrpara ka qenė njė enigmė me emėr tjetėr nė revistėn "Horizonti" me tri foto. Kanė qenė njė person me emrion Millosh (ndfoshta Millosh Forman) pastaj Gjergj Kastrioti dhe nė fund Nikolla Naēo. Pra zgjidhja e enigmės ishte Millosh Gjergj Nikolla. Pra ajo enigmė i afrohet rebuseve qė bėn ti.
Pak mė vonė e bėj njė rebus unė se tash po e shikoj derbin. :)

Jo, jo... unė i besoj shumė dajės. Ėshtė Kampion i shumėfishtė nė gara tė Enigmatėve. Mė beso edhe ti mua!
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-06, 22:42   #139
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ja edhe njė rebus i lehtė:

__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-06, 15:20   #140
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elektroliti
Ja edhe njė rebus i lehtė:

Nuk shfaqet Rebusi. A mund ta rregullosh, sa kam pak kohė?
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-06, 18:03   #141
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Si mor nuk shfaqet? :S
Mua mė del.
E kam ngarkuar te http://www.tinypic.com/
__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-06, 01:51   #142
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ja e ngarkova prapė. Ndoshta del tash. Nėse jo atėherė duhet ta ngarkoj nė ndonjė faqe tjetėr.

__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-06, 12:48   #143
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elektroliti
Ja e ngarkova prapė. Ndoshta del tash. Nėse jo atėherė duhet ta ngarkoj nė ndonjė faqe tjetėr.


IDRIZ AJETI
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-06, 15:08   #144
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ashtu pra.
__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-07, 19:13   #145
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Qyyyyy,RAHMETLIAAAAA, sa MODEST,
ahahahahaha....
----------------------------------------------------------------------------------


p.s.prano pra nje puthje ne BALLE nga Legendaaa,atje ne parajse ku je......


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pokeri
Vallha pyetje shumė personale, po do tė
pėrgjigjem (IQ 172).


legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:19.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.